Loša iskustva s turističkim agencijama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#51 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by zilla_ »

sarajlija1974 wrote:Jedva čekate svoj godišnji odmor...tražite gdje odmoriti i nađete veoma povoljne ponude za ljetovanje u Albaniji..
I tako nađete agenciju VTA Travnik i kontaktirate,šaljete upite i dobijate odgovore...
Oni Vam tako lijepo prodaju aranžman,oni sugerišu izbor hotela u ovom slučaju Dicks sons i vi oduševljenji njihovim obećanjima i jedva čekate dan polaska...
Došao i taj dan i vi krećete na put koji treba da traje 10 sati tako vam kažu,a onda putujete putujete 15 sati,nema veze...vozi vas jedan vozač koji do Sarajeva vozi već nekih 6 sati jer kreće iz Travnika,pa u Tuzlu pa u Zenicu i po vas u Sarajevo i tako nastavlja svoj put do Albanije i jadan već preumoran al vama ne smeta jer idete na odmor mada jako skeptični jer ipak valja sigurno stić jer je vozač preumoran i prebrzo vozi samo da stigne što prije...
Stižete u Albaniju tamo oko 13h ,već Vam ukrali pola dana pa onda smještaj i nekako dočekate da dođete do plaže...
Prvo jutro doručak,vi se odmorili od puta jedva čekate švedski sto kad dočeka vas serviran doručak kuhano jaje,malo sira,paradajza,krastavca i neke domaće marmelade,da zlo bude veće tako doručkujete sve dane boravka u hotelu svako jutro isti doručak,a vama prodali švedski sto...
Čekate večeru oni opet donesu jedno jelo,a vama prodali meni s dva tri jela pa izaberite,nažalost nema izbora kod doručka i večere nego jedi šta ti donesu...Ops ako nemaš dovoljno para koje si ponio onda ne jedeš...
Požalite se vodiću on Vas lijepo ostale dane ingoriše,tražite premještaj ili ispunjenje obećanog oni vas upute na istog vodića i onda šuti i trpi,a plaćeno halali..
Da tragedija bude veća obećaju bazen na krovu hotela ali ga gazda zaključa i možete ga vidjeti na iz ponude agencije,i onda se gazda sažali jednu noć otlkljuća i pozove vas na bazen da se druži cijela grupa i tad vam naplati pić eskuplje nego što vam inaće prodaju tokom boravka...
S toga kad sve ovo pročitate dobro razmislite da li vjerovati Agenciji VTA Travnik mada ni druge nisu puno bolje,jer grupa koja je s njima putovala 03.08.2012 je imala ovako lijepo iskustvo...
Ti si očito picajzla dok očekuješ puno više od toga što si dobio za cca 300KM i to još u Albaniji, rupa da je nema veće u Evropi... Misliš da bi bolje prošao s nekom drugom agencijom? E pa zato si mogao da izabereš hotel sa 4+ zvjezdica i onda bi uživao ko beg...

Ja sam isto tako imao loše iskustvo sa Solazurom za 1. maj kad smo išli u Istanbul al kad sve uzmem na olovku shvatim da je putovanje haman džabana tako da se bolje nije moglo ni očekivati...

I usput u istom terminu i VTA Travnik je organizovala taj isti put u Istanbul i 100% znam da su mnogo bolje prošli jer sam imao prijateljicu u toj grupi... Nas je vozio Trans-turist iz Tuzle, autobusi katastrofa, bolji voze ove regionalne linije... Njihovi autobusi su bilo od Globtura i onako na oko puno su mi moćnije izgledali... Takođe imali su smještaj u strogom centru a mi bogu iza nogu... Meni je u početku bilo krivo al sam shvatio da za te pare i ne treba previše očekivati...

Sa VTA putujem u Pariz 22.09., aranžman od 300KM pa ćemo da vidimo kakvi su ustvari... Ako ne opravdaju moja očekivanja prvi ću ih popljuvat isto kao i ti...

I da najbitnije od svega, znam da si ogorčen i sve to al u tvom postu ima toliko nelogičnosti... Kažeš jedan vozač vozio cca 15h? Izvini al svako ko imalo poznaje to oko profi vozača zna da jedan vozač ne smije vozit u komadu duže od 8h, nakon kojih mora zapravit pauzu od čini mi se 4h... Dakle, nije nikako mogao bit samo jedan vozač :thumbup:
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#52 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

Jutro svima...aranžam za Albaniju u tako rangiranom hotelu kao što je Dicks sons je 460,00KM (toliko smo mi platili sa večerom i osiguranje i sve to puta dva)što i nije neka baš prejeftina varijanta ..ako neko zna kako na medijima objaviti sve ovo napišite vrlo rado ću to učiniti,već je poslato u avaz čekamo odgovor..
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#53 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

Još da napomenem samo jedan vozač vozi a kad sabere sve pauze koje napravi od Albanije do Sarajeva ne odmara 4 sata...da ne pominjeno da se njegova vožnja ne završava u Sa već ide za Zenicu,Tuzlu pa tek Travnik...
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#54 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

zilla_ wrote:
sarajlija1974 wrote:Jedva čekate svoj godišnji odmor...tražite gdje odmoriti i nađete veoma povoljne ponude za ljetovanje u Albaniji..
I tako nađete agenciju VTA Travnik i kontaktirate,šaljete upite i dobijate odgovore...
Oni Vam tako lijepo prodaju aranžman,oni sugerišu izbor hotela u ovom slučaju Dicks sons i vi oduševljenji njihovim obećanjima i jedva čekate dan polaska...
Došao i taj dan i vi krećete na put koji treba da traje 10 sati tako vam kažu,a onda putujete putujete 15 sati,nema veze...vozi vas jedan vozač koji do Sarajeva vozi već nekih 6 sati jer kreće iz Travnika,pa u Tuzlu pa u Zenicu i po vas u Sarajevo i tako nastavlja svoj put do Albanije i jadan već preumoran al vama ne smeta jer idete na odmor mada jako skeptični jer ipak valja sigurno stić jer je vozač preumoran i prebrzo vozi samo da stigne što prije...
Stižete u Albaniju tamo oko 13h ,već Vam ukrali pola dana pa onda smještaj i nekako dočekate da dođete do plaže...
Prvo jutro doručak,vi se odmorili od puta jedva čekate švedski sto kad dočeka vas serviran doručak kuhano jaje,malo sira,paradajza,krastavca i neke domaće marmelade,da zlo bude veće tako doručkujete sve dane boravka u hotelu svako jutro isti doručak,a vama prodali švedski sto...
Čekate večeru oni opet donesu jedno jelo,a vama prodali meni s dva tri jela pa izaberite,nažalost nema izbora kod doručka i večere nego jedi šta ti donesu...Ops ako nemaš dovoljno para koje si ponio onda ne jedeš...
Požalite se vodiću on Vas lijepo ostale dane ingoriše,tražite premještaj ili ispunjenje obećanog oni vas upute na istog vodića i onda šuti i trpi,a plaćeno halali..
Da tragedija bude veća obećaju bazen na krovu hotela ali ga gazda zaključa i možete ga vidjeti na iz ponude agencije,i onda se gazda sažali jednu noć otlkljuća i pozove vas na bazen da se druži cijela grupa i tad vam naplati pić eskuplje nego što vam inaće prodaju tokom boravka...
S toga kad sve ovo pročitate dobro razmislite da li vjerovati Agenciji VTA Travnik mada ni druge nisu puno bolje,jer grupa koja je s njima putovala 03.08.2012 je imala ovako lijepo iskustvo...
Ti si očito picajzla dok očekuješ puno više od toga što si dobio za cca 300KM i to još u Albaniji, rupa da je nema veće u Evropi... Misliš da bi bolje prošao s nekom drugom agencijom? E pa zato si mogao da izabereš hotel sa 4+ zvjezdica i onda bi uživao ko beg...

Ja sam isto tako imao loše iskustvo sa Solazurom za 1. maj kad smo išli u Istanbul al kad sve uzmem na olovku shvatim da je putovanje haman džabana tako da se bolje nije moglo ni očekivati...

I usput u istom terminu i VTA Travnik je organizovala taj isti put u Istanbul i 100% znam da su mnogo bolje prošli jer sam imao prijateljicu u toj grupi... Nas je vozio Trans-turist iz Tuzle, autobusi katastrofa, bolji voze ove regionalne linije... Njihovi autobusi su bilo od Globtura i onako na oko puno su mi moćnije izgledali... Takođe imali su smještaj u strogom centru a mi bogu iza nogu... Meni je u početku bilo krivo al sam shvatio da za te pare i ne treba previše očekivati...

Sa VTA putujem u Pariz 22.09., aranžman od 300KM pa ćemo da vidimo kakvi su ustvari... Ako ne opravdaju moja očekivanja prvi ću ih popljuvat isto kao i ti...

I da najbitnije od svega, znam da si ogorčen i sve to al u tvom postu ima toliko nelogičnosti... Kažeš jedan vozač vozio cca 15h? Izvini al svako ko imalo poznaje to oko profi vozača zna da jedan vozač ne smije vozit u komadu duže od 8h, nakon kojih mora zapravit pauzu od čini mi se 4h... Dakle, nije nikako mogao bit samo jedan vozač :thumbup:
Oni ti prodaju hotel sa 3+* a kad ono nema ni dvije,lažno kategorisanje hotela,pa gdje je njihova računica ako daju dva vozača ovako jedan vozi a uz to noć prije povratka sjedi na plaži do pola 4 ujutro,cuga i onda u 10 krećeš s njim na tako dugo putovanje i samo moliš boga da sretno stigneš kući jer umor je čudo..mada nam je rekao ne brinite vi nije mi prvi put..
elcaliente
Posts: 4636
Joined: 13/06/2012 15:52

#55 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by elcaliente »

Samo 460KM za godisnji? Pa dobro si i dosao uopste do Albanije za te pare. Evo iznad u forumu neko putuje za 300KM u Pariz. Pa to u startu znas da nesto ne valja, jednostavno je prejeftino.

Kada od tih 460KM odbijes PDV i razne takse,pa isto to u Albaniji, pa marzu agencije, onda vidis koliko tacno kosta hotel, nemere valjati da ga jebes.
Last edited by elcaliente on 24/08/2012 10:51, edited 5 times in total.
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#56 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by zilla_ »

To mi stvarno nije jasno i čini mi se nemoguće jer mora vozit 8h i u tu vožnju se uračunavaju i te mini pauze

"Nakon najviše pet sati neprekidnog upravljanja vozilom, vozač mora da napravi pauzu od barem pola časa. Ako je u toku pomenutih pet časova vozač imao prekide vožnje koji su bili kraći od pola časa, smatra se kao da tih prekida nije ni bilo, tako da je i u tom slučaju obavezan da napravi pauzu od najmanje pola časa.
Bez obzira na odmore, ukupno vreme upravljanja u toku 24 časa ne sme da bude duže od osam časova." Tako zakon kaže i nikako mi nije jasno kako je onda mogao vozit 15h?
dženny
Posts: 3
Joined: 23/08/2012 15:04

#57 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by dženny »

Ja sam vec putovala u albaniju u terminu 26.06. agencija je ok..ali vala su im albanska jaja mala :lol: nisu kao bosanska..Od sada cemo traziti veca jaja :D :D :D
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#58 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

zilla_ wrote:To mi stvarno nije jasno i čini mi se nemoguće jer mora vozit 8h i u tu vožnju se uračunavaju i te mini pauze

"Nakon najviše pet sati neprekidnog upravljanja vozilom, vozač mora da napravi pauzu od barem pola časa. Ako je u toku pomenutih pet časova vozač imao prekide vožnje koji su bili kraći od pola časa, smatra se kao da tih prekida nije ni bilo, tako da je i u tom slučaju obavezan da napravi pauzu od najmanje pola časa.
Bez obzira na odmore, ukupno vreme upravljanja u toku 24 časa ne sme da bude duže od osam časova." Tako zakon kaže i nikako mi nije jasno kako je onda mogao vozit 15h?
Bilo nama jasno ili ne oni tako voze,a zakon očito njima ne predstavlja problem...
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#59 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by bambina78 »

Skupo i jeftino su prerelativni pojmovi, ali ja bih rekao da je 7 dana ljetovanja na moru sa doruckom i vecerom prilicno jeftino. Ali opet ponovaljam, to su relativni pojmovi oko kojih je tesko diskutovati.

Za kategorizaciju se slazem da se radi o obmani ako su naveli pogresno, medjutim za vozaca ako vas je dovukao i odvukao uredno, na vrijeme i sigurno, se ne moze nista prigovoriti, osim mozda prijavu inspekciji rada.

Ako te brine sto se neki ljudi radno iskoristavaju zapitaj se ko proizvodi odjecu na tebi i elektroniku koju koristimo, dosta ima zloupotreba djecije radne snage po istocnoj Aziji, ali bi ta diskusija vec otisla na siroko ;)

Pogledaj malo po forumima civilne avijacije sta npr. pisu bivsi piloti Ryanaira o uslovima rada...megauspjesne firme iz EU ;)

Da sumiram, fokusiraj svoju zalbu na ono sto ima osnovu, a to je po tvom pisanju jedino lazno prikazivanje kategorizacije hotela.
Last edited by bambina78 on 24/08/2012 10:53, edited 1 time in total.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#60 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Pasiflora »

zilla_ wrote: Ti si očito picajzla dok očekuješ puno više od toga što si dobio za cca 300KM i to još u Albaniji, rupa da je nema veće u Evropi... Misliš da bi bolje prošao s nekom drugom agencijom? E pa zato si mogao da izabereš hotel sa 4+ zvjezdica i onda bi uživao ko beg...

...a najbitnije od svega, znam da si ogorčen i sve to al u tvom postu ima toliko nelogičnosti... Kažeš jedan vozač vozio cca 15h? Izvini al svako ko imalo poznaje to oko profi vozača zna da jedan vozač ne smije vozit u komadu duže od 8h, nakon kojih mora zapravit pauzu od čini mi se 4h... Dakle, nije nikako mogao bit samo jedan vozač :thumbup:
A ti ocito ne cijenis svoj, kao ni tuđi novac. Ovo boldirano je tako stupidna konstatacija da je to nevjerovatno. Nisu ga vodili besplatno (u tom slucaju bi tvoja konstatcija imala smisla) - pa makar da aranzman kosta i 1KM - covjek je to platio (koliko su trazili) i ima pravo zahtjevati obecanu uslugu za novac koji im je dao. Platio je hotel sa 3*, a dobio sa 1 - zar to nije prevara?
Konstatacija da je Albanija najveca rupa u Evropi, u najmanju ruku govori o tebi. Jesi li bio tamo da tako tvrdis?
A vozac - pa valjda covjek zna koliko vozaca je bilo u autobusu. Ko si ti da tvrdis da nije istina ovo sto je on napisao?
Komentar ti je totalno bez - veze. Razumijem da mozda radis za ovu agenciju, pa jbg - valja platu zaraditi :skoljka:
elcaliente
Posts: 4636
Joined: 13/06/2012 15:52

#61 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by elcaliente »

Ovo me podjseca na one ponude nasih agnica za "All inclusive" u Turskoj od prosle godine.

Vratili se ljudi iz Turske kaze svaki dan jeli tjesteninu u raznim varijantama za dorucak neke jefftine salame i namaze. ( kvanitet je tu ali kvaliteta nema nikako)
Sok sirup na razmutu u velikim automatima, donesu sirupa u kantama: naranca, limun itd i 20 litara vode na to roljnu.
I ti jedi i pij koliko hoces " All incusive", hahhahaha
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#62 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by roki »

Cuj sta je covjek ocekivao za 460KM.Pa ocekivao je sve ono sto su mu i obecali,a nista nije dobio.Ako se kaze,gospodine za 460KM,dobivate to to i to,hrana je ta i ta,hotel takav i takav,i to se mora ispostovati,ostalo je prevara.
elcaliente
Posts: 4636
Joined: 13/06/2012 15:52

#63 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by elcaliente »

Pasiflora wrote:
zilla_ wrote: Ti si očito picajzla dok očekuješ puno više od toga što si dobio za cca 300KM i to još u Albaniji, rupa da je nema veće u Evropi... Misliš da bi bolje prošao s nekom drugom agencijom? E pa zato si mogao da izabereš hotel sa 4+ zvjezdica i onda bi uživao ko beg...

...a najbitnije od svega, znam da si ogorčen i sve to al u tvom postu ima toliko nelogičnosti... Kažeš jedan vozač vozio cca 15h? Izvini al svako ko imalo poznaje to oko profi vozača zna da jedan vozač ne smije vozit u komadu duže od 8h, nakon kojih mora zapravit pauzu od čini mi se 4h... Dakle, nije nikako mogao bit samo jedan vozač :thumbup:
A ti ocito ne cijenis svoj, kao ni tuđi novac. Ovo boldirano je tako stupidna konstatacija da je to nevjerovatno. Nisu ga vodili besplatno (u tom slucaju bi tvoja konstatcija imala smisla) - pa makar da aranzman kosta i 1KM - covjek je to platio (koliko su trazili) i ima pravo zahtjevati obecanu uslugu za novac koji im je dao. Platio je hotel sa 3*, a dobio sa 1 - zar to nije prevara?
Konstatacija da je Albanija najveca rupa u Evropi, u najmanju ruku govori o tebi. Jesi li bio tamo da tako tvrdis?
A vozac - pa valjda covjek zna koliko vozaca je bilo u autobusu. Ko si ti da tvrdis da nije istina ovo sto je on napisao?
Komentar ti je totalno bez - veze. Razumijem da mozda radis za ovu agenciju, pa jbg - valja platu zaraditi :skoljka:
Bio sam ja u maju poslovno, i moram reci da je Hrvatska za njih Las Vegas.
A Crna Gora je za njih Spanija.

Nisam bio do sada u Rumuniji i Bugarskoj na moru ali za ono sto sam do sada vidio Albanija je najlosija u Evropi.
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#64 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by zilla_ »

A ti ocito ne cijenis svoj, kao ni tuđi novac. Ovo boldirano je tako stupidna konstatacija da je to nevjerovatno. Nisu ga vodili besplatno (u tom slucaju bi tvoja konstatcija imala smisla) - pa makar da aranzman kosta i 1KM - covjek je to platio (koliko su trazili) i ima pravo zahtjevati obecanu uslugu za novac koji im je dao. Platio je hotel sa 3*, a dobio sa 1 - zar to nije prevara?
Konstatacija da je Albanija najveca rupa u Evropi, u najmanju ruku govori o tebi. Jesi li bio tamo da tako tvrdis?
A vozac - pa valjda covjek zna koliko vozaca je bilo u autobusu. Ko si ti da tvrdis da nije istina ovo sto je on napisao?
Komentar ti je totalno bez - veze. Razumijem da mozda radis za ovu agenciju, pa jbg - valja platu zaraditi
Govorim o agenciji zato što poznajem ljude koji su putovali, kad smo odmarali u bugarskoj na pumpi vidio sam kakvim se autobusima voze oni a kakvim mi što smo išli Solazurom... Isto tako vidio sam gdje su oni odsjeli a gdje mi pa sam iz tog razloga za Pariz odabrao VTA a ne Solazur... Kažem ako budu loši kao što vi kažete ja ću ih prvi popljuvat ovdje al nepošteno je napadat bezveze kad su sve te agencije u gram iste...

Evo ti primjer, sve i jedna agencija ti kaže "prevoz modernim turističkim autobusima, klima, tv, wc" a boga mi ja se nikad ni u jednom tom autobusu nisam popišao... A to sve i jedna agencija navede u ponudi...

I ne radim uopće u toj agenciji nit sam na bilo koji način povezan sa njima osim što sam platio to putovanje za Pariz...

A što se tiče to oko vozača znam šta pričam jer stari mi je vozač i dobro znam kakve su kazne kad se krše ti propisi oko odmora...

Ustvari, neću da se zamaram više ovom jer možda i ja griješim.... možda ću ih i ja pljuvati kad se vratim iz pariza :evil:
Last edited by zilla_ on 24/08/2012 11:02, edited 1 time in total.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#65 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 10:26, edited 2 times in total.
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#66 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

roki wrote:Cuj sta je covjek ocekivao za 460KM.Pa ocekivao je sve ono sto su mu i obecali,a nista nije dobio.Ako se kaze,gospodine za 460KM,dobivate to to i to,hrana je ta i ta,hotel takav i takav,i to se mora ispostovati,ostalo je prevara.
Upravo tako,mi nismo tražili ništa više od onoga što smo platili,ako je rečeno svedski sto to smo očekivali,ako kažu imate bazen na raspolaganju to i očekujete a ne kad se pobunite vas vodić vam kaže nije da me ne intersuje ali ja ne mogu ništa sad uraditi,kad smo se požalili e-mailom agenciji kažu izbaciće taj hotel iz aranžmana jer je smo mi prva grupa koja se žali a onda vam vozač kaže da smo treća grupa u ovoj godini s kojom je on lično u hotelu i svi su imali iste probleme ...pa zar nije prevara kad vam na papiru prodaju jedno a u stvarnosti dobijete drugo..
elcaliente
Posts: 4636
Joined: 13/06/2012 15:52

#67 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by elcaliente »

roki wrote:Cuj sta je covjek ocekivao za 460KM.Pa ocekivao je sve ono sto su mu i obecali,a nista nije dobio.Ako se kaze,gospodine za 460KM,dobivate to to i to,hrana je ta i ta,hotel takav i takav,i to se mora ispostovati,ostalo je prevara.
Eh sta su oni njemu sada obecali i sta je tacno pisalo u katalogu to mi ne znamo.
Ali mislim da zdravi ljudski razum ti kaze da je malo cijena niska i da je neka prevara u pitanju. Jer negdje moraju ustedjeti.
Mislim da preko suda nemoze se nista postici, jednostavo idu put ici sa provjerenim agencijama i platiti malo vise.
Last edited by elcaliente on 24/08/2012 11:29, edited 1 time in total.
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#68 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by zilla_ »

Code: Select all

Konstatacija da je Albanija najveca rupa u Evropi, u najmanju ruku govori o tebi. Jesi li bio tamo da tako tvrdis?
Pitanje je dali si ti bio tamo dok nisi upućen toliko... U albaniju do skora su bile prazne plaže bez ičega dok rusi nisu pokupovali zemlju i počeli gradit... Više se izgradilo u zadnjih 5 godina nego za 20 godina prije toga... Albanija ti je postala hit tek unazad par godina... Plaže jesu super, pijesak fazoni al džaba ti sve to kad nema nikakvih sadržaja na tim plažama... Odeš u Ulcinj i to ti je ko Albanija :evil:
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#69 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

zilla_ wrote:
A ti ocito ne cijenis svoj, kao ni tuđi novac. Ovo boldirano je tako stupidna konstatacija da je to nevjerovatno. Nisu ga vodili besplatno (u tom slucaju bi tvoja konstatcija imala smisla) - pa makar da aranzman kosta i 1KM - covjek je to platio (koliko su trazili) i ima pravo zahtjevati obecanu uslugu za novac koji im je dao. Platio je hotel sa 3*, a dobio sa 1 - zar to nije prevara?
Konstatacija da je Albanija najveca rupa u Evropi, u najmanju ruku govori o tebi. Jesi li bio tamo da tako tvrdis?
A vozac - pa valjda covjek zna koliko vozaca je bilo u autobusu. Ko si ti da tvrdis da nije istina ovo sto je on napisao?
Komentar ti je totalno bez - veze. Razumijem da mozda radis za ovu agenciju, pa jbg - valja platu zaraditi
Govorim o agenciji zato što poznajem ljude koji su putovali, kad smo odmarali u bugarskoj na pumpi vidio sam kakvim se autobusima voze oni a kakvim mi što smo išli Solazurom... Isto tako vidio sam gdje su oni odsjeli a gdje mi pa sam iz tog razloga za Pariz odabrao VTA a ne Solazur... Kažem ako budu loši kao što vi kažete ja ću ih prvi popljuvat ovdje al nepošteno je napadat bezveze kad su sve te agencije u gram iste...

Evo ti primjer, sve i jedna agencija ti kaže "prevoz modernim turističkim autobusima, klima, tv, wc" a boga mi ja se nikad ni u jednom tom autobusu nisam popišao... A to sve i jedna agencija navede u ponudi...

I ne radim uopće u toj agenciji nit sam na bilo koji način povezan sa njima osim što sam platio to putovanje za Pariz...

A što se tiče to oko vozača znam šta pričam jer stari mi je vozač i dobro znam kakve su kazne kad se krše ti propisi oko odmora...

Ustvari, neću da se zamaram više ovom jer možda i ja griješim.... možda ću ih i ja pljuvati kad se vratim iz pariza :evil:
Ovo nije ni napadanje ni pljuvanje,za sve sto je obajvljeno postoje argumenti od njihove ponude,pa do onoga što ste dobili iz prodatog aranžmana...pa i za autobus si u pravu ima i wc i dvd ,ali kad krenete kažu vam da se wc ne koristi kao i ni dvd...u svakom slučaju tebi sretan put s njima od srca ti želim da ti dobiješ to što si uplatio ...
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#70 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

Pasiflora wrote:
zilla_ wrote: Ti si očito picajzla dok očekuješ puno više od toga što si dobio za cca 300KM i to još u Albaniji, rupa da je nema veće u Evropi... Misliš da bi bolje prošao s nekom drugom agencijom? E pa zato si mogao da izabereš hotel sa 4+ zvjezdica i onda bi uživao ko beg...

...a najbitnije od svega, znam da si ogorčen i sve to al u tvom postu ima toliko nelogičnosti... Kažeš jedan vozač vozio cca 15h? Izvini al svako ko imalo poznaje to oko profi vozača zna da jedan vozač ne smije vozit u komadu duže od 8h, nakon kojih mora zapravit pauzu od čini mi se 4h... Dakle, nije nikako mogao bit samo jedan vozač :thumbup:
A ti ocito ne cijenis svoj, kao ni tuđi novac. Ovo boldirano je tako stupidna konstatacija da je to nevjerovatno. Nisu ga vodili besplatno (u tom slucaju bi tvoja konstatcija imala smisla) - pa makar da aranzman kosta i 1KM - covjek je to platio (koliko su trazili) i ima pravo zahtjevati obecanu uslugu za novac koji im je dao. Platio je hotel sa 3*, a dobio sa 1 - zar to nije prevara?
Konstatacija da je Albanija najveca rupa u Evropi, u najmanju ruku govori o tebi. Jesi li bio tamo da tako tvrdis?
A vozac - pa valjda covjek zna koliko vozaca je bilo u autobusu. Ko si ti da tvrdis da nije istina ovo sto je on napisao?
Komentar ti je totalno bez - veze. Razumijem da mozda radis za ovu agenciju, pa jbg - valja platu zaraditi :skoljka:
U autobusu je bilo 36 putnika i svi znaju da smo imali jednog vozača,a cijena aranžmana je ne bitna, bitno je da ti je na raspolaganju sve ono sto si im uplatio iz ponude ...
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#71 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by roki »

Bezveze je govoriti kako zdrav razum kaze da za male pare nemozes dobiti puno.Pa ljudi moji,agencija sastavlja cijene,zaboli mene sto je ponuda 100KM 15 dana u Parizu,ako je agencija rekla 100 onda je 100,i za te pare ima da dobijem sto je napisano.Ko im brani da stave 1000KM? Nego ovako,obecaju kule i gradove,i onda da bi zaradili sjebu ti odmor.
Gladna
Posts: 47
Joined: 28/06/2010 13:08

#72 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Gladna »

zilla_ wrote:

Code: Select all

Konstatacija da je Albanija najveca rupa u Evropi, u najmanju ruku govori o tebi. Jesi li bio tamo da tako tvrdis?
Pitanje je dali si ti bio tamo dok nisi upućen toliko... U albaniju do skora su bile prazne plaže bez ičega dok rusi nisu pokupovali zemlju i počeli gradit... Više se izgradilo u zadnjih 5 godina nego za 20 godina prije toga... Albanija ti je postala hit tek unazad par godina... Plaže jesu super, pijesak fazoni al džaba ti sve to kad nema nikakvih sadržaja na tim plažama... Odeš u Ulcinj i to ti je ko Albanija :evil:
To si obisao citavu Albansku obalu pa mozes tako opsirno govoriti?
Ja sam bila u Serandi i Vlori i super bilo. Sadrzaja za svakoga....
elcaliente
Posts: 4636
Joined: 13/06/2012 15:52

#73 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by elcaliente »

roki wrote:Bezveze je govoriti kako zdrav razum kaze da za male pare nemozes dobiti puno.Pa ljudi moji,agencija sastavlja cijene,zaboli mene sto je ponuda 100KM 15 dana u Parizu,ako je agencija rekla 100 onda je 100,i za te pare ima da dobijem sto je napisano.Ko im brani da stave 1000KM? Nego ovako,obecaju kule i gradove,i onda da bi zaradili sjebu ti odmor.
Ma oni su uzeli kes i to onda ganjaj poslije ono sto su oni tebi obecali.
Zato i kazem ako neces da imas poslije stres i hodanje po sudovima onda razmisljas prije i ocijenis moze li ta ponuda biti realna.
Isti fazon rade dvije velike agencije koje vode navijace repke na utakmice.
Ponuda glasi 159KM utakmica BiH-protivnik samo za 159Km sa dva spavanja u npr Minhenu.
Ali nigdje ne pise da se ulaznica ekstra placa ili pise malim slovima ulaznica za utakmicu 45KM.
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#74 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by bambina78 »

elcaliente wrote:
roki wrote:Bezveze je govoriti kako zdrav razum kaze da za male pare nemozes dobiti puno.Pa ljudi moji,agencija sastavlja cijene,zaboli mene sto je ponuda 100KM 15 dana u Parizu,ako je agencija rekla 100 onda je 100,i za te pare ima da dobijem sto je napisano.Ko im brani da stave 1000KM? Nego ovako,obecaju kule i gradove,i onda da bi zaradili sjebu ti odmor.
Ma oni su uzeli kes i to onda ganjaj poslije ono sto su oni tebi obecali.
Zato i kazem ako neces da imas poslije stres i hodanje po sudovima onda razmisljas prije i ocijenis moze li ta ponuda biti realna.
Isti fazon rade dvije velike agencije koje vode navijace repke na utakmice.
Ponuda glasi 159KM utakmica BiH-protivnik samo za 159Km sa dva spavanja u npr Minhenu.
Ali nigdje ne pise da se ulaznica ekstra placa ili pise malim slovima ulaznica za utakmicu 45KM.
Najbolja je bila ponuda za ovogodisnje finale lige prvaka u Mihenu, prevoz, spavanje i UKLJUCENE karte za olimpijski stadion gdje ce se gledati utakmica. Fora je bila da se utakmica uopste nije igrala na tom stadionu, nego je bio video zid :mrgreen:
dženny
Posts: 3
Joined: 23/08/2012 15:04

#75 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by dženny »

http://albania-hotels.edialtour.com/hot ... es-Albania

http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Revi ... urres.html

Po meni ovaj hotel vrijedi 3* .. bila sam prosle godine u alanyi u hotelu 3*... ovaj hotel je 5+ u poređenju sa tim.. i ambijent je lijep .. a jedes za 2 eura pizzu u hotelu...

ostavljam vam link da procijenite i sami.. :)
Post Reply