Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#26 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by Impressum »

ProgramskiJezik wrote: 09/09/2021 10:38
Impressum wrote: 09/09/2021 10:35 zato sto im je direktor firme u SDA i pod pritiskom su od strane istog
poznajem covjeka koji je , pored toga sto on glasa za gadove, morao vrbovati ljude da glasaju kako bi sacuvao posao
ovo mi je uvijek misterija bila, cuo sam price o tome al nisam nikad vidio u praksi, znaci fkt provjeravaju listice da li si glasao za njih?

Mozda sam ja glup al kako ljudi dopustaju to sebi jebte
noga s posla eto kako
nije dovoljno da ti glasas vec da dokazes da si vrbovao njih deset

ujutro na dan izbora se svi jos jednom podsjete SMS-om koji direktor sroci
SDA je cudo
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#27 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by cyprus »

Evo najozbiljniji odgovor (ne moj, nego prosječnog SDA glasača):

Zato što svi glasaju za svoje, i što bi bilo vrlo glupo od naroda koji je preživio 10+ genocida da ne radi isto tako, zato što je SDA jedina ozbiljna politička snaga koja se može suprotstaviti četnicima i ustašama, te održati cjelovitu Bosnu i Hercegovinu, koja je organizovala otpor kada je bilo najteže, koja jedina zastupa interese bošnjačkog naroda, jedina zbog koje Bošnjaci i muslimani mogu ponosno reći ko su i šta su, zbog koje ponovo smiju nazivati selam i graditi džamije, koja vodi računa tradicionalnim i islamskim vrijednostima, jedina koja ima sposobne kadrove da nešto konkretno urade, tj. koji su skontali da nema ništa od komunističke šuplje o "spavanju na klupi" i "gradnji tvornica"... Naravno da je jasno da i SDA ima problema sa kriminalom, korupcijom i mutnim radnjama, ali po tom pitanju ni druge stranke nisu ništa bolje, a vjerovatno su i gore...

Vjerujem da bi ove redove potpisalo 99,99% glasača ove stranke :)
Last edited by cyprus on 09/09/2021 11:58, edited 2 times in total.
User avatar
jazzer
Posts: 7187
Joined: 20/12/2004 14:44

#28 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by jazzer »

Dosta starijih ljudi jos uvijek glasa iz sjecanja na rahmetli Aliju, na zalost. A njima je dan izbora nesto poput
Bajrama, orilo gorilo obuce se najbolje odijelo sto se ima i pravac mjesna zajednica, skola ili gdje vec glasaju.

Mislim da su im oni vjerniji glasaci od ovih budzetlija.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#29 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by Impressum »

lavic wrote: 09/09/2021 11:59dozvoljeno je samo pljuvanje i omalovazavanje SDA
da ih je kako zapaliti sve u kompletu :D i clanove i glasace
najvece zlo koje je ikad postojalo u Bosni je SDA
lavic
Posts: 3075
Joined: 14/04/2011 15:03

#30 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by lavic »

Impressum wrote: 09/09/2021 12:03
lavic wrote: 09/09/2021 11:59dozvoljeno je samo pljuvanje i omalovazavanje SDA
da ih je kako zapaliti sve u kompletu :D i clanove i glasace
najvece zlo koje je ikad postojalo u Bosni je SDA
Imas potuno pravo na svoje misljenje a i na akciju.....sta cekas? :run:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40653
Joined: 29/06/2011 23:39

#31 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by dječak sa šibicama »

Vise puta sam cuo tezu kao "mi u firmi moramo glasati za SDA".

Kako on u SDA ili "tvojoj firmi" zna za koga si ti glasao, koga si zaokruzio na glasackom listicu, ide sa tobom u onu kucicu i gleda sta si ti zaokruzio?

Kakvi kretenski alibiji, kao ne bi ja ali moram.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#33 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by foxlife »

Impressum wrote: 09/09/2021 10:35 zato sto im je direktor firme u SDA i pod pritiskom su od strane istog
poznajem covjeka koji je , pored toga sto on glasa za gadove, morao vrbovati ljude da glasaju kako bi sacuvao posao
I kako ce znati direktor da si ti glasao za sda ili za bilo koga drugog?
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#34 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by Impressum »

lavic wrote: 09/09/2021 12:23
Impressum wrote: 09/09/2021 12:03

da ih je kako zapaliti sve u kompletu :D i clanove i glasace
najvece zlo koje je ikad postojalo u Bosni je SDA
Imas potuno pravo na svoje misljenje a i na akciju.....sta cekas? :run:
da se raznesem na kongresu SDA :lol: :lol: :lol:
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#35 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by Impressum »

foxlife wrote: 09/09/2021 13:36
Impressum wrote: 09/09/2021 10:35 zato sto im je direktor firme u SDA i pod pritiskom su od strane istog
poznajem covjeka koji je , pored toga sto on glasa za gadove, morao vrbovati ljude da glasaju kako bi sacuvao posao
I kako ce znati direktor da si ti glasao za sda ili za bilo koga drugog?
ti bas naivan :D
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#36 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by ProgramskiJezik »

dječak sa šibicama wrote: 09/09/2021 13:05 Vise puta sam cuo tezu kao "mi u firmi moramo glasati za SDA".

Kako on u SDA ili "tvojoj firmi" zna za koga si ti glasao, koga si zaokruzio na glasackom listicu, ide sa tobom u onu kucicu i gleda sta si ti zaokruzio?

Kakvi kretenski alibiji, kao ne bi ja ali moram.
ja sam cuo da se slikaju glasacki listici telfonom
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40653
Joined: 29/06/2011 23:39

#37 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by dječak sa šibicama »

Ok, danas se moze slikati mada je nezakonito, ali ta praksa je vec 25 godina. Prije 20 godina nisi mogao slikati glasacki listic mobitelom, pa se opet pricalo "moram za SDA".
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#38 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by Billy The Pljuc »

Fali ti G u nick-u.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#39 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by General War »

dječak sa šibicama wrote: 09/09/2021 13:05 Vise puta sam cuo tezu kao "mi u firmi moramo glasati za SDA".

Kako on u SDA ili "tvojoj firmi" zna za koga si ti glasao, koga si zaokruzio na glasackom listicu, ide sa tobom u onu kucicu i gleda sta si ti zaokruzio?

Kakvi kretenski alibiji, kao ne bi ja ali moram.
Mora slikati listic, a onaj u komisiji iz sda u broj zna koliko SDA ( ili bilo koja druga stranka) treba imat glasova, kao prvi korak, drugi je da brojaci glasova sto vise proglase nevazecih...uhodan sistem
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#40 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by foxlife »

pa to je bar lako zaobici
neka jedan uslika vise puta isti listic iz vise uglova i podijeli svima i to je to
a to da li se slaze tamo negdje u spisku nije njihov problem kaze samo ja sam glasao a za ostale ne znam
posebno je to nemoguce upratiti ako si u vecem gradu
jbt pa nisu svi radnici na istom glasackom mjestu
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#41 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by iz zadnje klupe »

I ja sam mislio da li lako kategorisati sda glasače ( oni koji moraju zbog posla, vjernici, koji imaju koristi) ali nije bas tako jednostavno.

Slucajno sam se zatekao pri razgovoru jednog majstora na kasi sa prodavacicom ( on prica kako svaki put osjeti kisu zbog gelera, kao maloljetnik bio u ARBIH, ranjavan više puta,valja po suncu i kisi biti na gradjevini itd, onako tipican mjastor, ne selama, kupuje pivu za posao, i nekako tema ode na stranke, kad on reče, ja sam vala uvijek glasao za SDA, a prodavacica odgovori hitro i veselo , i ja, dakle dvoje ljudi koji svoj hljeb sami krvavo zaradjuju, koje nikakvu korist od SDA nemaju, ali ipak glasaju za njih
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#42 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by YouAreMyDestiny »

iz zadnje klupe wrote: 10/09/2021 07:57 I ja sam mislio da li lako kategorisati sda glasače ( oni koji moraju zbog posla, vjernici, koji imaju koristi) ali nije bas tako jednostavno.

Slucajno sam se zatekao pri razgovoru jednog majstora na kasi sa prodavacicom ( on prica kako svaki put osjeti kisu zbog gelera, kao maloljetnik bio u ARBIH, ranjavan više puta,valja po suncu i kisi biti na gradjevini itd, onako tipican mjastor, ne selama, kupuje pivu za posao, i nekako tema ode na stranke, kad on reče, ja sam vala uvijek glasao za SDA, a prodavacica odgovori hitro i veselo , i ja, dakle dvoje ljudi koji svoj hljeb sami krvavo zaradjuju, koje nikakvu korist od SDA nemaju, ali ipak glasaju za njih
Pa fino ja kažem, to su ljudi sa niskim koeficijentom inteligencije. Ima ih i na budžetu i kod privatnika i bez posla i sa malim penzijama, neki piju alkohol, neki ne piju... Nema to veze.
Oni misle, da nisu Bošnjaci ako ne glasaju za SDA. Jednostavno, ili si SDA ili si četnik.
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#43 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by iz zadnje klupe »

Pa fino ja kažem, to su ljudi sa niskim koeficijentom inteligencije.

Prvo ta kategorizacija je ono fuj :roll: , a kad se radi o ovome dvoje, ljepuškasti oboje u svojim ranim 40-tim, kasnim tridesetim, pravilnih crta lica, finom izražavanja, reko bi soldna 4-ka iz srednje sklole ocjena, dakle malo iznad prosjeka bh stanovništva, to što je jedan dobar majstor a jedna prodavacica nije posao za stidjeti se :izet:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#44 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by YouAreMyDestiny »

A gdje sam to ja rekla, da su to poslovi za stidjeti se? Ne stavljaj mi riječi u usta i ne manipuliraj.
User avatar
basicm
Posts: 10445
Joined: 16/01/2012 21:38

#45 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by basicm »

Impressum wrote: 09/09/2021 12:03
lavic wrote: 09/09/2021 11:59dozvoljeno je samo pljuvanje i omalovazavanje SDA
da ih je kako zapaliti sve u kompletu :D i clanove i glasace
najvece zlo koje je ikad postojalo u Bosni je SDA
U prijevodu, Karadzic, Mladic, Boban, Kordic i njihovi su pozitivci. Svaka cast!
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#46 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by Impressum »

basicm wrote: 10/09/2021 11:44
Impressum wrote: 09/09/2021 12:03

da ih je kako zapaliti sve u kompletu :D i clanove i glasace
najvece zlo koje je ikad postojalo u Bosni je SDA
U prijevodu, Karadzic, Mladic, Boban, Kordic i njihovi su pozitivci. Svaka cast!
bolji su od Sepke, Baketa, Zukica, Sarajlica, Brankovica, Turkovicke itd
vise su gore spomenuti ratni zlocinci uradili na ujedinjenju Bosnjaka nego ova SDA stoka
User avatar
Truba
Posts: 81585
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by Truba »

Bolje za sda nego df
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#48 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by deny_s »

Impressum wrote: 09/09/2021 14:04
lavic wrote: 09/09/2021 12:23

Imas potuno pravo na svoje misljenje a i na akciju.....sta cekas? :run:
da se raznesem na kongresu SDA :lol: :lol: :lol:
Ma jok,fino mazneš jedno avionče i znaš šta ide dalje.
Ja bih ti uradio 11.9,da nam je lakše zapamtiti :D
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#49 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by Impressum »

deny_s wrote: 10/09/2021 11:55
Impressum wrote: 09/09/2021 14:04 da se raznesem na kongresu SDA :lol: :lol: :lol:
Ma jok,fino mazneš jedno avionče i znaš šta ide dalje.
Ja bih ti uradio 11.9,da nam je lakše zapamtiti :D
skontao sam, dronom cu ih raznijeti kad im bude kongres stranke
to je sad hit

kakvi avioni kakvo raznosenje
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#50 Re: Ljudi koji nisu u SDA stranci a glasaju za SDA, zasto? [samo ozbiljni odgovori]

Post by deny_s »

Impressum wrote: 10/09/2021 12:07
deny_s wrote: 10/09/2021 11:55
Ma jok,fino mazneš jedno avionče i znaš šta ide dalje.
Ja bih ti uradio 11.9,da nam je lakše zapamtiti :D
skontao sam, dronom cu ih raznijeti kad im bude kongres stranke
to je sad hit

kakvi avioni kakvo raznosenje
Može i dron ali bi avion napravio veći spektakl pošto dan kad nestanu ta gnova mora biti poseban.
Post Reply