LJUDINA DANIS TANOVIC

Post Reply
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#201

Post by Area_51 »

pici wrote:Zar prema svemu novome treba biti toliko skeptican,ja sam misljenja da Danisu i njegovim buducim istomisljenicima treba pruziti sansu,jesu male sanse ali ipak nesto novo u usporedbi sa ucmalim SDP i nacionalistickim strankama koje vidi parodije nas "vode u Evropu".....da nije zalosno,bilo bi duhovito il obratno.....ma kako god :D

P.S. Skeptičari sumnjaju u svaku vrstu spoznaje, zato smatraju da se treba uzdržavati od izricanja određenih sudova. To nas dovodi do ravnodušnosti i do mira duše.
Divno je vidjeti kako Danisu stize podrska iz svih dijelova svijeta :-) . To je dobro. Radi se o ljudima koji nemaju pojma kako je ovdje, pa na krilima filozofskih ideja nama proricu bolju buducnost a oni vani. @pici da znas, nama je ovdje u Sarajevu, u Bosni i Hercegovini dosta eksperimenata, gdje smi mi zalog »pametnima«. Kakvu spoznaju mozemo dozivjeti oko toga sto ce neki umjetnik, doci ovamo, da nas kao fol spasi. Ma daj. Nisam skeptican, nego realan. Znas li mozda, sta je to vlast. Nema sanse, ama bas nikakve da ce Danisova stranka uzeti 51% i tvoriti sama vlast, pa ce nama biti bolje. Da nece mozda koalirati sa HDZ ili SDS ili SNSD:

Vratim se uvijek sto mi rece jedan koji je htio dodatno argumentirati povod za ove nove stranke. Kaze, uzece oni jedno poslanicko mjesto, pa ce onda svasta ovim nagovorit. Ja ga pitam, jel ti to ozbiljno, a on punih jedra, kaze da je ozbiljan. Znaci treba nova stranka, sa podrskom iz vana, da osvoji jedno poslanicko mjesto, kako bi se tamo neko izgalamio na nacionaliste, da ne kazem sta vulgarnije.

Ako samo vidimo, da je jedan Nedzad Brankovic skoro rasplakao Demira Mahmutcehajica iz Pokreta DOSTA, prilikom duela na televiziji, te sad taj decko treba da bude nasa uzdanica pred izverziranim nacionalistima i pokavrenim politicarima. Tanko.

Zakljucicu. Dosta je nama ovdje kafanskih ideja, trip kombinacija, pojedinih koji ne znaju sta ce od sebe, pa sad kao zadnja opcija dolaze da nas spasavju. Poznajem tog Seru Fadila, ne licno, ali dobro znam o kome se radi, kako on misli napravit stranku koristeci Danisa, da srusi Zlata Lagumdziju, s folom da oslabi SDP na lokalnim izborima te trazi 2009. njegovu smjenu. Nek on rusi Zlatka koliko hoce, njegova stvar, ali ako u sarajevskim opcinama pobjede nacionalisti, bice opet Sellamanja po opcinskim sluzbama, gdje onaj ko ne nazove Sellam, bice izbacen naglavacke, samo zato sto je Sero skontao da uzme SDP glasove i smijeni Zlatka, a mi cemo cetiri godine trpit neuspjeli eksperiment.

E dragi prijatelji iz vana i unutra. Necemo.
valter071
Posts: 39
Joined: 26/01/2008 13:18
Contact:

#202

Post by valter071 »

Area_51
Apsolutno se slažem. Danis može da bira da pristupi SDP-u, Liberalima, tamo je već Lamija Tanović, ili neka pristupi GDS-u Ibre Spahića, tamo su i bivši Republikanci sa Šiberom. Ili neka prave uniju. Danis može i kao nezavisni kandidat.

Nova stranka je preveliki zalogaj. Tu treba i novi program, i novo ime i novo sve.

Problem je taj što Danis neće da bira sada gdje će, jer ga "svi Bošnjaci volu", a to je dobar početni kapital. Možda ide da pobere glasove Harisu i SDA, na šarm, pa da onda zaokrene prema centru i centru ljevici. Možda je to plan Danisa kao "novokomponovanog" političara.

Tu bi se trebao udružiti sa Halidom Bešlićem, da mu on bude uvijek rado viđen "specijalni gost", a Loša neka napiše Urbo-folk pjesmu za kampanju. Filmski festival neka pogura sa svoje strane, da svi skupa od zemlje naprave pravo kino i cirkus.
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#203

Post by krivorijek »

Nema sanse, ama bas nikakve da ce Danisova stranka uzeti 51% i tvoriti sama vlast, pa ce nama biti bolje.
...te sad taj decko treba da bude nasa uzdanica pred izverziranim nacionalistima i pokavrenim politicarima. Tanko.
Upravo ove dvije misli i kod mene izazivaju skepsu oko cijele te price sa Danisom. Koliko sam shvatio (iz one sacice navedenih Danisovih rijeci negdje na internetu) on bi bas nesto promijenio u Bosni (dakle ne bi se upusto u politiku zbog par zastupnickih mjesta i privilegija), a zato treba naravno vecina u parlamentu. Meni isto tako kao i tebi Area_51 nije jasno, pa gdje je ta tolika masa sto ce mu dati glas, zar je realno nesto takvo ocekivati? To sto ce mozda uzeti koji glas SDP-u me nimalo ne sekira, jer je zdravije za drustvo ako ne postoji samo jedna jaka lijeva partija, gdje se monopolizira lijevo orijentirana gradanska opcija, i odakle uvijek prijeti (upravo zbog centralizacije i monopola) opasnost zloupotrebe.

Druga stvar: treba se hrvat sa ovom starom, preiskusnom, cinicnom, pred-nicim-prezajucom masom politicara, elitom u lopovluku, bezobraznosti i manipulacijama. Njima nista nije strano ni sveto: ako treba lagat-lazu, ako treba podmetat-podmecu...To je ona njihova teska artiljerija, koju (predpostavljam) eticki orjentirani Tanovic ne posjeduje. Treba se borit s njima covjece, i ja mu zelim svu srecu, nek ih sve odreda otjera u zatvore, natjera da pisu ostavke...Ali je li to realno za ocekivat?

Licno jako cijenim Tanovicev filmski rad, i ono sto je napravio je golemo, svaka cast. Ali ovo je druga prica. Najrade bih vidio tu platformu, pa pricao vise kad bude nesto konkretnije za komentarisat, a njemu u meduvremenu zelim svu srecu.
User avatar
kanada71
Posts: 64
Joined: 17/01/2008 07:26
Location: Kanada
Contact:

#204

Post by kanada71 »

krivorijek "Zasto covjek ne bi pokusao? Prvo, ima karizmu. Drugo, ima svoj posao kojeg voli i koji mu dobro ide, sto znaci da se u politiku ne baca zbog polozaja i para, nego izgleda da mu je stvarno do promjena, do onih promjena za kojima svaki posten i razuman covjek u zemlji vec odavno i uzaludno zudi: demontaza korupcije, slabljenje mafijsko-lopovsko-politickih klanova-lobija, uspostava pravne drzave..."

Ja za moment pomislio da opisujes Silajdjica, kad vidim nije Silajdjic, nego novi lepi, samo se sada zove Danis. Zaboravlja se vec, ali i Silajdjic je imao te harizmu, te finansijski sredjen, te ugledan, te pametan, te lep....
doktor30
Posts: 413
Joined: 21/10/2005 17:04

#205

Post by doktor30 »

Danis je nas kulturni junak - ali osnivanje njegove strane razbice SDP, njega ce oslabiti, a ne nacionalne stranke, tako da bi SDP trebao sa covjekom pricati da ih ne topi bezveze.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#206

Post by Liberalism »

Area_51 wrote:
pici wrote:Zar prema svemu novome treba biti toliko skeptican,ja sam misljenja da Danisu i njegovim buducim istomisljenicima treba pruziti sansu,jesu male sanse ali ipak nesto novo u usporedbi sa ucmalim SDP i nacionalistickim strankama koje vidi parodije nas "vode u Evropu".....da nije zalosno,bilo bi duhovito il obratno.....ma kako god :D

P.S. Skeptičari sumnjaju u svaku vrstu spoznaje, zato smatraju da se treba uzdržavati od izricanja određenih sudova. To nas dovodi do ravnodušnosti i do mira duše.
Divno je vidjeti kako Danisu stize podrska iz svih dijelova svijeta :-) . To je dobro. Radi se o ljudima koji nemaju pojma kako je ovdje, pa na krilima filozofskih ideja nama proricu bolju buducnost a oni vani. @pici da znas, nama je ovdje u Sarajevu, u Bosni i Hercegovini dosta eksperimenata, gdje smi mi zalog »pametnima«. Kakvu spoznaju mozemo dozivjeti oko toga sto ce neki umjetnik, doci ovamo, da nas kao fol spasi. Ma daj. Nisam skeptican, nego realan. Znas li mozda, sta je to vlast. Nema sanse, ama bas nikakve da ce Danisova stranka uzeti 51% i tvoriti sama vlast, pa ce nama biti bolje. Da nece mozda koalirati sa HDZ ili SDS ili SNSD:

Vratim se uvijek sto mi rece jedan koji je htio dodatno argumentirati povod za ove nove stranke. Kaze, uzece oni jedno poslanicko mjesto, pa ce onda svasta ovim nagovorit. Ja ga pitam, jel ti to ozbiljno, a on punih jedra, kaze da je ozbiljan. Znaci treba nova stranka, sa podrskom iz vana, da osvoji jedno poslanicko mjesto, kako bi se tamo neko izgalamio na nacionaliste, da ne kazem sta vulgarnije.

Ako samo vidimo, da je jedan Nedzad Brankovic skoro rasplakao Demira Mahmutcehajica iz Pokreta DOSTA, prilikom duela na televiziji, te sad taj decko treba da bude nasa uzdanica pred izverziranim nacionalistima i pokavrenim politicarima. Tanko.

Zakljucicu. Dosta je nama ovdje kafanskih ideja, trip kombinacija, pojedinih koji ne znaju sta ce od sebe, pa sad kao zadnja opcija dolaze da nas spasavju. Poznajem tog Seru Fadila, ne licno, ali dobro znam o kome se radi, kako on misli napravit stranku koristeci Danisa, da srusi Zlata Lagumdziju, s folom da oslabi SDP na lokalnim izborima te trazi 2009. njegovu smjenu. Nek on rusi Zlatka koliko hoce, njegova stvar, ali ako u sarajevskim opcinama pobjede nacionalisti, bice opet Sellamanja po opcinskim sluzbama, gdje onaj ko ne nazove Sellam, bice izbacen naglavacke, samo zato sto je Sero skontao da uzme SDP glasove i smijeni Zlatka, a mi cemo cetiri godine trpit neuspjeli eksperiment.

E dragi prijatelji iz vana i unutra. Necemo.
Sta li si se ti isprepadao.

Valjda je Lagumdzija toliko jak da mu ne treba pomoc ovih koji ce se prikljuciti Danisu. Iskreno, ti sto ce umjesto u Zlatku novog lidera pronaci u Danisu i nisu od neke velike fajde Lagumdziji. I bolje je da odu, bar ce lagumdziji biti jasnija slika.

Znaci sto se tice sipanja glasova SDP-a tu ti je napad na Danisa supalj poozbiljno.

Drugo, ne SDP i Zlatko vec SZBIH i Haris grade svoju strategiju na neodlucnim i nezainteresovanim koji u posljednji cas donose odluku za koga glasati. U Goradzu SZBIH je na lokalnim izborima u 204. godini osvojila 914 glasova skoro 40 posto manje nego SDP, a Haris je u oktobru 2006. godine u tom istom gradu osvojio oko 5 000 glasova (oko tog broja je Gorazde sad ne mogu da trazim detalje) i to skoro 2000 vise glasova nego sto je osvojila SZBIH za skupstinu kantona, dok je SDP zadrzao trend rasta (negdje je porastao u opcini Gorazde za oko 15-20 %).

Zato, mani se suplje price o preuzimanju SDP-ovih glasova od strane Danisa (bez argumenata), kad ima toliko glasova koji se bacaju na monstruozne politicare tipa Silajdzica koji je spreman sve nas prodati po ''zivoj vagi'' samo da bi se docepao vlasti.

Zato ne samo da su ljudi tipa Danisa i ljudi oko njega dobrodosli na politickoj sceni, vec su prije svega kec na desetku Zlatku i ostalim SDP-ovcima, koji nemaju nikoga pored sebe u politickoj borbi sa politickim krvnicima koji donose odluke citajuci staljinove ili hajle selasijeve prirucnike.

p.s.
zna li ko sto se neke teme obrisu s foruma a neke samo zakljucaju?
Post Reply