LJUBAV vs. SEX

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

LJUBAV ili SEX???

Ljubav
20
63%
Sex
12
38%
 
Total votes: 32

laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#1 LJUBAV vs. SEX

Post by laradnaat »

hajde da malo razglabamo i vidimo vaša opća mišljenja.

šta je ljubav, a šta je sex?
ima li sexa u ljubavi i ljubavi u sexu?
zašto ljubav a zašto sex?

šta vam bolje leži????
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#2 ...

Post by neupucena »

.....
Last edited by neupucena on 15/06/2006 17:13, edited 1 time in total.
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by laradnaat »

interesantno ali nebitno.

pitanje je više bilo ZAŠTO!!!

znam da žene poslije 25e se više daju u sex, ali ZAŠTO?

i molim vas da dajete odgovore i na anketi
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#4 ...

Post by neupucena »

...
Last edited by neupucena on 15/06/2006 17:14, edited 1 time in total.
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#5

Post by laradnaat »

moguće je da sam idealista, iako se smatram totalnim realistom i racionalistom.
ipak i pored svih situacija i stvari kroz koje sam prošao, i pored mnogobrojnih sexualnih iskustava, još uvijek smatram da bez ljubavi je sve to trulo.
dobar sex je dobar sex, i tome ne treba komentar, ali šta je dobar sex?!

konstantno se nameće uvijek isto pitanje. odgovor je veoma teško pronaći.

mislim da se sve bolje radi kada se radi sa ljubavlju, tako da i sam sex je mnogo mnogo bolji kada ima ljubavi.

dvije različite stvari, jedna fiziološka, druga psihološka, a jedna drugu dopunjavaju.
rezultat: ideal=spoj ova dva faktora
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#6

Post by debela »

sve si ti to nama fino objasnio ali zasto onda postavi ovako felericnu anketu? cemu iskljucivost?
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by laradnaat »

isključiva je zbog toga, što na ovome forumu je sve isključivo!!!!

bolje je ponuditi samo dva odgovora pa da vidimo prosjek, nego nuditi više odgovora, a opet sve će se svesti na samo dva odgovora.

anketa nije felerična ako je feler namjerno napravljen ;)
remake
Posts: 369
Joined: 17/03/2006 14:28

#8

Post by remake »

debela wrote:sve si ti to nama fino objasnio ali zasto onda postavi ovako felericnu anketu? cemu iskljucivost?

stvarno cemu iskljucivost??? :roll:
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#9

Post by debela »

joj sto ga i ti umota :D
haj dobro, svakako se pitam sta cu ja na ovoj temi..
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#10 ...

Post by neupucena »

.........
Last edited by neupucena on 15/06/2006 17:16, edited 1 time in total.
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#11

Post by laradnaat »

zato što me isključivost najviše nervira------->veza za drugu temu na forumu

šta vas nervira
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#12

Post by Vozdra_123 »

@neupucena

koliko je tebi god?
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#13

Post by CiCiban »

hmm, jedno drugome dode pomalo.. m mhmh ?'!!? kao neka cudna vrsta zabranjenog voca..
mickyK
Posts: 127
Joined: 18/01/2004 00:00
Contact:

#14

Post by mickyK »

I ja se pitam koliko imas godina, moja procjena, ne vise od 18.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#15

Post by Bumbar »

mickyK wrote:I ja se pitam koliko imas godina, moja procjena, ne vise od 18.
a ja se sad pitam sta je to ona napisala... :roll:
User avatar
Saian
Posts: 15340
Joined: 08/04/2004 21:50

#16

Post by Saian »

Bumbar wrote:
mickyK wrote:I ja se pitam koliko imas godina, moja procjena, ne vise od 18.
a ja se sad pitam sta je to ona napisala... :roll:
ako se dobro sjecham napisashe da je odsad pouchena iskustvima samo gimnastika interesira :D :D :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#17

Post by anais_nin »

remake wrote:
debela wrote:sve si ti to nama fino objasnio ali zasto onda postavi ovako felericnu anketu? cemu iskljucivost?

stvarno cemu iskljucivost??? :roll:
Ja ovu anketu vise dozivljavam kao SBB KBB (sta bi bilo kad bi bilo)....da ne znam kojim slucajem moram izabrati za sebe u zivotu jedan od ovih extrema, sta bih radije izabrala....iako sam tek na uzlaznoj putanji ka godinama koje su navodno vrhunac seksualnosti za zene, i smatram da je seks fenomenalna stvar, uvijek bih lakse i radije zivjela bez sexa nego bez ljubavi....very jednostavno :D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#18

Post by Irm@ »

ma nema sanse da se odlucim...evo sjedim ispred monitora vec 15 min i razmisljam li razmisljam... :-?
...
....
.....
......
i mogla bih ovak...anketa je bas iskljuciva a u zivotu i jednoj normalnoj vezi stvari uopce nisu takve... :-)
ako moze i treca opcija: "ljubavna veza-sex included" :D vjerujem da bi se za ovu vecina odlucila :)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#19

Post by anais_nin »

laradnaat wrote:moguće je da sam idealista, iako se smatram totalnim realistom i racionalistom.
ipak i pored svih situacija i stvari kroz koje sam prošao, i pored mnogobrojnih sexualnih iskustava, još uvijek smatram da bez ljubavi je sve to trulo.
dobar sex je dobar sex, i tome ne treba komentar, ali šta je dobar sex?!
eh sad posto sam naglasila da bih uvijek radije izabrala ljubav, da se osvrnemo na pitanje sexa...budimo realni sex i ljubavi nisu isto....isto kao presjek skupova, mogu se podudarati ali i ne moraju....

i opet iskreno, za fenomenalan sex, ipak nije potrebna ljubav....niti ljubav i intenzivni osjecaji garantuju dobar sex...da li nas vjerovatno psihicki i emotivno vise ispunjava seksualni odnos sa osobom koju volimo? DA....ali isto tako je moguce imati nezaboravno dobar sex s nekim ko nam nije cak ni drag....i nije to tako samo za muskarce....to se desava i zenama....samo sto je nama anatomija malo komplikovanija, pa taj fenomenalan sex ne mora ici ruku pod ruku sa vaginalnim orgazmom, ali i to se desava :D

natprosjecno dobar sex je obicno rezultat intenzivne hemije/privlacnosti izmedju dvoje ljudi, koji su jednostavno kompetabilni anatomski i fizicki...i isti ne zahtjeva prisutnost bilo kakvih ljubavnih/romanticnih osjecaja....

s druge strane kad imas dobru vezu ispunjenu ljubavlju onda mozes poraditi na tom seksualnom dijelu i dovesti ga do tog nivoa nezboravnosti....dok je obrnuto rijetkost :D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#20

Post by Irm@ »

:-D evo u srce si me pogodila post-om :D :-D
odmah odabrah ovo ljubav...pa nek padnu cuskije :-D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#21

Post by Vozdra_123 »

anais_nin wrote:
laradnaat wrote:moguće je da sam idealista, iako se smatram totalnim realistom i racionalistom.
ipak i pored svih situacija i stvari kroz koje sam prošao, i pored mnogobrojnih sexualnih iskustava, još uvijek smatram da bez ljubavi je sve to trulo.
dobar sex je dobar sex, i tome ne treba komentar, ali šta je dobar sex?!
eh sad posto sam naglasila da bih uvijek radije izabrala ljubav, da se osvrnemo na pitanje sexa...budimo realni sex i ljubavi nisu isto....isto kao presjek skupova, mogu se podudarati ali i ne moraju....

i opet iskreno, za fenomenalan sex, ipak nije potrebna ljubav....niti ljubav i intenzivni osjecaji garantuju dobar sex...da li nas vjerovatno psihicki i emotivno vise ispunjava seksualni odnos sa osobom koju volimo? DA....ali isto tako je moguce imati nezaboravno dobar sex s nekim ko nam nije cak ni drag....i nije to tako samo za muskarce....to se desava i zenama....samo sto je nama anatomija malo komplikovanija, pa taj fenomenalan sex ne mora ici ruku pod ruku sa vaginalnim orgazmom, ali i to se desava :D

natprosjecno dobar sex je obicno rezultat intenzivne hemije/privlacnosti izmedju dvoje ljudi, koji su jednostavno kompetabilni anatomski i fizicki...i isti ne zahtjeva prisutnost bilo kakvih ljubavnih/romanticnih osjecaja....

s druge strane kad imas dobru vezu ispunjenu ljubavlju onda mozes poraditi na tom seksualnom dijelu i dovesti ga do tog nivoa nezboravnosti....dok je obrnuto rijetkost :D
ma ti mala puno nesto znas o ovome :D
da nisi mozda SEXOLOG :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#22

Post by Vozdra_123 »

jesam musko sam....
ali moram priznati kad sam bio sa nekim ko mi je bio pravo drag
bilo mi je bolje u krevetu :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#23

Post by anais_nin »

Irm@ wrote::-D evo u srce si me pogodila post-om :D :-D
odmah odabrah ovo ljubav...pa nek padnu cuskije :-D
eh meni je to vrlo jednostavan izbor :D naravno da je sex bitan, ali ljubav je puno bitnija :D i ja puno laprdam o seksu, i analiziram seksualnost, to mi je profesionalna deformacija, ali oni koji me dobro znaju, znaju da uvijek u zivotu razmisljam i odlucujem srcem, skoro nikad glavom ili hormonima :D ma ljubav je zakon :D
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#24

Post by black »

anais_nin wrote:
Irm@ wrote::-D evo u srce si me pogodila post-om :D :-D
odmah odabrah ovo ljubav...pa nek padnu cuskije :-D
eh meni je to vrlo jednostavan izbor :D naravno da je sex bitan, ali ljubav je puno bitnija :D i ja puno laprdam o seksu, i analiziram seksualnost, to mi je profesionalna deformacija, ali oni koji me dobro znaju, znaju da uvijek u zivotu razmisljam i odlucujem srcem, skoro nikad glavom ili hormonima :D ma ljubav je zakon :D
ImageImage
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#25

Post by Drumer »

anais_nin wrote:
Irm@ wrote::-D evo u srce si me pogodila post-om :D :-D
odmah odabrah ovo ljubav...pa nek padnu cuskije :-D
eh meni je to vrlo jednostavan izbor :D naravno da je sex bitan, ali ljubav je puno bitnija :D i ja puno laprdam o seksu, i analiziram seksualnost, to mi je profesionalna deformacija, ali oni koji me dobro znaju, znaju da uvijek u zivotu razmisljam i odlucujem srcem, skoro nikad glavom ili hormonima :D ma ljubav je zakon :D
Anais ruleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees. :D :D :D :kiss:
Post Reply