Lopovi su stvarno prekucali igricu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#226 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by n+1 »

Postavi sliku @hadalj8.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#227 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Edin H. »

moonca wrote: 24/11/2022 20:29 Dobro. mogao si ti, prije nego si se ovdje oglasio. pogledati sve papire, koje ste dobili od kontakta sa rent a carom. i srediti situaciju bez javljanja na Forum..
Upravo tako
HelaS
Posts: 5657
Joined: 22/09/2018 13:21

#228 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by HelaS »

Bullet Tooth Tony wrote: 23/11/2022 12:48
laserShow wrote: 23/11/2022 12:07 Nevjerovatna tema i nevjerovatan pokazatelj kakvi smo mi patuljci. Covjek se pozali na situaciju da je gotovo pa siguran da nije napravio prekrsaj, da nije bio na toj lokaciji i sta sve ne, a sta mu odgovaraju? Plati dijasporasu 10€, daj da ti ja platim i slicno. Zasto ne mozete prihvatiti da dijasporas mozda nije napravio prekrsaj? Zasto ne navedete pravi savjet i time zavrsite diskusiju. Ma kakvi, treba se iskenjati po dijasporasu :D

Nije ni cudno sto smo porpalo drustvo na svaki moguci nacin. Niste ni pomislili da biste i vi mogli biti u situaciji koja je nepravda?

Nista, kada bude tako, javite se na forumu, pa da vas ko kurvu isplate.
Taj isti dijasporas se odma iskenjao na drzavu i sistem a da sam nije istrazio svoj slucaj.... Nego kao velika vecina dijaspore cim kroci preko Slavonakog B krene pljuvanje i jos gore kao oni, baba vanga, otvaraju oci ovom napacenom narodu o stanju u drzavi..

On u orvom postu zakljucio da su ga institucije orobijale u saradnji sa rent a carom.. Ma hajdeee
Upravo tako :thumbup:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#229 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Snake Eyes »

Evo sa obližnjeg video nadzora na slici oka čovjeka koji je preko puta pio kafu jasno se vidi da je vozilo bilo parkirano na asfaltu a ne na travi.
Image
HelaS
Posts: 5657
Joined: 22/09/2018 13:21

#230 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by HelaS »

hadalj8 wrote: 23/11/2022 23:07 Malo sam iščitao temu i iznenadili su me neki baš gnusni komentari i ismijavanja čovjeka samo zato što živi u inostranstvu. ...
pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:09 ... INSTITUCIJE TRAŽE PODATKE OR RENT A CAR KOMPANIJA DA BI LIJEPO MOGLI IZDAVATI NEPOSTOJEĆE KAZNE LJUDIMA KOJI DOLAZE SA STRANE. PA HEBOTE OVI SU LEVEL PRO ŠTO SE TIČE LOPOVLUKA.
:-)
Riječ je o momku tj čovjeku koji je rat proveo u BiH, koji je protjeran sa svog ognjišta
Zaista, rijetki su takvi u BiH
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#231 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by RagibUzoriti »

emmir1 wrote: 24/11/2022 10:04
RagibUzoriti wrote: 23/11/2022 13:26

Ima valjda ugovor kad si iznajmljivao auto. Od prvog januara do prvog februara. Ne moze ti poslati kaznu od 8mog marta,ako nisi koristio rent a car tada... :-) :-) :-)
Pa napisao je čovjek da uopste tada nije koristio auto.

Čitaj malo pobogu prije nego kreneš lupat
Lupas ti gluposti. Jesi li normalan?

Kako te neko moze presuditi za nesto ako nema dokaza za prekrsaj ovakve vrste ?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#232 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by RagibUzoriti »

hadalj8 wrote: 24/11/2022 20:39
Snake Eyes wrote: 24/11/2022 20:38
Vrlo je vjerovatno da si u oktobru dobio drugo vozilo zbog tog odlaganja.
Nisam. Prije iznajmljivanja sam tražio fotografije vozila koje mi je poslao na Viber. Dobio sam isto vozilo sa fotografija iz augusta.
Hajde bolan ne zamajavaj raju ovdje postajuci neke besmislene slike.

Avans za uplatu vozila OD - pa pise datum...ali ne pise DO KAD ??? Pise u dopisu od 15.10 do 28.10 da si ti koristio vozilo. Imas li ti neki drugi ugovor koji dokazuje da ti nisi koristio navedeno vozilo u tom periodu?

Papir trpi sve. Predocis im ugovor u kojem se periodu koristio vozilo OD-DO i kraj price.

Ako nisi koristio vozilo u periodu kada je kazna napisana, pokrenes slucaj protiv agencije zbog zloupotrebe podataka i moguce malverzacije.

Ovako popisas se na sistem( koji i jeste za popishati se) ali bez konkretnih dokaza,crno na bijelo.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#233 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Officer Crabtree »

Google Maps Timeline rješava sve nedoumice, al jebigaaa neću da Google zna moje podatke i sl gluposti
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#234 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

RagibUzoriti wrote: 25/11/2022 07:45
hadalj8 wrote: 24/11/2022 20:39

Nisam. Prije iznajmljivanja sam tražio fotografije vozila koje mi je poslao na Viber. Dobio sam isto vozilo sa fotografija iz augusta.
Hajde bolan ne zamajavaj raju ovdje postajuci neke besmislene slike.

Avans za uplatu vozila OD - pa pise datum...ali ne pise DO KAD ??? Pise u dopisu od 15.10 do 28.10 da si ti koristio vozilo. Imas li ti neki drugi ugovor koji dokazuje da ti nisi koristio navedeno vozilo u tom periodu?

Papir trpi sve. Predocis im ugovor u kojem se periodu koristio vozilo OD-DO i kraj price.

Ako nisi koristio vozilo u periodu kada je kazna napisana, pokrenes slucaj protiv agencije zbog zloupotrebe podataka i moguce malverzacije.

Ovako popisas se na sistem( koji i jeste za popishati se) ali bez konkretnih dokaza,crno na bijelo.
Našao sam sinoć ugovor od agencije koji smo sklopili na dan iznajmljivanja auta. Na njemu i računu piše samo cijena, koje smo auto iznajmili i koliko dana će auto biti kod nas.

Zadnji dan je dan naveden u prekršajnom nalogu (28.10 u 11:05h). Zadnji dan auto je iz garaže izašlo u 15:30h i direktno smo ga vratili RaC-u bez ikakvog zaustavljanja.

Mislim da će fotografija od komunalne policije riješiti slučaj jer ja sam sad siguran da u pitanju uopšte nisu ista auta ali otom-potom. Danas je tek petak...

Ono što mi nije jasno kada su već različite tablice iznajmljenog auta i auta na nalogu (pretpostavimo da su 2 različita auta) da li je moguće da su toliko bahati i u Komunalnoj i u Rent a Caru pa da zamijene podatke?

Meni je to iskreno prestrašno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#235 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Haris.ba »

hadalj8 wrote: 25/11/2022 10:38 Meni je to iskreno prestrašno.
Platio si kaznu, prihvatio krivicu.
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#236 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Haris.ba wrote: 25/11/2022 10:49
hadalj8 wrote: 25/11/2022 10:38 Meni je to iskreno prestrašno.
Platio si kaznu, prihvatio krivicu.
Jesam.
Objasnio sam i zašto.

Konkretno to je moja greška jer nisam htio boriti se nego ići linijom manjeg otpora.

No sad ću se boriti. Sigurno postoji nešto što mogu uraditi i uraditi ću to čim dobijem fotografiju od komunalne policije.
komsinica_s_drugog
Posts: 697
Joined: 23/12/2018 19:16

#237 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by komsinica_s_drugog »

pepermint31 wrote: 24/11/2022 20:21 Kao onaj ko je otvorio ovu temu zbog nepravde znajući da ću ispasti kao neiskusni balavac gdje će me kao "dijasporca" ovdje razapeti, ja sam više isfrustriran što svaki put kad dođem vidim da ljudi uopće nemaju obraza. Kad ovako ukažeš na neki vid prevare i nepravilnosti, javno te ismijaju.
Zato ste i vi ovakvi zaslužni za takvu vlast kakvu i jeste zajedno sa gradovima koji postaju seljačke vukohebine. U biti sam idiot ja što pokušavam išta da izvedem na pravdu.

Update: Žena je pronašla dokumenat koji je izdat od strane rent-a-car kuće kada je uplaćen avans za iznajmljivanje automobila. Na dokumentu tačno stoji koje auto se renta I naveden je broj registarskih tablica. Na kazni koja je stigla, registarske tablice su potpuno drugačije. Znači, imam jasan dokaz da 28. Oktobra u 11 sati, auto koje smo rentali NIJE auto koje je bilo parkirano na zelenoj površini.
To smo mi, samo se rugaj i ismijavaj. Kad se desi, kao skoro slucaj, da neko digne ruku na sebe zbog toga onda se svi kao cude. A isti. Jaje jajetu.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#238 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Snake Eyes »

@hadalj8 Daj nam slike vozila koje si dobio na viber.
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#239 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Snake Eyes wrote: 25/11/2022 10:57 @hadalj8 Daj nam slike vozila koje si dobio na viber.
Neću postavljati fotografije dok ne dobijem fotografiju prekršajnog naloga. To sam već rekao.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#240 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Snake Eyes »

hadalj8 wrote: 25/11/2022 11:05
Snake Eyes wrote: 25/11/2022 10:57 @hadalj8 Daj nam slike vozila koje si dobio na viber.
Neću postavljati fotografije dok ne dobijem fotografiju prekršajnog naloga. To sam već rekao.
Pretpostavljam da znas da te to diskredituje kao iskrenog i objektivnog?
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#241 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Snake Eyes wrote: 25/11/2022 11:12
hadalj8 wrote: 25/11/2022 11:05

Neću postavljati fotografije dok ne dobijem fotografiju prekršajnog naloga. To sam već rekao.
Pretpostavljam da znas da te to diskredituje kao iskrenog i objektivnog?
Nemam problem s tim do ponedjeljka.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#242 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by crveni_makovi »

komsinica_s_drugog wrote: 25/11/2022 10:55 To smo mi, samo se rugaj i ismijavaj. Kad se desi, kao skoro slucaj, da neko digne ruku na sebe zbog toga onda se svi kao cude. A isti. Jaje jajetu.
Ova mašinerija ruganja, ponižavanja i iživljavanja je jednostavno nezaustavljiva. Ne znam je li se više preslikava s online sadržaja u svakodnevni život ili obrnuto. Uglavnom, treba se čuvati, dozirati izlaganje ovom otrovu i štititi sebe i svoje najmilije.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#243 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by n+1 »

hadalj8 wrote: 25/11/2022 11:05
Snake Eyes wrote: 25/11/2022 10:57 @hadalj8 Daj nam slike vozila koje si dobio na viber.
Neću postavljati fotografije dok ne dobijem fotografiju prekršajnog naloga. To sam već rekao.
Zašto?

Već ste postavili slike svih dokumenata, sa imenima i prezimenima, a ovu nećeš, mada bi ista navodno konkluzivno dokazala stvar.

Jah.
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#244 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Konkluzivno ćemo dokazati sve u ponedjeljak. :kiss:
Suzie Q
Posts: 1342
Joined: 08/04/2010 10:54

#245 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Suzie Q »

zaista ne vidim razloga da se ovako obrusavate na covjeka, kad je nekolicina nas napisala da smo imali isti slucaj gdje nam je ispostavljena kazna za prekrsaj koji nismo napravili.
U principu bi se tema trebala zvati prevare s prometnim kaznama ili tako nekako pa da ostane za ubuduce, jer toga ima i bit ce jos.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#246 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by n+1 »

Suzie Q wrote: 25/11/2022 13:23 zaista ne vidim razloga da se ovako obrusavate na covjeka, kad je nekolicina nas napisala da smo imali isti slucaj gdje nam je ispostavljena kazna za prekrsaj koji nismo napravili.
U principu bi se tema trebala zvati prevare s prometnim kaznama ili tako nekako pa da ostane za ubuduce, jer toga ima i bit ce jos.
Greška nije isto što i prevara. Kod prevare treba dokazati intenciju. Mi ovdje još nismo došli ni do toga da je greška, a već pričamo o prevari.
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#247 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Throttle »

I sad cekamo ponedeljak da vidimo varaju li komunalci posten narod :D
P.S. U srijedu su policajci po Zenici cijeli dan pisali za nepropisno parkirane a i pauk je dizao auta. Ne znam jesu li i komunalci taj dan zujali i pisali.
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#248 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

Riješio sam sve.

Otišao sam jutros do Komunalne policije opet ali oni ne daju pričat sa sobom, kao ne mogu mi dati fotografiju bez prisustva komunalnog inspektora, a on je na bolovanju. I stvarno mi ne daju fotografiju.

Odem do MUP-a da se požalim i prijavim ih, primi me neki komandir i kaže da kontaktiram prvo Rent a Car i objasnim situaciju. To sam i učinio da bi mi gospodin što je iznajmio auto rekao da će me kontaktirati u toku dana. Nakon pola sata mobitel je zvonio 3 puta ali bio sam u autu i nisam se mogao javiti. Po dolasku kući dočekala me ova poruka:
Image

Zatim me radnica nazvala i izvinjavala se maksimalno i rekla je da je ona kriva i tražila je adresu stanovanja.

Došla je za pola sata, donijela mi 30 maraka za kaznu i ovo kao znak izvinjenja:
Image

Koliko je žena bila ljubazna i fina, kao i vlasnik agencije, prihvatiti ću ovo kao grešku koja se svakom može dogoditi.

Ono što je mene zaboljelo je bahatost Komunalne policije i komunalnog inspektora koji mi je rekao da sam jako bezobrazan. Zašto? Zato što sam se borio da izganjam kakvu takvu pravdu.

Druga stvar koja je zabolila su komentari na račun zeta i naprđivanje forumaša poput ovog:
n+1 wrote: 22/11/2022 23:29 Urota protiv poštene dijaspore.
HelaS wrote: 22/11/2022 23:31
Tak kazna je 40 maraka. Hajde svega ti pošalji mi je u PP, ja ću je platiti, a ti sljedeće godine ostani sa strane, svima će biti ugodnije
Edin H. wrote: 22/11/2022 23:45 Pravda za dijasporce koji rentaju vozila. :oops:
konoplja wrote: 23/11/2022 00:03
Bullet Tooth Tony wrote: 22/11/2022 23:56
Joj nosis speedmaster kukas zbog 20 ojra :D desila se greska idi i ispravi.. Sta si se raspekmezio.. Licis na one tetke "ovo samo u baznijiii ima"
Zato i nosi speedmaster jer kuka radi 20 ojra. :D
Ovaj forumaš Billy se baš istakao po seriji zajedljivih postova ali nek ostane samo na ovom
billy organ wrote: 23/11/2022 00:36 To mozda i jesi bio ti. Samo si negdje to podsvjesno sakrio. Pa ne zelis da priznas to sebi.
el_bake007 wrote: 23/11/2022 02:11 kukas radi 20km kazne a zivis u dijaspori gdje je to satnica :lol:
_BataZiv_0809 wrote: 23/11/2022 23:41 Krenuo jaruga na vapase kod Beslica pa usput stao na livadu autom da uzme luka u zelenari i uslikalo ga
I masa komentara koji ismijavaju čovjeka zbog toga što se s pravom zapitao da li od mene prave budalu na pravdi Boga.


Što se mene tiče ovo je gotovo:
Vlasnik i radnica su bili maksimalno susretljivi i korektni. Međutim, vlastita loša iskustva u državi gdje svako gleda da te prevari su mi malo zamutili pogled i mislio sam da je u pitanju neka prevara ali nakon svega želim vjerovati da je sve u pitanju jedna velika greška mada ne znam kako možeš zaboraviti da imaš dvije Škode na stanju :)

Osim toga napomenut ću i ovo u njihovu odbranu jer želim bit transparentan do kraja. Kada je auto prvotno bilo iznajmljeno, zetu je nekoliko dana prije polaska u BiH iznenada umro otac i morao je odgoditi put. Nazvao sam Rent a Car, rekao da u navedenom terminu nećemo preuzeti vozilo zbog smrtnog slučaja a oni su odmah ponudili da vrate novce. Poslije par dana dogovorili smo da rezervacija važi ali za drugi termin. Kapa dole. Npr imali smo plaćen i jedan smještaj isto kod domaćeg čovjeka ali na moru, on nikad nije ni ponudio da vrati pare nego je samo rekao da mu je žao. Da se razumijemo, ni tu nismo očekivali povrat, to samo kažem zbog ovih iz Rent a cara.

Bilo kako bilo, hvala svima na pomoći.
Reći ću zetu da temu preimenuje u nešto poput "Prevare sa saobraćajnim kaznama" da bude možda korisna i za druge.

Srdačan pozdrav svima!


Nerko
tap3ah75
Posts: 5995
Joined: 07/09/2009 14:14

#249 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by tap3ah75 »

:lol:
A ja sapunjare

Čuvajte se vi .... u taj sok stavljaju zaslađivače .... a oni su pravo opasni za zdravlje.
hadalj8
Posts: 28
Joined: 11/12/2019 08:14

#250 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by hadalj8 »

tap3ah75 wrote: 28/11/2022 12:57 :lol:
A ja sapunjare

Čuvajte se vi .... u taj sok stavljaju zaslađivače .... a oni su pravo opasni za zdravlje.
Hehe.
Locked