LOCAL AREA CONNECTION (problem)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Loading...
Posts: 129
Joined: 13/06/2006 08:34
Location: Za kompjuterom

#1 LOCAL AREA CONNECTION (problem)

Post by Loading... »

Eh, ovako, svake 2 sekunde mi se javlja dole desno u ćošku porukica da je network cable unplugged, međutim svako kablo je na svom mjestu i internet radi samo kod otvaranja stranica pita me ono work offline i try again, ja odem na try again i radi.
Šta je tu problem? Pomagajte...
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#2

Post by The Nightwatchman »

to ti je do konektora ili ti je izgažen kabal ili prignječen, kupi novi kabal, par markica
Interceptor
Posts: 101
Joined: 09/08/2006 16:38

#3

Post by Interceptor »

Slazem se.
Probaj jos otici na My Network Connections (desni klik-properties) i na tvojoj konekciji tcp/ip promijeni settings (ako je stavljeno na automatic) na fiksnu ip adresu (npr. 192.168.0.3). Windows XP SP2 ima problema sa auto-konfiguracijom ip adresa...
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4

Post by shin »

Da ti ne javlja ''there is no connection or internet activity'' tako nekako?
AmchoSM
Posts: 144
Joined: 20/09/2006 15:48
Location: Sarajevo

#5

Post by AmchoSM »

Zovni provajdera nek ti provjeri konekciju, brzinu i decibele.
Ja sam imao sličan problem vjerovao ili ne oksidirao mi spoj kablova na tavanu i prvo mi je bila loša konekcija, pa je dolazilo do prekida, al se opet lahko konektujem dok onda nisam mogao nikako. To je trajalo mjesec dana dok nisu ljudi došli i aparatom provjerili prolaznost konekcije na svakom spoju i skontali da je negdje na tavanu i riješili problem. Možda ti je nekakav spoj loš između kablova.
Možda je kakva glupost mislim nije tehničke prirode pa ti raja na forumu može pomoći.
Loading...
Posts: 129
Joined: 13/06/2006 08:34
Location: Za kompjuterom

#6

Post by Loading... »

Eh vala, svaka vam čast. Hvala puno.
Post Reply