Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
verter al ne jadan
Posts: 27
Joined: 31/08/2010 11:32

#51 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by verter al ne jadan »

wewa wrote:
verter al ne jadan wrote:
djana77 wrote:Zena koja te stvarno voli nece traziti razloge da ostane u braku,nego nacin da se razvede i da bude sa tobom.Nikad se tvoja draga nece razvesti,to je moje misljenje.
Ne smatram da ste bludnici i slicno.Razumijem sta je prava i iskrena ljubav,samo sam imala srecu da se vjencam sa svojom ljubavi,ali vecina znam da nema takvu situaciju.
Pusti velike planove kraju,budi jos neko vrijeme s njom,ako ti to pricinjava zadovoljstvo,vrijeme ce uciniti svoje.
Sve najbolje vam zelim.
P.S.sto se tice djeteta,tu nema sta da se razmislja,ako mu je otac tako dobar,nije nasilan,alkoholicar i sl,njemu ce biti bolje uz njega,pa makar i u takvom braku nego s nekim koga tek treba da upozna.
Mozda je previse ljudskih dusa na kocki zbog vase ljubavi,cak i ako je obostrano iskrena.
Sviđa mi se Vaš sud,iskren.Dobronamjeran.Vjerujem da je ovaj Post Scriptum najbliže do sad objasnio problematiku.Međutim,postavlja se jedan širi problem.Koje su garancije da će brak ostati takav,kakav je trenutno?Ne smatram sebe uzrokom,već posljedicom takvog braka.Ko garantuje da sve te frustracije izazvane ženinim odbijanjem njega u krevetu,neće eskalirati u nasilje?Svaki dan joj je nešto novo uskraćenoi.Ne prilazi kompu bez mog dopuštenja,oduzimanje mobilnog.Uhvatio ju je u razgovoru sa mnom.I da je ostavim,danas,odmah sad,ona će za njega biti preljubnica.I za svoju porodicu.To će joj biti nabijano na nos čitav život.I biće njemu izgovor za svako naredno uskraćivanje,jer smatra da ima moralno pravo na to.S druge strane,nije fer ni od nje praviti levata od muža,tu se potpuno slažemo.Koketirati s njim zarad mira u kući,kojeg nema.Strepiti od trenutka kad će mu puknuti film i izbaciti na ulicu.Nije fer ni njega zavlačiti,možda bi čovjek imao priliku živjeti s nekim ko će ga zaista cijeniti i poštovati onakvog kakav jeste.Treba voditi računa o dušama koje su na kocki,slažem se.Ne bi mi bila to što jeste da tek tako ostavi sve i dođe k meni.Bila bi sebična kad bi to uradila.Jedina žrtva u svoj toj priči je dječak.Jer,ako mama nastavi takav brak,sutra će joj omiljena uzrečica biti "šta sam ja sve pretrpjela zbog tebe"....
ti pri ovome mislis na ostavljanje djeteta ili?
nisi cuo da djeca obicno pripadnu majci kad dodje do razvoda? je li draga zaposlena?
Trenutno da,i osiguran joj je posao u slučaju razvoda.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#52 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by wewa »

verter al ne jadan wrote:
wewa wrote:
verter al ne jadan wrote:
Sviđa mi se Vaš sud,iskren.Dobronamjeran.Vjerujem da je ovaj Post Scriptum najbliže do sad objasnio problematiku.Međutim,postavlja se jedan širi problem.Koje su garancije da će brak ostati takav,kakav je trenutno?Ne smatram sebe uzrokom,već posljedicom takvog braka.Ko garantuje da sve te frustracije izazvane ženinim odbijanjem njega u krevetu,neće eskalirati u nasilje?Svaki dan joj je nešto novo uskraćenoi.Ne prilazi kompu bez mog dopuštenja,oduzimanje mobilnog.Uhvatio ju je u razgovoru sa mnom.I da je ostavim,danas,odmah sad,ona će za njega biti preljubnica.I za svoju porodicu.To će joj biti nabijano na nos čitav život.I biće njemu izgovor za svako naredno uskraćivanje,jer smatra da ima moralno pravo na to.S druge strane,nije fer ni od nje praviti levata od muža,tu se potpuno slažemo.Koketirati s njim zarad mira u kući,kojeg nema.Strepiti od trenutka kad će mu puknuti film i izbaciti na ulicu.Nije fer ni njega zavlačiti,možda bi čovjek imao priliku živjeti s nekim ko će ga zaista cijeniti i poštovati onakvog kakav jeste.Treba voditi računa o dušama koje su na kocki,slažem se.Ne bi mi bila to što jeste da tek tako ostavi sve i dođe k meni.Bila bi sebična kad bi to uradila.Jedina žrtva u svoj toj priči je dječak.Jer,ako mama nastavi takav brak,sutra će joj omiljena uzrečica biti "šta sam ja sve pretrpjela zbog tebe"....
ti pri ovome mislis na ostavljanje djeteta ili?
nisi cuo da djeca obicno pripadnu majci kad dodje do razvoda? je li draga zaposlena?
Trenutno da,i osiguran joj je posao u slučaju razvoda.
ne smijem nista tvrditi, jer zenu ne poznajem - ali rekla bih da te ne voli dovoljno ili nije sigurna u tebe kao izbor, pa se ne usudjuje ostaviti sigurnost koju ima. jer svi uslovi za razvod su tu.
verter al ne jadan
Posts: 27
Joined: 31/08/2010 11:32

#53 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by verter al ne jadan »

Ljubicasta27 wrote:
verter al ne jadan wrote:
Ljubicasta27 wrote:Je li tajna koliko ti je godina?
Kasne dvadesete ...
26-27?
Ne razumijem,mislim da sam bio dovoljno precizan.Da sam htio ostavljati svoje lične podatke,ne bih se krio pod pseudonimom...Sorry ...
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#54 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by Zlata M. »

verter al ne jadan wrote:
djana77 wrote:Zena koja te stvarno voli nece traziti razloge da ostane u braku,nego nacin da se razvede i da bude sa tobom.Nikad se tvoja draga nece razvesti,to je moje misljenje.
Ne smatram da ste bludnici i slicno.Razumijem sta je prava i iskrena ljubav,samo sam imala srecu da se vjencam sa svojom ljubavi,ali vecina znam da nema takvu situaciju.
Pusti velike planove kraju,budi jos neko vrijeme s njom,ako ti to pricinjava zadovoljstvo,vrijeme ce uciniti svoje.
Sve najbolje vam zelim.
P.S.sto se tice djeteta,tu nema sta da se razmislja,ako mu je otac tako dobar,nije nasilan,alkoholicar i sl,njemu ce biti bolje uz njega,pa makar i u takvom braku nego s nekim koga tek treba da upozna.
Mozda je previse ljudskih dusa na kocki zbog vase ljubavi,cak i ako je obostrano iskrena.
Sviđa mi se Vaš sud,iskren.Dobronamjeran.Vjerujem da je ovaj Post Scriptum najbliže do sad objasnio problematiku.Međutim,postavlja se jedan širi problem.Koje su garancije da će brak ostati takav,kakav je trenutno?Ne smatram sebe uzrokom,već posljedicom takvog braka.Ko garantuje da sve te frustracije izazvane ženinim odbijanjem njega u krevetu,neće eskalirati u nasilje?Svaki dan joj je nešto novo uskraćenoi.Ne prilazi kompu bez mog dopuštenja,oduzimanje mobilnog.Uhvatio ju je u razgovoru sa mnom.I da je ostavim,danas,odmah sad,ona će za njega biti preljubnica.I za svoju porodicu.To će joj biti nabijano na nos čitav život.I biće njemu izgovor za svako naredno uskraćivanje,jer smatra da ima moralno pravo na to.S druge strane,nije fer ni od nje praviti levata od muža,tu se potpuno slažemo.Koketirati s njim zarad mira u kući,kojeg nema.Strepiti od trenutka kad će mu puknuti film i izbaciti na ulicu.Nije fer ni njega zavlačiti,možda bi čovjek imao priliku živjeti s nekim ko će ga zaista cijeniti i poštovati onakvog kakav jeste.Treba voditi računa o dušama koje su na kocki,slažem se.Ne bi mi bila to što jeste da tek tako ostavi sve i dođe k meni.Bila bi sebična kad bi to uradila.Jedina žrtva u svoj toj priči je dječak.Jer,ako mama nastavi takav brak,sutra će joj omiljena uzrečica biti "šta sam ja sve pretrpjela zbog tebe"....
Evo, opet necu reci nista ruzno ... ni prisivati ni tebi ni njoj kojekakve epitete, jer nismo radi toga tu, je l' ...
...al' de vec jednom reci, kad vec trazis misljenja, savjet : sta to ona trpi ?! Ne voli muza, ok ... desi se. Ali, sta trpi ?! ... jer kad kazes "trpi", ja odmah pomislim na fizicko maltretiranje i tako to ... :roll:
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#55 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by Ljubicasta27 »

verter al ne jadan wrote:

Ne razumijem,mislim da sam bio dovoljno precizan.Da sam htio ostavljati svoje lične podatke,ne bih se krio pod pseudonimom...Sorry ...
Ma pomislila sam da si neko koga znam...ok je, sorry tebi ;-)

A sto se konkretne situacije tice....the grass is always greener in other garden... :)

hocu reci, nadji neku slobodnu i ok curu s kojom znas na cemu si, a ne da se patis i ocekujes puno pa se na kraju razocaras..i btw cisto sumnjam, kao i ostali, da ce se razvesti...
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#56 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by mrtva kokoš »

vidi ovo, ne slazu se nije im ok brak, razvedu se... svaka cast!!
a ona pored koliko toliko finog covjeka pored sebe nasla nekloga da je tarlahaci i pravi ga budalom!! :-) :-)
a uzeli se, obecali biti jedno uz drugo i u dobru i u zlu.. :roll:
koji ce ti djavo brak ako ga neces postovati kao instituciju, sto si se ikako udavala ili zenio!!

ovi komentari tipa "da mi zivimo u moralnom drustvu pa haj". pa mi taj moral svakim danom srozavamo na najnize grane sa tim zakljucima. moral nije fiksiran, stoga ljudi iz dana u dan da bi sebe opravdali spustaju grane morala...
sto je danas bilo nemoralno sutra ce biti sasvim ok..

doci ce vrijeme kad ce se ljudi na stanici tarlahaciti. a bas sto smo ljudi trebali bi da imamo neke granice
inace takav covjek nije nista drugo do zivotinja!!
-e cao sta ima
-evo nema nista
-jesi lijepa danas!!
stvarno??
majkemi!!
kiss kiss, tucc tuc...

ja znam da "vama zenama" odg. ovo feministicko pogano vrijeme u kojem kad da vam da covjek prst uzimate ruku...
nije dzaba u narodu "ko odgoji jedno zensko dijete kao da je odgojio 4 muska "...
normalne zene i one koje imaju imalo svijesti slozice se sa ovom mojom konstatacijom...
a samo normalne i zene koje imaju stida ce biti u stanju da to i razumiju!!
jer zena je ta koja vodi igru, gradi kucu, odgaja dijecu i koja bi u sustini trebala da se za vecinu stvari pita
ali ako kojim slucajem pokusa da igra igru koju danas mnoge igraju treba biti otvoren i reci "STANI KURVO"!!

prvo sto je uradila jeste da je zavela slobodnog covjeka sto se ne moze bas desiti slucajno, drugo sto
pravi budalom svog covjeka, trece sto ce dijete, sto otac sigurno ostati uskraceni za koliko toliko prisan odnos...
Image

autor teme je u ovoj prica samo objekat, nista drugo...
verter al ne jadan
Posts: 27
Joined: 31/08/2010 11:32

#57 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by verter al ne jadan »

ne smijem nista tvrditi, jer zenu ne poznajem - ali rekla bih da te ne voli dovoljno ili nije sigurna u tebe kao izbor, pa se ne usudjuje ostaviti sigurnost koju ima. jer svi uslovi za razvod su tu.[/quote]

Slažem se donekle.Ima tu i jedna druga dimenzija.Ona smatra da bi meni život sa ženom koja je već bila u braku i koja meni dolazi s djetetom,nanio više štete nego njoj.A ja opet smatram,da bih ja uz tu ženu preskočio taj najteži period braka,kad ljudi,nakon par godina,shvate da su pogriješili.Spreman sam ja na tuđe uvrede - trpio sam ih dobar dio života,i naučio se nositi s njima.Ali nisam osoba koja će tek tako uletjeti u brak,i onda nakon par godina shvatiti da je uništio nečiji život,samo zato što taj neko nije dovoljno razmišljao o tome koliko je brak ozbiljan.Pola mojih prijatelja ima propale brakove.Pola moje porodice su samohrane majke.Nikad ne bih mogao dopustiti da neko ispašta zbog mene,nesretna žena ili dijete bez oca.Taj izbor nikad ne bih htio imati...Zato smatram da s njom imam tu potrebnu zrelost na tako krupan korak u životu.Jednostavno,ja ne želim napraviti istu grešku kao ona,a ona tu istu grešku ne želi više ponoviti...
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#58 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by wewa »

molim moderaciju da kazni ovaj sovinizam!
detroit-mercy
Posts: 16074
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#59 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by detroit-mercy »

verter al ne jadan wrote:ne smijem nista tvrditi, jer zenu ne poznajem - ali rekla bih da te ne voli dovoljno ili nije sigurna u tebe kao izbor, pa se ne usudjuje ostaviti sigurnost koju ima. jer svi uslovi za razvod su tu.
Slažem se donekle.Ima tu i jedna druga dimenzija.Ona smatra da bi meni život sa ženom koja je već bila u braku i koja meni dolazi s djetetom,nanio više štete nego njoj.A ja opet smatram,da bih ja uz tu ženu preskočio taj najteži period braka,kad ljudi,nakon par godina,shvate da su pogriješili.Spreman sam ja na tuđe uvrede - trpio sam ih dobar dio života,i naučio se nositi s njima.Ali nisam osoba koja će tek tako uletjeti u brak,i onda nakon par godina shvatiti da je uništio nečiji život,samo zato što taj neko nije dovoljno razmišljao o tome koliko je brak ozbiljan.Pola mojih prijatelja ima propale brakove.Pola moje porodice su samohrane majke.Nikad ne bih mogao dopustiti da neko ispašta zbog mene,nesretna žena ili dijete bez oca.Taj izbor nikad ne bih htio imati...Zato smatram da s njom imam tu potrebnu zrelost na tako krupan korak u životu.Jednostavno,ja ne želim napraviti istu grešku kao ona,a ona tu istu grešku ne želi više ponoviti...[/quote]
Ja bih uzeo prije nju nego neku neudatu, vazda je krava sa teletom bila skuplja od junice :mrgreen:
A i sta's se bez veze patit, pravit djecu, pa presvlaciti, pa nocna ustajanja pa usrano pa upisano. Ovako dobijes vec odhranjeno. Samo ti to jaro privedi dok mozes :mrgreen:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#60 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by mrtva kokoš »

wewa wrote:molim moderaciju da kazni ovaj sovinizam!
jedna feministkinja zaludjena djelima vedrane rudan ili... ??
kakav crni sovinizam, zene su te koje se trebaju za sve pitati ali samo ako su ZENE!!
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#61 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by wewa »

Splinter wrote:
wewa wrote:molim moderaciju da kazni ovaj sovinizam!
jedna feministkinja zaludjena djelima vedrane rudan ili... ??
kakav crni sovinizam, zene su te koje se trebaju za sve pitati ali samo ako su ZENE!!
feministkinja da, zaludjena ne - no bez obzira na politicke stavove ne tolerisem da se zene naziva kurvama i stokom.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#62 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by mrtva kokoš »

wewa wrote:
Splinter wrote:
wewa wrote:molim moderaciju da kazni ovaj sovinizam!
jedna feministkinja zaludjena djelima vedrane rudan ili... ??
kakav crni sovinizam, zene su te koje se trebaju za sve pitati ali samo ako su ZENE!!
feministkinja da, zaludjena ne - no bez obzira na politicke stavove ne tolerisem da se zene naziva kurvama i stokom.
muskarac, kurvar...
idiot, kreten, majmun, debil!!
i jos mnogo epiteta kojih u ovome trenutku ne mogu da se sjetim...
zena je ta koja na kraju odlucuje, stoga je na njoj i veca odgovornost za svoja ne/djela...
User avatar
Komšinica
Posts: 1719
Joined: 30/03/2010 17:51
Location: Sarajevo

#63 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by Komšinica »

Ne slažem se sa tim kao "Da te voli razvela bi se" i slični komentari. Možda je djevojci/ženi zaista stalo do njega, ali nije više u tim godinama niti u situaciji da je to dovoljno, kao volimo se, sad ću se ja razvesti, mi ćemo se vjenčati i bićemo sretni do kraja života. Vjerovatno joj milion misli prolazi kroz glavu, jer mislim da bez obzira koliko taj brak ne štima, nije lako nekome s kim si bio u braku, i s kim imaš dijete, i ko je prije svega, kako sam ja skontala, koliko toliko uzoran muž, razvesti se i upustiti se u nešto novo. Sve je to lijepo, ljubav, zabavljanje... ali vjerovatno i sama zna da je drugačije kad s nekim provodiš 24h, kada si u braku... možda se plaši svega toga, ponovnog stupanja u brak.

I u principu odmah se uzima pretpostavka da laže da spavaju u odvojenim sobama, da taj brak ne štima, da nije baš najbolji otac... A šta ako zaista ne laže? I sama često to radim, ali mislim da je pogrešno uvijek se voditi s tim da su ljudi neiskreni, da lažu, da su sebični... Nikada se ne zna šta je zaista u glavi onog drugog, i kakve su namjere, i kroz šta sve prolazi ta druga strana.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#64 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by bez_ideje »

Da ne komentarisem sovinisticke bljuvotine................elem,gdje prestaje ljubav tu karakter dolazi do izrazaja.
Ko ostaje u braku u kome nema ljubavi,ostaje iskljucivo iz interesa. Meni je zao,ali tvojoj dami nije u INTERESU da okonca postojeci brak .
Mislim,da poslije prevare u braku ,tu povratka "normalnom zivotu" nema,makar ona druga strana nikad ne saznala. Ljubav svakom moze da se desi..samo je pitanje casti,sta dalje,a pri tome ne mislim da je neko bludnik i razvratnik,nemoralan i sl .vec koliko mu treba da napravi radikalan rez.Onaj ko se stvarno zaljubio ,nece sebi postavljati pitanja,a sta ako? a kako? .
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#65 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by citroen »

e moj jadni vertere,zamisli ovu situaciju sutra :arrow: ona dobije razvod,uda se za tebe i opet nadje nekog zagondziju :D :-) :?:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#66 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by burek_in_space »

@pengamant i Splinter, banovi za vas.

Ostali koji uzimaju ucheshca u temi, neka se dobro zapitaju da li bi dijelili ovako lako razne epitete kako pokretachu teme, tako i svim ostalim zhenama...iako ni sam ne odobravam prevaru, kamoli u vezi a o braku da ne govorim.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#67 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by mrtva kokoš »

haj svaka cast kad se ne smiju vrijedjati imaginarne osobe :roll:
to je taj femi lobi...
http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti ... /100831076
bio sam blizu kad sam rekao jos malo na ulici...
verter al ne jadan
Posts: 27
Joined: 31/08/2010 11:32

#68 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by verter al ne jadan »

Vidim da Vas je tema stvarno zainteresovala,i vidim dosta,što mi je jako bitno,različitih mišljenja.Uostalom,možda će to smiješno zvučati,tu sam da pokupim koje zrno mudrosti.Možda se baš među Vama nalazi neko sa sličnim problemom.Možda je među Vama neko ko je uspio riješiti takav problem.Možda je baš među Vama neko ko je prošao ovo,pa me udostoji svojim savjetom...
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#69 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by Boom71 »

Ja kontam da se i nije bas tako lako razvesti ako imas djete,muza kojeg ne volis,ali i ne mrzis.Pa jos neke familijarne veze sa muzevom ekipom,pa zajednicki prijatelji,pa i godine u kojima se ne zalijece bas tako.

Ovo misljenje je vezano iskljucivo za situaciju naseg Mladog Wertera.
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#70 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by MajcinaDusica »

Nejadni Verteru, uzimam sebi za pravo da pišem odgovor, a da nisam pročitala sve ranije napisane komentare, a to rijetko radim, jer mi je nešto u tvojih prvih par postova posebno upalo u oči:

Dijete si razvedenih roditelja, pri tom je otac bio, hajmo reći, zlostavljač. Odgojila te samohrana majka da izrazito poštuješ žene. Među svojim neudatim vršnjakinjama ne nalaziš srodnu dušu, jer su nezrele, ne možeš se s njima mentalno naći na istoj valnoj dužini. Sine moj, nisam psiholog, ali meni ovo smrdi na tzv. Edipov kompleks. Nije sramota potražiti pomoć psihologa.

Nemoj me pogrešno shvatiti, nisam neka puritanka ni konzerva, ako vama oboma paše švaleraj, švalerajte se brate. Ti si u toj priči najmanje kriv: ona vara muža, muž ne uspijeva zadovoljiti potrebe svoje žene, a se samo pokušavaš zabaviti. To da će se razvesti, sumnjam, a i da se razvede, ne znam bi li tebi bila zanimljiva, jer se njena privlačnost baš u tome što je udata.
verter al ne jadan
Posts: 27
Joined: 31/08/2010 11:32

#71 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by verter al ne jadan »

Boom71 wrote:Ja kontam da se i nije bas tako lako razvesti ako imas djete,muza kojeg ne volis,ali i ne mrzis.Pa jos neke familijarne veze sa muzevom ekipom,pa zajednicki prijatelji,pa i godine u kojima se ne zalijece bas tako.

Ovo misljenje je vezano iskljucivo za situaciju naseg Mladog Wertera.
Bravo!Ne ostavljaš tek tako život,u kojem je ipak bilo dosta lijepih trenutaka,jer da nije,njih dvoje ne bi stupilo u brak.Imaš muža kojeg ne voliš,ali kojeg ni ne mrziš.Osjećaš se nepravednom prema njemu samom,jer bi i on možda pokušao s nekim drugim,i pronašao sreću.Odnos je nepovratno uništen,čovjek ne može vječno trpjeti.Pola života je tek pred tobom.E sad,onaj ko ti želi dobro,podržaće te.Jer pravim prijateljima je bitno da si ti sretan,jer će i oni tad biti sretni...Vremenom će ljudi shvatiti šta je uradila,i neće biti tako brzopleti u svojim osudama.Jer svi znamo,da je dosta ljudi koji su ušli u braqk ne znajući ustvari,šta je to.I danas imamo djecu koja prave djecu ...
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#72 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by burek_in_space »

Meni se sve chini da ti nju pravdash, jer tebi mozhda i ne bi bilo mrsko da ona ipak ostane u tom braku. :?
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#73 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by sofist »

Privlačilo me zabranjeno voće pa se i potrefi da budem sa udatom, jednom i nikad više. Moraš i za to da imaš želudac.
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#74 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 25/11/2010 12:08, edited 1 time in total.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#75 Re: Ljubav između slobodnog muškarca i udane žene

Post by ladyblue18 »

Aurora Borealis wrote:
bez_ideje wrote: (...) gdje prestaje ljubav tu karakter dolazi do izrazaja.(...)
Veliki potpis na ovo! I samo da dodam:

Nikad ne znas sta te u zivotu ceka, ali varanje, laganje i pravljenje budalom bilo koga nije nacin. Mi znamo jednu stranu price. I ta strana ne djeluje nimalo cvjeckasto. Nije dijete jedina zrtva ove price. Ako je tako kako si nam opisao situaciju, i muz je jednako zrtva koliko i to dijete.
Ti si zaljubljen pa doticnu damu opravdavas njenom senzibilnom i inteligentnom prirodom. Ali kad skines sve slojeve dobijes jednog lazova i jednog zanesenjaka. Uz duzno postovanje. Bio bi red s njene strane da istupi pred muza i otvori karte. Pa dalje kud' puklo. A puklo bi, i ona to zna.

Dobro je Balas rekao: Ne pozeli nista tudje, svi smrtni gresi u tom su grehu.
:thumbup:
Post Reply