Loša iskustva s turističkim agencijama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#1 Loša iskustva s turističkim agencijama

Post by sarajlija1974 »

Jedva čekate svoj godišnji odmor...tražite gdje odmoriti i nađete veoma povoljne ponude za ljetovanje u Albaniji..
I tako nađete agenciju VTA Travnik i kontaktirate,šaljete upite i dobijate odgovore...
Oni Vam tako lijepo prodaju aranžman,oni sugerišu izbor hotela u ovom slučaju Dicks sons i vi oduševljenji njihovim obećanjima i jedva čekate dan polaska...
Došao i taj dan i vi krećete na put koji treba da traje 10 sati tako vam kažu,a onda putujete putujete 15 sati,nema veze...vozi vas jedan vozač koji do Sarajeva vozi već nekih 6 sati jer kreće iz Travnika,pa u Tuzlu pa u Zenicu i po vas u Sarajevo i tako nastavlja svoj put do Albanije i jadan već preumoran al vama ne smeta jer idete na odmor mada jako skeptični jer ipak valja sigurno stić jer je vozač preumoran i prebrzo vozi samo da stigne što prije...
Stižete u Albaniju tamo oko 13h ,već Vam ukrali pola dana pa onda smještaj i nekako dočekate da dođete do plaže...
Prvo jutro doručak,vi se odmorili od puta jedva čekate švedski sto kad dočeka vas serviran doručak kuhano jaje,malo sira,paradajza,krastavca i neke domaće marmelade,da zlo bude veće tako doručkujete sve dane boravka u hotelu svako jutro isti doručak,a vama prodali švedski sto...
Čekate večeru oni opet donesu jedno jelo,a vama prodali meni s dva tri jela pa izaberite,nažalost nema izbora kod doručka i večere nego jedi šta ti donesu...Ops ako nemaš dovoljno para koje si ponio onda ne jedeš...
Požalite se vodiću on Vas lijepo ostale dane ingoriše,tražite premještaj ili ispunjenje obećanog oni vas upute na istog vodića i onda šuti i trpi,a plaćeno halali..
Da tragedija bude veća obećaju bazen na krovu hotela ali ga gazda zaključa i možete ga vidjeti na iz ponude agencije,i onda se gazda sažali jednu noć otlkljuća i pozove vas na bazen da se druži cijela grupa i tad vam naplati pić eskuplje nego što vam inaće prodaju tokom boravka...
S toga kad sve ovo pročitate dobro razmislite da li vjerovati Agenciji VTA Travnik mada ni druge nisu puno bolje,jer grupa koja je s njima putovala 03.08.2012 je imala ovako lijepo iskustvo...
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#2 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

Još da pomenem ako pokušate ostaviti dojam na njihovoj stranic
i neće ići jer istog momenta obrišu vas komentar...
*mima*

#3 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by *mima* »

rece li ti to njima u agenciji?
BACAČ1
Posts: 54
Joined: 08/07/2010 10:42

#4 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by BACAČ1 »

sarajlija1974 wrote:Još da pomenem ako pokušate ostaviti dojam na njihovoj stranic
i neće ići jer istog momenta obrišu vas komentar...
Samo da dam podršku za temu,jer vjerujem da se nema kome žaliti.
Da država-hranje daje licence agencijama,nešto bi se i moglo.ali ovako,treba ih staviti na stub srama,bar nek se čuje.
Pucajte prevareni,da se mi ostali pripremamo.
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#5 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Mjesanac »

Sta ce ti agencija, lijepo rezervises sam sebi i organizujes put, i ako nisi zadovoljan hotelom samo se prebacis u drugi. Zlatno pravilo je ne placaj prije, plati poslije boravka tj. zadnji dan boravka.
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#6 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

Slažem se ali u svakom slučaju želim upozoriti ostale koji imaju namjeru putovati s ovom agencijom da dobro paze,a ako se odluče ipak s njima ići samo sve što nude tražiti napismeno jer onda imate pravno valjane dokaze o prevari...jer njihov direktor vam kaže sami ste izabrali a zaboravi da vam je sve slao e-mailom što je u svakom slučaju pravni dokaz...
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#7 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

*mima* wrote:rece li ti to njima u agenciji?
naravno slali smo prvi dan e-mail pa poslije sms poruke i teško dobijete odg,onda kažete da ćete ih prijaviti tad dobijete u minutu odgovor u kojem kažu sami ste birali...
User avatar
magi87
Posts: 188
Joined: 23/07/2011 11:43

#8 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by magi87 »

vrlo lako mozes provjeriti ono sto ti agencija nudi. najbolja stranica za sve sto se tice turizma je tripadvisor.com! ukucas ime hotela, i vidis ocjene na tripadvisoru. procitas komentare ljudi i njihova iskustva, i gotovo. licno, nikad ne idem preko agencije, vec fino direktno posaljem upit hotelu ili rezervisem preko booking.com. naravno uvijek dobro ispitam hotel i uvijek sam za relativno malo novca nalazila odlican smjestaj. inace, uvijek je pametno uzeti samo osnovnu uslugu hotela( nocenje s doruckom).i da, agencije uzimaju visoku proviziju za aranzmane. bolje ti je da sam sebi isplaniras gdje ces i sta ces, nego njima davat pare. ja sebi cak nadjem ocjene za restorane, tako da ne lutam kad sam vec tamo...
zao mi je sto ti se to desilo, ali nazalost nase agencije (cast izuzecima) nemaju pojma sta znaci profesionalnost i odgovornost!
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#9 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Mjesanac »

sarajlija1974 wrote:Slažem se ali u svakom slučaju želim upozoriti ostale koji imaju namjeru putovati s ovom agencijom da dobro paze,a ako se odluče ipak s njima ići samo sve što nude tražiti napismeno jer onda imate pravno valjane dokaze o prevari...jer njihov direktor vam kaže sami ste izabrali a zaboravi da vam je sve slao e-mailom što je u svakom slučaju pravni dokaz...
Trzni ih malo na sudu, prepast ce se, ako imas sve napismeno, slucaj je tvoj, i trazi da ti vrate sve pare, da te ne zanima. Ali prvo im priprjeti sudom, ako to ne upali, onda ih stvarno tuzi. Nemoj odustajati. Mozes im reci, ja vam sada nudim da mi vratite pola para i mirna Bosna ili idemo na sud gdje cu traziti da mi sve vratite i platite troskove suda i advokata.
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#10 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

Hvala na podršci,upravo jutros im je poslat e-mail u kojem tražimo da obračunaju spavanje i prevoz,obračunaju razliku i izvrše povrat sredstava mada od njih nema odgovora a pokušaću da pošaljem članak u dnevni avaz možda ga i objave...
imamo i slike tzv švedskog stola i večera naravno i zaključanog bazena...
User avatar
magi87
Posts: 188
Joined: 23/07/2011 11:43

#11 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by magi87 »

ako imas taj email, svakako da mozes da ih tuzis! predlozi im nagodbu, ako ne uspijes, tuzi jer imas dokaz! dobit ces na sudu garantovano!
User avatar
Saraj`vo
Posts: 139
Joined: 09/05/2012 13:15
Location: ...do zadnjeg dana, života mog.

#12 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Saraj`vo »

Ma šta`š očekivati u Albaniji koja ugošćuje turiste iz BiH. Ja sam imao slično iskustva sa Turskom (aranžman preko Avio expressa). Svaka ti agencija "ukrade" (u stvari uračuna) i dane koje provedeš u putu pa je tako i nama iako je let do Turske trajao cca 2 sata i 20 min. mi smo stigli u hotel oko 1 i 30 poslije ponoći znači taj prvi dan koji smo platili (preko 300,00KM) proveli smo kod kuće i na aerodromima (All inc. :) ). Eh kad smo stigli na recepciju bilo je još nekih gostiju koji nisu iz naše agencije, uglavnom ja i supruga (ovo nam je bilo bračno putovanje) smo bili najmlađi i Turkuša sa recepcije (noćna smjena samo turski govori ništa engleski, ovo ono) nas fino smjesti u sobu sa pokvarenom klimom, sa balkonom na kojem nema ni stola ni stolica i nekom greškom u sistemu jer je svakih deset minuta nestajalo struje (ono moraš ubaciti privjesak da daš kontakt) i što je najgore iznad hotelske diskoteke (prozori zveće od basova).Kažem ja tada već svojoj supruzi onako muški " ne raspakiraj se, ja ne ostajem ovde" Tako da nam se prva bračna noć urezala u sjećanje :D. Sutra smo se žalili ovom našem iz agencije i dogovorimo se (ja i on) da napravimo belaj na recepciji hotela, što i učinimo, nahebemo im se se malo mamice (na našem da nam ne zamjere) i rješimo to . Kakvu su nam sobu dali, šta sobu apartman od 80M2, to TV, sef, frižider, bar, mermer u hali. na kraju je ispalo baš extra.
Znači agencija i njihovi uposlenici mogu puno pomoći/odmoći.
EDIT: Ispostavilo se da nas je smjestio u sobu koje koriste oni njihovi sezonski radnici, mamu mu, on će meni Baljic,Bolic... :bih:
Last edited by Saraj`vo on 23/08/2012 13:41, edited 1 time in total.
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#13 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

naravno da imam i e-mailove i ponudu koju su mi poslali gdje sve lijepo opisano i švedski i bazen i ostalo...
čekaću odgovor ako ne pošalju onda ću ih definitivno prijaviti nadležnim institucijama,a takođe poslala sam on line prijavu u travničku inspekciju...
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#14 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Mjesanac »

sarajlija1974 wrote:Hvala na podršci,upravo jutros im je poslat e-mail u kojem tražimo da obračunaju spavanje i prevoz,obračunaju razliku i izvrše povrat sredstava mada od njih nema odgovora a pokušaću da pošaljem članak u dnevni avaz možda ga i objave...
imamo i slike tzv švedskog stola i večera naravno i zaključanog bazena...
Samo naprijed, dosta je vise kvazi biznisa i biznismena u ovoj drzavi, kojima je valjda bolje da te zajebu jednom nego da ti pruze uslugu kojom ces biti zadovoljan i da im se vratis opet i da preporucis prijateljima. Nastupa ostro, nemoj samo mail slati nazovi ih i prijeti im sudom i uradi ovo sto sam napiso u proslom postu. I moj savjet za iduci put uradi ovo o cemu pise magi87. Puno srece :)
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#15 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

Saraj`vo wrote:Ma šta`š očekivati u Albaniji koja ugošćuje turiste iz BiH. Ja sam imao slično iskustva sa Turskom (aranžman preko Avio expressa). Svaka ti agencija "ukrade" (u stvari uračuna) i dane koje provedeš u putu pa je tako i nama iako je let do Turske trajao cca 2 sata i 20 min. mi smo stigli u hotel oko 1 i 30 poslije ponoći znači taj prvi dan koji smo platili (preko 300,00KM) proveli smo kod kuće i na aerodromima (All inc. :) ). Eh kad smo stigli na recepciju bilo je još nekih gostiju koji nisu iz naše agencije, uglavnom ja i supruga (ovo nam je bilo bračno putovanje) smo bili najmlađi i Turkuša sa recepcije (noćna smjena samo turski govori ništa engleski, ovo ono) nas fino smjesti u sobu sa pokvarenom klimom, sa balkonom na kojem nema ni stola ni stolica i nekom greškom u sistemu jer je svakih deset minuta nestajalo struje (ono moraš ubaciti privjesak da daš kontakt) i što je najgore iznad hotelske diskoteke (prozori zveće od basova).Kažem ja tada već svojoj supruzi onako muški " ne raspakiraj se, ja ne ostajem ovde" Tako da nam se prva bračna noć urezala u sjećanje :D. Sutra smo se žalili ovom našem iz agencije i dogovorimo se (ja i on) da napravimo belaj na recepciji hotela, što i učinimo, nahebemo im se se malo mamice (na našem da nam ne zamjere) i rješimo to . Kakvu su nam sobu dali, šta sobu apartman od 80M2, to TV, sef, frižider, bar, mermer u hali. na kraju je ispalo baš extra.
Znači agencija i njihovi uposlenici mogu puno pomoći/odmoći.
EDIT: Ispostavilo se da nas je smjestio u sobu koje koriste oni njihovi sezonski radnici, mamu mu, on će meni Baljic,Bolic... :bih:
Kod nas je bio problem kad smo se požalili vodiću on doslovno kaže ma nije da me ne intersuje al šta ja mogu reći ću direktoru hotela al ja ne mogu ništa...
faca-ko-kaca
Posts: 52
Joined: 21/10/2002 00:00

#16 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by faca-ko-kaca »

Čuj "Dick's sons" hotel...pa u startu je sve počelo naopako
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#17 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

faca-ko-kaca wrote:Čuj "Dick's sons" hotel...pa u startu je sve počelo naopako
naopako počelo tako i putovanje završilo,mada se još nije završilo s njima ...
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#18 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by anonimnaosoba »

Dick's sons :lol: :lol:

@ sarajlija
sretno u ovom slučaju i da istjeraš pravdu na vidjelo (al' ne samo preko foruma) :D eto šta radi pohlepa...
sarajlija1974
Posts: 28
Joined: 23/08/2012 12:49

#19 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajlija1974 »

Molim sve koji su putovali u Albaniju u Dicks sons 3.08.2012. sa VTA da se jave i pridruže jer ćemo tako svi ostvariti svoja prava...
faca-ko-kaca
Posts: 52
Joined: 21/10/2002 00:00

#20 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by faca-ko-kaca »

kakav hotel takva i agencija...DICK :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#21 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by karanana »

kurchevi sinovi
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#22 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Entropio »

karanana wrote:kurchevi sinovi
:lol:
sarajevomd
Posts: 706
Joined: 12/12/2010 20:42

#23 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by sarajevomd »

:lol: :lol: :shock:
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#24 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by bambina78 »

Daleko od toga da bih branio ovu nepoznatu agenciju ali neke stvari jednostavno paraju usi tj. oci.

Dolazak u 13h nije kradja pola dana, u svim normalnim hotelima na planeti je check-in tj. ulazak u sobu od 12 do 14h. Kvalitet hrane i raznolikost zavisi od kategorizacije smjestaja. Ne mozes ocekivati istu ponudu za dorucak u hotelima sa 5 i sa 2 zvjezdice. Zato bi bilo dobro da se stavi link na ponudu pa da uporedimo sa ovim gornjim postom, jer ovo lici platio sam ljetovanje u Albaniji u smjestaju sa 2 zvjezice, a nisam dobio 5 zvjezdica.

PS ovaj hotel cak nema ni 2 zvjezdice, on ima samo jednu zvjezdicu
Hotel Dick's Sons, Durres in Albania - 1 Star Hotel
Stara narodna, koliko para toliko muzike ;)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#25 Re: Travnička agencija vara putnike...

Post by Cholina_Lokica »

Ev nadjoh Check in u hotel je u 14h
Post Reply