Ljudi su monstrumi

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

korisnicki
Posts: 186
Joined: 13/03/2021 12:12

#26 Re: Ljudi su monstrumi

Post by korisnicki »

cenecimoveocino wrote: 06/04/2024 02:28 Prokomentarisat cu ovu temu kroz prizmu meduljudskih odnosa na radnom mjestu/poslu.

Izbjegavam bilo kakve prijateljske odnose na poslu, trudim se da nepricam puno o svom privatnom zivotu jer se sve moze zloupotrijebit :evil:
Radne kolege redovno pricaju neke personalne/porodicne stvari i onda jedni druge olajavaju zbog tih istih stvari, cak sta vise cinkaju sefovima ili direktno vlasnicima kompanije koji nazalost mogu formirati negativan stav o svojim radnicima na osnovu tih prica rekla-kazala:lol:

Smatram da se covjek na danasnjem vaktu, nazalost, mora drzati na distanci sa svima na radnom mjestu, nikad ne znas ko ce te zavalit zbog necega, i toga se drzim.

Zato i ja slicno tebi pretezno sam individualac jer jednostavno nevjerujem ljudima i vec sam se toliko opekao da se jednostavno moram pazit.
Rekao bih na istom smo "fonu" po tom pitanju. Ali kada si na distanci onda tvoje riječi i postupci dobivaju na težini. Ja znam odmjeriti šta, koliko i komu nešto reći pa im time često testiram reakcije. A te reakcije su porazne. Potrebe da laprdaju, daju sudove o stvarima i ljudima o kojima ne znaju ništa. Potrebe da izokreću, dodaju, izmišljaju. Ni sama distanciranost nije bezazlena i bezopasna. Jer takvim odudaranjem od mediokritetstva većine postaješ meta bar onih dominantnih a koje u pravilu čopor slijedi.
daario naharis
Posts: 617
Joined: 17/06/2015 19:42

#27 Re: Ljudi su monstrumi

Post by daario naharis »

Ja imam kolegicu na poslu cija me pojava nervira, ona cim progovori ja stavim slusalice na usi na ne slusam njene gluposti. Imam osjecaj da mi inteligencija pada samo slusajuci je.

Uvijek neka trka, neka situacija svi protiv nje, ona najbolja ;-)
User avatar
ferratilis
Posts: 7289
Joined: 25/11/2013 16:48

#28 Re: Ljudi su monstrumi

Post by ferratilis »

Bobi wrote: 06/04/2024 00:36 Cuj psihijatar, nije pošizio ..meni je ovo sasvim normalno ali... :D .
Nije niko rekao da je posizio, nego mozda je njegovo razmisljanje posljedica, ili simptom, nekog mentalnog stanja. S mentalnim zdravljem ne treba pravit zajebanciju, nego dati covjeku savjet ili ga uputiti nekom ko moze dati isti. Nisam nista lose mislio.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23317
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#29 Re: Ljudi su monstrumi

Post by Sanjarko »

piupiu wrote: 06/04/2024 04:50
hali gali halid wrote: 06/04/2024 04:45 I sam sam mizantrop :)
:lol: :lol: :lol:

Pošteno. Ali ste ipak ovdje, tražite da se povežete s ljudima. :razz:
Ma volim ja narod ipak, ono više psujem i kunem politikante i sl, ne bližnje i narod bilo koji od našeg pa nadalje.

Jutros prenose Orbana i Dodika i kašljucka Orban, reko crko dabogda.

Ali znam da od toga nema ništa. Nekad mi i narod dop*zdi ali ja sam takav da nisam zlopamtilo.

Nisam se dobro izrazio.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32222
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#30 Re: Ljudi su monstrumi

Post by Bobi »

daario naharis wrote: 06/04/2024 08:33 Ja imam kolegicu na poslu cija me pojava nervira, ona cim progovori ja stavim slusalice na usi na ne slusam njene gluposti. Imam osjecaj da mi inteligencija pada samo slusajuci je.

Uvijek neka trka, neka situacija svi protiv nje, ona najbolja ;-)
Jel zgodna :D ?
User avatar
nepass1
Posts: 9716
Joined: 06/07/2017 07:35

#31 Re: Ljudi su monstrumi

Post by nepass1 »

korisnicki wrote: 06/04/2024 00:00 Ne nađoh podforum Psihologija. Primjećujem da samo postao takav čovjekomrzac da me to ometa u svakodnevnom životu... smetaju mi ljudske navike, načini razmišljanja, njihova pojava, izrazi lica, njihova bešćutnost i bezosjećajnost, teme razgovora, način zabave... zaista mi je bolje kada sam dalje od ljudi, niti me ičije društvo usrećuje ili zadovoljava. čini mi se da su ljudi sve gori, sve plići, sve bezosjećajniji. Ima li netko tko se susreo s takvim osjećajem?.... u komunikaciji s pojedincima se ponašam najnormalnije i odnosim se prema ljudima onako kako bih želio da se oni odnose prema meni, stvarno se trudim uspostaviti neki kontakt i dodirne tačke s društvom, mislim da sam korektan sve dok me ne izritiraju svojom nekorektnošću ali što vrijeme više prolazi sa određenim osobama sa kojima sam okružen, počinjem se osjećati sve praznije... zaključak bi bio da jednostavno ne volim ljude. Da se na glavu nasadim ne uspjevam u ljudima uočiti nešto puno više od površnosti, zlobe, licemjerja....
Ne volim ni ja, nekad se skontam da nikog od raje danima nisam zovnuo na kafu. Vise volim sam sjesti kuci, gledati kroz prozor, citati ili bilo sta drugo. Nit mogu sta pricati nit mi se slusa tudja prica.
User avatar
piupiu
Posts: 16662
Joined: 05/01/2008 05:08

#32 Re: Ljudi su monstrumi

Post by piupiu »

Sanjarko wrote: 06/04/2024 10:56
Ma volim ja narod ipak, ono više psujem i kunem politikante i sl, ne bližnje i narod bilo koji od našeg pa nadalje.

Jutros prenose Orbana i Dodika i kašljucka Orban, reko crko dabogda.
Ih, ja vičem na ekran, ponekad ga i pogodim čime kad se na njemu pojavi neko posebno 'drag' :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#33 Re: Ljudi su monstrumi

Post by n+1 »

suspect_zero wrote: 06/04/2024 02:17 Prije dva dana stao tramvaj na obali, valjda malo struje bilo nestalo....ja prolazim pored, u blizini grupica srednjoškolaca i oni se nešto između sebe zafrkavaju, starija gospođa komentariše znaju li kada će proraditi....ova jedna kaže "gospođo radi taksi ima struje" i pukoše od smijeha....meni u glavi ona "ma tramvaj kren'o ma nije kren'o, Hamuš će...."
Ili kad mi mali kaže mama ne govori se više "jarane" (meni česta poštapalica) nego "ooooo brateeeee"....mrš u vražiju mater ti ćeš ne učit' :twisted:
Jarane 4eva
Ci-Nick
Posts: 5208
Joined: 15/03/2015 17:38

#34 Re: Ljudi su monstrumi

Post by Ci-Nick »

Ljudi su govna,.. :lol: neki svjesno a neki nesvjesno.
Prošle nedelje me žena nagovori da odemo do tržnog u Zenici, kad tamo,. gužva. I ne smeta meni gužva nego bezobzirnost ljudi.
Ja kad idem trotoarom stalno pazim da nekom ne smetam, idu ljdi iz suprotnog smjera sklonim se u jednu stranu i dam im maksimalno mjesta ali nije ni to dovoljno, nedo bog da se ako idu u grupi njih troje ili četvoro poslože u dva para nego se to raširi i ja kakav jesam debil siđem sa trotoara na cestu. :lol: :lol:
Tako i te prošle nedelje u prepunom Bingu nikom ne pada na pamet da i drugi ljudi trebaju mjesta.
Na kraju me izludi još neki majmun s bradom i mercedesom, stao s autom ispred mene na samom ulazu u tržni, da žena utovari kupovinu i ja niti ga mogu zaobići jer stalno dolaze auta iz suprotnog smjera, niti se mogu vratiti u rikverc jer je već stigao auto iza mene.
Jednostavno, što moja djeca kažu, mi smo previše fini za ovaj svijet, za veliku većinu.
User avatar
ferratilis
Posts: 7289
Joined: 25/11/2013 16:48

#35 Re: Ljudi su monstrumi

Post by ferratilis »

Username checks out :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40908
Joined: 29/06/2011 23:39

#36 Re: Ljudi su monstrumi

Post by dječak sa šibicama »

Interesantno da mnogi kazu ljudi su monstrumi, ali ne i ja :D

Danas lik, dostavljac valjda korpa, dolazi do prodavacice da je pita za sitan novac, za kusur, mene to nesto nervira jer se on gura preko reda i svi smo nervozni zbog guzve u prodavnici. A kad ja trazim sitan novac, u zurbi sam, onda me nerviraju ovi koje nervira ako ja zurim i uletim da pitam prodavacicu ima li sitno.

Inace da, ljudi su sve vise govna, nekad se uhvatim pa gledam po ulici ponasanje. To bahato, bezobrazno, ne postuju nikakva pravila, vozaci se ubacuju na trotoare pjesaci ne gledaju gdje prelaze ulicu, pljune na trotoar dobro toga je uvijek bilo hrakanje zelembaca po ulici, psuje dere se urla ne pazi gdje hoda kako hoda, cast izuzecima koji su manjina ipak.
Samo gledaju gdje ce ko koga zajebat, prevaranti, mutikase, ne mozes skoro nikome vjerovati vise.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32222
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#37 Re: Ljudi su monstrumi

Post by Bobi »

Ci-Nick wrote: 06/04/2024 13:41 Ja kad idem trotoarom stalno pazim da nekom ne smetam, idu ljdi iz suprotnog smjera sklonim se u jednu stranu i dam im maksimalno mjesta ali nije ni to dovoljno, nedo bog da se ako idu u grupi njih troje ili četvoro poslože u dva para nego se to raširi i ja kakav jesam debil siđem sa trotoara na cestu.
ne sklllllanjaj se nikome. Isti problem, ja upratim vec na 20 metara od mene, samo stanem ono se ko mazga zabije u mene a ja onako mrgodno celave glave samo me zaobilaze :lol: .
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50473
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#38 Re: Ljudi su monstrumi

Post by Bloo »

Ti si celav :shock:
Lapo-lapo
Posts: 27
Joined: 30/04/2020 21:12

#39 Re: Ljudi su monstrumi

Post by Lapo-lapo »

Necu ti reći ćelavi ;-)
Ja se nikome ne sklanjam. Ti što vuku noge po tritiaru i paraju nebo nosom su kompleksasi teži. Ja samo pogledam nadmocno i prijeteći direktno u zjenicu oka i istanem ispred. Ni makarc.
Nekada popuste prije, nekada kasnije, ali moj korak je posljednji.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8291
Joined: 25/05/2013 23:49

#40 Re: Ljudi su monstrumi

Post by apsidejzi »

Vi sto ne volite ljude i mislite da su govna i dajete komentare o istima u toj domeni... to je sve refleksija vase unutrasnje neusaglasenosti. Ljudi nisu govna samo je tesko sebi priznati da si bio levat i vjerovao nekome i ocekivao nesto iako nisi trebao. To me uvijek vrati u mlade dane kad smo zapalili dzoint i naletila murija i uhvatila jednog klosara i on nas sve osmekao. Supacki potez od njega, ali meni vrijedna lekcija. Ne mogu ocekivati lojalnost i iskreno prijateljstvo od klosara. On da ima integritet ne bi bio klosar. Tako da se svo moje nezadovoljstvo svodi na moja nerealna ocekivanja od ljudi. Pravilo broj jedan u zivotu: dajes koliko primas, i dodas jos malo. Ako druga strana odgovori i doda jos, onda nastavis dodavat. I tako raste iskreno prijateljstvo izmedju dvije osobe. Ako ne dobijes reciprocitet i jos malo, jednostavno stanes dodavat. Al to zahtjeva da imas svoje JA i da znas kazati NE. No obicno je problem sto i sam imas skrivene namjere i onda te neko provali i ne dadne ti sta zelis da bi ga onda proglasio govnetom i pisao po forumu kako mrzis ljude.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32222
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#41 Re: Ljudi su monstrumi

Post by Bobi »

Bloo wrote: 06/04/2024 18:11 Ti si celav :shock:
Psss.izgledam opasnije, onako mišičavog vrata,nadošlih obraza i glatko izbrijane glave :lol: .
daario naharis
Posts: 617
Joined: 17/06/2015 19:42

#42 Re: Ljudi su monstrumi

Post by daario naharis »

Bobi wrote: 06/04/2024 11:05
daario naharis wrote: 06/04/2024 08:33 Ja imam kolegicu na poslu cija me pojava nervira, ona cim progovori ja stavim slusalice na usi na ne slusam njene gluposti. Imam osjecaj da mi inteligencija pada samo slusajuci je.

Uvijek neka trka, neka situacija svi protiv nje, ona najbolja ;-)
Jel zgodna :D ?
Ma onako, pokusava da bude treba al nije ono prirodno pa ne volim to. :D
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#43 Re: Ljudi su monstrumi

Post by billy organ »

Image
User avatar
dr_Evil
Posts: 12454
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#44 Re: Ljudi su monstrumi

Post by dr_Evil »

Bobi wrote: 06/04/2024 18:27
Psss.izgledam opasnije, onako mišičavog vrata,nadošlih obraza i glatko izbrijane glave :lol: .
Da ti je obraz taraba onda bi bio idealan clan stranke Rame Isaka :D
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1202
Joined: 27/10/2021 22:23

#45 Re: Ljudi su monstrumi

Post by ljubicasti limun »

korisnicki wrote: 06/04/2024 00:00 Ne nađoh podforum Psihologija. Primjećujem da samo postao takav čovjekomrzac da me to ometa u svakodnevnom životu... smetaju mi ljudske navike, načini razmišljanja, njihova pojava, izrazi lica, njihova bešćutnost i bezosjećajnost, teme razgovora, način zabave... zaista mi je bolje kada sam dalje od ljudi, niti me ičije društvo usrećuje ili zadovoljava. čini mi se da su ljudi sve gori, sve plići, sve bezosjećajniji. Ima li netko tko se susreo s takvim osjećajem?.... u komunikaciji s pojedincima se ponašam najnormalnije i odnosim se prema ljudima onako kako bih želio da se oni odnose prema meni, stvarno se trudim uspostaviti neki kontakt i dodirne tačke s društvom, mislim da sam korektan sve dok me ne izritiraju svojom nekorektnošću ali što vrijeme više prolazi sa određenim osobama sa kojima sam okružen, počinjem se osjećati sve praznije... zaključak bi bio da jednostavno ne volim ljude. Da se na glavu nasadim ne uspjevam u ljudima uočiti nešto puno više od površnosti, zlobe, licemjerja....
Slazem se s tobom. Pogotovo ovo za bescutnost i bezosjecajnost koje ogledaju u ljudskom odnosu sa najslabijim clanovima drustva i sa zivotinjama.
Mnogi ce se smijati ili me cak i napasti ako kazem da mi se place kad vidim zbog koga se zivotinje ubijaju, tj. da bi se nahranili/prezderali upravo monstrumi - bez empatije, bez sklonosti razmisljanju, bez skrupula, sirovi i skoro maloumni. Cesto za neke ljude pomislim da to nisu ljudi vec neko i nesto u ljudskom obliku, nesto neizrecivo zlo.
No, znam da ima dobrih ljudi, postenih, dobrog srca, pravednih koji cine dobro radi dobra, a ne radi koristoljublja i ega. Mislim takodjer da je ljudskoj prirodi svojstveno ciniti dobro jer nam ciniti dobro pruza vise mira i srece, nego ako cinimo zlo. Ali ovo sto se sada desava je uzasno, strasno i tuzno. Sebicnost, razvrat, narcisoidnost postavlja se kao norma, ljudi gotovo suludo rado i uzivajuci hrle u svoj nestanak.
User avatar
pici
Posts: 43600
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#46 Re: Ljudi su monstrumi

Post by pici »

Malo je raći da smo monstrumi. Užasnut sam količinom mržnje, bezosjećajnosti, pohlepe, vulgarnosti itd itd. Jedino biće-insan na planeti koje kolje iz zabave.
User avatar
W0rM
Posts: 2390
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#47 Re: Ljudi su monstrumi

Post by W0rM »

pici wrote: 25/04/2024 10:43 Malo je raći da smo monstrumi. Užasnut sam količinom mržnje, bezosjećajnosti, pohlepe, vulgarnosti itd itd. Jedino biće-insan na planeti koje kolje iz zabave.
Nije da smo jedini, ali smo po tome najpoznatiji... Orke ubijaju iz zabave, medvjed... ne mora biti gladan ali ako si mu na ruku (da ne kazem na sapu) da ne ulazim u svijet insekata.
User avatar
pici
Posts: 43600
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#48 Re: Ljudi su monstrumi

Post by pici »

W0rM wrote: 25/04/2024 10:48
pici wrote: 25/04/2024 10:43 Malo je raći da smo monstrumi. Užasnut sam količinom mržnje, bezosjećajnosti, pohlepe, vulgarnosti itd itd. Jedino biće-insan na planeti koje kolje iz zabave.
Nije da smo jedini, ali smo po tome najpoznatiji... Orke ubijaju iz zabave, medvjed... ne mora biti gladan ali ako si mu na ruku (da ne kazem na sapu) da ne ulazim u svijet insekata.
Sva bica imaju neki svoj fHetiš al čovjek, to je za izučavanja. Sprave za mučenje, zabave ubijanja i patnji, monstruozna istrazivanja nad drugim bićima pa i čovjeku samom itd itd. Pakao sami na zemlji. Na površini iz ugodnog doma izgleda raj, al kad se zaroni malo dublje, to je užas. Uglavnom nekome kašika u med a nekome u govno.
Što veća inteligencija to veći monstrum. Bog se je dobro zajbo.
Post Reply