Lomi li vas ovo vrijeme?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#1 Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by AtillaS »

Sivo, vjetar, kiša. Kažu loša biometeorološka, a i vidim sve pospano, nervozno, šutljivo.

I ja sam ko prebijen, malo spavao, malo po kompjuteru, sad se kanim da idem vani.

Lomi li vas?
User avatar
mk ultra
Posts: 19129
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by mk ultra »

Nikad

Vani makar cuskije padale
konami666
Posts: 2393
Joined: 11/05/2015 21:57

#3 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by konami666 »

Ja sam u skandinaviji i naučio sam da vrijeme ne utice na moje raspoloženje. Kada sam se tek doselio bilo je teško se navici jer je mrak manje-vise pola godine.
Ali istina je da moraš naći hobije, sto vise kretanja, bavljenja sportom i provođenje vise vremena sa prijateljima i porodicom. Čim sam to sredio vrijeme je prestalo da igra bilo kakvu ulogu u mom raspoloženju.
Ako ništa od ovog iznad ne pomaze moraš napraviti city break i promijeniti sredinu na par dana, ja inače kombinujem petak i vikend.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#4 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by maliq53 »

Pa znam "podpasti" pod uticaj ovakvog vremena jer dosta zavisim od toga da vani izadem da razbijem stres i zamor, apatiju, monotoniju. Bilo to biciklo ili neki vid pjesacenja, planinarenja; kada se sastavi ovako sedmicama lose vrijeme onda koristis svaki prozor dobrog vremena da izades malo na zrak.
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#5 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by MujkicHaris »

Poslije ljeta i vrućina konačno je došlo moje vrijeme. Kiša, vjetar, hladno, oblačno ali uskoro i snijeg. Ne samo da mi ne smeta nego volim, posebno kišu. :)
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by Truba »

Jok evo krampam mravnjake i trimerom razaram dracu pred sumrak

Najjaci sam :sax: :bih: :thumbup:
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#7 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by House »

MujkicHaris wrote: 28/11/2021 16:35 Poslije ljeta i vrućina konačno je došlo moje vrijeme. Kiša, vjetar, hladno, oblačno ali uskoro i snijeg. Ne samo da mi ne smeta nego volim, posebno kišu. :)
:thumbup:

isti smo.
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#8 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by Kal El »

Radim od kuće pa mi ne smeta, uzmem fino drugu smjenu i radim, i onako zimi nemaš gdje puno osim u kafiće, shopping ili familiju obići.

Dok ljeto...eh tu sam depresivan ako me stavi u drugu a ono lijepo vrijeme haha
User avatar
DeNiro
Posts: 10557
Joined: 12/03/2007 10:31

#9 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by DeNiro »

lomi vala, nikako da se razbudim po citav dan :D
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#10 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by House »

DeNiro wrote: 28/11/2021 16:42 lomi vala, nikako da se razbudim po citav dan :D
al' zato spavaš kao beba :D
User avatar
DeNiro
Posts: 10557
Joined: 12/03/2007 10:31

#11 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by DeNiro »

House wrote: 28/11/2021 16:43
DeNiro wrote: 28/11/2021 16:42 lomi vala, nikako da se razbudim po citav dan :D
al' zato spavaš kao beba :D
:D
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#12 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by AtillaS »

Bio vani, ubio malo vremena, prođe i ovaj dan. Sad još valja naći šta da gledam narednih sati jer od spavanja nema ništa. :mrgreen:
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#13 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by maliq53 »

Da li vi imate FOMO (fear of missing out)... Zna mi se cesto desavati npr kad citam knjigu uhvati me kao taj neki osjecaj da propustam negdje nesta iako mozda nema racionalnih razloga. Kako vi prevazilazite taj problem? Nekako gubim koncentraciju kada citam knjige, zadrzim se sat vremena max na knjizi i onda mi postane dosadno i taj FOMO osjecaj se javlja. Imam osjecaj da bi mogao daleko vise se posvetiti knjizi ali radi ovog nekako propustam. Bukvalno sjedim supljiram samo skrolam refresh na drustvenim medijima, gledam sta ima iako znam da nema vecinom nista pametno. Naravno sad mogu traziti razloge, jedan od njih moze biti da mi se socijalni krug smanjio kako se raja malo razisla iz raznih razloga (brak, posao, obaveze ...) pa u nedostatku socijaliziranja tj. punjena baterije, sad mi se javlja taj FOMO osjecaj jer mislim da je tamo negdje nesto bolje... Zeznuta situacija :D
Kako se vi borite sa ovim stvarima ?
Seyfo
Posts: 4318
Joined: 23/08/2011 14:12

#14 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by Seyfo »

Mene lome vijesti i politička situacija.

Mnogo manje nego prije, ali svejedno, ne mogu reći da me ne dotiče.

Doslovno me razori na sastavne dijelove i onda srećom privatni život, porodica i prijatelji, sve to me malo sastavi i krene kako treba dok opet ne pogledam klix i medije i opet me vrati na staro. Gledam da se izolujem i da budem okupiran pa da što manje gledam medije i vijesti. Nisam inače sklon buljenju u telefon dugo, mogu čitav dan da ne pogledam osim ako me neko zove.

Što se tiče vremena, nije presudno, osim ako krenu ekstremi. Pada kiša ali onda prestane, ili pređe u sunce ili u snijeg. Ako ekstremno dugo pada, onda mi smeta. Ali to se rijetko dešava.Bar u ovom našem podneblju. Snijeg volim i popravlja mi raspoloženje dok pada.
Više mi smeta sve kraći dan, ali eto tješim se da će još 4 hefte tako i onda ću sa radošću pratiti svaki dan par minuta sunca više. :D
akcija007
Posts: 2792
Joined: 17/05/2008 23:50

#15 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by akcija007 »

Ma lomi.
Nisam od petka izisao iz kuce
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#16 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by TDK-90 »

sve je do kaptala
Imas kapital ( nesto viska novca ) nema krize - sadrzaja koji se mogu kupti ima dovoljno :izet:
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#17 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by AtillaS »

Volim i ja, ali temu sam pokrenuo ne zbog onoga što mislimo nego zbog onoga što realno osjećamo. Dakle, volim i ja kišu, ali postoje situacije kad teže ustaneš, imaš osjećaj da si slomljen, neki imaju glavobolje ili ih bole kosti i sl, a to je sve mimo volje i realan uticaj trenutnih vremenskih prilika. Djeca i mladi to ne osjećaju, ali kako čovjek lagano stari tako počne da živi s tim.
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#18 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by Tea lana »

Seyfo wrote: 28/11/2021 21:37 Mene lome vijesti i politička situacija.

Mnogo manje nego prije, ali svejedno, ne mogu reći da me ne dotiče.

Doslovno me razori na sastavne dijelove i onda srećom privatni život, porodica i prijatelji, sve to me malo sastavi i krene kako treba dok opet ne pogledam klix i medije i opet me vrati na staro. Gledam da se izolujem i da budem okupiran pa da što manje gledam medije i vijesti. Nisam inače sklon buljenju u telefon dugo, mogu čitav dan da ne pogledam osim ako me neko zove.

Što se tiče vremena, nije presudno, osim ako krenu ekstremi. Pada kiša ali onda prestane, ili pređe u sunce ili u snijeg. Ako ekstremno dugo pada, onda mi smeta. Ali to se rijetko dešava.Bar u ovom našem podneblju. Snijeg volim i popravlja mi raspoloženje dok pada.
Više mi smeta sve kraći dan, ali eto tješim se da će još 4 hefte tako i onda ću sa radošću pratiti svaki dan par minuta sunca više. :D

Ista sam
korona,rat sva ova sranja me satrase psihicki.
Promjene osjetim jbg ledja me ubijaju ali to su te nase generacije koje su kao djeca vukljali kanistere sa vodom.😤
exsist12
Posts: 39
Joined: 03/01/2017 23:58

#19 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by exsist12 »

Ma Bog zna koliko ljudi pomisli na samoubojstvo radi kompletne situacije ...

Jos pri tome dodajte ako je neko paranoican po pitanju bolesti ...

Znam dosta ljudi koji se hvale kako su kupili svijece u slucaju rata ili nestanka struje, onako normala im je to. Nazalost ljudi kod nas to shvacaju kao dobro jutro ...
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#20 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by AtillaS »

Ja sam naučio da čitam samo naslove i ako je dnevnopolitičko sranje u pitanju samo produžim dalje, ne čitam tekst jer je to čisto trovanje koje je danas tu a sutra ga nema. Nemojte se pecati na te brze mamce. Trebate shvatiti da su te dnevnopolitičke stvari, kao i gluposti oko korone tu iz razloga što političar ili novinar nemaju ništa pametnije da ispričaju čitaocu. Umjesto da se sikirate jednostavno to shvatite kao nebitnu stvar u životu čiji je jedini cilj da stvara privid u aktivnosti političara ili novinara. Ili neke poznate ličnosti, kad pišu kad je ko pišao ili kenjao. Dokonost drugih ljudi je problem, nije do vas, jednostavno ih ignorišite.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by Truba »

Sve su to sranja pogotovo ako stranjski novinari pisu
A i domaci
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#22 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by crveni_makovi »

exsist12 wrote: 29/11/2021 06:55 Ma Bog zna koliko ljudi pomisli na samoubojstvo radi kompletne situacije ...

Jos pri tome dodajte ako je neko paranoican po pitanju bolesti ...

Znam dosta ljudi koji se hvale kako su kupili svijece u slucaju rata ili nestanka struje, onako normala im je to. Nazalost ljudi kod nas to shvacaju kao dobro jutro ...
Ja i roditelji nikad nismo imali vremena pomisliti na samoubistvo. Otac jos pogleda poneku politicku emisiju, mama i ja ne gledamo skoro nikada vec godinama.
Ustajemo najkasnije u pola sedam i radimo toliko razlicitih poslova da se meni spava od fixickog umora vec u 6 poslijepodne i cesto tada i zaspim kao komirana.

Bolest je donijela neka nova razmisljanja a sivo nebo, kisa, price o ratu ili slicne teme su samo bitne u kontekstu prohodnosti ceste do bolnice i slicno. Svijece imamo u kuci zbog povremenih iskljucivanja el. energije a ne stvaramo nikakve ratne zalihe. Kisa me zanima uglavnom kolicinski kad procepljavam otvore iz stare catrnje i provjeravam jesu li mi svi odvodi cisti od lisca i nanosa da mi voda ne udje u kucu ili napravi neku izbjeznu stetu na imovini.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#23 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by Entropio »

Ne lomi me. Ja vise ne znam za sebe. Jos sam ziv. Ali sam mrtav bez tebe.
sale07
Posts: 1281
Joined: 18/05/2018 12:28

#24 Re: Lomi li vas ovo vrijeme?

Post by sale07 »

Ubi nogama, nije ni medjed budala sto ovo prespava :P
Post Reply