Logosoft ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#1 Logosoft ALL ABOUT

Post by [Matrix] »

Postovani korisnici,

Ovim putem zelimo da Vas obavijestimo da je pocela testna faza Logosoft xDSL usluge na ogranicenom podrucju grada Sarajeva.

Vec nekoliko korisnika koristi ovu uslugu na podrucju Grbavice,a u narednim danima cemo i ostalim korisnicima koji trenutno koriste uslugu naseg kablovskog Interneta, ponuditi besplatan prelazak na xDSL uslugu, ukoliko za to postoje tehnicki uslovi.
Takodje, u narednim danima cemo objaviti i nove pakete specificne samo za xDSL pristup, no njihova primjena ce poceti po isticanju zakonskog roka ranijeg obavjestavanja koji je definisao RAK. Ono sto sada mozemo reci je da cemo korisnicima ponuditi pakete koji ce u svakom pogledu biti superiorniji od trenutne ponude na trzistu, te da cemo ispuniti dugotrajne zahtjeve korisnika za besplatnim upload-om, te zonom besplatnog saobracaja, te paketom sa flat pristupom.

Takodje, aktivno radimo na tome da se tokom godine steknu uslovi za pruzanje ove usluge na sto vecem podrucju grada.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#2

Post by Sarayman »

E bas cemo vidjeti sta ce sve stajati u ponudi. Bude li blizu ovog "superiornija ponuda od ostalih na trzistu", nema mi druge nego se vratiti u nekad omiljeni LogoSoft ISP.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#3

Post by Gray »

Odlično, ugodno su me iznenadili. Ja sam na Grbavici, vidjet ću hoće li mene ubaciti u testnoj fazi ;)
prolaznik007
Posts: 5
Joined: 26/02/2008 11:20

#4

Post by prolaznik007 »

ima li neko malo vise informacija o ovim uslugama?

kako spajaju korisnika: po svojim zicama ili se nakace na unutrasnje instalacije (parice) u zgradi? je li na kraju "obicni" DSL modem?

koje su ulice/zgrade u testnoj fazi?
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5

Post by Truba »

ljudi valjda će nas jednom sunce ogrijati :D

3 godine bez free zone i sa 7 GB uploada i downloada
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#6

Post by Sarayman »

komi wrote:ljudi valjda će nas jednom sunce ogrijati :D

3 godine bez free zone i sa 7 GB uploada i downloada
Dragi komi, svaka cast na testu izdrzljivosti. Ja sam to davno sankcionisao.
Eddie_Sa
Posts: 56
Joined: 04/01/2004 00:00

#7

Post by Eddie_Sa »

Sarayman wrote:Ja sam to davno sankcionisao.
Joj legende :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#8

Post by Forsaken »

Ja sam trenutno na ADSLu nedavno presao sa LOLa, al nisam zadovoljan. Cim LOL uvede ovo, eto mene nazad.

Može li neko ko ima pristup LOLovom forumu da nam posta ako piše preko čega bi to išlo i koja je infrastruktura potrebna?
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#9

Post by SaraLe »

Forsaken wrote:Ja sam trenutno na ADSLu nedavno presao sa LOLa, al nisam zadovoljan. Cim LOL uvede ovo, eto mene nazad.

Može li neko ko ima pristup LOLovom forumu da nam posta ako piše preko čega bi to išlo i koja je infrastruktura potrebna?
Nema jos uvijek tih informacija :-)
Budem vam prenijela, novosti :-D
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#10

Post by SaraLe »

Evo nesto :D copy/paste

Dinamika sirenja regiona dostupnosti ove usluge sada zavisi od realnih mogucnosti naseg gradjevinskog tima koji ce ove sezone sigurno da radi punom parom. Imamo vrlo ambiciozne planove, i nadamo se da ce se oni i ostvariti.
Ono sto zainteresirani korisnici mogu uciniti sa svoje strane, je da uticu na predstavnike stanara u svojim zgradama, da dozvole ulazak nase opticke/bakarne infrastrukture u zgradu. Do sada uglavnom sa tim nismo imali problema, jer se ne radi ni o kakvim posebnim gradjevinskim zahvatima, ali desava se da neko to jednostavno ne dozvoljava. U takvim situacijama smo nemocni i prisiljeni da takav ulaz jednostavno preskocimo. Unutar zgrade, koristi se kucna instalacija (parice) koje su vlasnistvo korisnika, pa se ne pretpostavljaju nikakvi radovi na uvodjenju instalacije u stanove. Postavlja se DSL modem i to je to.

Cilj nam je da sto vise korisnika koji trenutno koriste uslugu naseg kablovskog Interneta, sa kojim ni sami nismo sasvim zadovoljni, prebacimo na ovu uslugu, te naravno da privucemo nove. Obzirom da do zgrada dolazimo optickim kablom, a zatim bakrom, mogucnosti koje se ovim otvaraju su zaista siroke, ne samo kada je u pitanju Internet.

Nadamo se da cete sada uvidjeti da, kada raspolazemo vlastitom infrastrukturom, mozemo i hocemo ponuditi najbolje za nase korisnike, te da do sada to jednostavno nije bilo moguce, i da su sve uvrede koje su pojedinci sipali na nas racun (a sada kako vidim medju prvima traze novu uslugu) bile apsolutno bezrazlozne.

Komercijalna faza ove usluge sa novim paketima (koje cemo objaviti nadam se kroz dan-dva) pocet ce najvjerovatnije 1.aprila. Do tada, svi koje prebacimo na xDSL koristit ce postojece pakete ali preko novog medija.

U ovom trenutku nismo u prilici mnogo birati korisnike za testnu fazu, jer to najvise zavisi od tehnickih uslova, no potrudit cemo se da oni najvjerniji sto manje cekaju.


Damir Dizdarevic,dipl.mat.inf.
Sef odjela korisnickih servisa
Logosoft d.o.o.
User avatar
interface
Posts: 129
Joined: 21/08/2007 23:36
Location: samouki profesionalac

#11

Post by interface »

lol je, pored telecom-a, lider medju isp-ovima.

koliko zna bilo je price da dovedu fiberoptiku u naselje a onda bakrom do stana. koliko se sjecam bio je vdsl u planu. kroz to moze sta pozelis, npr iptv a u planu je bio i voip.

koliko znam i bhtelecom radi na tome.

puno problema im pravi rak zbog licenci.
sabanss
Posts: 4600
Joined: 13/08/2006 11:20

#12

Post by sabanss »

interface wrote:lol je, pored telecom-a, lider medju isp-ovima.
Cini mi se da bas zbog toga pokazuju i iste mane, aroganciju i nefleksibilnost.

Trenutna ponuda ima je kriminalna sa obzirom sta drugi nude no pouzdanost je vrlo dobra tako da nazalost ne mogu biti adekvatno "sankcionisani" kako rekose u par postova iznad...
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#13

Post by starii »

ma ja kad sam zadnji racun placao u europronetu, isto su rekli da u aprilu planiraju neke promjene na cable internetu pa ocigledno je da su se uplasili konkurencije lola i bihneta....mada sto se tice europroneta stvarno su se popravili,konekcija ide i preko onog sto nude,trenutno sam na personalu
Image
succa
Posts: 231
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Sarajevo

#14

Post by succa »

starii wrote:ma ja kad sam zadnji racun placao u europronetu, isto su rekli da u aprilu planiraju neke promjene na cable internetu pa ocigledno je da su se uplasili konkurencije lola i bihneta....mada sto se tice europroneta stvarno su se popravili,konekcija ide i preko onog sto nude,trenutno sam na personalu
Image
Zar je ovo konekcija?
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#15

Post by [Matrix] »

Probao sam famozni VDSL koji koristi LS.FAMOZA LJUDI ! UZASNO JE BRZO,cini mi se d je brzina veca od 4mb/s.BHTelecom treba da se trese,bar u Sarajevu.
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#16

Post by [Matrix] »

Prica se da ce brzina download ici na 16 mb/s !
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#17

Post by Truba »

ne zanima me brzina nego limit
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#18

Post by Gray »

[Matrix] wrote:Prica se da ce brzina download ici na 16 mb/s !

Ma meni dosta i dosadašnja 2, samo nek daju free zonu, besplatan upload i veće limita... A onda ako im štao ostane nek povećaju i brzinu :D
gass
Posts: 11
Joined: 07/06/2005 23:41

#19 adsl

Post by gass »

ako je to brza konekcija,sta je onda ovo.Image
gass
Posts: 11
Joined: 07/06/2005 23:41

#20

Post by gass »

succa wrote:
starii wrote:ma ja kad sam zadnji racun placao u europronetu, isto su rekli da u aprilu planiraju neke promjene na cable internetu pa ocigledno je da su se uplasili konkurencije lola i bihneta....mada sto se tice europroneta stvarno su se popravili,konekcija ide i preko onog sto nude,trenutno sam na personalu
Image
Zar je ovo konekcija?
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#21

Post by Gray »

Image
succa
Posts: 231
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Sarajevo

#22

Post by succa »

Gray wrote:Image
Image
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#23

Post by d2 »

interface wrote:lol je, pored telecom-a, lider medju isp-ovima.
tvrdnje su ti najblaze receno smijesne, ako je lol sa telecomom lider medju ispovima onda je alfa televizija lider medju televizijama, i alfa i lol pokrivaju otprilike istu populaciju, jedno 2.5%

u svakom slucaju ja bih volio da xdsl bude nesto neprevazidjeno za male pare jer bi to moglo mozda uticati na bihnet da malo poradi na svojoj ponudi ipak iskustvo proslih godina uci da logosoft ima tako mali udio da ma kakav paket da ponude niko se ni okrenuti nece, tih 100 ljudi ili 200 ljudi koji ce mozda preci su nista u ukupnom broju.
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#24

Post by ifbbpro »

succa wrote:
starii wrote:ma ja kad sam zadnji racun placao u europronetu, isto su rekli da u aprilu planiraju neke promjene na cable internetu pa ocigledno je da su se uplasili konkurencije lola i bihneta....mada sto se tice europroneta stvarno su se popravili,konekcija ide i preko onog sto nude,trenutno sam na personalu
Image
Zar je ovo konekcija?
Vidis da covjek ima paket Personal, brzina mu je 256/128..
Ima cak i vise nego sto placa :D
User avatar
seba
Posts: 851
Joined: 07/12/2006 17:33

#25

Post by seba »

Taras Buljba wrote:Image

:D :D :D :D
cestitam na ovome.koliko je ovaj paket?
Locked