Ljubitelji Rusije i razum

Post Reply
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#101 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by MuaDib »

TomANDJerry wrote:
MuaDib wrote:Kratko i jasno odnos pojedinaca prema Rusiji ne temelji se na činjenicama, već na refleksu prema srpskim zabludama o Rusiji.

Rusija je svjetska sila, kojoj se ponaša shodno svojim interesima, ali i sila koja uvažava i cijeni zemlje otvorene za saradnju.
I to što je neko Bošnjacima šapuno da su oni protiv nas, ne znači da je istina.

A prozivanje Rusije zbog veta na rezoluciju Britanije o Srebrenici je jasan pokazatelj nesvijesti i Bošnjaka i Srba. Jer to Rusija nije uradila ni zbog Srba, ni zbog Bošnjaka, već zbog geopolitičkih aspiracija SAD i zapadnih zemalja da kroz revoluciju uvedu preventivne vojne intrervencije u područjima s rizikom od genocida. A koliko nam Britanija misli dobro, pokazala je s lordom Ovenom. Pa ko tu ima kratko pamćenje pitam se.
Da je Rusija stavila veto na rezoluciju kojom se govori da BiH treba biti bez entiteta - ja je nebi prozivao ... da je stavila veto na rezoluciju kojom se kaze za vecinu zlocina u ex-yu je odgovorna velikosrpka politika - ja je nebi prozivao ... da je stavila veto na rezoluciju VRS je terorizirao gradjane Sarajeva - ja je nebi prozivao

Dakle , ova 3 primjera su jasna - radi se o cinjenicama na koje Rusija stavlja veto da zastiti Srbe ... i hajde da predjemo preko toga

Ali mora postojati granica - tamo negdje daleko - toliko moralno dno , preko cega se ne moze preci ... i ja smatram da je veto na rezoluciju kojom se samo prizanaje i osudjuje cinjenica genocida , da je taj veto moralno dno oko kojeg nema pregovora.

I ponovo , stavljate znak jednakosti izmedju jednog britanskog politicara koji ocigledno ne predstavlja cjelokupnu britansku politiku (upravo je Britanija bila ta koja je stavila rezoluciju o Srebrenici u UN) sa jedne strane i zvanice politike Ruske drzave sa druge strane (koja se sigurno nije promijenila danas, i gdje Curkin sigurno nije izuzetak i da je djelovao na svoju ruku)

Morate praviti razliku izmedju pogresne politike i spoznaje da se vodi pogresna politika sa jedne strane , i ocigledno zlonamjerne politike koja se nije promjenila (dakle koja nije rezultat pogresnih odluka u datom trenutku) sa druge
Pitam se da li mi u ime žrtava genocida u Srebrenici, mi imamo pravo dati zapadnim silama da prave intervencije gdje oni procjene da postoji opasnost od genocida. Ja smatram da nemamo. I Rusija je imala legitimno pravo da to blokira, jer se u tom momentu se nastojalo intervenciju u Siriji učiniti legitimnom. A isti taj zapad iako je imao svu moguću vojnu silu, nije učinio ništa da se zaštiti Srebrenica i pored silnih rezolucija UN-a. I isto tako da je usvojena pomenuta rezolucija, bombardovala bi se Sirija, ali ne i Mianmar zbog Rohinja, Saudija zbog Jemena, Izrael zbog Palestine, itd. Znači jedno su emocije koje mi imamo, a drugo je realnost savremenog svijeta, gdje se intervencija pravi tamo gdje postoji interes multinacionalnih kompanija.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#102 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by muhafuca »

Altsa wrote:
muhafuca wrote:
Altsa wrote: Ne znam na osnovu cega mislis da veci dio BH stanovnistva ima dobro misljenje o rusima. Rusi su dobri samo srbima i nikom drugom. Rusi ne zele dobro bosancima koji su za jedinstvenu i nedjeljivu BiH. najradije bi je razbucali i prepustili srbima.
porediti amerikance i ruse i kakav su odnos imali prema BiH je kao nebo i zemlja. kakve god da amerika ima interese na tlu BiH ona je prijatelj BiH dok to rusi nisu. dovoljno je vidjeti koliko su donirali novaca u BiH.
Rusi zele dobro samo Rusima - kao i Amerikanci samo Amerima - nekad se poklope interesi sa nekim malim temljama i to je to. A boli Ruse za Srbe neka stvar isto kao sto i Amerikance boli neka stvar za masu naroda kojima su oni "prijatelji"


Treba balansirati izmedju jednih i drugih sto vise.
pa normalno da ih boli neka stvar za srbe ali neupitno je da drze stranu srbima. boli me neka stvar koji je razlog i da li ga uopste ima ali je tako.
Isto ti je sa nama i zapadom - boli Zapad neka stvar za nas. Sta onda da svi zajedno radimo ?

Izolacija (tj neutralnost kao Svica nekad i dobrim djelom i danas) ili balans izmedju dvije strane (Rusije i Amerike)?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#103 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by muhafuca »

arzuhal wrote:
Altsa wrote:
muhafuca wrote: Rusi zele dobro samo Rusima - kao i Amerikanci samo Amerima - nekad se poklope interesi sa nekim malim temljama i to je to. A boli Ruse za Srbe neka stvar isto kao sto i Amerikance boli neka stvar za masu naroda kojima su oni "prijatelji"


Treba balansirati izmedju jednih i drugih sto vise.
pa normalno da ih boli neka stvar za srbe ali neupitno je da drze stranu srbima. boli me neka stvar koji je razlog i da li ga uopste ima ali je tako.
To je tačno. Zato se ne smiju propustiti i ne iskoristiti rijetki volej-momenti za kritičko prcanje srpskog nacionalističkog uma kao ovaj kada Putin, kao mjernicu jedinicu masakra i ubijanja nedužnih, upotrijebi slučaj genocida u Srebrenici, pa Srpstvo povileni.
Hoce li nas to brze u EU ugurat?

I mozes ti njih do sabaha prcati a nece ti biti bolje i nece obrisati cinjenicu da je Zapad (a ne Rusija) njima poklonio RS gdje mogu kako hoce , kao svoji na svom da tebe ili mene ne pitaju i da taj isti Zapad (a ne Rusija) nije dozvolio presudu o genocidu na cijeloj teritoriji BiH vec ti bacio mrvicu da ne places puno (eto kao bio je genocid ali samo na teritoriji jednog grada)

I jel ti sad lakse kad znas da ih mozes "prcati" sto je Putin spomenuo genocid u Srebrenici? Jel ti porasla plata nakon te izjave ili je ista? Jel se ko zaposlio u Bosni nakon te izjave? Jel se ko nahranio od te izjave?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#104 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by arzuhal »

Nije, al' treba iskorisiti priliku za handrenje kad je džaba a dobra :mrgreen:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#105 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by rajv0sa »

jeza u ledja wrote:
TomANDJerry wrote:Pokrecem ovu temu nakon clanka o Rusiji na klix-u ... https://www.klix.ba/vijesti/regija/puti ... /171219104

Na komentarima ispod clanka se vidi velika podrska i ljubav prema Rusiji onih koji su ga procitali ... Rekao bih da je odnos pozitivnog/negativnog misljenja prema Rusiji nekih 80% naprema 20% ... ako uzmemo u obzir da je vecina onih koji komentiraju ljudi koji vole BiH kao svoju drzavu ili barem da je 90% takvih , dobivamo da je odnos pozitivno/negativno misljenje prema Rusiji u BiH medju Bosnjacima, Bosancima, Hrvatima koji vole BiH, Srbima koji vole BiH, ostalima koji vole BiH nekih 75% pozitivno , 25% negativno

Ovdje se ne radi samo o ovome clanku nego i drugima gdje se moze vidjeti slican omjer. Ove komentare i pluseve i minuse na njih dozivljavam kao neku anketu, ispitivanje javnog misljenja - pa prema zakonu velikih brojeva ove rezultate drzim donekle vjerodostojnim. Iako se moze ovo donekle umanjiti kaorezultat da kod nas jos svi ljudi nemaju pristup/ne koriste internet , a oni koji koriste su glasovali na ovim anketama - a onda su po automatizmu oni podlezni internet teorijama zavjera i ostalim glupostim koje obicno velicaju Rusiju.

Zelim cuti objasnjnje ostalih kako je moguce da narod koji je prezivio genocid - dakle najstrasniji moguci zlocin ... moze da nekoga tko podrzava stranu koja je pocinila taj zlocin, koja ne dozvoljava da jedna simbolicna rezolucija u UN-u koja osudjuje taj zlocin prodje , i ko je po svim akcijama koje radi otvoreni neprijatelj ove drzave --- kako narod moze da velicina jednu takvu stranu , dakle Rusiju

Volio bih cuti objasnjenja ostalih clanova foruma, i volio bih da se ne skrece sa teme pa da se prica o USA, Palestini, Jevrejima koji tajno upravljaju svijetom ... nego samo o tome da probosanska strana ima tako pozitivno misljenje o Rusiji (neka je i 50% naroda, premda ovi rezultati obicno govore drugacije) ako je i slijepcu jasno o tome koga Ruska politika favorizira i kakvo moralno dno je Rusija dotakla kada je stavila veto na rezoluciju o Srebrenici

P.S. prvi put otvaram temu na Klixu pa mozda neke stvari nisam napisao kako treba , ili nisu skroz lako razumljive sta pokusavam da kazem
Sta te cudi? Propaganda trolova je najvidljivija upravo na Klix komentarima.
Piskaranje po drustvenim mrezama je ljudima postao izvor zarade, pogotovo na Balkanu. I naravno, na Balkanu jefitna propaganda najbolje uspjeva. To ne treba da cudi.
Komentari na kliksu svakako imaju nesaglediv uticaj na političke prilike u BiH, evo svaki dan neka promjena bude uvjetovana kliks komentarima. Mislim da USA ipak prednjači u tom aspektu :mrgreen:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#106 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by rajv0sa »

MuaDib wrote:
TomANDJerry wrote:
MuaDib wrote:Kratko i jasno odnos pojedinaca prema Rusiji ne temelji se na činjenicama, već na refleksu prema srpskim zabludama o Rusiji.

Rusija je svjetska sila, kojoj se ponaša shodno svojim interesima, ali i sila koja uvažava i cijeni zemlje otvorene za saradnju.
I to što je neko Bošnjacima šapuno da su oni protiv nas, ne znači da je istina.

A prozivanje Rusije zbog veta na rezoluciju Britanije o Srebrenici je jasan pokazatelj nesvijesti i Bošnjaka i Srba. Jer to Rusija nije uradila ni zbog Srba, ni zbog Bošnjaka, već zbog geopolitičkih aspiracija SAD i zapadnih zemalja da kroz revoluciju uvedu preventivne vojne intrervencije u područjima s rizikom od genocida. A koliko nam Britanija misli dobro, pokazala je s lordom Ovenom. Pa ko tu ima kratko pamćenje pitam se.
Da je Rusija stavila veto na rezoluciju kojom se govori da BiH treba biti bez entiteta - ja je nebi prozivao ... da je stavila veto na rezoluciju kojom se kaze za vecinu zlocina u ex-yu je odgovorna velikosrpka politika - ja je nebi prozivao ... da je stavila veto na rezoluciju VRS je terorizirao gradjane Sarajeva - ja je nebi prozivao

Dakle , ova 3 primjera su jasna - radi se o cinjenicama na koje Rusija stavlja veto da zastiti Srbe ... i hajde da predjemo preko toga

Ali mora postojati granica - tamo negdje daleko - toliko moralno dno , preko cega se ne moze preci ... i ja smatram da je veto na rezoluciju kojom se samo prizanaje i osudjuje cinjenica genocida , da je taj veto moralno dno oko kojeg nema pregovora.

I ponovo , stavljate znak jednakosti izmedju jednog britanskog politicara koji ocigledno ne predstavlja cjelokupnu britansku politiku (upravo je Britanija bila ta koja je stavila rezoluciju o Srebrenici u UN) sa jedne strane i zvanice politike Ruske drzave sa druge strane (koja se sigurno nije promijenila danas, i gdje Curkin sigurno nije izuzetak i da je djelovao na svoju ruku)

Morate praviti razliku izmedju pogresne politike i spoznaje da se vodi pogresna politika sa jedne strane , i ocigledno zlonamjerne politike koja se nije promjenila (dakle koja nije rezultat pogresnih odluka u datom trenutku) sa druge
Pitam se da li mi u ime žrtava genocida u Srebrenici, mi imamo pravo dati zapadnim silama da prave intervencije gdje oni procjene da postoji opasnost od genocida. Ja smatram da nemamo. I Rusija je imala legitimno pravo da to blokira, jer se u tom momentu se nastojalo intervenciju u Siriji učiniti legitimnom. A isti taj zapad iako je imao svu moguću vojnu silu, nije učinio ništa da se zaštiti Srebrenica i pored silnih rezolucija UN-a. I isto tako da je usvojena pomenuta rezolucija, bombardovala bi se Sirija, ali ne i Mianmar zbog Rohinja, Saudija zbog Jemena, Izrael zbog Palestine, itd. Znači jedno su emocije koje mi imamo, a drugo je realnost savremenog svijeta, gdje se intervencija pravi tamo gdje postoji interes multinacionalnih kompanija.
Upravo to :thumbup: , ako su rusofili bez mozga šta su tek onda ovi koji vjeruju u humanističke namjere zapada.
TomANDJerry
Posts: 1153
Joined: 21/09/2012 18:23

#107 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by TomANDJerry »

OK , drago mi je da druga strana barem ima argument ... iako je taj argument da se sa genocidom moze pregovarati i nije problem ga staviti za pregovaracki stol. Ali mi nije jasno sta mi kao BiH imamo od toga da ga stavimo za pregovaracki stol, eto Rusija stavila veto na genocid u Srebrenici u zelji da spasi Siriju (dovoljno je samo ovu recenicu procitati dva puta zaredom da shvatite ima li smisla) --- kakve koristi BiH ima od toga.

P.S. da se samo razumije ja sam na strani umjerenih pobunjenika u Siriji , ne na strani diktatora sa jedne ili ludjaka sa druge strane. Ali da ne ulazimo u to

P.S.S. i da ne zaboravimo da taj genocid nije pocinio Zapad (ponovo se izjednacava podrska genocidu i ne djelovanje da se sprijeci) nego strana koju Rusija podrzava ... ali opet nekom matematikom se dobiva --> Rusija i Putin = pravedna strana koja sa macem kralja Artura ide da oslobodi svijet od ultimativnog zla zvanog zapad
Lug
Posts: 2527
Joined: 09/02/2009 15:27

#108 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by Lug »

muhafuca wrote:
Isto ti je sa nama i zapadom - boli Zapad neka stvar za nas. Sta onda da svi zajedno radimo ?

Izolacija (tj neutralnost kao Svica nekad i dobrim djelom i danas) ili balans izmedju dvije strane (Rusije i Amerike)?
tebe pravo ponijelo.. cuj mi da balansiramo, :lol: ko da smo Kina. Poredjivanje sa Svicom.. nidje veze, neozbiljno... ko da si dijete, dovoljno da ti kazem da svicarska vojska cuva papu, pametnom dosta..

Mozes li odgovoriti, kako BiH zavrsi u kraljevini SHS? Jeli to nas neko pitao da li hocemo u tu zajednicu?

Pisao sam o tom prije, ali vrijedi ponoviti o intervju-u sa britanskim pukovnikom koji je ucestvovao u mirovnim pregovorima poslije prvog svjetskog rata izmedju zapadnih sila i Rusije... i covjek doslovno kaze, sa Rusima se nismo mogli dogovoriti oko granica u centralnoj i jugoistocnoj Evropi pa smo odlucili da zajedno sa Rusima NAPRAVIMO kraljevinu SHS i Cehoslovacku i to pitanje razgranicenja ostavimo za neka buduca vremena (90-tih su ta vremena dosla..) Pogledaj kada je nastala Cehoslovacka, a kad kraljevina SHS, obadvije u mjesec dana. :wink:

Mozes samo birati: Nato ili sa Rusima, tako Svijet funcionise hiljadama godina. Sve sto se dogadjalo na prostoru bivse Juge je stvar dogovora Ruja i Zapada. Neke stvari u ratu i poslije rata Ameri nisu mogli uraditi upravo zbog tih dogovora sa Rusima, zar ne vidis u BiH podjeljene interesne sfere istih..? Nas je belaj sto se nalazimo na jako bitnom strateskom polozaju pa otud i stalni ratovi na ovim prostorima.

Ja shvatam da si ti vise za ruski utjecaj na ovim prostorima i imas sasvim legitimno pravo iznijeti svoje misljenje, ali nemoj okolo kole pa na mala vrata.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#109 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by muhafuca »

Lug wrote:....
tebe pravo ponijelo.. cuj mi da balansiramo, :lol: ko da smo Kina. Poredjivanje sa Svicom.. nidje veze, neozbiljno... ko da si dijete, dovoljno da ti kazem da svicarska vojska cuva papu, pametnom dosta..
pa i necemo sa takvom logikom i takvim mentalitetom ... ako je jednom islo na vecem planu (Juga) moze vala opet i na manjem planu (Bosna)

Samo treba pametnih ljudi da skontaju kako i cime izbalansirat ... al znam uvijek je bilo lakse naguzit se na jednu stranu, ne razmisljat puno i uzet ono sto ti se baci kao hedija.
Mozes li odgovoriti, kako BiH zavrsi u kraljevini SHS? Jeli to nas neko pitao da li hocemo u tu zajednicu?

Pisao sam o tom prije, ali vrijedi ponoviti o intervju-u sa britanskim pukovnikom koji je ucestvovao u mirovnim pregovorima poslije prvog svjetskog rata izmedju zapadnih sila i Rusije... i covjek doslovno kaze, sa Rusima se nismo mogli dogovoriti oko granica u centralnoj i jugoistocnoj Evropi pa smo odlucili da zajedno sa Rusima NAPRAVIMO kraljevinu SHS i Cehoslovacku i to pitanje razgranicenja ostavimo za neka buduca vremena (90-tih su ta vremena dosla..) Pogledaj kada je nastala Cehoslovacka, a kad kraljevina SHS, obadvije u mjesec dana.
Znaci Rusija je uvijek bila faktor na Balkanu i uvijek ce biti ... al ih mi trebamo zanemariti i odjebati izgleda ... skroz pametno razmisljanje.
Mozes samo birati: Nato ili sa Rusima, tako Svijet funcionise hiljadama godina.
Kako smo mi onda bili ni u NATO-u ni sa Rusima i sve ferceralo ?

Kad sam sebi nametnes da nesto MORA biti ... nemas vise o cemu pricati.
Sve sto se dogadjalo na prostoru bivse Juge je stvar dogovora Ruja i Zapada.
Normalno - bacis im kost i nek se oni dogovaraju i nude ti jedni ovo, drugi ono, samo da ti ne odes jednom ili drugom u zagrljaj, a ti balansiraj.

Pametnom politikom naravno - al nema te volje ni pameti izgleda - znam lakse ...
Neke stvari u ratu i poslije rata Ameri nisu mogli uraditi upravo zbog tih dogovora sa Rusima, zar ne vidis u BiH podjeljene interesne sfere istih..?
U to vrijeme su Ameri mogli sta hoce i kako hoce (pijani Jelcin bio na vlasti u Rusiji i nije se pitao nizasta izvan Moskve a kamoli dalje)

ali bilo Amerima u interesu da i Srbe malo privuku na svoju stranu dok se Rusija ne probudi pa im morali nesto dati nakon sto su ih izbombardovali, a nas ko jebe svakako smo u njihobom kampu bez obzira koliko nam ga zavuku.
Nas je belaj sto se nalazimo na jako bitnom strateskom polozaju pa otud i stalni ratovi na ovim prostorima.

Belaj je samo ako ne znas iskoristiti svoj polozaj i cekas sadake.
Ja shvatam da si ti vise za ruski utjecaj na ovim prostorima i imas sasvim legitimno pravo iznijeti svoje misljenje, ali nemoj okolo kole pa na mala vrata.
Mani se pusti patetike i demagogije - ja cijelo vrijeme govorim o balansiranju izmedju zapada i istoka i sad ti kao Djemila nesto shvatas i kontas.

Nista ti ne shvatas nit kontas, moj ti.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#110 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by animals »

Neko voli Ruse, a neko Turke ili Arape..
pronadjite razlike..
ja volim Evropu...zapadnu..
jer je to najbolje sto ova planeta daje ili je dala u povijesti..
sve ostalo vodi nazad..
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#111 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by arzuhal »

animals wrote:Neko voli Ruse, a neko Turke ili Arape..
pronadjite razlike..
ja volim Evropu...zapadnu..
jer je to najbolje sto ova planeta daje ili je dala u povijesti..
sve ostalo vodi nazad..
Ja volim rumenilo večernjeg zalaska...I sarmu...I Štulićevu pjesmu Flash...Neko voli neke narode, ti voliš područje ili zajednicu država, ja ovo, onaj ono...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#112 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by Hajvan »

animals wrote:Neko voli Ruse, a neko Turke ili Arape..
pronadjite razlike..
ja volim Evropu...zapadnu..
jer je to najbolje sto ova planeta daje ili je dala u povijesti..
sve ostalo vodi nazad..

vise je palneti dala neka africka vukojebina ciji je footprint ravan nuli, nego ta zapadna civilzacija koja citavu planetu svojom potrosnjom resursa gura u propast..
bijelci = skakvaci.

stoga ,ja vise volim afriku, zirafe, slonove i baobabe od zapadne evrope, medvjeda,vukova, lisica i javora
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#113 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by animals »

Hajvan wrote:
animals wrote:Neko voli Ruse, a neko Turke ili Arape..
pronadjite razlike..
ja volim Evropu...zapadnu..
jer je to najbolje sto ova planeta daje ili je dala u povijesti..
sve ostalo vodi nazad..

vise je palneti dala neka africka vukojebina ciji je footprint ravan nuli, nego ta zapadna civilzacija koja citavu planetu svojom potrosnjom resursa gura u propast..
bijelci = skakvaci.

stoga ,ja vise volim afriku, zirafe, slonove i baobabe od zapadne evrope, medvjeda,vukova, lisica i javora
Odes zivjeti u Afriku i onda je tvoja prica vjerodostojna..
a ne hvaliti Rusiju ili Tursku ili Afriku iz tople Evrope..
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#114 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by animals »

arzuhal wrote:
animals wrote:Neko voli Ruse, a neko Turke ili Arape..
pronadjite razlike..
ja volim Evropu...zapadnu..
jer je to najbolje sto ova planeta daje ili je dala u povijesti..
sve ostalo vodi nazad..
Ja volim rumenilo večernjeg zalaska...I sarmu...I Štulićevu pjesmu Flash...Neko voli neke narode, ti voliš područje ili zajednicu država, ja ovo, onaj ono...
Nije stvar voliti, vec sto ti pruza uslove za dostojanstven zivot, a to ne pruzaju ni Rusija niti Turska...
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#115 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by Hajvan »

animals wrote:
Hajvan wrote:
animals wrote:Neko voli Ruse, a neko Turke ili Arape..
pronadjite razlike..
ja volim Evropu...zapadnu..
jer je to najbolje sto ova planeta daje ili je dala u povijesti..
sve ostalo vodi nazad..

vise je palneti dala neka africka vukojebina ciji je footprint ravan nuli, nego ta zapadna civilzacija koja citavu planetu svojom potrosnjom resursa gura u propast..
bijelci = skakvaci.

stoga ,ja vise volim afriku, zirafe, slonove i baobabe od zapadne evrope, medvjeda,vukova, lisica i javora
Odes zivjeti u Afriku i onda je tvoja prica vjerodostojna..
a ne hvaliti Rusiju ili Tursku ili Afriku iz tople Evrope..
mislis hladne Evrope.
Afrika je topla, kolijevka covjecanstva.. :lol:



uzgred, vidjecemo u sta ce se zapadna civilizacija pretvoriti smanjenjem udjela evropskog stanovnistva u stanvnistvu USA; to je pravi ispit za tu civilizaciju.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#116 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by animals »

Hajvan wrote:
mislis hladne Evrope.
Afrika je topla, kolijevka covjecanstva.. :lol:



uzgred, vidjecemo u sta ce se zapadna civilizacija pretvoriti smanjenjem udjela evropskog stanovnistva u stanvnistvu USA; to je pravi ispit za tu civilizaciju.
Isto sto i Juzna Afrika ili one Africke drzave sto su protjerale bijelce..
u kaos i beznadje...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#117 Re: Ljubitelji Rusije i razum

Post by Gojeni H »

desni wrote:
Gojeni H wrote:Putin i Rusija se medju Bosnjacima nevjerovatno potcjenjuju. Nema nijednog razloga da se upustimo u bilo kakav savez sa Rusijom, ali nema takodje nikakvog razloga da se ne radi na tome da se odnosi malo rafiniraju.
Strateški interes Bošnjaka je ulazak Bosne i Hercegovine u NATO pakt. Nakon ulaska Crne Gore, Srbija i Bosna i Hercegovina ostaju u okruženju ovog vojnog saveza. Izgledna je dalja konfrontacija između Rusije i Zapada. Mali i na globalnom nivou beznačajni narodi kao što su Bošnjaci i Srbi će morati zauzeti stranu.
    Politička i intelektualna elita kod Srba je opčinjena Rusijom u tolikoj mjeri da ne treba puno mudrosti za zaključak na koju će stranu Srbi i Srbija.
      Poznata je anegdota o djedu današnjeg srpskog vožda i njegovoj braći koji su iz Čipuljića kod Bugojna krenuli na konjima u svetu Rusiju.
        Evo link izvor je kaže sam Aleksandra Vučić
          http://www.intermagazin.rs/poreklo-aleksandra-vucica/
            Rusofili na nekom mitološkom nivou očekuju uspostavu Trećeg Rima, imperije zasnovane na vrijednostima hrišćanskog tradicionalizma na čelu sa Rusijom. Promovišu ideje zasnovane na djelima Aleksandra Dugina, po kojima se Rusija vidi kao nasljednica Vizantije oličenje božije države na zemlji, koja nužno ulazi u sukob sa tzv.anglocionistima. U tom cilju poželjno je sklapanje saveza Moskva-Teheran-Peking. Poznato sa foruma :mrgreen:
              Rusima Bošnjaci ne trebaju, imaju siguricu Srbe, bratski pravoslavni narod. Kroz historiju dokazano više puta. Možda jedino da su Bošnjaci sklopili savez sa četnicima u Crnoj Gori i blokirali njen ulazak u NATO.
                Napisah već jednom, trebamo učiti od Albanaca.
                Mozda ovo i nije iskljucivo mit. Rusija je u 19. vijeku, kada se nazirala smrt Osmanske imperije, vidjela priliku da izadje na Mediteran.
                Dardaneli su uvijek bili cilj, i tako treba gledati koketiranje sa Erdoganom. Rezervna varijanta su Srbija i Crna Gora.
                Putin je pokazao sta ga interesuje, sta moze podnijeti (a sta ne), i gdje ce podvuci crtu, sa ratom u Ukrajini.
                S druge strane, kristalno jasno je bilo svima gdje i s kim su SAD spremne da se sukobe. U bilo kakvoj varijanti, balticke republike, mozda i Finska, padaju k'o kruske, bez da se iko u Pentagonu po jajima pocese.

                Trenutno, Amerima se zivo hebe za Bosnom, EU je kazala svoje (citaj: Antemurale Christianitatis) i to je to. Kako se prizbliziti NATO-u a ubijediti Ruse da im time ne remetimo planove je previse za Bakira tamam kad bi se strunio kontajuci, a jos manje za nas opskurne forumske likove.

                Ne slazem se za Albance (mada sam nekada davno slicno razmisljao), a pokusacu brzo objasniti. U vrijeme NATO napada, mogli smo vidjeti pun kufer vojno sposobnih Albanaca po gradovima u Bosni. Gola vagina do vagine. Nisu uspjeli kreirati istinski demokratsko drustvo i nivo funkcionisanja drustva im je skoro na nivou kanona Leke Dukadjinija, citaj - plemeske poglavice u vidu "tajkuna", dilera i ostalih drustvenih parazita.
                User avatar
                jeza u ledja
                Posts: 45220
                Joined: 29/12/2005 01:20

                #118 Re: Ljubitelji Rusije i razum

                Post by jeza u ledja »

                rajv0sa wrote: Komentari na kliksu svakako imaju nesaglediv uticaj na političke prilike u BiH, evo svaki dan neka promjena bude uvjetovana kliks komentarima. Mislim da USA ipak prednjači u tom aspektu :mrgreen:
                Zbog komentara na kliksu se sada ovdje otvorila tema u kom se otvarac teme pita kako to da toliko ljudi u BiH podrzava Rusiju. Uticaj sigurno ima, i to mnogo veci nego se misli. S obzirom na odnos ulozenog i dobijenog. :wink:
                User avatar
                jao_situacije
                Posts: 17944
                Joined: 29/03/2014 19:20

                #119 Re: Ljubitelji Rusije i razum

                Post by jao_situacije »

                realno kakva budaletina vodi juesej, nije nimalo čudno da ljudi podržavaju putina
                User avatar
                jeza u ledja
                Posts: 45220
                Joined: 29/12/2005 01:20

                #120 Re: Ljubitelji Rusije i razum

                Post by jeza u ledja »

                jao_situacije wrote:realno kakva budaletina vodi juesej, nije nimalo čudno da ljudi podržavaju putina
                a i to sto kaes. :-)
                Fudo387
                Posts: 21793
                Joined: 24/01/2015 19:44

                #121 Re: Ljubitelji Rusije i razum

                Post by Fudo387 »

                Gojeni H wrote:Trenutno, Amerima se zivo hebe za Bosnom
                Nije bas da im se skroz jebe za Bosnom, to je njihovo cedo kojim se vole pohvaliti kad im zatreba humanizma u diplomatskim i vojnim
                ofanzivama. Probaj razvaliti Dejton i vidjeces kako im se zivo jebe. :D
                Mada, u pravu si da smo im kao pojam i zivuca bica, manje vise, nebitni, kao uostalom i vecina ostatka Planete.
                Bodkin
                Posts: 21581
                Joined: 03/09/2008 00:48
                Location: Overseas

                #122 Re: Ljubitelji Rusije i razum

                Post by Bodkin »

                animals wrote:
                Hajvan wrote:
                animals wrote:Neko voli Ruse, a neko Turke ili Arape..
                pronadjite razlike..
                ja volim Evropu...zapadnu..
                jer je to najbolje sto ova planeta daje ili je dala u povijesti..
                sve ostalo vodi nazad..

                vise je palneti dala neka africka vukojebina ciji je footprint ravan nuli, nego ta zapadna civilzacija koja citavu planetu svojom potrosnjom resursa gura u propast..
                bijelci = skakvaci.

                stoga ,ja vise volim afriku, zirafe, slonove i baobabe od zapadne evrope, medvjeda,vukova, lisica i javora
                Odes zivjeti u Afriku i onda je tvoja prica vjerodostojna..
                a ne hvaliti Rusiju ili Tursku ili Afriku iz tople Evrope..
                Odes u moskvu ili st.pete i vidis da nema razlike izmedju toga i centralno evropskih gradova. Samo su 10 puta veci

                Ili istanbul. Doduse malo se pokvarilo od kad je wannabe sultan na vlasti ali dobro

                Presrasude vas ubise
                User avatar
                animals
                Posts: 21500
                Joined: 19/04/2013 22:13

                #123 Re: Ljubitelji Rusije i razum

                Post by animals »

                Bodkin wrote:
                Odes u moskvu ili st.pete i vidis da nema razlike izmedju toga i centralno evropskih gradova. Samo su 10 puta veci

                Ili istanbul. Doduse malo se pokvarilo od kad je wannabe sultan na vlasti ali dobro

                Presrasude vas ubise
                Mislio sam na kvalitetu zivota gradjana EU, i kvalitetu zivota gradjana Rusije..
                ne oni oligraha, vec obicni gradjana...
                User avatar
                desni
                Posts: 1498
                Joined: 10/03/2012 01:21

                #124 Re: Ljubitelji Rusije i razum

                Post by desni »

                Gojeni H wrote:
                desni wrote:
                Gojeni H wrote:Putin i Rusija se medju Bosnjacima nevjerovatno potcjenjuju. Nema nijednog razloga da se upustimo u bilo kakav savez sa Rusijom, ali nema takodje nikakvog razloga da se ne radi na tome da se odnosi malo rafiniraju.
                Strateški interes Bošnjaka je ulazak Bosne i Hercegovine u NATO pakt. Nakon ulaska Crne Gore, Srbija i Bosna i Hercegovina ostaju u okruženju ovog vojnog saveza. Izgledna je dalja konfrontacija između Rusije i Zapada. Mali i na globalnom nivou beznačajni narodi kao što su Bošnjaci i Srbi će morati zauzeti stranu.
                  Politička i intelektualna elita kod Srba je opčinjena Rusijom u tolikoj mjeri da ne treba puno mudrosti za zaključak na koju će stranu Srbi i Srbija.
                    Poznata je anegdota o djedu današnjeg srpskog vožda i njegovoj braći koji su iz Čipuljića kod Bugojna krenuli na konjima u svetu Rusiju.
                      Evo link izvor je kaže sam Aleksandra Vučić
                        http://www.intermagazin.rs/poreklo-aleksandra-vucica/
                          Rusofili na nekom mitološkom nivou očekuju uspostavu Trećeg Rima, imperije zasnovane na vrijednostima hrišćanskog tradicionalizma na čelu sa Rusijom. Promovišu ideje zasnovane na djelima Aleksandra Dugina, po kojima se Rusija vidi kao nasljednica Vizantije oličenje božije države na zemlji, koja nužno ulazi u sukob sa tzv.anglocionistima. U tom cilju poželjno je sklapanje saveza Moskva-Teheran-Peking. Poznato sa foruma :mrgreen:
                            Rusima Bošnjaci ne trebaju, imaju siguricu Srbe, bratski pravoslavni narod. Kroz historiju dokazano više puta. Možda jedino da su Bošnjaci sklopili savez sa četnicima u Crnoj Gori i blokirali njen ulazak u NATO.
                              Napisah već jednom, trebamo učiti od Albanaca.
                              Mozda ovo i nije iskljucivo mit. Rusija je u 19. vijeku, kada se nazirala smrt Osmanske imperije, vidjela priliku da izadje na Mediteran.
                              Dardaneli su uvijek bili cilj, i tako treba gledati koketiranje sa Erdoganom. Rezervna varijanta su Srbija i Crna Gora.
                              Putin je pokazao sta ga interesuje, sta moze podnijeti (a sta ne), i gdje ce podvuci crtu, sa ratom u Ukrajini.
                              S druge strane, kristalno jasno je bilo svima gdje i s kim su SAD spremne da se sukobe. U bilo kakvoj varijanti, balticke republike, mozda i Finska, padaju k'o kruske, bez da se iko u Pentagonu po jajima pocese.

                              Trenutno, Amerima se zivo hebe za Bosnom, EU je kazala svoje (citaj: Antemurale Christianitatis) i to je to. Kako se prizbliziti NATO-u a ubijediti Ruse da im time ne remetimo planove je previse za Bakira tamam kad bi se strunio kontajuci, a jos manje za nas opskurne forumske likove.

                              Ne slazem se za Albance (mada sam nekada davno slicno razmisljao), a pokusacu brzo objasniti. U vrijeme NATO napada, mogli smo vidjeti pun kufer vojno sposobnih Albanaca po gradovima u Bosni. Gola vagina do vagine. Nisu uspjeli kreirati istinski demokratsko drustvo i nivo funkcionisanja drustva im je skoro na nivou kanona Leke Dukadjinija, citaj - plemeske poglavice u vidu "tajkuna", dilera i ostalih drustvenih parazita.
                                Rusija je velesila, odmah poslije Amerike vjerovatno trenutno druga svjetska sila. Ogromna je to zemlja sa brojnim resursima, čiji se uticaj na svjetskom nivou ne može otpisati. Primjer, doživjeli su poraz u hladnom ratu, poslije kojeg su se nakon dvadesetak godina vratili u velikom stilu. U Siriji su pobijedili bez sumnje, možda nisu još dovoljno jaki da nastave dalje širiti zonu uticaja.
                                  Međutim, svijet je u previranju koje im nekako ide na ruku. Ne može se reći da i oni nemaju uticaja na sva ta dešavanja. Amerika sa Trumpom ide u izolacionizam, Velika Britanija takođe se distancira od kontinentalne Evrope, islamofobija kao gorivo za nacionalizme širom Evrope pomalo nagriza ideju evropskog jedinstva. Sad kako će sve završiti sa EU zavisi ponajviše od Njemačke.
                                    Mi na Balkanu smo uvijek žestoko plaćali cehove tih preslagivanja na svjetskoj sceni, a Bošnjaci posebno.
                                      Ulazili su Amerikanci u sukobe i na Balkanu, tukli su oni i po Srbiji, a i po Bosni četničke položaje ne zaboravimo. Sjetimo se Vašingtonskog sporazuma, Brčko distrikta, Dodika na crnoj listi, zabrane referenduma u Brčko Distriktu, da ne nabrajam dalje, ko želi može i sam skontati.
                                        Što se tiče Albanaca tačno je da su baš ko vagine se pokazali u tom ratu na Kosovu. I u pravu si i za društvene odnose, mislim za novac prodaju neženjama po Srbiji ćerke, šta reći nego bljak za takvo društvo. Mislio sam na lobiranje po Americi, nacionalno jedinstvo.
                                        User avatar
                                        fakat
                                        Posts: 1954
                                        Joined: 21/06/2008 04:03
                                        Location: suburbia

                                        #125 Re: Ljubitelji Rusije i razum

                                        Post by fakat »

                                        To za uvoz zena iz Albanije u Srbiju, grozno :(
                                        Post Reply