Ljubav kad predjes tridesetu

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#876 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Mutivoda »

eh nek' si mu ti rek'o :thumbup:
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#877 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Stoner »

Ne znam koliko su predrasude.

Znam za skandinavski feminizam, za skandinavsku hladnoću i nepristupačnost. Za "Somboer" stil života.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#878 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Zviz »

Stoner wrote:Ne znam koliko su predrasude.

Znam za skandinavski feminizam, za skandinavsku hladnoću i nepristupačnost. Za "Somboer" stil života.
Skandinavski feminizam se u 99% primjera odnosi na Island, tamo je zena tako reci glavna u kuci. Ja nekog feminizma u Danskoj nisam ni vidio ni cuo. Pocnimo samo od plata u prosjeku zene zaradjuju oko 10% manje!
Od brojnih danaca poznam samo jednog sto ozeni neku pokraj koje ne moze ni da izadje sa prijateljima vani bez da mu ona odobri..

Nepristupacnost? To je vise kakv si ti kao lik, ima Bosanaca koji se uspjesno drzue sa Dancima i Dankinjama ali njigov nacin ponasanja i pogled na zivot bi u BiH bio jako poprikeo gledan, jednostavni ti ljudi se raziluju od mentaliteta u BiH kao nebo i zemlja. Ali to se i trazi ako hoces da upadnes u "strano" dustvo - bilo bi suvise naivno ocekivati da se citava Danska prilagoti sakici.

To o suzivotu bez papira sta ima veze... zivis skupa i eto. Zakonom je sve uredjeno.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#879 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by insomnia78 »

Ma ima svugdje i andjela i akrepa
Zavisi i kako se postavis


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
bang and blame
Posts: 4870
Joined: 29/06/2014 23:41

#880 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by bang and blame »

..."austrijanski" ...
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#881 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Zviz »

bang and blame wrote:..."austrijanski" ...
eto austriski :skoljka:
bang and blame
Posts: 4870
Joined: 29/06/2014 23:41

#882 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by bang and blame »

Hehehehe.. Hajd' to.. :) Nego, kakvih se to ti obicaja drzis?
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#883 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Zviz »

bang and blame wrote:Hehehehe.. Hajd' to.. :) Nego, kakvih se to ti obicaja drzis?

osobno
Jednu sedmicu sam abiciozan i marljiv drugu ljen
jednu pricam direktno drugu indirektno...

inace
lederhosen, planiranje svega, ako nije po mom samo stopiram s radom...


nikad nebi u redu za cekanje se zalio i ako idu stvari sporo, sutim i cekam
ili da na nekom javnom mjestu malo glasnije pricam, kod mene se na javnim mjestima sapce

privatluk je svetinja

nikad me nepistaj sta radim

brdo navika i obicaja koje u BiH nisam ni vidio ni cuo do sada...


Navest cu ti par stvari u svom ponasanju pa ti sam vidi...

Poljubci na obraz su obavenzi i kad su muskarci u pitanju


Recimo sta meni u BiH najteze pada tj. to neko ogovaranje, dokazivanje, vikanje i mangupiranje. Naravno ne svi ali veliki broj se tako odnosi. Ili taj neki porodicni pritisak, kao sve sto radis radis zbog drugih a ne zbog sebe.

Mais c’est pas possible! i Grüß Gott
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#884 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Amy82 »

...
Last edited by Amy82 on 20/10/2019 14:59, edited 1 time in total.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#885 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by AstorH »

Stoner wrote:Bosanke su daleko zgodnije od Francuskinja i Austrijanki.

Najgore žene na svijetu - Skandinavke.
Naravno. Samo bi ovo preformulirao iz najgore u najruznije.


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#886 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Ramzess Veliki »

Jokericious wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Pirija wrote:zene u 30-im su jos uvijek frustrirane... tek nekad sa 40 malo poravne i opuste se
Pa treba ih razumijeti ... htjele bi da imaju 25 ... i ja bih htio da imam 25 ali šta ćeš, nema se pa eto ... :sad:
Ja cekam da dodjem do 25. Zasto svi uzimaju te godine za najbolje? Da se pripremim sta me ceka. :D
Nisam mislio na godine ... :oops:
bang and blame
Posts: 4870
Joined: 29/06/2014 23:41

#887 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by bang and blame »

I ja se smijem- grohotom :mrgreen:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#888 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by lavorpunvode »

Jokericious wrote: Ja cekam da dodjem do 25. Zasto svi uzimaju te godine za najbolje? Da se pripremim sta me ceka. :D
Mozda ces se razocarati ali ne ceka te apsolutno nista. Iz iskustva djevojke/zene od 25. Stavise, bilo je puno boljih razdoblja i vjerujem da ce ih tek biti za koju godinu. Sad bih se potpisala da mogu prespavati narednih godinu, dvije. Probudis se a sve brige rijesene, sve sto je na mirovanju - konacno krenulo, sve sto je krenulo naopako, samo se rijesilo. Eee, sto bi to bilo lijepo.. :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#889 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Zviz »

Nigdje veze... kad samo vidi poznanice i prijateljice koje su nadmasile 30-u barieru :D Oh jesu pesimisticne i zivcane, i nake i vake - uzas a ljubomora na mladje batake sjeva li sjeva ... tacno vidis onaj pogled u ocima, sta to ona ima bolje od mene pa ono "ona je mladja" auuu kao da joj zdrav zub vadis :mrgreen:
bang and blame
Posts: 4870
Joined: 29/06/2014 23:41

#890 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by bang and blame »

Upravu si, niĐe veze. Nije da ste nesposobni do 43-će već, niste ni tada.. Nikad.
A, za ovo drugo : :chmoljava:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#891 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Ramzess Veliki »

bang and blame wrote:Upravu si, niĐe veze. Nije da ste nesposobni do 43-će već, niste ni tada.. Nikad.
Ma ni za poslije ... 8-)
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#892 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Jokericious »

lavorpunvode wrote:
Jokericious wrote: Ja cekam da dodjem do 25. Zasto svi uzimaju te godine za najbolje? Da se pripremim sta me ceka. :D
Mozda ces se razocarati ali ne ceka te apsolutno nista. Iz iskustva djevojke/zene od 25. Stavise, bilo je puno boljih razdoblja i vjerujem da ce ih tek biti za koju godinu. Sad bih se potpisala da mogu prespavati narednih godinu, dvije. Probudis se a sve brige rijesene, sve sto je na mirovanju - konacno krenulo, sve sto je krenulo naopako, samo se rijesilo. Eee, sto bi to bilo lijepo.. :D
I ja mislim da je ljepse sa 5, 10, 15 godina nego sa 25. Ali vidim da drugi pisu pa da upitam. :D
Zavisi i kako se ko snadje. :D
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#893 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by prog321 »

Zviz wrote:
Nigdje veze... kad samo vidi poznanice i prijateljice koje su nadmasile 30-u barieru :D Oh jesu pesimisticne i zivcane, i nake i vake - uzas a ljubomora na mladje batake sjeva li sjeva ... tacno vidis onaj pogled u ocima, sta to ona ima bolje od mene pa ono "ona je mladja" auuu kao da joj zdrav zub vadis :mrgreen:

Zna Zviz. Zna. :thumbup:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#894 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Zviz »

Vidim ja da ovdje ima neka tajna aniti simpaticnost do Francuskinja i Austrijanki... a mislim da iza propagande stoji ovaj feministicki pokret AFŽ (izgovorno: AFeŽe) :D

Nista onda cu se drzati ovih Lihtenstajnki

Image
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#895 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Bluemore »

nije losa zviz, ima krasan osmijeh
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#896 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Ramzess Veliki »

Bluemore wrote:nije losa zviz, ima krasan osmijeh
Ima i Audija ... :shock:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#897 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Zviz »

sherbett wrote:nije ružna, al je totalno bezveze ženska. Ti zviz si tip sve samo po špagi..zato i ne možeš s nemirnim balkanskim duhom :diva:
mnogo mi djeluješ miran i dosadnjikav tip. možda se i varam..al daj nabroj neka uzbuđenja koja možeš prirediti osim jedrenja i skijanja, i zajedničkih uramljenih diploma po fancy uštogljenim restoranima?
daj mi još reci, jel kad dođeš u restoran kušaš vina prije nego ti ga serviraju?

drag si mi zviz, mnogo..al što si snob to nema nigde! mislim, secondo la mentalita Balcanese
Nebi rekao da sam snob, jel to sto nosim salove, sto imam vise jakni i sesira nego gaca i carapa u ormaru? Ne nisam snob daleko od tog. Nepalim se na kravate i ona biznis odjela. Ne jedem u skupim restoranima (ponekad ali vise zbog drugih nego sebe), niti su mi privlacni, vecina ih bjedno izgleda a jos bjedniju ponudu imaju. Ako neko pravi neki znj sendvic ali da valja te isti prodaje na standu negdje ja cu tu prije otici kupiti i onda do bliznjeg parka sjest i pojesti.

Miran tip da, stripljiv i stuljiv isto. Mozda u neku ruku i dosadno malo za neke, ali polako. Meni ljudi koji se penju po stolovima i traze neku paznju kroz taj nacin idu na zivice. Dosadni su mi. Ja privucem paznju stim sto sam miran.

Nisam prohtjevan, sa minimalima se snjadem i mogu biti zadovoljan.

Sto se tice restorana... znam sta hocu, ne treba mi ni degustacija, znam vec unaprijed sta valja sta ne, jer ja kod kuce sve probam prvo za svaki slucaj :D

To kacenje diploma po zidovima. Iskren da budem vise mi kod roditelja oni su ponosni pa to kacili, ja imam samo kopije kod sebe radi reda. :D

Podosta mi je svejedno, ne osudjujem nikoga sta god da radi, pa tako je jedna prijateljica dvanih dana kad je odlucila da snima one erotske prvo mene upitala sta mislim o tom itd. Ne gledam nikoga poprijeko, samo kad vidim da me neko hoce budalom praviti ja okrenem ledja i idem svojim putem, briga me sta drugi misle, isto koliko i druge briga sta ja mislim. To nije biti snob.

Da treba biti reda, i linija i plana i drzati se istog inace ce bi svaki dan bio niti znas sta ces poceti ni kad zavrsiti. Zato vrijeme i planiranje je alfa omega. Svetinja bar za mene. Ja se izgubim kad je sve ono haj ho kako god bez plana. Da ja kad pakujem stavri imam listu i krizam. A uvije imam spreman kofer za kraci ili duzi vikend, spakovan u slucaju necega, samo ga potegnem ali to je kao emergency :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#898 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Ramzess Veliki »

sherbett wrote:... i da razlikujemo vina, i rakije, i sireve i pršute, da znamo koje vino uz koje jelo, imamo diplome, a i ramove...i ne možeš ti iz svog ugla to da osuđuješ ili da pljuješ
Nemojte sad da se prepucavate mojim diplomama. :roll:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#899 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Zviz »

sherbett wrote:Zviz, eh Zviz...dva smo sveta različita :D

Dobar si ti Zviz, al ne možeš da očekuješ da svi budu takvi, i ako nisu da divljaci s Balkana..znamo mi da se ponašamo u predsjednikovom uredu, i u kafani na stolu.
i da razlikujemo vina, i rakije, i sireve i pršute, da znamo koje vino uz koje jelo, imamo diplome, a i ramove...i ne možeš ti iz svog ugla to da osuđuješ ili da pljuješ
Niti osudjujem niti pljujem da budem nacisto! Ja kazem ako uzmem u globalu prosjecnog covjeka sa tih prostora koji posjeduje taj mentalitet (koji nije ni negativan ni pozitivan nego je takakv kakav je) to opet nema nista jel on poznaje vino ili rakiju ili zna razlikovati granicnu rampu od napratne rampe - to uopste nije pitanje.

Kazem samo sta meni licno odgovara, jer znam sebe kakva sam i kako se volim odnositi. Ja sam previse zatvoren, rezervisan i u jednu ruku tih za te prostore.

Hajd da obrnemo pitanje
I sad mene zanima koja bi balkanka se palila na tipa kao mene ... recimo meni nekada "dopizdi" boobnem kosu u modru boju kao sonic iz one vido igrice, obucem jednu plavu dugi rukava debelu majicu sa sonic nacrtanom figurom nabijem svijetli sesir ali pleteni na zadnji dio glave, po obavezi slama/travka u ustima i onda hajmo javnim prevozom na neku zabavu ...

ili vako doci u posjetu njenim roditeljima - ova kapa, majica, sorc
Image

Svicarsku sweatshirt majcu
Image

Image

:mrgreen: Volijo bi viditi face nego se najesti. Mada mislim da vecina matera bi imala smizla za ovo da prihvati osim onih kalibara kao ona iz Boljeg zivota :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#900 Re: Ljubav kad predjes tridesetu

Post by Zviz »

Nekopcate (neki od vas) meni nije bitno hocel biti musko ili zensko (djete) nego hocel sa skijama ili sa snowbordom izaci... tj. sta ce od to dvoje izabrati ... ja navijam vise za skije.
Post Reply