Logor za djecu - PAZARIC

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#976 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Novak20 »

Tuga, jad i žalost. Šumar upućuje apelaciju onima koji ga neki dan smijeniše.

https://avaz.ba/vijesti/bih/531628/vapa ... iran-racun
Redžep Salić, direktor Zavoda Pazarić, uputio je danas apel svim nadležnim institucijama da nastalu situaciju shvate krajnje ozbiljno.

Zbog ranijih dugovanja koje su raznim malverzacijama pravile bivše uprave, Zavod je u finansijskoj dubiozi i, po raznim osnovama, u poreznom dugu od cca. 780.000 KM.

- Ako sutra do 16 sati ne uplatimo taj iznos, Zavodu će biti blokiran račun - kazao je Salić za "Avaz"
.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#977 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Tempo »

sabina ga je maloprije, na konferenciji za novinare nase stranke, popišala s kruške.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#978 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by madner »

Zanimljiva taktika, ne zali se na rjesenje poreske uprave kako bi bio blokiran racun.
Zavod do ove godine nije imao dug.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#979 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by DaffyDuck »

madner wrote: 27/11/2019 14:51 Zanimljiva taktika, ne zali se na rjesenje poreske uprave kako bi bio blokiran racun.
Zavod do ove godine nije imao dug.
Uspio ove godine navaljati toliki dug? :shock:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#980 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by MorningStar »

madner wrote: 27/11/2019 14:51 Zanimljiva taktika, ne zali se na rjesenje poreske uprave kako bi bio blokiran racun.
Zavod do ove godine nije imao dug.
Zalba ne odlaze izvrsenje :) Porezna i UIO ti mogu naklembariti sta oce i sve je to izvrsno do eventualne presude suda u tvoju korist...
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#981 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by madner »

Izgleda patka, valjda zbog Cudicke. Kakav lik.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#982 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Sanjarko »

Je li ima zavod dug ili ne? Milion maraka nije malo. A dug najvise se napucava s kamatama. Neko je negdje pisao da za godinu dana uzmu 30% kamate ViK itd. Kontam i porezna da uzima mozda tolike kamate.
convict
Posts: 2946
Joined: 10/02/2008 01:20

#983 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by convict »

madner wrote: 27/11/2019 14:51 Zanimljiva taktika, ne zali se na rjesenje poreske uprave kako bi bio blokiran racun.
Zavod do ove godine nije imao dug.
pa moguce je da je porezna kontrola bila ove godine pa se zato dug pojavio. kad dodju, mogu gledati 5 godina unazad.

ista prica kao sa dinom i kk bosna. on i danas tvrdi da za njegovog vakta nije bilo duga. ali zato sto nije placao poreze, porezna kad je dosla, nakon njegovog vakta je blokirala klub.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#984 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by O'zone »

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#985 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Tempo »

sabina u toku.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#986 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Sociolog »

Roditelji se ranije zalili na vezivanje djece vidjevsi povrede na zglobovima a niko nije ranije reagovao :shock: :shock: :? :sad: :(

Djecu vezali iza ledja ...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#987 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Bloo »

Sociolog wrote: 27/11/2019 13:43 Ruku na srce,dosta osoba koje rade u prosvjeti ili s djecom u ovakvim Zavodima nema PEDAGOSKI ispit.. treba ovo posten tuzilac duboko zagrebati

P.s.nek provjere skolu Vladimir Nazor u Hrasnom ili Jagomir...ima i gore vezivanja duze od 2h po zakonu
ŠTa je PEDAGOŠKI ispit?
Misliš ispiti iz Pedagoške grupe predmeta koja se polaže ako želiš da radiš u prosvjeti, a nisi završio odgovarajući fakultetski smjer?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#988 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Bloo »

Jedva iščitah, ne zbog teške teme, već načina izražavanja. Ovaj čovjek je magistar i postdiplomac još nekog studija...moja baba sa sela koherentnije priča od njega.

"Ja sam 70 humanitarnih akcija uradio. Jedno jutro su mi rekli - ovdje ima upražnjeno mjesto ergotarapeuta. Ja sam akademski slikar, magistar slikarstva i završio sam pedagošku grupu predmeta da mogu predavati čak i na svakom fakultetu. Mimo toga sam radio u postdiplomski studij - djeca sa poteškoćama u razvoju, psihologija, pedagogija, socijologija..."

Potpuno kvalificiran?

"Potpuno sam kvalificiran i prekvalificiran. Ne znam da ga ima u državi. Volio bih da ga vidim da je kvalifikovaniji da radi sa ovom djecom. Što se u javnosti spori - mene nije politika dovela, moje iskustvo, znanje i moja želja za radom. Mi treba da imamo četiri psihologa, a imamo jednog. Jedan ergotarapeut treba da radi sa 19 djece, znači treba nam 10. Neće niko da dođe. Defektologa imate jednog, neće niko da se prijavi na konkurs. E to je žalost. Svi su brižni, ali kada treba pomoći toj djeci - nikoga nema", poručio je.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#989 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Kikibombona »

Novi direktor je ocigledno znao za vezivanje a to se moze zakljuciti iz dvije njegove nesmotrene izjave:

1. Prvo je rekao kako je nakon boravka u Sloveniji izricito zabranio vezivanje, a nakon toga je rekao kako vezivanja nikad nije bilo. Dakle, sam sebe pokopao.

2. Rekao je da se posteljina sa snimka ne koristi vec tri godine sto je osporeno prilogom sa FACE TV gdje se vidi da se ista posteljina danas koristi. Druga ocigledna laz.

...

Sabina sada kaze da je bilo vezivanja za vrijeme vladavine zadnjeg direktora i da ima svjedoke za to. Roditelji djece su spremni svjedociti i vec su se obratili Tuzilastvu.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#990 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Sociolog »

Bloo wrote: 27/11/2019 20:38
Sociolog wrote: 27/11/2019 13:43 Ruku na srce,dosta osoba koje rade u prosvjeti ili s djecom u ovakvim Zavodima nema PEDAGOSKI ispit.. treba ovo posten tuzilac duboko zagrebati

P.s.nek provjere skolu Vladimir Nazor u Hrasnom ili Jagomir...ima i gore vezivanja duze od 2h po zakonu
ŠTa je PEDAGOŠKI ispit?
Misliš ispiti iz Pedagoške grupe predmeta koja se polaže ako želiš da radiš u prosvjeti, a nisi završio odgovarajući fakultetski smjer?
Boo da
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#991 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by JThomas »

fale tri psihologa ali zato onih koji ne rade s djecom imamo viška stotinu. jer je to i cilj političkog organizovanja kod nas.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#992 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Bloo »

Sociolog wrote: 27/11/2019 20:47
Bloo wrote: 27/11/2019 20:38
Sociolog wrote: 27/11/2019 13:43 Ruku na srce,dosta osoba koje rade u prosvjeti ili s djecom u ovakvim Zavodima nema PEDAGOSKI ispit.. treba ovo posten tuzilac duboko zagrebati

P.s.nek provjere skolu Vladimir Nazor u Hrasnom ili Jagomir...ima i gore vezivanja duze od 2h po zakonu
ŠTa je PEDAGOŠKI ispit?
Misliš ispiti iz Pedagoške grupe predmeta koja se polaže ako želiš da radiš u prosvjeti, a nisi završio odgovarajući fakultetski smjer?
Boo da
Boo i tebi.
S obzirom da je starija generacija nastavnika već u penziji ili pod zemljom, u Sarajevu teško da ima nastavnika koji nemaju ovu grupu predmeta.
Ne garantujem za manja mjesta.
A i položena ta grupa predmeta ne garantuje da će neko biti dobar nastavnik. Taj poziv treba voljeti unatoč svemu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#993 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Bloo »

Pretragom pojma ergoterapeut može se doći do podataka da postoje u BiH. Ne znam da li je u rodu bivšem direktoru Zavoda...

IRena Sladoje
Biografija
Rođena 1976. godine u Fojnici. Diplomirala je na Akademiji
likovnih umjetnosti u Sarajevu 2003. godine. Iste godine upisuje
postdiplomske studije na ALU u Sarajevu, Odsjek slikarstvo.

Radno iskustvo: 2005: ergoterapeut - Zavod za zaštitu i
omladinu Pazarić, rad sa djecom sa posebnim potrebama i
psihijatrijskim bolesnicima; scenografkinja na filmu Nenada
Đurića “Nebo iznad krajolika”, - HEFT produkcija (Sarajevo);
voditeljica slikarskog kursa za djecu, Kulturni centar Sarajevo;
2002 – 2005; Autorica lutaka za lutkarske predstave,
lutkarske scenografije te studijske scenografije u dječijoj
emisiji Lutkokaz, Televizija Federacije BiH.
Najznačajnije radno iskustvo umjetica bazira na socijalnom
radu sa osobama sa posebnim potrebama i psihijatrijskim
bolesnicima.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#994 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by piupiu »

Kikibombona wrote: 27/11/2019 20:45 za vrijeme vladavine zadnjeg direktora
:lol: :lol: :lol:

A fakat je tako. Oni vladaju. :|
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#995 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Sociolog »

Evo ovaj cuveni Kucukalic opravdava ovakav vid vezivanja...kaze improvizacija :sad: :(

Treba neovisni tim neuropsihijatara dovesti ovdje da procjene stanje
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#996 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Better Man »

Bloo wrote: 27/11/2019 20:43
Jedva iščitah, ne zbog teške teme, već načina izražavanja. Ovaj čovjek je magistar i postdiplomac još nekog studija...moja baba sa sela koherentnije priča od njega.

"Ja sam 70 humanitarnih akcija uradio. Jedno jutro su mi rekli - ovdje ima upražnjeno mjesto ergotarapeuta. Ja sam akademski slikar, magistar slikarstva i završio sam pedagošku grupu predmeta da mogu predavati čak i na svakom fakultetu. Mimo toga sam radio u postdiplomski studij - djeca sa poteškoćama u razvoju, psihologija, pedagogija, socijologija..."

Potpuno kvalificiran?

"Potpuno sam kvalificiran i prekvalificiran. Ne znam da ga ima u državi. Volio bih da ga vidim da je kvalifikovaniji da radi sa ovom djecom. Što se u javnosti spori - mene nije politika dovela, moje iskustvo, znanje i moja želja za radom. Mi treba da imamo četiri psihologa, a imamo jednog. Jedan ergotarapeut treba da radi sa 19 djece, znači treba nam 10. Neće niko da dođe. Defektologa imate jednog, neće niko da se prijavi na konkurs. E to je žalost. Svi su brižni, ali kada treba pomoći toj djeci - nikoga nema", poručio je.
Čuj. Ono kaže da je završilo pedagošku grupu premeta i da može predavati čak na svakom fakultetu? Koja prepotentnost i samohvalisanje, a šuplji je od Švicarskog sira. Lik koji hoda lojave i masne kose gradom, za kojeg niko nikad nije čuo, dok se nije pojavio u opskurnim rijalitijima, lik koji ima neku opskurnu emisiju na Avazovom portalu, gdje ugošćuje najgoru ološ i šljam društva, koji zatupljuje omladinu, sebe smatra akademskim građaninom i osobom kompetentnom da edukuje djecu i da im pomaže. Jadno.
Last edited by Better Man on 28/11/2019 10:49, edited 1 time in total.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#997 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Hank Paldum »

Kikibombona wrote: 27/11/2019 20:45 Novi direktor je ocigledno znao za vezivanje a to se moze zakljuciti iz dvije njegove nesmotrene izjave:

1. Prvo je rekao kako je nakon boravka u Sloveniji izricito zabranio vezivanje, a nakon toga je rekao kako vezivanja nikad nije bilo. Dakle, sam sebe pokopao.

2. Rekao je da se posteljina sa snimka ne koristi vec tri godine sto je osporeno prilogom sa FACE TV gdje se vidi da se ista posteljina danas koristi. Druga ocigledna laz.
Direktor daje često nesmotrene izjave
Brani zaposlenike, smatra ih poštenim i kako niko nema pravo kaljati čast uposlenika. Garantuje da je se to desilo prije 2019.
Onda nastavlja da ih brani i izjavljuje kako su te žene preuzele brigu o toj djeci još za vrijeme agresije.
Znači čak i da se nije desilo u 2019. ako su mnoge žene već radile tu za vrijeme agresije, to je preko 20 godina, to znači da su radile i kada je se ovo dogodilo i snimano znači mnoge od njih ili su sudjelovale ili su znale za ovo.
Ovo je najbolji primjer "Nemoj me samo ti braniti" :D
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#998 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by sinuhe »

I zamisli da ne bi Redzepa Salica koji je u Pazaricu pet mjeseci ne bi se ni znalo za ovo ili za ove slike jer svi ionako znaju kako je u bosanskoj ludnici.
Iste te slike je Sabina Cudic mogla objaviti i prije godinu, dvije, pet, deset...
Kakve su mjere i kontrole uvedene u tim zavodima nakon sto su djeca stradala u pozaru u domu za djecu?

Redzep Salic 11.9.2019
Kao veliki problem je istakao nekvalifikovane radnike. Kaže da je odveo grupu uposlenika u Sloveniju da vide kako se radi u zemljama Evropske unije.
"Imamo pet socijalnih radnika od kojih sam pokušao napraviti stručni tim. Najveća snaga zavoda su uposlenici, a njegovateljice su heroji koji rade u nemogućim uslovima", dodao je.
Last edited by sinuhe on 28/11/2019 08:35, edited 2 times in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#999 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by mO k3 »

evo mladog jurisnika kaplana na N1 ... poserem mu se usta
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#1000 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by madner »

Salic je izjavama o zenama zapravo samo usmjerio paznju sa sebe na njih.
Prevod ovih izjava je: Nije do mene, do njih je.

Kao i sa ovim izjavama o 200 ekonomista, blokadi racuna i tome da su slike starije, covjek slaze i nada se da ce proci.
Post Reply