Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#17701 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

na OSM... mlogo bolja slika nego na lolinamnasemvajnom novabh :evil:
dobro je, ko kaze da se moraju raspoznavat igraci, bahin glas je dovoljan da nam sve docara :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#17702 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

crnivrag wrote:
MTV wrote:Zna se kome se treba zahvaliti za ovakvu sliku.
Nije valjda da vam je toliko loša slika, evo kod nas fura kristalno jasan HD.
Pink BH koji je isao optikom iz zgrade na Alipasinu i onaj iz Beograda su 8K za ovo. Da se razumijemo i ta slika sa Pinka BH je bila losa ali ovo je ocaj.

S mtelom su si razmijenili kanale SK i arene nemaju Nove u HD formatu. Logosoft koji im je placao SK po vecoj cijeni nego je trebao, dokazalo konkurencijsko vijece, nema. ELTA/TXTV, BHT oni su ionako u ratu nema... Total TV koji im je zajednicka firma isti vlasnik bla bla bla nema.

Plus onaj kruzic gore lijevo, na grob da si ga zalijepe.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#17703 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

crnivrag wrote:
Tvoja slika
Image
vs.
Image
Kad je krupan kadar nije ni lose ali...
Image
Image
ovaj kruzic, da se neponavljam, vazi recenica kao iz mog prethodnog posta.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#17704 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by duffy_duck »

Poštovanje svima upoznati smo sa problemima koji se dešavaju u toku prijenosa na kanalu Nova BH HD sutra cemo kontaktirati sve kablovske distributere da provjerimo koji je razlog zbog tako loše slike. Mi ćemo vas zamoliti da primite naše izvinjenje, i hvala vam na razumjevanju.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#17705 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Rugafet »

O cemu ti?
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#17706 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by duffy_duck »

Rugafet wrote:O cemu ti?
Imaš pp.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#17707 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

duffy_duck wrote:Poštovanje svima upoznati smo sa problemima koji se dešavaju u toku prijenosa na kanalu Nova BH HD sutra cemo kontaktirati sve kablovske distributere da provjerimo koji je razlog zbog tako loše slike. Mi ćemo vas zamoliti da primite naše izvinjenje, i hvala vam na razumjevanju.
prvo: svi operateri imaju Novu BH SD, osim Telemacha. To bi valjda trebao znati.

drugo: ako vec radis kod njih trebao bi znati da je na SD losa slika.

trece: svi operateri primaju Novu sa Totala. to bi isto tako trebao znati

cetvrto: pitaj nadlezne zasto ne daju opticki prijem Nove BH drugim operaterima kako bi imali Novu BH HD vec ih tjeraju na raspali Total TV. Gdje uvijek "nema mjesta, treba platiti za prostor" a znaju poskupiti paket. Tu su maheri.

Hvala


Da se nelazemo vise. Znam te ko si iza nika, znam da ne radis na Novoj BH, ova tvoja gluma podrske je jako jadna i losa.
Izgleda da volis da glumis da si neko ko nisi a to ne valja. To ide u dijagnozu bolesti. Nemozes mi poslati poruku u kojoj me pitas za EON pakete (za koje me iskreno zaboli ku..c) a u drugom dijelu te iste poruke mi glumis oficijelnu podrsku Nove BH pod nickom duffy-duck gdje si izvalio sljedecu glupost.
A vidim i da se zalis na kvalitet slike Nove BH, tek je krenuo HD signal kontaktiracemo sutra kolege pa da provjerimo zbog cega je toliko slab signal.

Niko se ovdje ne zali na Novu BH HD vec Novu BH SD. I nemoze HD signal opast pa da bude analogni SD signal. :lol: :lol:
Ti mislis da sam ja vesla sisao.

Vjerovatno ne radis vise gdje si radio i vidim da ti je jako dosadno pa glumis da si neko ko nisi, molim te nadji drugi posao...
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#17708 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Quaresma »

ne nasjedajte na ovog wannabe trolla, neki dan trazio posao na forumu, meni se i na pp javio da mu nadjem posao :lol:


kako neki ljudi imaju viska vremena, i kako im se da jbt, najgore kad neko uleti kad se vodi neka diskusija, i zbog ovakvih likova ode u drugom pravcu
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#17709 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

da je dijete bas i nije vise, ali nije sve u fizickom izgledu, sve je to do glave. :-?
jes' naporan al' na ignore ga samo, ne vrijedi se sikirat zbog njega.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#17710 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

On je punoljetan. Nije dosadan od juce vec duze vrijeme. Preko godinu dana.
I da ste pratili sta je sve pisao sa banovanim nickom i sad sa ovim, i lazno glumeci da je neko ko nije napisali bi vi i gore.

Ovo treba sasjec odma a ne pustit da nam po glavi skace.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#17711 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by duffy_duck »

prvo: svi operateri imaju Novu BH SD, osim Telemacha. To bi valjda trebao znati.

drugo: ako vec radis kod njih trebao bi znati da je na SD losa slika.

trece: svi operateri primaju Novu sa Totala. to bi isto tako trebao znati

cetvrto: pitaj nadlezne zasto ne daju opticki prijem Nove BH drugim operaterima kako bi imali Novu BH HD vec ih tjeraju na raspali Total TV. Gdje uvijek "nema mjesta, treba platiti za prostor" a znaju poskupiti paket. Tu su maheri.

Hvala
Posto si kulturno postavio par pitanja red je da ti odgovorim.
1. Da eksluzivu za HD ima Telemach, ali uskoro ce i drugi imati HD signal.
Pod 2 upoznat sam sa tim ali sve zavisi i na koji nacin operateri uzimaju signal od nas.
Pod 3. Vecina operatera primaju signal sa totala naravno da znam. A sto se tice HD rezolucije na totalu i svim drugim operaterima ce uskoro biti pusten HD signal.
Pod 4. Sve što si napisao cu sutra pitati pa cu vam dati odgovor na to zadnje pitanje.
A ovo ostalo sam obrisao jer je stvarno degutantno tako da pricas o nekome koga znas samo putem foruma. Lp
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#17712 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tesla Edison »

Ti zaista imaš neku tešku dijagnozu. Za ovo lažno predstavljanje United Medija može da te tuži a to bi baš bilo dobro da se na teži način naučiš pameti.
Znaju li ti roditelji šta radiš?

Budući da ti privatno poznajem oca, moraću sutra da popričam sa njim. Bez veze ćeš uvaliti čovjeka u belaj i nepotrebne troškove za advokata jer gubiš kontrolu nad ponašanjem na forumu.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#17713 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by PajaELdin »

Ne znam ljudi, al slika je bila ocajna na BH Telecomu. Evo sad gledam ovaj zabranjeni forum i ovaj tekst dole sto ide toliko je mutan da mi se zamanta. Jedno je sigurno Telemach odnosno United Media sve pokupova sto vrijedi, ja ne znam na koji kanal oni vise nece imati ekskluzivu. P.S. Dobro smo je uopste i dobili u ponudu, jer da nije bila u pitanju nacionalna pokrivenost, bilo bi nam k'o sa SK i N1 misleci prvenstveno na Moju TV.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#17714 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Fine living i happy se kockaju, ID HD takođe
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#17715 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Koliko vidim prva dva su sada uredu.
Treceg nemam.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#17716 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Hayat HD isto, TV1 trza. Happy crna slika
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#17717 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Kod mene:
Fine living radi normalno
Hayat HD radi normalno
TV1 malko trzucka i jos uvijek ne radi teletekst
Happy radi normalno evo pjeva Topalko
ID HD ne znam nemam HD paket.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#17718 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Ok
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#17719 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

RTS 1 HD je prvi HD kanal na Logosoftu gdje radi teletekst. RTS 2 HD je sada zatamnjen pa tu nista ne radi.
BHT HD, Hayat HD i BN BIH HD iako imaju teletekst on na LOLi ne radi.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#17720 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Film klub nema tona bar kod mene, Hayat SD I HD kurcu ne valjaju
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#17721 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

- Film klub isto kao kod tebe.
- Hayat HD i SD imaju neku smetnju (nije tipicno kockanje) kad ide ZMBT al kad su reklame bile bio je uredu
- City TV opet crn
- VIP HD od prvog prekida vise ne radi. Da kanal nije prestao s radom?! Bili su na satelitu pa su ih ugasili...
- RTS 2 HD ima teletekst od RTS 1.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#17722 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:- Film klub isto kao kod tebe.
- Hayat HD i SD imaju neku smetnju (nije tipicno kockanje) kad ide ZMBT al kad su reklame bile bio je uredu
- City TV opet crn
- VIP HD od prvog prekida vise ne radi. Da kanal nije prestao s radom?! Bili su na satelitu pa su ih ugasili...
- RTS 2 HD ima teletekst od RTS 1.
E bravo za Hayat. Kad su reprizne emisije te su smetnje. Ostalo ko i kod tebe, a i ja sam konto da se Vip HD nije ugasio
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#17723 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by chakany »

Ni kod nas na Telemach-u nema teletexta na RTV BN (SD), a na RTS SVET ide teletext od RTS 2.
Na Hayat HD i BHT 1 HD se uredno emituje teletext.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#17724 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Procitah na rtv forumu da teletekst od RTS 1 ide na RTS 1 HD, RTS 2 HD i RTS 3 SD putem DVB-T2. Putem kablovske RTS 1 ima ttx od RTS 1 a RTS 2 ttx od RTS 2. RTS 3 nema teletekst.

Kod nas na LOLu je teletekst od RTS 1 na RTS 1 HD i RTS 2 HD. RTS Svet ima svoj teletekst.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#17725 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by fusion_ba »

Mislim da ovakav SD ide iz Nove BH a nije do samog Totala jer ostali kanali imaju solidnu sliku. Znam jer imam TTV i TM pa nema neke razlike. Takva je slika bila i na pokojnom Pink BH, stvar zastarjele tehnike.
Post Reply