Ljubav sa drugom vjerom

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#1 Ljubav sa drugom vjerom

Post by addo888 »

Sta bi vi ucinili kad bi se strasno zaljubili u jednu djevojku i sve a ona vama kaze "volim te ali mi buducnosti nemamo ako ti ne predjes na moju vjeru".Bi li to ucinili?
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#2

Post by Stitch__ »

ne :D ne zato sto smatram svoju "vjeru" svetom bla bla bla nego zato sto osoba koja nekog iskreno voli, nikad tako nesto ne bi trazila :)

e, da, i ja jesam, kako kazes, "strasno zaljubljen" u djevojku druge vjere i ide nam super bez obzira na to :) :) :)
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#3

Post by ztluhcs »

Stitch__ wrote:ne :D ne zato sto smatram svoju "vjeru" svetom bla bla bla nego zato sto osoba koja nekog iskreno voli, nikad tako nesto ne bi trazila :)

e, da, i ja jesam, kako kazes, "strasno zaljubljen" u djevojku druge vjere i ide nam super bez obzira na to :) :) :)
Da li to implicira da je tvoja vjera prva? :shock:

:lol: :lol: :lol:
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#4

Post by addo888 »

Beatrice_22 wrote:cini mi se da si uputio pitanje muskom rodu, ali evo:)

nekako sam duboko uvijek vjerovala da istinska ljubav ne postavlja uslove... ali ako sam zaljubljena, kako ti kazes "strasno"... da, ucinila bih sve, ako to znaci da cemo ostati zajedno. mada covjekova vjera ostaje u njemu zauvijek, mada tebe niko ne moze odvojiti iz konteksta religije i sredine u kojim si rastao, ako ona zeli neku zvanicnu potvrdu... ok. ako je ljubav prava.
E pa tako i ona razmislja

I smatra da mjesani brakovi nemaju buducnosti, jer ona zeli da joj djeca odrastu kao katolici i da zive u katolickoj sredini sa istim obicajima i sve sto ide uz to :)
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#5

Post by addo888 »

Ne radi se o meni,ja to vala nebi ucinio .Radi se o bliskom rodjaku,i on papak bi to ucinio.Inace,ne praiktuje vjeru nesto posebno ali presao bi on iste sekunde da ga nije strah i sramota njegovih :-)
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#6 Re: Ljubav sa drugom vjerom

Post by Harrys »

addo888 wrote:Sta bi vi ucinili kad bi se strasno zaljubili u jednu djevojku i sve a ona vama kaze "volim te ali mi buducnosti nemamo ako ti ne predjes na moju vjeru".Bi li to ucinili?
Addo,na ovo ima samo jedan odgovor.
Mozda si ti strasno zaljubljen ali ona sigurno nije jer u protivnom ne bi nikad postavila taj zahtjev i dala na znanje da joj je nesto drugo vaznije u zivotu.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#7

Post by Eshek »

Ako je to prava ljubav, ja sam Tutankamon :roll:

Neka on njoj proba natuknuti da ona pređe na njegovu vjeru (da im djeca tobože ne bi bila iz mješovitog braka) pa će vidjeti koliko ga voli.

Digla mi se kosa kada sam ovo pročitao :x
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#8

Post by Eshek »

Beatrice_22 wrote:vidis, on ne praktikuje svoju vjeru i lakse mu je prihvatiti drugu. a njegovu odluku nastoj postovati :) do ljubavi su cudni putevi :) :-)
Mislim da poenta i nije u njemu i u vjeri.

Danas vjera, sutra će tražiti da mu bira prijatelje, prekosutra da prihvati njenog švalera i da se druži s njim, zakosutra nešto deseto...sve malo po malo...

Veze koje počinju sa uslovljavajem nemaju budućnosti!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#9

Post by Eshek »

Beatrice_22 wrote:jeste harrys, ali sta ako bi naprimjer i u njenoj porodici bio belaj kad bi se udala za nekog ko nije katolik? sta ako bi je se odrekli? to se dogadja cesto. dobro, i njegovi bi imali protiv da on predje na katolicanstvo, ali on izgleda nema. sta ako djevojka mora da odabere izmedju njega i svega sto je dosad imala? i nije ado u pitanju nego njegov rodjak :-) :-) :-) :-) :)
Ako nema petlju da kaže "ja to hoću i ja snosim odgovornost i posljedice", onda je najbolje da joj roditelji nađu muža. Da joj je bosanske ćune, a da nema svoje ja :lol: :lol:
Last edited by Eshek on 31/07/2006 21:33, edited 1 time in total.
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#10

Post by daduli_sa »

Nikada!
Prvo, kod prave ljubavi covjek drugu stranu ne uslovljava!
Drugo, ako je taj navodni rodjak vec i ovako osoba koja ne ganja vjeru onda njegovoj potencijalnoj buducoj moze biti apsolutno svejedno jer ce djeca svakako biti odgajana u duhu vjere koja je "aktivna" u porodici, njenoj vjeri.
Trece i osnovno - to da djeca budu kao iz "jednovjerske" bracne zajednice je skroz glupost jer i kad promijeni vjeru - prezime ostaje! Ili i to namjerava da mijenja?
Sve u svemu - hrpa gluposti i nekako mi se to cini kao sve samo ne kao istinska ljubav!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#11

Post by Eshek »

Beatrice_22 wrote:normalno da nemaju, ali evo on nju izgleda stvarno voli... i tu je problem
Sama si rekla. Problem, ne ljubav...
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#12

Post by addo888 »

Eto i ja se slazem,neka on kaze "hajde ti predji na islam".Kao da gledam sta bi rekla :-) .Njoj vjera znaci nesto,njemu nista....ali mislim da treba imati obraza,sta ce narod o njemu reci? pusti je da mu sudi prije nego sto ju je i ozenio.Sta ce biti poslje? :roll: :x

ja mu kazem da je odjebe,ali on nece.Ima puno lijepsih djevojaka koje luda za njim a i muslimanke su :x
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#13

Post by Sinapsa »

osobe kojima religija sacinjava dobar dio identiteta, a ne tolerisu i respektuju tudje, trebaju brati cvijece iz svoje baste.....Takvi nisu za mjesanja jer su im krvna zrnca prekvalitetna da bi hin usrala stvaranjem hibrida, ili sto bi Hitler reko bastarda...
Eto cvijete moj, ti si prelijep, predivan, ma volim te samo tako, al´de, Boga ti, promijeni samo miris ako hoces da budes moj.. :(

Meni se takvi ljudi gade... :(
Last edited by Sinapsa on 31/07/2006 21:50, edited 1 time in total.
addo888
Posts: 242
Joined: 15/07/2006 20:42

#14

Post by addo888 »

Beatrice_22 wrote:
addo888 wrote:Eto i ja se slazem,neka on kaze "hajde ti predji na islam".Kao da gledam sta bi rekla :-) .Njoj vjera znaci nesto,njemu nista....ali mislim da treba imati obraza,sta ce narod o njemu reci? pusti je da mu sudi prije nego sto ju je i ozenio.Sta ce biti poslje? :roll: :x

ja mu kazem da je odjebe,ali on nece.
e vala ako ce se natezati haj ti predji na katolicanstvo, haj ti predji na islam, onda eshek ima pravo - nema tu nicega.

ali kako mozemo znati da on nju stvarno ne voli. kako rece, on bi vec davno to ucinio da se ne boji svojih. sad, za nju ne znam...
Ne sumnjam u to da je voli,voli i ona njega ali dolazi iz tradiconalno hrvatske porodice.Ali i on iz tradicionalno bosanske,samo sto ga je ljubav povukla pa ne razmislja...njegovi je ne podnose,ali sta ces ljubav nezna granice
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#15

Post by Stitch__ »

to "sta ce narod reci" mi tako ide na zivce da je neopisivo :x

sta me briga nek prica sta hoce :x zasto bi to bio moj problem :x

a ti si njemu dobro rekao. ako ga ne moze prihvatit takvog, ne treba mu nikako. ko je jebe, nije da nema cura :) evo beatricita za udaje :-) :D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#16

Post by Eshek »

addo888 wrote:Eto i ja se slazem,neka on kaze "hajde ti predji na islam".Kao da gledam sta bi rekla :-) .Njoj vjera znaci nesto,njemu nista....ali mislim da treba imati obraza,sta ce narod o njemu reci? pusti je da mu sudi prije nego sto ju je i ozenio.Sta ce biti poslje? :roll: :x

ja mu kazem da je odjebe,ali on nece.
nije ba važan narod. Slučajnost je da njemu vjera nije bitna. Kao što napisah, sutra će biti "moramo djeci dati katolička imena da se moje komšije ne bi uznemirile", pa "ti ne bi trebao spominjati svoje porijeklo da se ne bi čulo da si bio nešto drugo", "bolje da tvoji ne dolaze ovamo jer će se saznati da nisi uvijek bio katolik". To nema kraja.

Nepojmljivo mi je da postoje takvi mutavci...
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#17

Post by Stitch__ »

ado888 nastelit cemo tom tvom rodji drugaricu, nista se ti ne boj :D

beatricita, imam vamo jednog katolika, jesi zainteresovana? :D po zelji mijenja vjeru, jeftino pravoslavaca, muslimana, katolika, jevreja...sta god ti je volja, ekstra prilagodljiv, dobro ocuvan, malo presho....cijena? prava sitnica :D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#18

Post by Eshek »

OK, jasno mi je kako bi ga ona prevela u katoličanstvo, ali mi nije jasno kako bi popravila onaj mali hirurški zahvat koji se bosancima često radi u mlađoj dobi? Nije to MS Windows, niti ima UNDO opcije :D :D
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#19

Post by ztluhcs »

E sva¹ta, ljudi poèeli i sa drugom vjerom voditi ljubav, nije im dosta ljudi, zivotinja i pomagala.... :shock:
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#20

Post by Sinapsa »

Neovisno od toga ko koga hoce na sto da prevede, navede....
Netolerantnim ljudima neces biti dobar ni ako zatres svaki gram svog identiteta i postanes (tj. glumis) ono sto nisi....
Ako taj momak ima imalo samopostovanja i onda ce shvatiti sada, a ako nema onda ce shvatiti kasnije kada mu ruzicaste naocare spadnu sa ociju... Nikada on nece biti dobar katolik i Hrvat, koliko bi njenom tati bilo milo... On ce njenoj familiji vjerovatno vazda vonjati na islam (ili neku drugu religiju)...
U ovakvim slucajevima tj. ovakvim ljubavima uglavnom ce jedno morati za pocetak da nastrada. Ona ako se suprostavi roditeljima, familija ce je se u najgorem slucaju odreci. On ako "prihvati" drugi identitet morace sebe da ponizi - sto ce mu dugorocno stvoriti probleme....A kada jedno pati, onda obadvoje pate.
Osudjeni su ili na prekidanje veze ili na patnju, sto nekada i nije tako losa opcija kao sto na prvi pogled izgleda......
Last edited by Sinapsa on 31/07/2006 22:28, edited 2 times in total.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#21

Post by Sinapsa »

Stitch__ wrote:ado888 nastelit cemo tom tvom rodji drugaricu, nista se ti ne boj :D

beatricita, imam vamo jednog katolika, jesi zainteresovana? :D po zelji mijenja vjeru, jeftino pravoslavaca, muslimana, katolika, jevreja...sta god ti je volja, ekstra prilagodljiv, dobro ocuvan, malo presho....cijena? prava sitnica :D
....a karoserija mu kooooo curica... :lol:
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#22

Post by FFK as Lucy01 »

Ovo bi se i biznis mogao otvoriti....:D :D

Oglas:
Povoljno prevodim ljude s jedne vjere na drugu, za potrebe braka, ljubavi, glasanja i funkcionerskog polozaja u partiji od interesa.
Cjenovnik:
Sa pravoslavlja i katolicanstva, na islam: 50KM
Sa islama, na pravoslavlje i katolicanstvo: 100KM (prisivanje suneta extra).
Sa islama na judeizam: 5KM (samo platis knjigicu).
Hindusi, Kinezi i ostali ispuniti aplikaciju prije odredjivanja cijene.
Za ostale informacije nazvati 1-888-535-7878 ili posjetiti web site http://www.mijenjam-vjeru-ko-carape.com
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#23

Post by Harrys »

Beatrice_22 wrote:jeste harrys, ali sta ako bi naprimjer i u njenoj porodici bio belaj kad bi se udala za nekog ko nije katolik? sta ako bi je se odrekli? to se dogadja cesto. dobro, i njegovi bi imali protiv da on predje na katolicanstvo, ali on izgleda nema. sta ako djevojka mora da odabere izmedju njega i svega sto je dosad imala? i nije ado u pitanju nego njegov rodjak :-) :-) :-) :-) :)
beatrice,ono sto sam napisao,mislio sam generalno za sve vjere na svijetu a odnosi se podjednako na muskarce i zene.Roditelji nemaju sta da se pitaju u takvim stvarima.Ukoliko bi svak zadrzao svoju vjeru,trebalo bi da zadovolji stranu roditelja.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#24

Post by alphonse kauders »

Lucy01 wrote:Ovo bi se i biznis mogao otvoriti....:D :D

Oglas:
Povoljno prevodim ljude s jedne vjere na drugu, za potrebe braka, ljubavi, glasanja i funkcionerskog polozaja u partiji od interesa.
Cjenovnik:
Sa pravoslavlja i katolicanstva, na islam: 50KM
Sa islama, na pravoslavlje i katolicanstvo: 100KM (prisivanje suneta extra).
Sa islama na judeizam: 5KM (samo platis knjigicu).
Hindusi, Kinezi i ostali ispuniti aplikaciju prije odredjivanja cijene.
Za ostale informacije nazvati 1-888-535-7878 ili posjetiti web site http://www.mijenjam-vjeru-ko-carape.com
Hahhaha.

Ma meni ovi "prelasci" na neku vjeru isto fudbalski transferi- igrao je za reprezentaciju Islama, ali sad je bez obeštećenja prešao u N.K. Katolicizam iako je za njega bio zainteresovan i Evangelizam :-D
User avatar
black
Posts: 17147
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#25

Post by black »

Na dvoje od dvije vjere
davno je to bila hajka
nasa ljubav kraja nema
jedan zivot jedna bajka
kad se dvoje mnogo vole kakve veze vjera ima
predrasude nas ne bole
ja Mihajlo ti Fatima


:oops: :D
Post Reply