Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16976 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Obavještenje za korisnike

Poštovani korisnici,

zbog radova na optičkoj infrastrukturi, a u cilju unapređenja naših servisa u naseljima Koševo, Koševsko brdo, Breka i Ciglane, mogući su kratkotrajni prekidi u ispostavljanju ADSL servisa za korisnike, u periodu od 24.07. do 27.07.2018.

Vaš Logosoft

http://www.logosoft.ba/news/b6025716b79 ... -korisnike
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#16977 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by duffy_duck »

Tir Anasazi wrote:
duffy_duck wrote:Gdje si uzeo power line adaptere ? I koliko para?
Uzeo DEVOLO WiFi kit 1200+ u Saturnu (Minhen). Radi se o ovom setu i kostao je na akciji 129 €:

https://www.devolo.com/en/Products/dLAN-1200+-WiFi-ac

Znaci ubijaju adapteri. Ne radi se o standardnim PL adapterima kao ovi sto prodaje LOL (TP Link) Uzeo sam i njih i dao burazu, oni su ti samo za LAN, s tim da transmituju TV signal ili net. Ovo sto sam uzeo su WiFi PL adapteri sa max. propusnoscu. Strimam 4K video s tableta putem Chromecasta (nije Ultra Chromecast, vec prethodna verzija) bez ikakvih trzavica.

Adapteri dodju sa shuko uticnicama tako da ne gubis uticnice na mjestu instalacije, a usput se radi o filtritanim i zasticenim steckerima., Takodje, imas dva LAN porta na sekundarnom adapteru, a tih sekundarnih mozes i naknadno uzimati koliko ti treba. Bukvalno u svaku sobu samo ustekas i on se spoji s ostatkom mreze, te imas max. brzine WiFi koje ti je i deklarisao LOL za LAN konekciju.

Jedino me ovo hebe: For the first time, devolo range+ Technology is taking advantage of all three wires in the electric mains circuit at the same time for even more performance and longer range..
Naime, bagra je prilikom izgradnje zgrada na Alipasinom stedila bakar, pa tako nijedan stan nema uzemljenje (samo faza i nula), sto znaci da ovi adapteri ne pruzaju svoj max. potencijal, ali i bez toga mi je vrh konekcija.
Ima li kod nas za manje pare priblizno slicnih ?
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#16978 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

MTV wrote:Izgleda ne radi vise Super WEB TV u Hrvatskoj.
Me na radi ni u Kantonu čak ni na nekoj LoL mreži. Ne radi ni preko mobitela /data uključena/ koji je na LoL mreži... Uglavnom, nudi ti se opcija da radi samo kod kuće - što ti/nam vjerovatno neće trebati!
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16979 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sakazulu wrote:
MTV wrote:Izgleda ne radi vise Super WEB TV u Hrvatskoj.
Me na radi ni u Kantonu čak ni na nekoj LoL mreži. Ne radi ni preko mobitela /data uključena/ koji je na LoL mreži... Uglavnom, nudi ti se opcija da radi samo kod kuće - što ti/nam vjerovatno neće trebati!
Samo cu rec Boze sacuvaj. Prosle godine sve je radilo.
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#16980 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

MTV wrote:
Sakazulu wrote:
MTV wrote:Izgleda ne radi vise Super WEB TV u Hrvatskoj.
Me na radi ni u Kantonu čak ni na nekoj LoL mreži. Ne radi ni preko mobitela /data uključena/ koji je na LoL mreži... Uglavnom, nudi ti se opcija da radi samo kod kuće - što ti/nam vjerovatno neće trebati!
Samo cu rec Boze sacuvaj. Prosle godine sve je radilo.
Ma prije dva tri mjeseca je sve radilo.... A onda su napravili da ne radi! :)
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16981 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Oni naprave korak naprijed i onda dva unazad kad su u pitanju neke odluke koje su samo njima jasne. Pa sunca mu necu preprodavat acount diljem svijeta pa zakljucali samo na kucnu adresu. Ajd da radi gdje je opet samo LOL internet. Majke mi nisu mi jasni al nikako.
Tir Anasazi
Posts: 10
Joined: 02/02/2012 14:09

#16982 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Tir Anasazi »

duffy_duck wrote:Ima li kod nas za manje pare priblizno slicnih ?
Ovo je jedino sto sam ovako na brzinu mogao naci i to na PIK-u. Po radnjama slabo, uglavnom pass through ethernet adapteri, valjda zbog slabe potraznje, ali raja nema pojma kakva je ovo gotiva i brzina.

https://www.olx.ba/artikal/30476708/tl- ... -extender/

S tim da je ovo myx 300 Mbps, do 500 mozda mozes naci, ali to nije ni blizu ovom DEVOLO kit-u 1200+. Preporuka je u svakom slucaju izvana nabaviti ako imas ikoga da ti to moze dobaciti. Pretpostavljam da svi imamo u krugu prijatelja ili familije danas nekoga ko povremeno ode u inostranstvo.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#16983 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Tir Anasazi wrote:
duffy_duck wrote:Ima li kod nas za manje pare priblizno slicnih ?
Ovo je jedino sto sam ovako na brzinu mogao naci i to na PIK-u. Po radnjama slabo, uglavnom pass through ethernet adapteri, valjda zbog slabe potraznje, ali raja nema pojma kakva je ovo gotiva i brzina.

https://www.olx.ba/artikal/30476708/tl- ... -extender/

S tim da je ovo myx 300 Mbps, do 500 mozda mozes naci, ali to nije ni blizu ovom DEVOLO kit-u 1200+. Preporuka je u svakom slucaju izvana nabaviti ako imas ikoga da ti to moze dobaciti. Pretpostavljam da svi imamo u krugu prijatelja ili familije danas nekoga ko povremeno ode u inostranstvo.
mere on sebi u bradu saptom pjevat i proucavat, dok se ne zaposli djaba mu, ni kerovi mu na ulici vise nis ne vjeruju :mrgreen:
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16984 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Kod nas moze biti neka nekvalitetna sprava skuplja od te iz Deutschlanda.

@Tir Anasazi je spreman i opremljen i za ovo :mrgreen:

Image

@Sema i mene zanima jel se zaposlio jer je na 986448362904726 tema napisao da trazi pos'o.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16985 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Od petka BN na satelitu prelazi u DVB-S2 i svi njihovi kanali ce preci u HD (BN BiH HD, BN SAT HD i BN Music HD).

https://satelitskiforum.com/sf/index.ph ... post231465
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#16986 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

MTV wrote:Od petka BN na satelitu prelazi u DVB-S2 i svi njihovi kanali ce preci u HD (BN BiH HD, BN SAT HD i BN Music HD).

https://satelitskiforum.com/sf/index.ph ... post231465
imamo li mi oto ?
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16987 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

beni-bu-man wrote: imamo li mi oto ?
Imades oFo:
Osnovni paket
BN TV
BN BIH HD
BN Music

S obzirom da je LOLa jedini operater sa BN BIH HD 99% je sigurno da ce doci i BN Music HD. Kako su krenuli sa lokalcima mozda bude i BN SAT HD al on je beze kanal light verzija obicnog (BN BIH HD).
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#16988 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

MTV wrote:
beni-bu-man wrote: imamo li mi oto ?
Imades oFo:
Osnovni paket
BN TV
BN BIH HD
BN Music

S obzirom da je LOLa jedini operater sa BN BIH HD 99% je sigurno da ce doci i BN Music HD. Kako su krenuli sa lokalcima mozda bude i BN SAT HD al on je beze kanal light verzija obicnog (BN BIH HD).
jebo me tata ja i ne znam 90% sta u naske ima u ponudi :-)
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16989 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

beni-bu-man wrote: jebo me tata ja i ne znam 90% sta u naske ima u ponudi :-)
:lol: :lol: :lol: :lol:
S obzirom da im je stranica, pomozi mi Boze, sa duplim kanalima ovo je najtacnija lista Osnovnog paketa.

logosoft-all-about-t90936s17025.html#p14809312
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#16990 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

BN MUSIC HD.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16991 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Isto sam ko baba gatara. :lol: :lol:

Sada u Osnovnom paketu ima 19 HD kanala + Hayatovci koji su oznaceni HD ali ide SD slika.
A ukupno LOLa sada ima 45 HD kanala. Sto je drugi najveci broj HD kanala kod operatera u regionu. Samo SBB/Telemach imaju vise HD kanala.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#16992 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:Isto sam ko baba gatara. :lol: :lol:

Sada u Osnovnom paketu ima 19 HD kanala + Hayatovci koji su oznaceni HD ali ide SD slika.
A ukupno LOLa sada ima 45 HD kanala. Sto je drugi najveci broj HD kanala kod operatera u regionu. Samo SBB/Telemach imaju vise HD kanala.

:thumbup:
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16993 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sada i "BN TV" ide u HD formatu pored "BN BIH HD" kojeg imamo od ranije. Barem tako pise na web stranici.
Da ovaj "BN TV" nije satelitska verzija ili sad imamo dupli zemaljski kanal?!
Satelitska verzija je latincni logotip (nisam siguran kakav je kad idu vijesti) a zemaljski je cirilicni. Ako neko moze da provjeri.
Na podugacak spisak su dodali BN TV i BN Music u SD formatu za stare SD resivere pa umjesto 203 sada pise 205 kanala.

Popodne
Image

Sada
Image
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#16994 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Naslovnica »

Odem na Telemach FB stranicu...kada sam vidio komentare korisnika, odlučio sam da, za sada, ostajem uz LoL.
Od dva zla, izgleda da je LoL manje zlo.
8-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#16995 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by beni-bu-man »

Naslovnica wrote:Odem na Telemach FB stranicu...kada sam vidio komentare korisnika, odlučio sam da, za sada, ostajem uz LoL.
Od dva zla, izgleda da je LoL manje zlo.
8-)
pametan si ti momak :mrgreen: :thumbup:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#16996 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:Sada i "BN TV" ide u HD formatu pored "BN BIH HD" kojeg imamo od ranije. Barem tako pise na web stranici.
Da ovaj "BN TV" nije satelitska verzija ili sad imamo dupli zemaljski kanal?!
Satelitska verzija je latincni logotip (nisam siguran kakav je kad idu vijesti) a zemaljski je cirilicni. Ako neko moze da provjeri.
Na podugacak spisak su dodali BN TV i BN Music u SD formatu za stare SD resivere pa umjesto 203 sada pise 205 kanala.

Popodne
Image

Sada
Image
Oba su ćirilica trenutno
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16997 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

afannedim wrote:
MTV wrote:Sada i "BN TV" ide u HD formatu pored "BN BIH HD" kojeg imamo od ranije. Barem tako pise na web stranici.
Da ovaj "BN TV" nije satelitska verzija ili sad imamo dupli zemaljski kanal?!
Satelitska verzija je latincni logotip (nisam siguran kakav je kad idu vijesti) a zemaljski je cirilicni. Ako neko moze da provjeri.
Na podugacak spisak su dodali BN TV i BN Music u SD formatu za stare SD resivere pa umjesto 203 sada pise 205 kanala.

Popodne
Image

Sada
Image
Oba su ćirilica trenutno
Fala na infu onda ide dupli zemaljski. Mozda su zaboravili da onaj ide u HD mjesecima :lol:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#16998 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

I drugi put :thumbup: :D
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#16999 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

:thumbup: :smajli bez zuba u sredini koji ne mogu sada naci:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#17000 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

:lol: :lol:
Post Reply