Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#26 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Guadalajara »

Tea lana wrote: 04/05/2021 18:52
Guadalajara wrote: 04/05/2021 18:10 Jesi pokušala da pitaš na FB stranici

https://m.facebook.com/pages/category/C ... 625333621/
Nisam politicar ali cu pokrenuti incjativu da spiskovi budu javni. Nisu jer mnogima to odgovara. Na spiskovima se vode ljudi koji ocima ni jednog logora nisu vidjeli a i dan danas imamo ljude koji nigdje nisu upisani nitisu bilo kakav benefit ostvarili. Pa makar da su oslobodjeni silnih taksi
Pa ja ti kažem da možeš izvaditi karticu civilna žrtva rata. Samo ponesi te papire što imaš i plati desetak km godišnju članarinu. Oni svake godine dijele pomoć članovima udruženja. I kad dodjes u opštinu, banku...imaš prednost. :bih:
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#27 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Tea lana »

Guadalajara wrote: 04/05/2021 18:56
Tea lana wrote: 04/05/2021 18:52
Guadalajara wrote: 04/05/2021 18:10 Jesi pokušala da pitaš na FB stranici

https://m.facebook.com/pages/category/C ... 625333621/
Nisam politicar ali cu pokrenuti incjativu da spiskovi budu javni. Nisu jer mnogima to odgovara. Na spiskovima se vode ljudi koji ocima ni jednog logora nisu vidjeli a i dan danas imamo ljude koji nigdje nisu upisani nitisu bilo kakav benefit ostvarili. Pa makar da su oslobodjeni silnih taksi
Pa ja ti kažem da možeš izvaditi karticu civilna žrtva rata. Samo ponesi te papire što imaš i plati desetak km godišnju članarinu. Oni svake godine dijele pomoć članovima udruženja. I kad dodjes u opštinu, banku...imaš prednost. :bih:
Ma nije poenta u tome.
Poenta je u tragu. Nema ih. Generacije nestaju te pogotovo. Ako ne budu spiskovi koji su dostupni javno, poput imovine ili boraca u koje moze imati uvid Kunto iz Amerike i ja iz Sarajeva, sve sto se desilo za deceniju dvije ode u zaborav 😕
Ne govorim ja samo o Kuli, logora je bilo na sve strane.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#28 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Guadalajara »

Tea lana wrote: 04/05/2021 19:02
Guadalajara wrote: 04/05/2021 18:56
Tea lana wrote: 04/05/2021 18:52

Nisam politicar ali cu pokrenuti incjativu da spiskovi budu javni. Nisu jer mnogima to odgovara. Na spiskovima se vode ljudi koji ocima ni jednog logora nisu vidjeli a i dan danas imamo ljude koji nigdje nisu upisani nitisu bilo kakav benefit ostvarili. Pa makar da su oslobodjeni silnih taksi
Pa ja ti kažem da možeš izvaditi karticu civilna žrtva rata. Samo ponesi te papire što imaš i plati desetak km godišnju članarinu. Oni svake godine dijele pomoć članovima udruženja. I kad dodjes u opštinu, banku...imaš prednost. :bih:
Ma nije poenta u tome.
Poenta je u tragu. Nema ih. Generacije nestaju te pogotovo. Ako ne budu spiskovi koji su dostupni javno, poput imovine ili boraca u koje moze imati uvid Kunto iz Amerike i ja iz Sarajeva, sve sto se desilo za deceniju dvije ode u zaborav 😕
Ne govorim ja samo o Kuli, logora je bilo na sve strane.
Imaju arhive u udruženjima. Drugo je to što nije javno. Ako budu kad šta dijelili kolektivno možda će i objaviti. Isto kao i za borce.
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#29 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by PM72 »

Spiskovi logoraša su kao i spiskovi boraca.Za 100 DM vadila se potvrda i logoraška iskaznica,prijaviš se fiktivno u Hrvatsku a zatim u imigracione kancelarije i imao si 95 % šansi da će dobiti papire za USA,Kanadu ili Australiju.
Mogao te samo zeznuti pečat u pasošu jer su ga u tim kancelarijama tražili na uvid,nisi smio biti u zadnjih godinu u Bosni.I to je bilo razrađeno,za 20 eura u pasošu hrvatski policajac nije stavljao pečat.

A znam jednog tipa što je dobro iskoristio logoraški status.Bio je zatvoren 24 sata u hotelu Vilina vlas u Višegradu,žena mu donjela pare i pustili ga.Onda je po Gorazdu izbjegavao vojnu obavezu jer po pravilima logoraše zabranjeno mobilisati.Pa je presao Grebak i u Sarajevu isto to radio da bi nakon rata dobio i stan,invalidninu....
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#30 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Tea lana »

O tome ja pricam. Nije u interesu objaviti spiskove.
Jer bi to povuklo raznorazne revizije.
Kada vidite na spiskovima ljudi koji logore su vidjeli samo na tv ali zato sve sto su mogli ostvariti pa i vise su na konto toga ostvarili.
Zato spiskove javno i revizija
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#31 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Tea lana »

Tea lana wrote: 04/05/2021 21:23 O tome ja pricam. Nije u interesu objaviti spiskove.
Jer bi to povuklo raznorazne revizije.
Kada vidite na spiskovima ljudi koji logore su vidjeli samo na tv ali zato sve sto su mogli ostvariti pa i vise su na konto toga ostvarili.
Zato spiskove javno i revizija
Sto se udruzenja tice, puno vise je tu licni interes.
toska
Posts: 2912
Joined: 26/09/2016 14:08

#32 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by toska »

PM72 wrote: 04/05/2021 21:07 Spiskovi logoraša su kao i spiskovi boraca.Za 100 DM vadila se potvrda i logoraška iskaznica,prijaviš se fiktivno u Hrvatsku a zatim u imigracione kancelarije i imao si 95 % šansi da će dobiti papire za USA,Kanadu ili Australiju.
Mogao te samo zeznuti pečat u pasošu jer su ga u tim kancelarijama tražili na uvid,nisi smio biti u zadnjih godinu u Bosni.I to je bilo razrađeno,za 20 eura u pasošu hrvatski policajac nije stavljao pečat.

A znam jednog tipa što je dobro iskoristio logoraški status.Bio je zatvoren 24 sata u hotelu Vilina vlas u Višegradu,žena mu donjela pare i pustili ga.Onda je po Gorazdu izbjegavao vojnu obavezu jer po pravilima logoraše zabranjeno mobilisati.Pa je presao Grebak i u Sarajevu isto to radio da bi nakon rata dobio i stan,invalidninu....
znamo svi da je svega bilo, ali ne možemo sada spaliti sve jer su neki varali.

treba računati da se isto tako dobar dio ljudi odlaskom iz Bosne svega odrekao, boračkog statusa, invalidskog, čak i stanova, kako njih računati ?
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#33 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by PM72 »

Nisu ”neki” varali nego njih 40 %,cifra prenapuhana kao i kod boračke populacije.
A ne znam zašto bi država trebala voditi računa o onima koji su otišli vani i uzeli tuđa državljanstva kad ne vodi računa ni o ovima što su ovdje.Nemoj podići tri čeka od penzije biće ti blokirana a još bi trebali isplaćivati invalidnine nekom u Norveškoj...
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#34 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by hatemondays »

Tea lana wrote: 04/05/2021 21:23 O tome ja pricam. Nije u interesu objaviti spiskove.
Jer bi to povuklo raznorazne revizije.
Kada vidite na spiskovima ljudi koji logore su vidjeli samo na tv ali zato sve sto su mogli ostvariti pa i vise su na konto toga ostvarili.
Zato spiskove javno i revizija
Medjunarodni Crveni Krst ti nece objavljivati podatke zbog privatnosti, a registrovali su uredno sve koji su bili u logoru bez svjedoka. Udruzenja su kaubojske firme koje su tu da uzmu pinku i da ti izdaju pisljivi papir. Za MCK znam da nema sanse da ti odaju podatke i o jednom zarobljeniku a pogotovu zenama koje su silovane i samo MCK si mogao ganjati papire za odlazak vani ti papiri iz raznoraznih udruzenja su vise bili za upotrebu u BiH.
Ja sam registrovan sa MCK kao lice koje je zadrzano protiv svoje volje (civilni zarobljenik) i MCK svakome ko je bio na primjer na Grbavici tokom rata je mogao dati potvrdu o tome . Takodje smo razmjenjeni uz pomoc UN i MCK tako i da tu postoji dokumentacija. E sad sto nasa udruzenja marisu lovu na tome to vec druga prica. Ima puno ljudi koji su nazalost bili zarobljeni tako da, nije to mali broj a narocito brojne silovane zene.Teska tema kome se ganja spisak nek ganja mission impossible. Imam kolegu sa posla Jevrej istu ublehu sa njemackim logorima su iskoristili mnogi koji nisu bili vidjeli konc logor, ali za opce dobro i za Jevrejsku stvar te su se stvari uglavnom presucivale. Narocito Madjarski Jevreji svi su bili u logoru.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#35 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Guadalajara »

PM72 wrote: 04/05/2021 21:44 Nisu ”neki” varali nego njih 40 %,cifra prenapuhana kao i kod boračke populacije.
A ne znam zašto bi država trebala voditi računa o onima koji su otišli vani i uzeli tuđa državljanstva kad ne vodi računa ni o ovima što su ovdje.Nemoj podići tri čeka od penzije biće ti blokirana a još bi trebali isplaćivati invalidnine nekom u Norveškoj...
Jest... Al znaš kako je ovdje... uvijek ima neko da ga treba pogurati..familija... brat, sestra, roditelji..Pa se da punomoć nekome u Bosni, i može da diže lovu i čekove svaki mjesec. ;-)
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#36 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by hatemondays »

Guadalajara wrote: 05/05/2021 07:07
PM72 wrote: 04/05/2021 21:44 Nisu ”neki” varali nego njih 40 %,cifra prenapuhana kao i kod boračke populacije.
A ne znam zašto bi država trebala voditi računa o onima koji su otišli vani i uzeli tuđa državljanstva kad ne vodi računa ni o ovima što su ovdje.Nemoj podići tri čeka od penzije biće ti blokirana a još bi trebali isplaćivati invalidnine nekom u Norveškoj...
Jest... Al znaš kako je ovdje... uvijek ima neko da ga treba pogurati..familija... brat, sestra, roditelji..Pa se da punomoć nekome u Bosni, i može da diže lovu i čekove svaki mjesec. ;-)
Nista novo za nase podrucje, sta je samo cetalja uz dva svjedoka dobilu partizanske spomenice. O hapanju humanitarne pomoci prijavljivanju onih koji su vec bili vani itd. Mi smo takvi vadimo cvaju drotu da ga ne kazni takvi smo i sad cemo mi nesto ispravljati. Upisivanja u skole, fakultete, zaposljavanje sve isto plati pa klati. I u pravu si PM 30-40 % kod nas je vezano za izradi nekoga, potplati nekoga, zmijuga loma itd. Ko zna kad cemo stati u normalu da nam na pamet ne padne da izvadimo lovu ispred drota.Varanje nam je u krvi da se ne lazemo.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#37 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Guadalajara »

hatemondays wrote: 05/05/2021 07:43
Guadalajara wrote: 05/05/2021 07:07
PM72 wrote: 04/05/2021 21:44 Nisu ”neki” varali nego njih 40 %,cifra prenapuhana kao i kod boračke populacije.
A ne znam zašto bi država trebala voditi računa o onima koji su otišli vani i uzeli tuđa državljanstva kad ne vodi računa ni o ovima što su ovdje.Nemoj podići tri čeka od penzije biće ti blokirana a još bi trebali isplaćivati invalidnine nekom u Norveškoj...
Jest... Al znaš kako je ovdje... uvijek ima neko da ga treba pogurati..familija... brat, sestra, roditelji..Pa se da punomoć nekome u Bosni, i može da diže lovu i čekove svaki mjesec. ;-)
Nista novo za nase podrucje, sta je samo cetalja uz dva svjedoka dobilu partizanske spomenice. O hapanju humanitarne pomoci prijavljivanju onih koji su vec bili vani itd. Mi smo takvi vadimo cvaju drotu da ga ne kazni takvi smo i sad cemo mi nesto ispravljati. Upisivanja u skole, fakultete, zaposljavanje sve isto plati pa klati. I u pravu si PM 30-40 % kod nas je vezano za izradi nekoga, potplati nekoga, zmijuga loma itd. Ko zna kad cemo stati u normalu da nam na pamet ne padne da izvadimo lovu ispred drota.Varanje nam je u krvi da se ne lazemo.
A jbg ljudi se snalaze kako znaju i umiju. Za penziju treba 30+ godina irgetiti..A tamo neko prijavi da je silovan i hop 500 KM mjesečno...
toska
Posts: 2912
Joined: 26/09/2016 14:08

#38 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by toska »

Nikada nećemo znati prave brojeve, a ipak mislim da je puno veći broj ljudi u periodu 92-95 napustio Bosnu bez ikavih ostvarenih prava, ovo se prventveno odnosi na bivše logoraše.

kao primjer bi se moglo uzeti i nekoliko stotina (možda i hiljada?) neotkupljenih stanova u Sarajevu i koji su vraćeni firmama na raspolaganje i dodjelu onima sa najboljim vezama, valjda smo tome svjedoci.

ti ljudi su otišli i pokušali da prekinu svaku vezu sa BiH (čak i sa stanovima na koje su imali stanarsko pravo) i ružna sjećanja na rat ili logore širom države.

i da, nećemo valjda žene koje su prijavile silovanje nazvati prevarantima ?
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#39 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by PM72 »

Morate shvatiti da su sva,ali baš sva udruženja svrha sami sebi a ne radi pomoći demobilisanim,logorašima i porodicama šehida i poginulih boraca.Ja na televiziji kad vidim Muniru Subašić i Bakiru Hasečić i tetku Zilhu-odmah mijenjam kanal.Da ne razbijem sam sebi televizor.
Njihove organizacije i udruženja su mafija.

Ja ne znam odakle ti podatak o ”nekoliko stotina mozda i hiljada” nevracenih stanova jer je svako ko je htio vratio svoj stan.Ko nije htio ili ne želi??? ne treba ga ni moliti jer je ionako taj stan DOBIO od bivse firme ili države.

Sta bi mi prezivjeli koji smo rat iznjeli na svojim leđima trebali? Tuziti drzavu sto smo je branili pa da na guzove dobijamo jos jednu platu jal penziju.Duznost i obaveza svakog punoljetnog i zdravog muskarca je da brani svoju kucu,porodicu,komsiluk,naselje,grad,drzavu...i to bez kalkulisanja sta ce hajrovat ako prezivi.
toska
Posts: 2912
Joined: 26/09/2016 14:08

#40 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by toska »

Samo da odgovorim na zadnji dio tvoga posta i završimo ovaj off ako može.

Da, ja smatram da demobilisani borci iz borbenih jedinica trebaju imati neki borački dodatak,
razlog bi mogao biti isti kao u npr. logoraša, invalidnost tj. umanjena radna sposobnost zbog pretrpljenih svega i svačega, to sigurno ne bi bila laž.

na kraju krajeva, kada može Dodik i RS zašto ne bi i Federacija, iznos sigurno ne može biti veći od neke simbolične sume, ali i to je znak neke pažnje i brige.

usput... Procjene ukupnog broja silovanih žena tokom ovog rata kreću se u rasponu od 12.000 do 50.000.
sigurno je daleko manji broj žena tražio i ostvario pravo po osnovu toga.
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#41 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by PM72 »

”Borački” dodatak u RS mjesečno iznosti 10 KM...i to za one koji su nezaposleni...godisnje 120 KM.To pomoć? to je bijedno.Vise bi naprosili kad bi ruku pružili pred granapom i ne poredi RS i FBiH ni u čemu.
Kraj.
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#42 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Tea lana »

toska wrote: 05/05/2021 12:17 Nikada nećemo znati prave brojeve, a ipak mislim da je puno veći broj ljudi u periodu 92-95 napustio Bosnu bez ikavih ostvarenih prava, ovo se prventveno odnosi na bivše logoraše.

kao primjer bi se moglo uzeti i nekoliko stotina (možda i hiljada?) neotkupljenih stanova u Sarajevu i koji su vraćeni firmama na raspolaganje i dodjelu onima sa najboljim vezama, valjda smo tome svjedoci.

ti ljudi su otišli i pokušali da prekinu svaku vezu sa BiH (čak i sa stanovima na koje su imali stanarsko pravo) i ružna sjećanja na rat ili logore širom države.

i da, nećemo valjda žene koje su prijavile silovanje nazvati prevarantima ?
Ima i takvih(prevaranti)
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#43 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Tea lana »

Sarajmen wrote: 05/05/2021 17:42
Tea lana wrote: 27/04/2021 19:36
Sarajmen wrote: 27/04/2021 10:51 Vjerujte da ste dobili dobre smjernice za daljnje istraživanje , da ne gubite dodatno vrijeme. Forum je ipak alternativna dakle nezvanična historija tj povijest. Možda bi bilo korisnije prebaciti se na temu o Dobrinji, mada je do sada dosta toga rečeno sa naše strane tokom 15-tak godina forumanja. Druga strana je pod zavjetom šutnje i od njih ne očekujte ništa od novih saznanja. U onom pdf istraživanju je to uz pozivanje na sudskim putem utvrđenih činjenica dosta dobro pojašnjeno.
Vjerujte ja istrazujem jako puno. Licno sam u Kuli bila u ljeto 1992.Dosta toga pamtim, jos vise tragam skupljam. Cak i sudsku presudu imam. Prvostepenu u nasu korist ali onda drzavi nije odgovaralo....
Jedan moj prijatelj je bio zarobljen u naselju Aerodrom od 17 do 22 juna 1992. Prošao je tu maršutu odvođenja civilnog stanovništva, Kulu je pominjao, razmijenjen je i danas je živ.
Čitam sadržaj teme...standardno trolanje uz primjere zloupotrebe logoraškog statusa. A o stvarnim logorašima tanko.
Da prepričavam iskustvu prijatelja logoraša iz Kule, nekako mi ne ide. Da nisam ni slova pomenuo na tu temu sekretarici upravnika Kule negdje 2000-tih , malo me sramota.
Istraživati može svako sa raspoloživim slobodnim vremenom, pogurah temu sa par izvora , oni vode do autora-ce, koja bi sigurno morala imati dodatnih saznja , moguće i popis logoraša, tj njegovu kopiju. I u sudskom procesu Madiću i Soniboju bi advokati morali imati takvih dokumenata.
U istom periodu sam i ja bila.
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#44 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by hatemondays »

@tea, fino je to sto pokusavas da dokumentujes taj dio stradanja, nazalost moras biti oprezna kome dalje proslijedjujes te informacije. Navescu ti moj primjer, par godina poslije rata jedan od moj suboraca se uzvrtio oko mene eto volio bih da sazna vise detalja o tih 6 mjeseci provedenih na Grbavici. Covjek odjednom postao "pisac", skontao covjek kako uzeti pare na tudjim mukama. Ja naivcina ispricao hajd haver, zajedno derali guzove ni na kraj pameti mi da ce levat uzimati pinku na osnovu toga. Mnogi tzv. pisci ratnih stradanja su ustvari bili radi svojih financijskih interesa, poslijeratni lesinari .Recimo tih tvojih 5 dana sigurno mozes napisati knjigu, nije to 5 dana ispijanja kafe i izlezavanja. Eh sad zamisli koliki broj prica istinitih je otislo u ruke tzv. nosioca istine poslije rata. Pisem vec duze vremena svoju malu biografiju 85-95, od moje 18 do 28 godine i ostavicu je sinu (pomaze mi sa engleskim, on ce to prevesti) i on moze raditi sa tim sta hoce kad krepam tako smo se dogovorili. Istinu moramo pricati i zbog sebe i zbog svoje djece i zbog novih generacija da slucajno ne zavrse kao sto si ti, ja i mnogi drugi pa makar to bio jedan sat pretrpljenjog straha.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#45 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by tempuser »

toska wrote: 05/05/2021 14:10 Da, ja smatram da demobilisani borci iz borbenih jedinica trebaju imati neki borački dodatak,
razlog bi mogao biti isti kao u npr. logoraša, invalidnost tj. umanjena radna sposobnost zbog pretrpljenih svega i svačega, to sigurno ne bi bila laž.
Zaboravljaš ključnu čijnenicu, sve je to primjenjivo u ratu sa pobjednikom kad poraženom na ime reparacijei ratne štete koža sa leđa dere, ali ovo je bio rat bez pobjednika...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#46 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by tempuser »

Image

Kako život može biti okrutan...
4,5 godine ranije na istom mjestu, u nekadašnoj ulici Georgi Dmitrova na br. 26, je maloljetni monstrum Vladimiru Latinoviću ubio sina i kćerku, nakon čega im se majka ubila.
Za 4 godine je nestalo jedne kompletne porodice
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#47 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Woody »

tempuser wrote: 06/05/2021 06:54 Zaboravljaš ključnu čijnenicu, sve je to primjenjivo u ratu sa pobjednikom kad poraženom na ime reparacijei ratne štete koža sa leđa dere, ali ovo je bio rat bez pobjednika...
Ko to kaže... da je bio rat bez pobjednika?

Evo ti samo tri primjera (porodica) pobjednika:

Image

Image

Image

Sve su nas (i vas) pobjedili!

Pozdrav domovini :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#48 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by tempuser »

Woody wrote: 06/05/2021 12:13
tempuser wrote: 06/05/2021 06:54 Zaboravljaš ključnu čijnenicu, sve je to primjenjivo u ratu sa pobjednikom kad poraženom na ime reparacijei ratne štete koža sa leđa dere, ali ovo je bio rat bez pobjednika...
Ko to kaže... da je bio rat bez pobjednika?

Evo ti samo tri primjera (porodica) pobjednika:

Image
Jel ovo ono što nije trezor nego kao menza u "polupodrumu" narodne banke?! :lol: :lol: :lol:
Gledaj kako se zlo uguralo između babinog trezordžije i babe? :run:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#49 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by jefff »

Predpostavljam da se u Aerodromskom zlocin desio 5. maja 1992.
Tea lana
Posts: 500
Joined: 28/10/2008 08:19

#50 Re: Logor Kula (Sarajevo 1992-1995)

Post by Tea lana »

Sarajmen wrote: 06/05/2021 14:03 Okvirno pred svitanje od 17 do 22 juna 1992. Naletih na snimak zabilježen tog dana 17 juna na FB-u. Ukucaj u FB tražilicu ''Republika Bosna i Hercegovina, Sarajevo.Opštine Novi Grad, Stari Grad i Pale, 17. 06. 1992. '' pa zatim odabrati samo video rezultate. Šesti ili sedmi video odozgo ka dole i to je to.
Nemam fb jbg :(
Post Reply