Lora- internet kupovina

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
konstanca
Posts: 13
Joined: 10/10/2004 17:37
Location: sarajevo

#1 Lora- internet kupovina

Post by konstanca »

Zanima me dali je neko na forumu imao iskustvo sa internet kupovinom u Lori. Nervira me neazuriranje stranica u Konzumu ,bisem VF-u ,pa ko velim da probam.A opet,. :? za ove bar znam da ce mi se u dogledno vrijeme pojaviti na vratima
chudna
Posts: 98
Joined: 27/05/2005 13:14
Location: sarajevo-sada sam daleko

#2 Re: Lora- internet kupovina

Post by chudna »

Ja sam pokusala da kupim djetetu igracku u konzumu...Uzas, more ikonica koje kada otvoris nemas nista...Inace ja sam dobila informaciju da samo konzum ima on line kupovinu...Nisam znala da ima i Lora. A sta sa MIMS-om. Ja bih radije dala pare nasima...Zar je tako tesko ici u korak sa vremenom???
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#3 Re: Lora- internet kupovina

Post by dia81 »

Evo ja sam se upravo registrirala na Lorinu stranicu... Konzuma mi je preko glave...fuj, gade mi se...Dok je bio Vf jos je radilo nekako, narudzba bila do 30, nije se naplacivala, stizala na vrijeme, s malim greskama..sad - se naplacuje sve...plus kasne, plus pola ne donesu...jad i cemer...nadam se da nece takav slucaj bit s Lorom. i da ce Mercator krenuti s online prodajom...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#4 Re: Lora- internet kupovina

Post by Skyfox »

na kojoj je to stranici...
konstanca
Posts: 13
Joined: 10/10/2004 17:37
Location: sarajevo

#5 Re: Lora- internet kupovina

Post by konstanca »

d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#6 Re: Lora- internet kupovina

Post by d2 »

cini se kao sasvim ok
konstanca
Posts: 13
Joined: 10/10/2004 17:37
Location: sarajevo

#7 Re: Lora- internet kupovina

Post by konstanca »

Evo se vratih na ovu temu cim dodjoh sa ljetovanja.Vidim nista novo, niko nije probao zadovoljstvo te kupovine .Nadam se da cu ja ovih dana, pa cu vam napisati svoje utiske. Ali ,nesto razmisljam zaista bi trebalo vise online shopova kod nas , zar je to toliko komplikovano, ako nista drugo bar onih uobicajenih za kucne potrepstine, aparate,odjecu itd.Ipak internet nije vise cudo nevidjeno u BiH,ZAR NE? :bih:
User avatar
portfast
Posts: 271
Joined: 07/08/2008 09:47

#8 Re: Lora- internet kupovina

Post by portfast »

d2 wrote:cini se kao sasvim ok

Oš password :

http://market.lora.ba/administrator/

:D :D :D
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#9 Re: Lora- internet kupovina

Post by dia81 »

ja sam narucivala - eh ovako zakljucila u 7 kupovinu, dobila stvari prije 9, sve je bilo ok, I like:)
User avatar
aiko
Posts: 8
Joined: 31/08/2008 10:36

#10 Re: Lora- internet kupovina

Post by aiko »

Moze li mi neko reci da li u Lori internet trgovina radi subotom i nedeljom, jer sam juce pokusala po prvi put naruciti robu, negdje poslije podne ali nikakav odgovor od njih-ni telefonom, ni emailom , niti je ista stiglo, a na kontakt telefon niko se ne javlja. Ako neko ima neku informaciju, da se dzaba ne nerviram.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#11 Re: Lora- internet kupovina

Post by zena21 »

ja brate dragi volim ici u kupovinu licno.. sve pretresem i preberem :D , tako da me ova online kupovina ne privlaci :D
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#12 Re: Lora- internet kupovina

Post by Skyfox »

Jel kupovao sta ko on-line u zadnje vrijeme, fercera li ovo???

BTW umro sam dok sam pronasao ovu temu.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#13 Re: Lora- internet kupovina

Post by d2 »

Evo sam upravo zavrsio kupovinu preko lora internet dostave (narucio jutros, ljudi donijeli sada) i odlicni su, meni su bolji od Konzuma jer im je web pregledniji i nemaju onu pedersku politiku naplacivanja dostave koju Konzum ima, istina to je samo 2-3 KM ali princip je princip posebno jer je to uvedeno od kako je Konzum preuzeo VF.

Druga stvar koju je Konzum napustio a Lora ima je da te nazovu i kazu izvinite nemamo to i to, Konzum jednostavno sta donese donese, treca stvar je sto Lora nazove prije dostave i kazu da stizu, cetvrta stvar je sto imaju fino mail notifikacije od kad ispunis online shopping listu, pa kada je oni odobre i kada je isporuce. Peto, ljudi su pravo ljubazni, ne kazem da Konzum nije ljubazan ali ovi su stvarno ljubazni. Šesto, Lora je domaca firma koja odlicno tretira svoje ljude (vidjeti web, a znam i pored toga...)...

Sedmo - posto nema drop down list da odaberete vrijeme isporuke mozete ga napisati u napomeni (pojavi se na kraju) i ako necete narezan zuti sir napisite da vam ne rezu.

Bravo Lora, od sada samo Lora :thumbup:
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#14 Re: Lora- internet kupovina

Post by melb26sa »

d2 wrote:Evo sam upravo zavrsio kupovinu preko lora internet dostave (narucio jutros, ljudi donijeli sada) i odlicni su, meni su bolji od Konzuma jer im je web pregledniji i nemaju onu pedersku politiku naplacivanja dostave koju Konzum ima, istina to je samo 2-3 KM ali princip je princip posebno jer je to uvedeno od kako je Konzum preuzeo VF.

Druga stvar koju je Konzum napustio a Lora ima je da te nazovu i kazu izvinite nemamo to i to, Konzum jednostavno sta donese donese, treca stvar je sto Lora nazove prije dostave i kazu da stizu, cetvrta stvar je sto imaju fino mail notifikacije od kad ispunis online shopping listu, pa kada je oni odobre i kada je isporuce. Peto, ljudi su pravo ljubazni, ne kazem da Konzum nije ljubazan ali ovi su stvarno ljubazni. Šesto, Lora je domaca firma koja odlicno tretira svoje ljude (vidjeti web, a znam i pored toga...)...

Sedmo - posto nema drop down list da odaberete vrijeme isporuke mozete ga napisati u napomeni (pojavi se na kraju) i ako necete narezan zuti sir napisite da vam ne rezu.

Bravo Lora, od sada samo Lora :thumbup:
Mozemo li mi iz dijaspore uzimati svojima u SA? Primaju li kartice online i koliko je to sigurno?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#15 Re: Lora- internet kupovina

Post by Skyfox »

d2 wrote:Evo sam upravo zavrsio kupovinu preko lora internet dostave (narucio jutros, ljudi donijeli sada) i odlicni su, meni su bolji od Konzuma jer im je web pregledniji i nemaju onu pedersku politiku naplacivanja dostave koju Konzum ima, istina to je samo 2-3 KM ali princip je princip posebno jer je to uvedeno od kako je Konzum preuzeo VF.

Druga stvar koju je Konzum napustio a Lora ima je da te nazovu i kazu izvinite nemamo to i to, Konzum jednostavno sta donese donese, treca stvar je sto Lora nazove prije dostave i kazu da stizu, cetvrta stvar je sto imaju fino mail notifikacije od kad ispunis online shopping listu, pa kada je oni odobre i kada je isporuce. Peto, ljudi su pravo ljubazni, ne kazem da Konzum nije ljubazan ali ovi su stvarno ljubazni. Šesto, Lora je domaca firma koja odlicno tretira svoje ljude (vidjeti web, a znam i pored toga...)...

Sedmo - posto nema drop down list da odaberete vrijeme isporuke mozete ga napisati u napomeni (pojavi se na kraju) i ako necete narezan zuti sir napisite da vam ne rezu.

Bravo Lora, od sada samo Lora :thumbup:
svaka cast za preporuku, samo pitanje jesi keshirao ili se moze provuc kartica kad stignu???
User avatar
to sam ja
Posts: 605
Joined: 04/09/2008 10:29

#16 Re: Lora- internet kupovina

Post by to sam ja »

zena21 wrote:ja brate dragi volim ici u kupovinu licno.. sve pretresem i preberem :D , tako da me ova online kupovina ne privlaci :D
Ma ovo se ubilo za musku populaciju :D rijetki su oni koji vole hodati po trgovinama...jos kada budu mogli odjecu i obucu ovako kupovati, mislim da im isti dan stigne iz radnje koju vole ...nigdje sreci kraja :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#17 Re: Lora- internet kupovina

Post by d2 »

Skyfox wrote: svaka cast za preporuku, samo pitanje jesi keshirao ili se moze provuc kartica kad stignu???
kesirao drug ali sam vidio da postoji opcija karticnog placanja
Last edited by d2 on 27/12/2008 18:20, edited 1 time in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#18 Re: Lora- internet kupovina

Post by d2 »

to sam ja wrote:
zena21 wrote:ja brate dragi volim ici u kupovinu licno.. sve pretresem i preberem :D , tako da me ova online kupovina ne privlaci :D
Ma ovo se ubilo za musku populaciju :D rijetki su oni koji vole hodati po trgovinama...jos kada budu mogli odjecu i obucu ovako kupovati, mislim da im isti dan stigne iz radnje koju vole ...nigdje sreci kraja :D
ja jako volim ici u kupovinu ali ne volim tegliti kese kuci... internet kupovina mi je zato idealna da narucim kola, pive, mlijeka, brasna, ulja i ostalog sto treba tegliti a onda fino odem u kupovinu i vratim se sa normalnom kolicinom kesa da ne moram silaziti po tri puta do auta...
:thumbup:
konstanca
Posts: 13
Joined: 10/10/2004 17:37
Location: sarajevo

#19 Re: Lora- internet kupovina

Post by konstanca »

Probala sam narucivanje u Lori i konacno , odahnula. Ne moram vise zavisiti od Konzuma i njihovih neazuriranih stranica i monopolistickog izivljavanja u stilu imamo samo Jamnicu . A naravno ,divno je znati da je to ipak neko nas i nadati se da ce biti na nivou VF-a. Divno je sto su uveli i svjeze voce i povrce u ponudu. Ne razumijem samo zasto i zene ne bi uzivale u tome da im se donesu kese sa kupljenom robom na vrata, izgleda da smo mi ipak mazohisticki nastrojene. Naravno , uzitak kupovine ostaje.Ali da se uziva u finim kupovinama tipa kozmetike ,odjece ,cipela i... knjiga.
Kuglivoje
Posts: 48
Joined: 07/03/2009 22:38

#20 Re: Lora- internet kupovina

Post by Kuglivoje »

konstanca wrote:http://market.lora.ba
Svaka tebi čast,samo je Lora najskuplja prodavnica u Sarajevu majkemi.
vjestica
Posts: 62
Joined: 18/06/2005 13:34

#21 Re: Lora- internet kupovina

Post by vjestica »

Prije nekoliko dana naručila svega iz LORE. I sve je bilo za pet, dostava, preciznost, brzina. Nadam se samo da se neće pokvariti kad budu imali puno više narudžbi. Za sada, preporučujem. Kako mi je drago što ne moram naručivati iz mrskog Konzuma :x
Post Reply