Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post Reply

Šta očekujete ko će pobijediti u Bijeljini?

Mićo Mićić ( Srpska demokratska stranka )
28
85%
Zlatko Maksimović (Uspješna Srpska)
5
15%
 
Total votes: 33

User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#76 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ze kalanga »

Objektivno teško da će biti drugačije. A razloge ne treba tražiti u "kvalitetno odrađenom poslu" aktuelne vladajuće garniture, već u amaterizmu onih koji zastupaju interese SNSD-a. Barem amaterizmu većine njih.
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#77 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by radostan dan »

cyprus wrote: Pa to me interesuje - jel to sve samo do jednog čovjeka? I zašto je Mićo tako moćan? :mrgreen:
Uzmes podatke predratne o broju stanovnika Bijeljine, srpsku komponentu...
Onda uzmes danasnje podatke, o broju Bjeljinaca, opet srpsku komponentu.
Onda razliku to jest plus, to jest povecanje ili visak stanovnika analiziras sa pozicije - odakle su dosli....

I nakon analize ti postane jasno da je komplet visak stanovnika to jest glasaca stigao iz predjela koji su tradicionalno simpatizeri ili glasaci sds-a.

Dalje, sve ti dosljaci - izbjeglice, i njihova sudbina od 95 do 2000 je direktno povezana sa opstinskom vlasti, od dodjele placeva, prikljucaka, prilaznih puteva, i ostalih bitnih i manje bitnih stvarcica koje zivot znace.

Obzirom da od 92 SDS suvereno vlada tom regijom Bijeljinom), kome se -materijal - o kom pricamo mogao pokloniti u smislu trazenja pomoci - nego vladajucoj kasti...a od odluka iste, direktno je zavisila buducnost i svakog domaceg, a kamoli svakog dosljaka.

Danas je, i ranije u proslost, situejsn sledeca - Mico Micic je manje vise zakletva svakog Bjeljinca koji nije iz Bijeljine, bez obzira na minuse i faulove, sto njegove licne, sto stranke kojoj pripada.

To ti ie osnova, a sad ide dalja elaboracija, sto je vec pomenuto - budzet, lova, sposobnost Micica da bude u isto vrijeme i dobar sa Miloradom i njegova opozicija, losa kadrovska rjesenja SNSD-a, odluke istih, itd, itd.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#78 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by cyprus »

radostan dan wrote:
cyprus wrote: Pa to me interesuje - jel to sve samo do jednog čovjeka? I zašto je Mićo tako moćan? :mrgreen:
Uzmes podatke predratne o broju stanovnika Bijeljine, srpsku komponentu...
Onda uzmes danasnje podatke, o broju Bjeljinaca, opet srpsku komponentu.
Onda razliku to jest plus, to jest povecanje ili visak stanovnika analiziras sa pozicije - odakle su dosli....

I nakon analize ti postane jasno da je komplet visak stanovnika to jest glasaca stigao iz predjela koji su tradicionalno simpatizeri ili glasaci sds-a.

Dalje, sve ti dosljaci - izbjeglice, i njihova sudbina od 95 do 2000 je direktno povezana sa opstinskom vlasti, od dodjele placeva, prikljucaka, prilaznih puteva, i ostalih bitnih i manje bitnih stvarcica koje zivot znace.

Obzirom da od 92 SDS suvereno vlada tom regijom Bijeljinom), kome se -materijal - o kom pricamo mogao pokloniti u smislu trazenja pomoci - nego vladajucoj kasti...a od odluka iste, direktno je zavisila buducnost i svakog domaceg, a kamoli svakog dosljaka.

Danas je, i ranije u proslost, situejsn sledeca - Mico Micic je manje vise zakletva svakog Bjeljinca koji nije iz Bijeljine, bez obzira na minuse i faulove, sto njegove licne, sto stranke kojoj pripada.

To ti ie osnova, a sad ide dalja elaboracija, sto je vec pomenuto - budzet, lova, sposobnost Micica da bude u isto vrijeme i dobar sa Miloradom i njegova opozicija, losa kadrovska rjesenja SNSD-a, odluke istih, itd, itd.
E tek sada mi je skroz jasno :mrgreen: Hvala...
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#79 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by radostan dan »

Nista, ovako cemo onda ako nisi skonto...pokupis se iz sarajeva i odes u visegrad.
Tu cucis jedno godinu dvije dana dok ne skontas u kakvu si vukojebinu dosao.
Onda gledas ostale kako se odatle kupe, pa krenes i ti...
Dodjes u bijeljinu u kojoj nikad nisi bio i nikog ne znas, pokucas na vrata opstine i kazes - mico brate, pomagaj.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#80 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by cyprus »

radostan dan wrote:Nista, ovako cemo onda ako nisi skonto...pokupis se iz sarajeva i odes u visegrad.
Tu cucis jedno godinu dvije dana dok ne skontas u kakvu si vukojebinu dosao.
Onda gledas ostale kako se odatle kupe, pa krenes i ti...
Dodjes u bijeljinu u kojoj nikad nisi bio i nikog ne znas, pokucas na vrata opstine i kazes - mico brate, pomagaj.
Ne, nisam bio ironičan :mrgreen: Tvoj post mi je stvarno pomogao da razumijem situaciju u Bijeljini... Nisam baš plaho upoznat sa tim krajem, znao sam da se demografski napuhao zbog došlja, ali nisam to povezao sa Mićinim uspjehom...
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#81 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ze kalanga »

Miću su prošli put podržali i povratnici iz Janje. To je bio dio dogovora. Vidjećemo da li će dogovor ostati na snazi i u oktobru.
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#82 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by radostan dan »

Dok je Bracika bio ziv, drzali su stranu Miloradu, bar kad je rijec o republickim izborima...
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#83 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ze kalanga »

Da. Jer je tada na tom potezu BN-ZV SDP bio ubjedljivo najjača politička partija kada se govori o Bošnjacima. Bracikina smrt je praktično uništila SDP u toj zoni.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#84 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by putokaz1 »

Koliko može SDA u SREBRENICI,Vukosavlju i Osmacima?
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#85 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ze kalanga »

U Srebrenici su 95% vladajući,tj. Ćamil dobija. U Osmacima ostaje da se vidi čijeg će kandidata podržati, ali mislim da tu neće biti promjena i da će aktuelna vlast ostati i načelnik iz reda SDS-a. Istina vidjeće se hoće li predstavnici Čavićeve partije podržati njegovu kandidaturu ili ne.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#86 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by Patriotska_Liga »

ze kalanga wrote:U Srebrenici su 95% vladajući,tj. Ćamil dobija. U Osmacima ostaje da se vidi čijeg će kandidata podržati, ali mislim da tu neće biti promjena i da će aktuelna vlast ostati i načelnik iz reda SDS-a. Istina vidjeće se hoće li predstavnici Čavićeve partije podržati njegovu kandidaturu ili ne.
Hajde budi ljubazan pa mi objasni matematiku.

Sad vjerovatno neće biti onog masovnog vađenja ličnih, prošli put su dva Srbina imala zajedno značajno više od Durakovića.

Kako je moguće da se sad Duraković sigurica? Znači ozbiljno je pitanje, vjerovatno nešto propuštam ali mi nije jasno šta.
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#87 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ze kalanga »

Pa nakon mog odgovora pomislićeš ili da sam trol ili da prosipam propagandu. :mrgreen:

Recimo da pratim situaciju, znam kakvi su tokovi i očekivanja, pa i dogovori na kraju krajeva. Da ne idem previše, radi se o opštinama koje nikako ne utiču na rezultate opštih izbora, a samim time su i praktično i beznačajne. (rang beznačajnosti Han PIjeska, Kalinovika i naravno Berkovića :) )...

To je to. Štaviše, vrlo vjerovatno je da SNSD i SDS neće zajedno ni nastupiti u Srebrenici. ;)
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#88 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by Patriotska_Liga »

ze kalanga wrote:Pa nakon mog odgovora pomislićeš ili da sam trol ili da prosipam propagandu. :mrgreen:

Recimo da pratim situaciju, znam kakvi su tokovi i očekivanja, pa i dogovori na kraju krajeva. Da ne idem previše, radi se o opštinama koje nikako ne utiču na rezultate opštih izbora, a samim time su i praktično i beznačajne. (rang beznačajnosti Han PIjeska, Kalinovika i naravno Berkovića :) )...

To je to. Štaviše, vrlo vjerovatno je da SNSD i SDS neće zajedno ni nastupiti u Srebrenici. ;)
Ako opet budu dva srpska onda ima logike, ali evo priznajem ti da si bolji insider od mene po tom pitanju. Ja sam bio ubijeđen da će biti jedan srpski.

Srebrenica je ipak puno važnija u smislu dizanja tenzija nego bilo koja druga opština. Ni na jednoj pojedinačnoj opštini se ne može dići opšta nacionalna tenzija kao na Srebrenici. Npr. Dodik sa svojom strankom dobije lupam 5% glasova više u svim opštinama ako digne veliku halabuku oko Srebrenice. Šta god uradi u nekoj drugoj opštini neće dobiti ni promil u ukupnom smislu.
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#89 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ze kalanga »

U Zvorniku će 99% bošnjačke političke partije predvođene SDA imati zajedničkog kandidata za gradonačelnika.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#90 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by putokaz1 »

ze kalanga wrote:U Zvorniku će 99% bošnjačke političke partije predvođene SDA imati zajedničkog kandidata za gradonačelnika.
Prošli puta u Bratinci SDA pojedinačno bila najača
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#91 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ze kalanga »

Nisu nastuili samostalno, već u savezu sa SBIH. ;)

Generalno u Bratuncu nemaš političkog lidera, niti stranke koja dominira. Pa i najveći broj glasača tamo na dan izbora praktično se odlučuje za koga će glasati, ideje, programi i ostalo što prati jednu političku partiju ih ne zanimaju, mogao bih reći da se radi o pasivnijoj sredini sa aspekta zainteresovanosti za izborni proces.

U Zvorniku bi se moglo veoma lako desiti da SDS i SNSD naprave koaliciju, što me je, priznajem, itekako iznenadilo.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#92 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by Patriotska_Liga »

Nije realno da Bošnjaci dobiju načelnika u Zvorniku čak i da Srbi izađu sa više od dva kandidata.
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#93 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ze kalanga »

Tačno.
Ovde se po svemu sudeći radi o nečemu drugom. Jasno, ovo je samo spekulacija, sačekajmo neku zvaničnu potvrdu. Isto sam recimo čuo za još neke manje opštine.
Koliko znam, u Zvorniku je stabilna parlamentarna situacija, sa ogromnom većinom u skupštini Grada. Tako da bi ovo značilo nijedan glas PROTIV ni po jednoj tački.
Sjećam se da je prije nekoliko mjeseci jedini odbornik PDP-a napustio isti i sad ima status nezavisnog odbornika...


p.s. U Vlasenici rasformiran odbor PDP-a.
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#94 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by radostan dan »

Patriotska_Liga wrote:Nije realno da Bošnjaci dobiju načelnika u Zvorniku čak i da Srbi izađu sa više od dva kandidata.
Nije realno, ali bi bilo pozeljno...svuda gdje mogu zajednicki da istupe Bosnjaci i da pobjede.
Ovo sa stanovista aktuelne vlasri, na republickom nivou.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#95 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by Patriotska_Liga »

radostan dan wrote:
Patriotska_Liga wrote:Nije realno da Bošnjaci dobiju načelnika u Zvorniku čak i da Srbi izađu sa više od dva kandidata.
Nije realno, ali bi bilo pozeljno...svuda gdje mogu zajednicki da istupe Bosnjaci i da pobjede.
Ovo sa stanovista aktuelne vlasri, na republickom nivou.
Što se mene tiče zajednički nastup nema alternativu. Moralna je obaveza zajednički nastup.

Ovo je bila samo moja procjena šansi za Zvornik što se tiče načelnika. Nažalost, naravno.
radostan dan
Posts: 27094
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#96 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by radostan dan »

Dobro, tebi je inace sve- nazalost-, i -malo-, sto se tice bosnjacke opcije, u bilo kom segmentu njenog zivota...
Greska prilikom kvotanja, do mene...
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#97 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ILVIIR »

ze kalanga wrote:U Zvorniku će 99% bošnjačke političke partije predvođene SDA imati zajedničkog kandidata za gradonačelnika.
i na proslim lokalnim je sda imao svog kandidata..

mada, ako se ne varam, bosnjaci su cesto podrzavali snsd-ovog nacelnika kao "manje zlo".
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#98 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by ze kalanga »

Da. S tim što su recimo na poslednjim OPŠTIM izborima podržali Ivanića, direktiva iz Sarajeva ispoštovana. :D
Veoma je lagano zaključiti zapravo gdje su Bošnjaci i koga podržali na prošlim lokalnim izborima. Naravno kada govorimo o Zvorniku, u ovom slučaju.

Ipak, ova spekulacija da bi SNSD i SDS zajedno mogli nastupiti u Zvorniku i imati zajedničkog kandidata, po mojoj slobodnoj procjeni, značiće samo jedno, da SDA nije ispoštovao neke ranije usaglašene detalje sa aktuelnom vlašću i da sasvim sigurno u budućem sazivu ovaj put gradskog parlamenta neće biti u vlasti, već opozicija. Vrlo moguće i jedina opozicija. Koliko je to dobro ili loše za povratničku populaciju, ostaje da se vidi.
Ja govorim iz ugla Srbina, pa moguće da i griješim. Jer realno, aktuelna vladajuća garnitura usvaja sve što predloži bez ikakvih problema i sa SDS-om kao opozicijom. (+ odbornikom koji je istupio iz PDP-a) Naravno sve pod uslovom da se zaista i dogodi zajednički nastup. Bošnjačke partije su usaglasile da će imati svog kandidata. Interesantno je da je prije 2 mjeseca Zdravko Krsmanović istakao kako će skoro sigurno SZP imati svog kandidata za gradonačelnika, da li su se stvari promijenile u međuvremenu, ostaje da se vidi, a to ćemo i definitivno znati kada budu zvanične objave. Činjenica je da bi SNSD izdiktirao ime kandidata, a da bi zauzvrat zvornički SDS dobio određene fotelje u pojedinim odjeljenjima i vjerovatno u pojedinim UO firmi. Pitanje je samo hoće li biti razumijevanja SP-a i DNS-a. DNS tu ne bi trebao praviti probleme, ali SP... :?:

od 35:13, kreće dio posvećen lokalnim izborima u BN,ZV,Loparama, pa koga zanima... https://www.youtube.com/watch?v=SCuGzO4WBnI
El_comadante
Posts: 7949
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#99 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by El_comadante »

dobro bi bio za bošnjake da bude jedinstvena lista za OV, to je bitnije teško da se može uzeti načelničko mjesto bilo gdje osim Srebrenice.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#100 Re: Lokalni izbori 2016. - Republika Srpska

Post by putokaz1 »

El_comadante wrote:dobro bi bio za bošnjake da bude jedinstvena lista za OV, to je bitnije teško da se može uzeti načelničko mjesto bilo gdje osim Srebrenice.
Nije sigurna ni Srebrenica osim ako se MZ uključi kroz razne malverzacije kao i dosad
a mogu bit Osmaci i Vukosavlje kao male sredine
da mora se ić zajednički i što više ubrat te ponegdje dobit predsjednika vijeća
Post Reply