Ljubavne psihopate

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#26 Re: Ljubavne psihopate

Post by mali jomu »

Dejvid King (David), jedan od najboljih privatnih detektiva na svijetu, otkrio je najpopularnije znake koji ukazuju da vas muž vara. Prema njegovim riječima, žene koje su zatražile pomoć privatnog detektiva bile su u pravu u 80% slučajeva. To je zbog toga što su uočile detalje o kojima njihovi muževi nisu brinuli. Pogledajte koja su to 4 najočiglednija znaka da vam radi iza leđa.

1. Prvi i najočigledniji znak jeste ako vaš muž ili momak počne da vodi mnogo više računa o svom izgledu nego ranije: koristi novi parfem, promijenio je frizuru, drugačije se oblači. Ako osjetite da ne želi da provodi mnogo vremena sa vama, vrlo je vjerovatno da vas vara.

2. Ako muškarac stavi lozinku na telefon, tablet ili kompjuter bez dobrog razloga, to može biti znak za brigu. Naravno, ako bezobzirno gledate njegove foldere na kompjuteru i pratite sve njegove pozive, nema ništa čudnog u postavljanju lozinke. Samo mu je potrebna privatnost. Međutim, ako je vaša veza puna povjerenja, a on postavi lozinku na sve uređaje, vjerovatno nešto krije.


3. Osoba koja vara je bijesna i agresivna. Svaki put kada mu telefon zazvoni, on napušta prostoriju kako bi razgovarao. Svako pitanje koje postavite, pa čak i ono najjednostavnije, vodi svađi. Izgleda kao da samo traži razlog za sukob. Nakon što razovarate o tome, on napušta kuću jer mu je potreban "svjež vazduh". Zapravo, u ovoj situaciji on pokušava da prestane da se osjeća krivim. Pokušava da opravda svoja djela okrivljujući vas.

4. Posljednji znak da je vaš muškarac nevjeran, jeste njegova želja da odlazi iz kuće bez vas. Ako vas je nekad pozivao u kino, restoran ili na susret sa društvom, a sada samo traži razlog da ode negdje bez vas, to je znak za brigu. isto važi i za situaciju kada je vaš muž dosta vremena provodio u kući, a sada ima redovne susrete sa nekim. Vrlo je vjerovatno da je vaš muž upoznao nekog novog i da vi za to još uvijek ne znate.

Važna stvar koju morate da zapamtite: odvojeno, ovi signali ne moraju ništa da znače. Međutim, ako primjetite nekoliko njih, ne bi trebalo da ih ignorirate.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#27 Re: Ljubavne psihopate

Post by Paco »

1. Prvi i najočigledniji znak jeste ako vaš muž ili momak počne da vodi mnogo više računa o svom izgledu nego ranije: koristi novi parfem, promijenio je frizuru, drugačije se oblači. Ako osjetite da ne želi da provodi mnogo vremena sa vama, vrlo je vjerovatno da vas vara.
Zene, s druge strane, kada varaju zapuste se, udebljaju se, oblace staru i istrosenu garderobu, stikle ne dolaze u obzir a umjesto parfema obicno koriste zadah bijelog luka...sto zbog otklanjanja svake sumnje kod supruga, sto radi uroka.
2. Ako muškarac stavi lozinku na telefon, tablet ili kompjuter bez dobrog razloga, to može biti znak za brigu. Naravno, ako bezobzirno gledate njegove foldere na kompjuteru i pratite sve njegove pozive, nema ništa čudnog u postavljanju lozinke. Samo mu je potrebna privatnost. Međutim, ako je vaša veza puna povjerenja, a on postavi lozinku na sve uređaje, vjerovatno nešto krije.
|

Zene to sasvim drugacije rade. One ne stavljaju lozinke na telefone, ne zakljucavaju foldere...one nose telefon u wc gdje se po pravilu zadrzavaju nekih 20-30 minuta u prosjeku. Kada ih pitate sta rade, ocekujuci da ce za dugotrajnu okupaciju wc-a potraziti izgovor u smislu tvrde stolice, one odgovore - "igram igricu". To je siguran znak da vas vara.

3. Osoba koja vara je bijesna i agresivna. Svaki put kada mu telefon zazvoni, on napušta prostoriju kako bi razgovarao. Svako pitanje koje postavite, pa čak i ono najjednostavnije, vodi svađi. Izgleda kao da samo traži razlog za sukob. Nakon što razovarate o tome, on napušta kuću jer mu je potreban "svjež vazduh". Zapravo, u ovoj situaciji on pokušava da prestane da se osjeća krivim. Pokušava da opravda svoja djela okrivljujući vas.
Glupo musko. Samo oni mogu davati broj telefona koji zaista koriste. Zenama se ovo ne moze desiti. Kada varaju, one imaju rezervni telefon za koji niko osim ljubavnika ne zna. Taj telefon je iskljucen uglavnom te one stoga nisu nervozne, ne napustaju prostoriju kako bi razgovarale...pametnije su od muskaraca u svakom slucaju.
Važna stvar koju morate da zapamtite: odvojeno, ovi signali ne moraju ništa da znače. Međutim, ako primjetite nekoliko njih, ne bi trebalo da ih ignorirate.
E jbg sad.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#28 Re: Ljubavne psihopate

Post by ho oponopono »

...alaj mudruješ...Bog me ubio ako baš ti nisi taj psiho...pih...:pusi2:
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#29 Re: Ljubavne psihopate

Post by Paco »

Ne brini, nece te Bog ubit'.
Imam papir da jesam :jutro:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#30 Re: Ljubavne psihopate

Post by SaraFina »

Paco wrote:Ne brini, nece te Bog ubit'.
Imam papir da jesam :jutro:

Paco, ti si bogami stručnjak u ovom području. Vidim sve opcije si savršeno pojasnio. Dupli telefon je najzanimljivija :D

Imam pitanje za tebe, zbog očiglednog iskustva :)

Dakle u nedoumici sam, jer sam prijateljicu upoznala sa emotivnim invalidom (poznanik ) na njeno insistiranje.
Bukvalno je lik koristi za bildanje ega, ali ne znam kako pomoći a da ne pomisli da sam zavidna ili ljubomorna.
Evidentno je opsjednuta i pomalo sumnjičava na okolinu.
Imaš savjet?
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#31 Re: Ljubavne psihopate

Post by Paco »

SaraFina wrote: Dakle u nedoumici sam, jer sam prijateljicu upoznala sa emotivnim invalidom (poznanik ) na njeno insistiranje.
Bukvalno je lik koristi za bildanje ega, ali ne znam kako pomoći a da ne pomisli da sam zavidna ili ljubomorna.
Evidentno je opsjednuta i pomalo sumnjičava na okolinu.
Imaš savjet?
Vodi je hodzi :novine:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#32 Re: Ljubavne psihopate

Post by SaraFina »

Paco wrote:
SaraFina wrote: Dakle u nedoumici sam, jer sam prijateljicu upoznala sa emotivnim invalidom (poznanik ) na njeno insistiranje.
Bukvalno je lik koristi za bildanje ega, ali ne znam kako pomoći a da ne pomisli da sam zavidna ili ljubomorna.
Evidentno je opsjednuta i pomalo sumnjičava na okolinu.
Imaš savjet?
Vodi je hodzi :novine:

Das budi ozbiljan :D
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#33 Re: Ljubavne psihopate

Post by Paco »

Pa ako si ozbiljno shvatila onaj moj prethodni post, onda shvati i ovaj savjet za hodzu :mrgreen:
Sta joj drugo preostaje? Jel' sama insistirala i svjesno usla u kombinaciju s emotivnim invalidom? -Jeste!
Jel' svjesna da je lik koristi kao poligon za istresanje frustracija i bildanje ega? -Ocigledno da nije!

Sheytanska posla. Nema tu lijeka dok hodza ne prouci. :mastakazes:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18707
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#34 Re: Ljubavne psihopate

Post by SmokingMan »

Šta će joj hodža?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#35 Re: Ljubavne psihopate

Post by SaraFina »

Paco wrote:Pa ako si ozbiljno shvatila onaj moj prethodni post, onda shvati i ovaj savjet za hodzu :mrgreen:
Sta joj drugo preostaje? Jel' sama insistirala i svjesno usla u kombinaciju s emotivnim invalidom? -Jeste!
Jel' svjesna da je lik koristi kao poligon za istresanje frustracija i bildanje ega? -Ocigledno da nije!

Sheytanska posla. Nema tu lijeka dok hodza ne prouci. :mastakazes:

1. Jeste. Nije znala da emotivni invalid.

2. Nije svjesna. Taj njen mazohizam ide do te mjere, da tip otvoreno u njenom prisustvu komentira i nabacuje se drugim ženama ali njena reakcija izostaje. Ako joj ukažeš da to nije u redu, zauzima odbrambeni gard odmah.
Last edited by SaraFina on 22/11/2017 07:29, edited 1 time in total.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#36 Re: Ljubavne psihopate

Post by ovo_mi_je_nick »

"Ona je meni ništa k'o i tebi on

Varaj me varaj slobodno
Jer to je normalno
Nijedna ljubav mi ne završi slavno"

:josipalisac:
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#37 Re: Ljubavne psihopate

Post by Paco »

SaraFina wrote:
1. Jeste. Nije znala da emotivni invalid.

2. Nije svjesna. Taj njen mazohizam ide do te mjere, da tip otvoreno u njenom prisustvu komentira i nabacuje se drugim ženama ali njena reakcija izostaje. Ako joj ukažeš da to nije u redu, zauzima odbrambeni gard odmah.
Fakat sam mislio da se zezas, a sad vidim da si ozbiljna :shock:

Eto sama si navela da je zenska mazohista. Ako uziva u tome, pusti je. Ne smetaj joj dok zadovoljava svoje potrebe. Ima nas svakakvih. I u krevetu ne voli svako da ga se udara po goozici drskom od metle, ali nekome je to fetis, jbg. Nama ostalima neshvatljiv, ali njima pricinjava zadovoljstvo. Onoga trenutka kad i sama shvati da joj to vise ne godi sama ce se okrenuti na drugu stranu. Ti si svoj dio obavila, upoznala ih (na njeno insistiranje). To sto on radi je zbog toga sto ona to dopusta (i zeli). Kada nestane te zelje nestace i svega ostalog.

Eh sad, jedino ako ti osjecas griznju savjesti jer si bila neka vrsta posrednika u njihovom upoznavanju pa pokusavas da je izvuces iz toga...to je drugi par cipela i nije za ovu temu.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#38 Re: Ljubavne psihopate

Post by SaraFina »

Paco wrote:
SaraFina wrote:
1. Jeste. Nije znala da emotivni invalid.

2. Nije svjesna. Taj njen mazohizam ide do te mjere, da tip otvoreno u njenom prisustvu komentira i nabacuje se drugim ženama ali njena reakcija izostaje. Ako joj ukažeš da to nije u redu, zauzima odbrambeni gard odmah.
Fakat sam mislio da se zezas, a sad vidim da si ozbiljna :shock:

Eto sama si navela da je zenska mazohista. Ako uziva u tome, pusti je. Ne smetaj joj dok zadovoljava svoje potrebe. Ima nas svakakvih. I u krevetu ne voli svako da ga se udara po goozici drskom od metle, ali nekome je to fetis, jbg. Nama ostalima neshvatljiv, ali njima pricinjava zadovoljstvo. Onoga trenutka kad i sama shvati da joj to vise ne godi sama ce se okrenuti na drugu stranu. Ti si svoj dio obavila, upoznala ih (na njeno insistiranje). To sto on radi je zbog toga sto ona to dopusta (i zeli). Kada nestane te zelje nestace i svega ostalog.

Eh sad, jedino ako ti osjecas griznju savjesti jer si bila neka vrsta posrednika u njihovom upoznavanju pa pokusavas da je izvuces iz toga...to je drugi par cipela i nije za ovu temu.

Upravo tako. Stvarno me grize savjest i ujedno žalim što sam bilo kakve eksperimente tog tipa pokretala. Ali ne bi insistirala previše na nekim dobronamjernim savjetima to ne pali. Naprotiv! Odmah svrsta u neki ljubavni trougao čovjeka. To sam vidjela u ranijim pokušajima.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#39 Re: Ljubavne psihopate

Post by mali jomu »

Paco wrote:
1. Prvi i najočigledniji znak jeste ako vaš muž ili momak počne da vodi mnogo više računa o svom izgledu nego ranije: koristi novi parfem, promijenio je frizuru, drugačije se oblači. Ako osjetite da ne želi da provodi mnogo vremena sa vama, vrlo je vjerovatno da vas vara.
Zene, s druge strane, kada varaju zapuste se, udebljaju se, oblace staru i istrosenu garderobu, stikle ne dolaze u obzir a umjesto parfema obicno koriste zadah bijelog luka...sto zbog otklanjanja svake sumnje kod supruga, sto radi uroka.
2. Ako muškarac stavi lozinku na telefon, tablet ili kompjuter bez dobrog razloga, to može biti znak za brigu. Naravno, ako bezobzirno gledate njegove foldere na kompjuteru i pratite sve njegove pozive, nema ništa čudnog u postavljanju lozinke. Samo mu je potrebna privatnost. Međutim, ako je vaša veza puna povjerenja, a on postavi lozinku na sve uređaje, vjerovatno nešto krije.
|

Zene to sasvim drugacije rade. One ne stavljaju lozinke na telefone, ne zakljucavaju foldere...one nose telefon u wc gdje se po pravilu zadrzavaju nekih 20-30 minuta u prosjeku. Kada ih pitate sta rade, ocekujuci da ce za dugotrajnu okupaciju wc-a potraziti izgovor u smislu tvrde stolice, one odgovore - "igram igricu". To je siguran znak da vas vara.

3. Osoba koja vara je bijesna i agresivna. Svaki put kada mu telefon zazvoni, on napušta prostoriju kako bi razgovarao. Svako pitanje koje postavite, pa čak i ono najjednostavnije, vodi svađi. Izgleda kao da samo traži razlog za sukob. Nakon što razovarate o tome, on napušta kuću jer mu je potreban "svjež vazduh". Zapravo, u ovoj situaciji on pokušava da prestane da se osjeća krivim. Pokušava da opravda svoja djela okrivljujući vas.
Glupo musko. Samo oni mogu davati broj telefona koji zaista koriste. Zenama se ovo ne moze desiti. Kada varaju, one imaju rezervni telefon za koji niko osim ljubavnika ne zna. Taj telefon je iskljucen uglavnom te one stoga nisu nervozne, ne napustaju prostoriju kako bi razgovarale...pametnije su od muskaraca u svakom slucaju.
Važna stvar koju morate da zapamtite: odvojeno, ovi signali ne moraju ništa da znače. Međutim, ako primjetite nekoliko njih, ne bi trebalo da ih ignorirate.
E jbg sad.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#40 Re: Ljubavne psihopate

Post by Bluemore »

SaraFina wrote:
Paco wrote:
SaraFina wrote: Dakle u nedoumici sam, jer sam prijateljicu upoznala sa emotivnim invalidom (poznanik ) na njeno insistiranje.
Bukvalno je lik koristi za bildanje ega, ali ne znam kako pomoći a da ne pomisli da sam zavidna ili ljubomorna.
Evidentno je opsjednuta i pomalo sumnjičava na okolinu.
Imaš savjet?
Vodi je hodzi :novine:

Das budi ozbiljan :D
ja sam imala slicnu situaciju, samo sto je mene bez ikakvog povoda otpuzila i okrivila za sta ja znam sta... i tu se prekinuo sav kontakt i nakon x godina se ispostavi da je cura psihicki vise nego opterecena ovim sto si gore navela... cak je u pitanju izvjesna bolest.... danas se lijeci...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#41 Re: Ljubavne psihopate

Post by SaraFina »

Bluemore wrote: ja sam imala slicnu situaciju, samo sto je mene bez ikakvog povoda otpuzila i okrivila za sta ja znam sta... i tu se prekinuo sav kontakt i nakon x godina se ispostavi da je cura psihicki vise nego opterecena ovim sto si gore navela... cak je u pitanju izvjesna bolest.... danas se lijeci...

I mene poluoptužuje i gledam da iskuliram, naglasivši uvjek da sam joj ja bila spona i veza s tim momkom.
Medjutim, on takodjer hrani to ludilo na neki način, igricama nekim vjerovatno.
I ja ne mogu shvatiti da zdrava osoba može u pojedinim trenucima onako reagirati bez povoda. Ili umišlja sve to.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#42 Re: Ljubavne psihopate

Post by Paco »

Cek bona, Saro.
Ustanovili smo da je ta tvoja "prijateljica" mazohista. Nije mi bas jasan taj termin "poluoptuzuje". Smatra da si djelimicno kriva za sve?
Onda mora da si je ucijenila necim. Ili je, pored izrazenog mazohizma, ona jos i psihopata. Trece opcije nema.
Ustvari ima...vodi to hodzi! :mrgreen:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#43 Re: Ljubavne psihopate

Post by zoomba »

Sto kaze moj stariji kolega : jel njima toliko divljaju hormoni ne moze to normalno biti :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#44 Re: Ljubavne psihopate

Post by SaraFina »

@Paco, pa nije nikad otvoreno rekla ali često umišlja neke ljubavne trouglove sa mnom kao drugom aktericom. U tom smislu.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#45 Re: Ljubavne psihopate

Post by Paco »

SaraFina wrote:@Paco, pa nije nikad otvoreno rekla ali često umišlja neke ljubavne trouglove sa mnom kao drugom aktericom. U tom smislu.
E onda je ipak u pitanju paranoicna shizofrenija. Goni to od sebe, jbg.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#46 Re: Ljubavne psihopate

Post by SaraFina »

:mrgreen:
Paco wrote:
SaraFina wrote:@Paco, pa nije nikad otvoreno rekla ali često umišlja neke ljubavne trouglove sa mnom kao drugom aktericom. U tom smislu.
E onda je ipak u pitanju paranoicna shizofrenija. Goni to od sebe, jbg.
Ma znaš ono "njoj nije niko do koljena" i nema šanse da lik bi pristao (a otvoreno flertuje u njenom prisustvu), a eto sve su pomalo zaludjene njime i onda neka dvosmislena izjava na moj račun.... i tako.
Ma definitivno otkačiti.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#47 Re: Ljubavne psihopate

Post by zoomba »

Ne moze niko sa zenama sto se tice manipulacija ,to im je u krvi, pogotovo sa muskima kad uzmu manipulirati tacno ga ima gdje zeli i uzivaju da vide ponasanje i reakcije , sve zavisi jel losa il majstor manipulacije .. jos kad se zainate.. :izet:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#48 Re: Ljubavne psihopate

Post by Bluemore »

SaraFina wrote::mrgreen:
Paco wrote:
SaraFina wrote:@Paco, pa nije nikad otvoreno rekla ali često umišlja neke ljubavne trouglove sa mnom kao drugom aktericom. U tom smislu.
E onda je ipak u pitanju paranoicna shizofrenija. Goni to od sebe, jbg.
Ma znaš ono "njoj nije niko do koljena" i nema šanse da lik bi pristao (a otvoreno flertuje u njenom prisustvu), a eto sve su pomalo zaludjene njime i onda neka dvosmislena izjava na moj račun.... i tako.
Ma definitivno otkačiti.
Gore napisano
A i ti se tu pecas :cry:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#49 Re: Ljubavne psihopate

Post by SaraFina »

Bluemore wrote:
SaraFina wrote::mrgreen:

Ma znaš ono "njoj nije niko do koljena" i nema šanse da lik bi pristao (a otvoreno flertuje u njenom prisustvu), a eto sve su pomalo zaludjene njime i onda neka dvosmislena izjava na moj račun.... i tako.
Ma definitivno otkačiti.
Gore napisano
A i ti se tu pecas :cry:
Ja imam visok prag tolerancije kad su mi ljudi dragi. I previsok.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#50 Re: Ljubavne psihopate

Post by Bluemore »

SaraFina wrote:
Bluemore wrote:
SaraFina wrote::mrgreen:

Ma znaš ono "njoj nije niko do koljena" i nema šanse da lik bi pristao (a otvoreno flertuje u njenom prisustvu), a eto sve su pomalo zaludjene njime i onda neka dvosmislena izjava na moj račun.... i tako.
Ma definitivno otkačiti.
Gore napisano
A i ti se tu pecas :cry:
Ja imam visok prag tolerancije kad su mi ljudi dragi. I previsok.
nazovi to prag tolerancije, ali se pecas :-D
Post Reply