Lopovi su stvarno prekucali igricu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#1 Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by pepermint31 »

Ja i žena svake godine provedemo godišnji odmor u Bosni jer živimo vani. Ove godine rentali auto da bi nakon 3 sedmice po povratku nazad, njezinim roditeljima došla parking kazna za nepostojeći prekršaj jer tog dana uopće nismo koristili auto. Nama je čovjek koji nam je rentao auto rekao da se pazimo takvih kazni.

DAKLE, INSTITUCIJE TRAŽE PODATKE OR RENT A CAR KOMPANIJA DA BI LIJEPO MOGLI IZDAVATI NEPOSTOJEĆE KAZNE LJUDIMA KOJI DOLAZE SA STRANE. PA HEBOTE OVI SU LEVEL PRO ŠTO SE TIČE LOPOVLUKA.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by karanana »

Ne stima to sto pises. Ne kazem da nije tacna prica, ali ne mislim da institucije to rade namjerno. Bolje krivca trazi u vlasniku auta koji ti je rentao auto jer kazna dolazi njemu a ne tebi na vrata tako da dosta toga ne stima u tvojoj kratkoj prici o lopovluku. Meni zvuci da te je gazda navuko i najavio sta ce uraditi.
mislim, mozda sma u krivu, ali da institucije dolaze u agencije i traze datume i one koji rentaju a da su iz dijaspore da bi slali lazne kazne....to je previse. pa nemaju svi adresu ni punicu kojoj kazne dolaze.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by n+1 »

Urota protiv poštene dijaspore.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by karanana »

stavka u budzetu: muzhenje dijasporskih levata
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#5 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by HelaS »

pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:09 Ja i žena svake godine provedemo godišnji odmor u Bosni jer živimo vani. Ove godine rentali auto da bi nakon 3 sedmice po povratku nazad, njezinim roditeljima došla parking kazna za nepostojeći prekršaj jer tog dana uopće nismo koristili auto. Nama je čovjek koji nam je rentao auto rekao da se pazimo takvih kazni.

DAKLE, INSTITUCIJE TRAŽE PODATKE OR RENT A CAR KOMPANIJA DA BI LIJEPO MOGLI IZDAVATI NEPOSTOJEĆE KAZNE LJUDIMA KOJI DOLAZE SA STRANE. PA HEBOTE OVI SU LEVEL PRO ŠTO SE TIČE LOPOVLUKA.
Tak kazna je 40 maraka. Hajde svega ti pošalji mi je u PP, ja ću je platiti, a ti sljedeće godine ostani sa strane, svima će biti ugodnije
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#6 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by pepermint31 »

Ma ja uopće nisam bitan u svemu ovome. Ali ako ovo rade, da li se zapitate koliko se pljačka na drugim stranama. Nije meni do para ali ovo je meni prosto nezamislivo šta se sve radi da bi guzonje i uhljebi sebi ispunili budžet.

Ali eto, vi dubokoumni odmah pucajte po diaspora a uopće ne znate našu situaciju. Opalite, pravosuđe i pravna država funkcionišu na najvišem nivou!
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#7 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by pepermint31 »

Ovo je zadnji moj komentar na temu i poenta je ta da ja koji odem jednom godišnje vidim kako se krade a zamisli koliko se krade narodu koji je dole živi. Ali neka karananaju kad im se pustilo.

Odjavljujem se sa teme i pišite šta hoćete.
Last edited by pepermint31 on 22/11/2022 23:48, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Edin H. »

Pravda za dijasporce koji rentaju vozila. :oops:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19538
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#9 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by teskeredzic_22 »

pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:41 Ma ja uopće nisam bitan u svemu ovome. Ali ako ovo rade, da li se zapitate koliko se pljačka na drugim stranama. Nije meni do para ali ovo je meni prosto nezamislivo šta se sve radi da bi guzonje i uhljebi sebi ispunili budžet.

Ali eto, vi dubokoumni odmah pucajte po diaspora a uopće ne znate našu situaciju. Opalite, pravosuđe i pravna država funkcionišu na najvišem nivou!
Pa ako niste koristili auto tog dana idite na sud i dokažite da niste koristili auto , kako država i vlasnik auta mogu dokazati da ste koristili ako niste ?
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#10 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by pepermint31 »

teskeredzic_22 wrote: 22/11/2022 23:48
pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:41 Ma ja uopće nisam bitan u svemu ovome. Ali ako ovo rade, da li se zapitate koliko se pljačka na drugim stranama. Nije meni do para ali ovo je meni prosto nezamislivo šta se sve radi da bi guzonje i uhljebi sebi ispunili budžet.

Ali eto, vi dubokoumni odmah pucajte po diaspora a uopće ne znate našu situaciju. Opalite, pravosuđe i pravna država funkcionišu na najvišem nivou!
Pa ako niste koristili auto tog dana idite na sud i dokažite da niste koristili auto , kako država i vlasnik auta mogu dokazati da ste koristili ako niste ?
Upravo tako. Ima nadzorna kamera na garaži. Ali kako neko može dobiti kaznu nakon tri sedmice poštom bez ikakve slike ili dokaza?

Opet me krivo shvatate. Govorim šta sistem radi i šta su spremni ljudima raditi.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#11 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Bullet Tooth Tony »

Da nisi im rekao oni ne bi znali.. Totalno su zaprepaSHcheni...

Joj nosis speedmaster kukas zbog 20 ojra :D desila se greska idi i ispravi.. Sta si se raspekmezio.. Licis na one tetke "ovo samo u baznijiii ima"
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19538
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#12 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by teskeredzic_22 »

pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:53
teskeredzic_22 wrote: 22/11/2022 23:48

Pa ako niste koristili auto tog dana idite na sud i dokažite da niste koristili auto , kako država i vlasnik auta mogu dokazati da ste koristili ako niste ?
Upravo tako. Ima nadzorna kamera na garaži. Ali kako neko može dobiti kaznu nakon tri sedmice poštom bez ikakve slike ili dokaza?

Opet me krivo shvatate. Govorim šta sistem radi i šta su spremni ljudima raditi.
Šefe , ovo je najgora pravna država u Evropi i sa najmanjim povjerenjem stanovništva u rad suda i tužilaštva ali u tvom slučaju su se mogle desiti samo dvije stvari :
1. vlasnik auta ti podmeće klip pod noge jer ga je neko zajeb'o , ako prođe - prođe
2. jebena greška u nekom datumu , možda si prekršaj napravio prije ili poslije ali još u praksi nisam čuo da je neko dobio kaznu s neispravnim datumom kao što nikad nisam čuo da je neko dobio neku kaznu a da je nije nikad napravio
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by karanana »

hajmo ovo prvo razjasniti......u slucaju rent a cara, gdje kazne dodju? kod vlasnika auta ili kod osobe koja renta?
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#14 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by konoplja »

Bullet Tooth Tony wrote: 22/11/2022 23:56 Da nisi im rekao oni ne bi znali.. Totalno su zaprepaSHcheni...

Joj nosis speedmaster kukas zbog 20 ojra :D desila se greska idi i ispravi.. Sta si se raspekmezio.. Licis na one tetke "ovo samo u baznijiii ima"
Zato i nosi speedmaster jer kuka radi 20 ojra. :D
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#15 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by karanana »

ako punica pozuri 50% popusta u roku 8 dana
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#16 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Edin H. »

karanana wrote: 23/11/2022 00:02 hajmo ovo prvo razjasniti......u slucaju rent a cara, gdje kazne dodju? kod vlasnika auta ili kod osobe koja renta?
Dođe kazna kod vlasnika vozila koji poslije proslijedi osobi (t)koja je iznajmljivala motorno vozilo.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by karanana »

Edin H. wrote: 23/11/2022 00:06
karanana wrote: 23/11/2022 00:02 hajmo ovo prvo razjasniti......u slucaju rent a cara, gdje kazne dodju? kod vlasnika auta ili kod osobe koja renta?
Dođe kazna kod vlasnika vozila koji poslije proslijedi osobi (t)koja je iznajmljivala motorno vozilo.
da li postavljac teme kaze da je gazda auta donijeo punici kaznu ili je ona stigla iz policije direktno na njegovu adresu prebivalista?
zar kazne za parkiranje ne ostavljaju na brisacima?

ja mislim da su ovi rentacar divljaneri ti koji su lopovi i koji koriste dijasporase.
Last edited by karanana on 23/11/2022 00:10, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#18 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by Altsa »

Iz starta si se zahebo sto se rekao da si dijasporac. Vise tvoja kazna nije bitna vec sto dolazis jednom godisnje u Bosnu i jos kukas. :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#19 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by vjeshalica »

pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:09 Ja i žena svake godine provedemo godišnji odmor u Bosni jer živimo vani. Ove godine rentali auto da bi nakon 3 sedmice po povratku nazad, njezinim roditeljima došla parking kazna za nepostojeći prekršaj jer tog dana uopće nismo koristili auto. Nama je čovjek koji nam je rentao auto rekao da se pazimo takvih kazni.

DAKLE, INSTITUCIJE TRAŽE PODATKE OR RENT A CAR KOMPANIJA DA BI LIJEPO MOGLI IZDAVATI NEPOSTOJEĆE KAZNE LJUDIMA KOJI DOLAZE SA STRANE. PA HEBOTE OVI SU LEVEL PRO ŠTO SE TIČE LOPOVLUKA.
Ako je uvrdjen prekrsaj onda oni salju obavjestenje na vlasnika
Vlasnik je rentacar
Onda rentacar bi trebao uvidom u svoje evidencije da dostavi podatke policiji ko je koristio vozilo u to vrijeme odnosno kome je rentan i zavrsena prica
Ako imate ugovor mozete osporavati da vama tog dana nije rentano vozilo
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#20 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by karanana »

vjeshalica wrote: 23/11/2022 00:11
pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:09 Ja i žena svake godine provedemo godišnji odmor u Bosni jer živimo vani. Ove godine rentali auto da bi nakon 3 sedmice po povratku nazad, njezinim roditeljima došla parking kazna za nepostojeći prekršaj jer tog dana uopće nismo koristili auto. Nama je čovjek koji nam je rentao auto rekao da se pazimo takvih kazni.

DAKLE, INSTITUCIJE TRAŽE PODATKE OR RENT A CAR KOMPANIJA DA BI LIJEPO MOGLI IZDAVATI NEPOSTOJEĆE KAZNE LJUDIMA KOJI DOLAZE SA STRANE. PA HEBOTE OVI SU LEVEL PRO ŠTO SE TIČE LOPOVLUKA.
Ako je uvrdjen prekrsaj onda oni salju obavjestenje na vlasnika
Vlasnik je rentacar
Onda rentacar bi trebao uvidom u svoje evidencije da dostavi podatke policiji ko je koristio vozilo u to vrijeme odnosno kome je rentan i zavrsena prica
Ako imate ugovor mozete osporavati da vama tog dana nije rentano vozilo
ali mozda i jeste rentano taj dan i bilo je kod njih, samo ga nisu koristili i bilo u garazi.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#21 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by DEMONIKA »

pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:41 Ma ja uopće nisam bitan u svemu ovome. Ali ako ovo rade, da li se zapitate koliko se pljačka na drugim stranama. Nije meni do para ali ovo je meni prosto nezamislivo šta se sve radi da bi guzonje i uhljebi sebi ispunili budžet.

Ali eto, vi dubokoumni odmah pucajte po diaspora a uopće ne znate našu situaciju. Opalite, pravosuđe i pravna država funkcionišu na najvišem nivou!
čuj da li se zapitamo
eno fadil predsjednik i niko ga ne pita za malverzacije oko nabavke respiratora
pa ljudi ovdje znaju sve to već desetljećima i ne obadaju

meni je čudno zašto se vi iz dijaspore ne zapitate gdje i kome ostavljate/bacate pare po bejha
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#22 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by sehohari »

Ne vidim gdje je problem.

Ali haj da okrenemo priču:
Jel ti možda palo na pamet da je vlasnik rent-a-cara sam napravio kaznu, pa je sad pokušava tebi staviti na teret?

Smiješno je po meni optuživati državu tu. Ima mali milion stvari gdje su lopovi, ali fakat ovdje ne vidim neku razrađenu mrežu za lopovluk. Imaju oni dovoljno tendera da se obogate.
Last edited by sehohari on 23/11/2022 00:14, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#23 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by vjeshalica »

karanana wrote: 23/11/2022 00:12
vjeshalica wrote: 23/11/2022 00:11

Ako je uvrdjen prekrsaj onda oni salju obavjestenje na vlasnika
Vlasnik je rentacar
Onda rentacar bi trebao uvidom u svoje evidencije da dostavi podatke policiji ko je koristio vozilo u to vrijeme odnosno kome je rentan i zavrsena prica
Ako imate ugovor mozete osporavati da vama tog dana nije rentano vozilo
ali mozda i jeste rentano taj dan i bilo je kod njih, samo ga nisu koristili i bilo u garazi.
Neka traze dokaz u vidu fotografije ili nek nazovu nadleznu stanicu da orovjere da li su slikali auto ako je bilo negdje u prekrsaju
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#24 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by HelaS »

vjeshalica wrote: 23/11/2022 00:11
pepermint31 wrote: 22/11/2022 23:09 Ja i žena svake godine provedemo godišnji odmor u Bosni jer živimo vani. Ove godine rentali auto da bi nakon 3 sedmice po povratku nazad, njezinim roditeljima došla parking kazna za nepostojeći prekršaj jer tog dana uopće nismo koristili auto. Nama je čovjek koji nam je rentao auto rekao da se pazimo takvih kazni.

DAKLE, INSTITUCIJE TRAŽE PODATKE OR RENT A CAR KOMPANIJA DA BI LIJEPO MOGLI IZDAVATI NEPOSTOJEĆE KAZNE LJUDIMA KOJI DOLAZE SA STRANE. PA HEBOTE OVI SU LEVEL PRO ŠTO SE TIČE LOPOVLUKA.
Ako je uvrdjen prekrsaj onda oni salju obavjestenje na vlasnika
Vlasnik je rentacar
Onda rentacar bi trebao uvidom u svoje evidencije da dostavi podatke policiji ko je koristio vozilo u to vrijeme odnosno kome je rentan i zavrsena prica
Ako imate ugovor mozete osporavati da vama tog dana nije rentano vozilo
Ma rentano je vozilo i tog dana, nego ga nisu vozili tog dana jer je gorivo poskupilo tog dana :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#25 Re: Lopovi su stvarno prekucali igricu

Post by vjeshalica »

sehohari wrote: 23/11/2022 00:13 Ne vidim gdje je problem.

Ali haj da okrenemo priču:
Jel ti možda palo na pamet da je vlasnik rent-a-cara sam napravio kaznu, pa je sad pokušava tebi staviti na teret?

Smiješno je po meni optuživati državu tu.
Postoji na nalogu datum kad je ucinjen prekrsaj i vrijeme,ne moze to da podvali osim ako su totalni levati
Locked