Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
gentoo
Posts: 3299
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#26 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by gentoo »

aux wrote:vec je bila tamo rasprava u temi telekabal zenica pa da i ovdje priupitam,znaci nalazim se u Zenici i imam kablovski internet i televizor,sad me zanima da li je moguce preko prikljucka za tv prikljuciti internet od logosofta,na njihovoj stranici pise da bi moglo ali me zanima vase iskustvo...

Link na njihovu stranicu gdje to pise ??
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#27 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by vicious »

Zna li neko je li ono Logosoft prošle hefte nešto kopao na Bjelavama/Višnjiku?

Čini mi se da sam vidio iz auta da je na onim žutim trakama pisalo logosoft...
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#28 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by aux »

gentoo wrote:
aux wrote:vec je bila tamo rasprava u temi telekabal zenica pa da i ovdje priupitam,znaci nalazim se u Zenici i imam kablovski internet i televizor,sad me zanima da li je moguce preko prikljucka za tv prikljuciti internet od logosofta,na njihovoj stranici pise da bi moglo ali me zanima vase iskustvo...

Link na njihovu stranicu gdje to pise ??
evo ima na ovom linku,sad ne znam da li se ovo odnosi samo na sarajevo ili moze i kod nas u zenici

https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici ... a3575b73c4
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#29 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by jastuk1 »

zizithestrasni wrote:Kako cu procitati staru temu o LOL???

Trenutno sam na HS KID5 paketu i zadovoljan sam onako...placam ga 44,90KM

Dosao mi LOL u zgradu i gledam ovaj paket trio da uzmem i jos jedan reciver za spavace i da otkacim skroz HS...

Pitanje koje recivere dobijam u startu i koji telefon i koji ruter... jel to ok i imali reciver HDmi konekciju
Dali je brzina 6144/384 kbps fakat to ta i imal problema oko toga...
Koliko kosta dodatni reciver i kako dobija sliku nebih nekih pretjeranih kablova po kuci
Kakva je telefonska usluga imal padova veze...kasnjenja u tonu i to...
Imal stopanja kod promjene kanala
Cuo sam da moram fixni tel ugasiti da bi se oni nakacili
Kako zadrzavam postojeci broj ...jel i pozivni ostaje isti...
i tako neka iskustva ako neko ima bio bih mu zahvalan na info
Ne gubiš ništa ako probaš. Ja sam se sa LOL interneta prebacio na HS, jer nisam mogao imati ugovorenu brzinu, ali čini se da sam ja bio iznimka i da lol inače isporučuje ugovoreno. Drugi razlog je 300 GB limit na lol-u naspram pravog no limit na HS-u. Treći razlog je što duboko vjerujem da docsis i kablovski internet ima puno bolju i "lakšu i jeftiniju za povećanje brzine budućnost" od dsl-a, mada to ništa ne znači ako firmom upravljaju debili.

Pravi odgovor ćeš znat i dobit tek kad probaš. The proof is in the pudding, što bi rekli englezi.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#30 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Tebi je jedno ostrvo nedostajalo tako reci, HS hahahahah :lol: :lol:
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#31 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by novi.dan.nova.nafaka »

jastuk1 wrote:Ne gubiš ništa ako probaš. Ja sam se sa LOL interneta prebacio na HS, jer nisam mogao imati ugovorenu brzinu, ali čini se da sam ja bio iznimka i da lol inače isporučuje ugovoreno. Drugi razlog je 300 GB limit na lol-u naspram pravog no limit na HS-u. Treći razlog je što duboko vjerujem da docsis i kablovski internet ima puno bolju i "lakšu i jeftiniju za povećanje brzine budućnost" od dsl-a, mada to ništa ne znači ako firmom upravljaju debili.

Pravi odgovor ćeš znat i dobit tek kad probaš. The proof is in the pudding, što bi rekli englezi.
:thumbup:
Ma da, u principu BHT je npr. imao sve pretpostavke da niko pored njih ne može do daha doći duuugo vremena (infrastruktura, fin. mogućnosti za daljim ulaganjem), a evo, sad su došli na to da im zaposleni u 19:00 idu na skupove stanara i reklamiraju "idemo prvi - dajemo više" ponudu, koja je daleko od slogana, nažalost.
Za limit od 300 GB šta reći - ne mogu osporavati ničije pravo da želi više, ja lično nisam nikad prelazio niti 120 GB prometa, a skidao sam BR filmove, gledao 1500 kbps utakmice i šta ti ja znam. Ono, baš se moraš zadati da 300 GB potrošiš (+ free zona, ako se ne varam). ;-)
A za ugovorenu brzinu je stvarno šteta što je nisi imao - vjerujem da si po svemu sudeći jako zahtjevan korisnik, što je apsolutno tvoje pravo trebalo ti to stvarno ili ne.
Koliko LOL posvećuje pažnju prema korisnicima govori odrednica da oni neće vezivati korisnike vremenom ugovaranja, već kvalitetom. Kako god, super je to kad se i LOL i HS i svi ostali trude, jer je to u interesu nas korisnika...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#32 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Velkoski »

jastuk1 wrote:
zizithestrasni wrote:Kako cu procitati staru temu o LOL???

Trenutno sam na HS KID5 paketu i zadovoljan sam onako...placam ga 44,90KM

Dosao mi LOL u zgradu i gledam ovaj paket trio da uzmem i jos jedan reciver za spavace i da otkacim skroz HS...

Pitanje koje recivere dobijam u startu i koji telefon i koji ruter... jel to ok i imali reciver HDmi konekciju
Dali je brzina 6144/384 kbps fakat to ta i imal problema oko toga...
Koliko kosta dodatni reciver i kako dobija sliku nebih nekih pretjeranih kablova po kuci
Kakva je telefonska usluga imal padova veze...kasnjenja u tonu i to...
Imal stopanja kod promjene kanala
Cuo sam da moram fixni tel ugasiti da bi se oni nakacili
Kako zadrzavam postojeci broj ...jel i pozivni ostaje isti...
i tako neka iskustva ako neko ima bio bih mu zahvalan na info
Ne gubiš ništa ako probaš. Ja sam se sa LOL interneta prebacio na HS, jer nisam mogao imati ugovorenu brzinu, ali čini se da sam ja bio iznimka i da lol inače isporučuje ugovoreno. Drugi razlog je 300 GB limit na lol-u naspram pravog no limit na HS-u. Treći razlog je što duboko vjerujem da docsis i kablovski internet ima puno bolju i "lakšu i jeftiniju za povećanje brzine budućnost" od dsl-a, mada to ništa ne znači ako firmom upravljaju debili.

Pravi odgovor ćeš znat i dobit tek kad probaš. The proof is in the pudding, što bi rekli englezi.

malo ti 300 giga mjesecno ?
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#33 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Miro Spiro »

vicious wrote:Zna li neko je li ono Logosoft prošle hefte nešto kopao na Bjelavama/Višnjiku?

Čini mi se da sam vidio iz auta da je na onim žutim trakama pisalo logosoft...

Jeste kopalo je Lol ali i BH telecom za fiber to the home a trebao bi i HS ovih dana.
User avatar
zizithestrasni
Posts: 46
Joined: 05/09/2006 22:47
Location: Sarajevo

#34 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zizithestrasni »

Ma probao bih ja to jer je super sto te ne vezu ko oni papci ugovorom od minimum 15 mjeseci...al kazu negdje da moram prvo otkazat BHline i ustupiti njima paricu pa tek onda mogu uzet od njih uslugu...trio+ paket mi je previse popunio sam 6 tera diskova i ovih 5Mbs od HS mi je sad mjera a njihovih 6 ce mi leci extra... sad za sad ne treba mi ni amino 130 ici cu na dva komada 110 i cao...ponuda im je vrh ako radi ovo sto pise stvarno respect...pa telefona mi dodze 20KM da ne dignem slusalicu...ovih 15KM mi je previse a kolko sam cjenovnik upratio telefoniranja normala je stroga...mozeli se negdje live pratiti koliko si potrosio telefona u toku mjeseca?
nevzad
Posts: 108
Joined: 17/08/2008 23:41

#35 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nevzad »

zizithestrasni wrote:Ma probao bih ja to jer je super sto te ne vezu ko oni papci ugovorom od minimum 15 mjeseci...al kazu negdje da moram prvo otkazat BHline i ustupiti njima paricu pa tek onda mogu uzet od njih uslugu...trio+ paket mi je previse popunio sam 6 tera diskova i ovih 5Mbs od HS mi je sad mjera a njihovih 6 ce mi leci extra... sad za sad ne treba mi ni amino 130 ici cu na dva komada 110 i cao...ponuda im je vrh ako radi ovo sto pise stvarno respect...pa telefona mi dodze 20KM da ne dignem slusalicu...ovih 15KM mi je previse a kolko sam cjenovnik upratio telefoniranja normala je stroga...mozeli se negdje live pratiti koliko si potrosio telefona u toku mjeseca?
Naravno. Dobiješ username i password i loguješ se na njihovoj stranici. Imaš pregled svih usluga uključujući i tel.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#36 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by jastuk1 »

afannedim wrote:Tebi je jedno ostrvo nedostajalo tako reci, HS hahahahah :lol: :lol:
Ma naravno, pa da kao pravi Robinzon "poskidam" sve što ima na ostrvu. :D

Ne znam ko sad veže ugovorom. Lol je to imao jedno vrijeme pa je izgleda to (od)bacio, HS ima samo ako ideš na digitalnu opciju, ja uz'o analog i internet i nema vremenskog trajanja ugovora.

Izgleda da bi BHT mogao privlačiti nove korisnike jedino tek kada bi počeo uvoditi FTTH? Naravno da bih se odmah vratio na BHT, gdje sam bio prije lola. :run:

300 GB nije malo, ali zbog "teškog" HD-a, jednostavno ne želim nikakve damaklove mačeve iznad glave.
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#37 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Miro Spiro »

jastuk1 wrote:
afannedim wrote:Tebi je jedno ostrvo nedostajalo tako reci, HS hahahahah :lol: :lol:
Ma naravno, pa da kao pravi Robinzon "poskidam" sve što ima na ostrvu. :D

Ne znam ko sad veže ugovorom. Lol je to imao jedno vrijeme pa je izgleda to (od)bacio, HS ima samo ako ideš na digitalnu opciju, ja uz'o analog i internet i nema vremenskog trajanja ugovora.

Izgleda da bi BHT mogao privlačiti nove korisnike jedino tek kada bi počeo uvoditi FTTH? Naravno da bih se odmah vratio na BHT, gdje sam bio prije lola. :run:

300 GB nije malo, ali zbog "teškog" HD-a, jednostavno ne želim nikakve damaklove mačeve iznad glave.

Krenuo je BHT sa probnom fazom fiber to the home Moja TV fino radi telefon isto a internet klasika i do sada je radio dobro barem meni.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#38 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by r_faruk »

aaaaaaaaaaa, ovaj logosoft nikako da dodje u moj ulaz. zvao sam ih milion puta, vise sam dodio i sebi i njima. kazu neda predstavnik stanara, kazu ako ja to sredim oni ce doci i postaviti opremu, a ja cu kao dobiti neku nagradu od njih. ja to srediom s predstavnikom, a oni ni mukajet...... opet ih zvao milion puta, kaze nazvace me za deset minuta... i nista...... a osudjen sam na bihnet i 20KM i jedan *isljivi megabit, koji nije ni megabit............

dodje mi da bacim kabal kroz prozor do drugog ulaza i uzmem sebi interneta, sajtova i icq...................... :-)
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#39 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Lud i ponosan wrote:Logosoft radi dobar posao, ali ide dosta sporije od potrebnog, nazalost. Vecina razloga je poznata, a mislim da im treba i malo svjeze krvi. ;)
Veliki potpis na ovo - barem iz mog iskustva.
Dok se neki iz LOL-a polomiše da urade posao kako treba, drugi maltene bježe od posla...
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#40 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

zizithestrasni wrote:Ma probao bih ja to jer je super sto te ne vezu ko oni papci ugovorom od minimum 15 mjeseci...al kazu negdje da moram prvo otkazat BHline i ustupiti njima paricu pa tek onda mogu uzet od njih uslugu...trio+ paket mi je previse popunio sam 6 tera diskova i ovih 5Mbs od HS mi je sad mjera a njihovih 6 ce mi leci extra... sad za sad ne treba mi ni amino 130 ici cu na dva komada 110 i cao...ponuda im je vrh ako radi ovo sto pise stvarno respect...pa telefona mi dodze 20KM da ne dignem slusalicu...ovih 15KM mi je previse a kolko sam cjenovnik upratio telefoniranja normala je stroga...mozeli se negdje live pratiti koliko si potrosio telefona u toku mjeseca?
Samo da naglasim da nije tacno da morate otkazati telefon BH Telecoma da biste prikljucili nase usluge, mi to ne uslovljavamo ako se Vama isplati placati dvije pretplate. Ukoliko u stanu imate aktivnu ADSL konekciju, u tom slucaju morate prvo otkazati ADSL da bi se mogao prikljuciti XDSL. Ukoliko zelite zadrzati broj telefona koji imate kod Telecoma, onda takodje ne odjavljujete broj nego u prostorije Logosofta donesete analiticku karticu da nema dugovanja po tom broju kod Telecoma, kopiju licnu i popunite zahtjev za prenos broja, a ostatak procedure obave moje kolege, koja traje od 5 do 10 dana.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Truba »

šta je s HSom
čujem neslužbeno da guši LOL
a to osjećam skoro svako večer jer ne mogu stranice otvoriti...
baš mi dobro dođe
download piči a ja čitam pametne stvari a ne forum :lol:
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#42 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by grunt »

je li to fakat nema teleteksta na bht i ftv,kako cu pratiti kladionicu :shock: :D
sta je sa teletekstom na sportklubovima i hrt-u?
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#43 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

grunt wrote:je li to fakat nema teleteksta na bht i ftv,kako cu pratiti kladionicu :shock: :D
sta je sa teletekstom na sportklubovima i hrt-u?
ima na sportklubovima i na hrt-u.
ima i na hayatu, pinku, novoj, b92.....
ali meni bi bas odgovaro na bht-u ili ftv-u
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#44 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by grunt »

karanana wrote:
grunt wrote:je li to fakat nema teleteksta na bht i ftv,kako cu pratiti kladionicu :shock: :D
sta je sa teletekstom na sportklubovima i hrt-u?
ima na sportklubovima i na hrt-u.
ima i na hayatu, pinku, novoj, b92.....
ali meni bi bas odgovaro na bht-u ili ftv-u
a u cemu je fazon sto ih nema,je li to nesto trenutno ili nikako nemaju mogucnost da puste teletekst
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#45 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

BHT i FTV skidaju analogno, bez teleteksta.
Kada pocne digitalna, nece vise biti tog problema.
User avatar
zizithestrasni
Posts: 46
Joined: 05/09/2006 22:47
Location: Sarajevo

#46 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zizithestrasni »

Hvala za info...al ne kontam kako HS gusi LOL...jedan ide kroz kablovsku a drugi kroz telefonsku paricu...ko koga gusi i kako molim objasnjenje...

Za uslovljavanje to je OK svakako bih ugasio BHline a ADSL nemam svakako al kontam jedan mjesec prvo da testiram LOL pa onda da pogasim ostale...
a vezo sam se sa ovim "Korisnik koji uzme telefonske usluge od Logosofta u sklopu paketa Trio, mora otkazati svoju postojeću telefonsku liniju i pretplatu, te svoju telefonsku paricu unutar stambenog objekta ustupiti za pružanje telefonskih/Internet/TV usluga od strane Logosofta. "
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#47 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

zizithestrasni wrote:Hvala za info...al ne kontam kako HS gusi LOL...jedan ide kroz kablovsku a drugi kroz telefonsku paricu...ko koga gusi i kako molim objasnjenje...

Za uslovljavanje to je OK svakako bih ugasio BHline a ADSL nemam svakako al kontam jedan mjesec prvo da testiram LOL pa onda da pogasim ostale...
a vezo sam se sa ovim "Korisnik koji uzme telefonske usluge od Logosofta u sklopu paketa Trio, mora otkazati svoju postojeću telefonsku liniju i pretplatu, te svoju telefonsku paricu unutar stambenog objekta ustupiti za pružanje telefonskih/Internet/TV usluga od strane Logosofta. "
Ma to se vjerovatno odnosi na KIP (kablovski internet) i nema veze sa xDSL-om.
Sto se odjave telefona tice, to je bilo prije, ali se vise ne trazi. Sada je logicno da ces prebaciti telefon.

Najbolje je da se prijavis za Trio paket. Nece ti traziti da odjavis telefon. Dobijes njihov IP telefon.
Nakon toga mozes odjaviti fiksni telefon BHT-a, ili prebaciti broj na Logosoft.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Truba »

HS ima svoj internet i guši LOL kablovski internet na čvili

jednostavno uspori sve stranice... imaju neke koje se brzo otvaraju a druge nikako
i tako stalno
dok download regulare piči
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#49 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by KPNCTNJAH »

Image
Image

:thumbup:


Da mi je lakse pratiti temu :razz:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#50 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by KPNCTNJAH »

Red je bio vise :D Sad smo u istom timu :razz: :mrgreen:

ovo je sve jos uvijek samo na papiru dok ne testiram na ps3, ali sto se tice speedtesta i pingtesta ne pamtim kad sam bolje rezultate dobijao...
Post Reply