Ljubav ili opsesija ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#51

Post by anais_nin »

da je proces jednostavan nije :D zna svak ko je prezivio slomljeno srce :oops: a ima nas :D vojska citava :D odlucis :D a onda se lagano igras papagaja, jer ce te srce i dalje zezati :D kao prvo, kao simbolicni potez vezan za tu odluku, sklonise sve slike, pisma, sve sto na nju podsjeca negdje pod kljuc, daleko od ociju... :D ja nisam pobornik unistavanja, jer jednom kad bol prodje to su lijepe uspomene :D ali sto dalje od ociju to bolje :D
a onda se slobodno osloni na raju i prijatelje :D kad odlucis da ZELIS da se oporavis, onda je bitno okupirati mozak, sate, vrijeme :D a moze se i to u pravom drustvu :D
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#52

Post by La_Forge »

hmmm čitam ovaj već poprilično star post ... a i samoj temi ima već nekoliko mjeseci....

al me ne popušta još uvijek ... imam osjećaj da se nisam pomakao s mjesta kad pročitam ove stare stvari ...

a tek sada jasnije vidim koliko je vremena već prošlo i koliko me još čeka ...

ccc
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#53

Post by Op3r4t0r »

La_Forge wrote:hmmm čitam ovaj već poprilično star post ... a i samoj temi ima već nekoliko mjeseci....

al me ne popušta još uvijek ... imam osjećaj da se nisam pomakao s mjesta kad pročitam ove stare stvari ...

a tek sada jasnije vidim koliko je vremena već prošlo i koliko me još čeka ...

ccc
Nedaj se ;)

Jeste jos u kontaktu? Jel se situacija medju vama popravila/pokvarila?

Ima li sta novo? :)
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#54

Post by La_Forge »

nema ništa spektakularno novo ... čuli smo se par puta, ono za praznike, rođendane itd ...

u međuvremenu je našla momka - to je novo recimo ...

ma realno gledajući meni je situacija jasna, nemam šta da joj zamjerim, nije me prevarila, zavlačila itd...
isto tako, na kraju nije bila potpuno iskrena i isključiva ali i to je valjda normalno... možda nije htjela da me povrijedi ili šta već... meni je ta "trenutno mi odgovara ovako" situacija samo davala neke nade...

al eto i nakon svega ovoga ja ne uspijevam da se prešaltam, da je izbacim iz glave... nekoj normalnoj svakodnevnici da se vratim ... a prošlo već skoro i pola godine...

(sve u svemu, nevjerovatno iskustvo... da mi je sličnu priču prije pola godine ispričao neki prijatelj tačno bih zano šta bi mu rekao ... ovako, primjena u praksi mi loše ide ... skroooz...)
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#55

Post by obuca »

ma bice bolje. nemoj ocajavati :)
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#56

Post by La_Forge »

:) mora biti bolje, gore vala ne može ...

slušam priče prijatelja koji su prolazili kroz slične situacije, svako ej nekada doživio brodolom ...
iznenadilo me je da je većini trebalo jako puno vremena da se presaberu i nastave dalje ... to su neki periodi od po godinu, dvije dana ...

to su po meni baš dugi periodi... mada kad sebe pogledam, evo ja kuburim već pola godine i imam osjećaj da nisam daleko dogurao ...

imate li vi sličnih iskustava kada je u pitanju ljubavni brodolom, koliki su vaši periodi "bolovanja"... ?
lunci
Posts: 236
Joined: 29/07/2007 06:51

#57

Post by lunci »

La_Forge wrote::) mora biti bolje, gore vala ne može ...

slušam priče prijatelja koji su prolazili kroz slične situacije, svako ej nekada doživio brodolom ...
iznenadilo me je da je većini trebalo jako puno vremena da se presaberu i nastave dalje ... to su neki periodi od po godinu, dvije dana ...

to su po meni baš dugi periodi... mada kad sebe pogledam, evo ja kuburim već pola godine i imam osjećaj da nisam daleko dogurao ...

imate li vi sličnih iskustava kada je u pitanju ljubavni brodolom, koliki su vaši periodi "bolovanja"... ?
moze ta tezina trajati i godinu, dvije..negdje procitah da nakon tako duge veze i kroz buduce odnose ljudi u podsvijesti jos imaju onu staru ljubav..

..no,moje je misljenje da je najbolji put za izbavljenje iz takvog prekida naci neku potpuno drugaciju osobu i shvatiti da ti jos toliko toga mozes dati..

tako ces se puno lakse rjesiti te tezine iako ce ti cesto prolaziti kroz glavu sve ono sto je bilo prije ali sve ce to polako vremenom da blijedi..

a ko zna mozda se zaljubis mnogo jace i skontas da je to prava osoba za tebe a ono bila jedna druga faza tvog zivota od 20 do 27 godine:)

easy proci ce
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#58

Post by Dioda »

Ma sigurna sam da za tebe postoji neka druga osoba,koja ce te mozda jos vise usreciti,i mislim kad nadjes takvu,da ces na sve zaboraviti.
Posto je vec proslo podosta vremena,ako si jos uvijek sam,mozda si i djelimicno prebolio.samo ne primjecujes jer si usamljen(tj.ako nemas neku novu curu).
Ja neznam kako cu se ponasati kada prekinem(tj.ako) vezu u kojoj sam vec pet godina.To je moja prva ljubav,ali mislim da nije i zadnja.Ko zna sta zivot nosi.Naravno da ne moze biti jednostavno,ali nista ne treba shvatati bas tragicno.
Pogotovo ako ona ima novog momka,mogu misliti o cemu si sve razmisljao i kako si se osjecao.Sve ce proci i biti sutra,a ti se trudi,da sa nekom djevojkom,buducom,budes drugaciji.
U pamet :D :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#59

Post by mamica papucarka »

lunci wrote:
La_Forge wrote::) mora biti bolje, gore vala ne može ...

slušam priče prijatelja koji su prolazili kroz slične situacije, svako ej nekada doživio brodolom ...
iznenadilo me je da je većini trebalo jako puno vremena da se presaberu i nastave dalje ... to su neki periodi od po godinu, dvije dana ...

to su po meni baš dugi periodi... mada kad sebe pogledam, evo ja kuburim već pola godine i imam osjećaj da nisam daleko dogurao ...

imate li vi sličnih iskustava kada je u pitanju ljubavni brodolom, koliki su vaši periodi "bolovanja"... ?
moze ta tezina trajati i godinu, dvije..negdje procitah da nakon tako duge veze i kroz buduce odnose ljudi u podsvijesti jos imaju onu staru ljubav..

..no,moje je misljenje da je najbolji put za izbavljenje iz takvog prekida naci neku potpuno drugaciju osobu i shvatiti da ti jos toliko toga mozes dati..

tako ces se puno lakse rjesiti te tezine iako ce ti cesto prolaziti kroz glavu sve ono sto je bilo prije ali sve ce to polako vremenom da blijedi..

a ko zna mozda se zaljubis mnogo jace i skontas da je to prava osoba za tebe a ono bila jedna druga faza tvog zivota od 20 do 27 godine:)easy proci ce
upravo ovako :-D Cijeli zivot je u epizodama. Jos kad nadjes pravu osobu pomislit ces "joj kako sam mogao sa onom" :)
Forge, svi smo mi manje ili vise imali slicne epizode ;-)
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#60

Post by La_Forge »

... vjerujem vam svima ... zvuči mi sasvim logično ...
i ako srce i logika ne idu uvijek zajedno ...

pored gubitka partnera tu je i gubitak prijatelja ... fale mi neke glupe svakodnevne stvari, razgovori, diskusije, priče, kina i pozorišta ...

ma fuj osjećaj, kao da sam otjerao od sebe osobu do koje mi je najviše stalo ...

na nove veze trenutno i ne pomišljam... bezveze mi je biti sa nekim dok god osjećam nešto prema bivšoj... kao da varam i jednu i drugu ...
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#61 Re:

Post by Klitemnestraaa »

La_Forge wrote:hmmm čitam ovaj već poprilično star post ... a i samoj temi ima već nekoliko mjeseci....

al me ne popušta još uvijek ... imam osjećaj da se nisam pomakao s mjesta kad pročitam ove stare stvari ...

a tek sada jasnije vidim koliko je vremena već prošlo i koliko me još čeka ...

ccc
Jesi se sad pomakao s mjesta? Uvijek me zanima kako ovkve priče završe i koji je tvoj pogled na ovo nakon niza godina. :)
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#62 Re: Ljubav ili opsesija ?

Post by cenecimoveocino »

Prije 4 dana,stane bus na Rogoju i ...
https://www.youtube.com/watch?v=_2r9T731GXU
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#63 Re:

Post by SmokingMan »

La_Forge wrote:... vjerujem vam svima ... zvuči mi sasvim logično ...
i ako srce i logika ne idu uvijek zajedno ...

pored gubitka partnera tu je i gubitak prijatelja ... fale mi neke glupe svakodnevne stvari, razgovori, diskusije, priče, kina i pozorišta ...

ma fuj osjećaj, kao da sam otjerao od sebe osobu do koje mi je najviše stalo ...

na nove veze trenutno i ne pomišljam... bezveze mi je biti sa nekim dok god osjećam nešto prema bivšoj... kao da varam i jednu i drugu ...
Ništa prihvati sebe onakvim kakav jesi,analiziraj se,i promjene će doći kad tad same od sebe,ali i ne tako brzo,treba dosta vremena,i neka sve ide bez ikakvog otpora,kreni dalje,otpočni neku aktivnost.Neznaniče znam kako te stvari znaju biti teške i bolne (Razumijem te u potpunosti,jer smo tu i tamo prošli slično),znao sam u snu,dok bi usnio onu koju volim,zaplakati i takav se probuditi...Ali sam napokon uspio analizirati dosta svojih mana kroz iste,jer u takvim okolnostima je bitno analizirati sve.San može biti i jedan od pokazatelja u kakvom se stanju nalazi čovjekov duh,jer i sami snovi proizilaze iz strahova uzrkovanim u stvarnome životu.U konačnici dobar dio krivice snosimo samo mi,ponaosob,neko u vezi koristi više svoje srce od rzuma.pa stoga teško je krivit drugoga.
Last edited by SmokingMan on 22/05/2016 13:11, edited 2 times in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#64 Re: Ljubav ili opsesija ?

Post by insomnia78 »

8 godina, osam godina. Lik do sad pres'o na muskarce :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#65 Re: Ljukibav ili opsesija ?

Post by Nadzorna_ploca »

Sad su žene ljubomornije od muškaraca. :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#66 Re: Ljubav ili opsesija ?

Post by ExNihilo »

Frajer do danas vjerovatno djecu ima i stidi se ove teme.
Post Reply