Ljubav, stvarnost ili mit?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#26

Post by BigusDickus »

Stari wrote:
horns&drums wrote:
Zox wrote:Privlacnost naspram ljubavi = trava naspram heroina
Sex povrsnih poznanika naspram sexa u braku = heroin naspram trave

Sex u braku nakon 20godina uvjezbavanja te discipline.... naspram sexa u drugom srednje (pokraj mjesalice za malter) = Martel konjak sa 5 zvijezdica ...naspram prokisle pive
Lijepo receno Stari...iskustvo progovara iz tebe... :)

Sex povrsnih poznanika je, po mom misljenju, vrlo blizak masturbaciji. Nizanje uvjezbanih pokreta i dodira, koji se svidjaju vecini i pricinjavaju im zadovoljstvo. Nema nikakve individualnosti, pa samim tim ni intimnosti. Plitko k'o lavor, a i poprilicno dosadno. :roll:

Sto se dvoje bolje poznaju, vise su u stanju pruziti zadovoljstvo jedno drugom, nasuprot zadovoljavanju samo sebe, sto je najcesce slucaj kod seksa neznanaca. Mislim, uzbudljivo je to "padobranstvo", na neki nacin i do odredjene granice, jer drkanje k'o drkanje, dosadi prije ili kasnije. :D

Tek kad nekoga stvarno zavolis, onda shvatis da je sex u stvari zacin, a nikako glavni sastojak veze. :) Uh, prenese me... :-) :D
nata-
Posts: 35
Joined: 13/01/2005 11:54

#27

Post by nata- »

Tek kad nekoga stvarno zavolis, onda shvatis da je sex u stvari zacin, a nikako glavni sastojak veze. :) Uh, prenese me... :-) :D[/quote]

Da si bliže sad bi te Cookila za ovu konstataciju, TAKO JE!
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#28

Post by Stari »

Vidim ...moju stilsku figuru od maloprije ....je stovani BigusDickus protumacio nesto malo vise akademski nego sto je tvorac to prvobitno bio zamislio.

Ovako ....nemam nista protiv vodjenja ljubavi u drugom srednje...i ne pokusavam to nikako poistovjetiti sa ...samozadovoljavanjem. Radi se naime samo o tome da je pisac ovih redaka imao ....ne bas sretnih iskustava u toj zivotnoj dobi. Time naravno ne zelim reci da su svaciji pokusaji u 2-om srednje bili jednako (ne)uspjesni....ne , nikako.
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#29

Post by BigusDickus »

Nisam ni ja poistovijetio te dvije stvari, gluho bilo, pu, pu, pu... :D... Samo sam htio da naglasim svu ispraznost i besciljnost konstantnog mijenjanja sexualnih partnera. Nekakvo nakupljanje "iskustva", "poena", cega vec, a u stvari samo niz kratkotrajnih zadovoljstava. Malo ti digne samopouzdanje, osjecas se prividno nadmocno u odnosu na one kojima se manje puta "posrecilo", a u sustini nisi stvarno sretan. Govorim sa muskog aspekta, ali ni djevojke se puno ne razlikuju.

Kao sto rekoh, samo zacin...a zacin bez glavnih sastojaka ne moze zadovoljiti nikoga.
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#30

Post by zili »

ljubav je trajanje


udvoje


:)
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#31

Post by hananah »

Za one koji je nisu upoznali je samo mit, za one koji su je upoznali je stvarnost. Samo zna da boli. Jako :( Ali ne bi ljubav bila ljubav da nije tako :) To je znak da je prisutna i blago onima koji su je upoznali jer je najljepsi osjecaj na svijetu. Mnogi zivot prozive i nikad im se ne desi. :(
Ja sam sretnica, boli, ali sam ipak sretnica, i zato sto sam upoznala ljubav ja sam u stanju nositi sve nedace ovoga svijeta dok dignute glave koracam jer ljubav je nesto predivno i ja to znam :)
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#32

Post by Sarajevska Princeza »

Mayo pa imas razlicitih vrsta ljubavi. :)
Deluxe
Posts: 163
Joined: 11/05/2004 10:53
Location: Sarajevo
Contact:

#33

Post by Deluxe »

Pa kad već ima raznih definicija ljubavi, možemo je definisati i kao prilogađavanje emocija fizičkoj potrebi. 8-)
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#34

Post by Sarajevska Princeza »

Nije lose nije lose DELUXE. :P Zaboravio si duhovnu i mentalnu konekciju. :)
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#35

Post by _MaYa_ »

BigusDickus wrote:Nisam ni ja poistovijetio te dvije stvari, gluho bilo, pu, pu, pu... :D... Samo sam htio da naglasim svu ispraznost i besciljnost konstantnog mijenjanja sexualnih partnera. Nekakvo nakupljanje "iskustva", "poena", cega vec, a u stvari samo niz kratkotrajnih zadovoljstava. Malo ti digne samopouzdanje, osjecas se prividno nadmocno u odnosu na one kojima se manje puta "posrecilo", a u sustini nisi stvarno sretan. Govorim sa muskog aspekta, ali ni djevojke se puno ne razlikuju.

Kao sto rekoh, samo zacin...a zacin bez glavnih sastojaka ne moze zadovoljiti nikoga.
a da napravimo kompromis? meni ne trebaa ljubav, tebi ne treba sta ono rece :D
uglavnom shvatila sam :) jesi za :D ma ja imam ljubavi i previse ne znam sta sam ja , izvor ljubavi :)

ono zar ne osjecate hehe cak i keramicke patke volim ehehe

kontam da nisam nekakav svetac koji prosvjetljuje ljude :\ godilo bi mi malo sna

:zzzz:
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#36

Post by BigusDickus »

A da se ti ipak malo naspavas i otrijeznis...ili te prodje to sto si vec uzela... :D
Gazz
Posts: 1779
Joined: 25/05/2004 15:39
Location: Sarajevo

#37

Post by Gazz »

a sto ti vodis brigu o njoj :roll: :D
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#38

Post by BigusDickus »

Ovo je samo dobronamjeran savjet forumasu u problemima...vidis u kakvom je stanju...na drugoj temi je spominjala "metak u celo"... :shock: :D
Gazz
Posts: 1779
Joined: 25/05/2004 15:39
Location: Sarajevo

#39

Post by Gazz »

mozda bih je ja mogla poslusati s tim "metkom u celo" :D

samo ne znam u cijem bi celu zavrsio :roll: :D
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#40

Post by BigusDickus »

Vidis da je nisam bez razloga posavjetovao... :D
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#41

Post by _MaYa_ »

:roll: hehe eee decki danas sam bolje...doduse ne puno bolje...:)

hvala na brizi, nista od metka :P
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#42

Post by scarface32 »

ljuba=novac
bez para nema ni ljubavi.
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#43

Post by blue033 »

Ponekad pozelim da je mit, ali ipak je stvarna kao i bol kojim na kraju placamo sve te lijepe trenutke.
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#44

Post by _MaYa_ »

hmmm ne mislim da bol ima veze s ljubavlju vec s nemogucnoscu rjesavanja problema

recimo cesto ti je tesko i bolno kad te neko na ulici iz cista mira iznervira...ali se s tim znas nositi i kazes...ah kreten...i nekako to unutra rijesis...

tako bi se isto trebali rjesavati i ljubavni problemi...pa nebi bilo boli
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#45

Post by hananah »

Ma ljubav je ljubav, kakav mit, Titan je mit, a ljubav je kult :)
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#46

Post by blue033 »

Mayo kad bi ljubav bila tako jednostavna ne bi se niko ni pitao da li je stvarnost ili mit. Kretena na ulici sad vidis i ko zna kad, ali ako mjesecima ili godinama provedes svaki dan s nekim to nije isto.
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#47

Post by _MaYa_ »

hmmm kad s nekim provodis godine to isto nije ljubav...to je navika...

jer se onda zaljubljujes u druge ...e kad se tzaljubljujes u druge to je ljubav...
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#48

Post by blue033 »

Tacno moze postati navika, ali ne mora znaciti.
Kad sam s nekim ne zaljubljujem se u druge 8)
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#49

Post by _MaYa_ »

koga ti lagis mene il sebe? 8-)

dobro, dobro, ne moras mi dokazivati....

:D
Post Reply