Ljubav i nasilje (verbalno i fizicko)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply
anais_nin
Moderator

Ljubav i nasilje (verbalno i fizicko)

Post by anais_nin » 05/07/2006 18:02

Hornito prihefta interesantan clanak na temi Kad muskarci vole....takve price se maltene svakodnevno pojavljuju u novinama (ne samo nasim) i svaki put mi se stomak okrene kad procitam jednu takvu, jer se pocnem pitati koliko vremena ce proci prije nego sto procitam da su tu i tu nasli mrtvu jer je on na smrt prebio....

Sigurno je bilo vec price o nasilnim vezama (a ako nije mozete i ovde nastaviti).....jedno je biti u takvoj vezi...ali kako reagujete kad se nadjete u prisustvu takvog para, posebno u nasilnim situacijama? Da li se ikad umijesate (posebno kad je fizicko nasilje u pitanju), ili gledate da se sto prije izgubite sa mjesta desavanja, ili takvi momenti izazivaju u vama mucninu? Ili vam je apsolutno svejedno?

Ja sam prije par dana prisustvovala jednoj sceni od koje mi se stomak okrenuo i to vise puta. Dosli smo na kampovanje i dok smo postavljali sator par koji se nalazio na parceli preko puta nas se poceo svadjati....tj on se poceo derati na nju, njeni odgovori se bas nisu mogli cuti...poenta je da joj je on svasta nagovorio na nasem ne kontajuci da ih mi razumijemo (mjesto desavanja je ocigledno van podrucja bivse Juge)....pocelo je sa "zemljom cu te sastaviti", pa eskaliralo "sreca tvoja pa ima ljudi oko nas inace bih te pod noge bacio...flashu cu ti od glavu razbiti" itd itd....kad je on krenuo prema njoj, ona se pokupila i otisla "u setnju"...kasnije su im dosli neki prijatelji, ona se vratila, i ostatak vikenda su se ponasali kao da nista nije bilo...ispalo je da je on jaran jednog momka koji je kampovao s nama tako da su dolazili i kod nas navece, ali ja tog covjeka nisam ocima mogla gledati.... :roll: jos da dodam u pitanju su dosta mladi ljudi, oboma je mozda nekih 29-30 godina :roll:
Last edited by anais_nin on 22/10/2006 23:27, edited 2 times in total.

Eshek

Post by Eshek » 05/07/2006 18:14

zzzzzzz
Last edited by Eshek on 08/08/2006 15:30, edited 2 times in total.

tigris

Post by tigris » 05/07/2006 18:16

uzas...........prekidat takvu vezu odmah.....to mislim...cak i kad se tonovi povise ja se jezim :roll: muskarac mora da bude njezan a ne nasilan :roll: osim mozda malo grublji u sehu ali nis drugo ne dolazi u obzir :D

ps. ja sam jednom svog bivseg tako iznervirala da je zaustavio auto i poceo ludjacki da lupa rukama volan :shock: iz sve snage...... :D
ja jesam bila kriva ali bio je ostavljen ubrzo .....ne zbog toga ali sam i taj momenat uzela u obzir :D

seljacina je svaki koji pokusa na taj nacin rijesiti nesto...istrest nervozu ispasti zajeban pred jaranima ....petim desetim :roll: :D sta li time dobiva......bolje volan da udari :roll: :shock: :D

crko daBogda ko god digne ruku na zensko makar bila i sponzorusha :roll: :D :D :D

tigris

Post by tigris » 05/07/2006 18:19

a to sto dama ponekad raspali pljusku u obraz......pa sigurno je zasluzena bila :oops: :D

ja mislim da su ti agresivci losi ljubavnici :roll: a i garant imaju kratak :roll: ...vid :oops: :D :D

Bumbar

Post by Bumbar » 05/07/2006 18:19

tigris wrote:crko daBogda ko god digne ruku na zensko makar bila i sponzorusha :roll: :D :D :D

potpisuje :roll: nista, ali bas nista ne moze opravdati batine...

tigris

Post by tigris » 05/07/2006 18:20

i to treba viteški da podnesete a ne da se upali zivac :oops: jos vise :oops: :D :D :D

tigris

Post by tigris » 05/07/2006 18:24

evo jednog loseg npr :D :D :roll:

Bumbar

Post by Bumbar » 05/07/2006 18:32

tigris wrote:evo jednog loseg npr :D :D :roll:

ja sam prije par godina tako cula jednu pricicu...standardno...oni se upoznali...zavoljeli...vjencali...i sve je bilo ok...medjutim, nakon nekog vremena on pocne bivati sve naprasitiji...pa sto nisi ovo...pa sto nisi ono...i padne prvo guranje...samar...i na kraju prave batine...sto se nastavilo tako jedno vrijeme...elem, skonta mama od tipa da on nju tuce... i upita snahu je li sta se desava i etc...zenska je pokusavala vrdati medjutim ova je zapitkivala i zena na kraju prizna...ali kako se je sad bojala da ce ona stati na stranu sincine onako ona kaze...pa eto nekad me udari...mama ili ti svekrva popiz** i plane na ovu...ali ne na stranu sina nego plana na cinjenicu da ova to podnosi i fino joj kaze: jest mi sin, ali je moroncina ako te tuce...ti to ne trebas i ne smijes podnositi...jesi ti normalna zena, hoce li te ubiti jednom tako... i tako ti snaha se fino sokira i dodje joj iz predjela gdje ledja gube casno ime u glavu...
dodje muzic kuci jednu noc...sjedne za veceru i poludi kako supa nije dovoljno vruca...poleti prema njoj...ona ustukne u kuhinju...prelomi joj se sve u tom momentu i zgrabi prvo sto joj je pod ruku doslo...a prva joj je pod ruku dosla oklagija, i to ne ona nasa za pitu tanka nego ona kratka a debela za kolace...koja je, da stvar gora bude (ili sladja u smislu neke pravde) bila ukrasna i ukrasena nekakvom keramikom ili limom (uglavnom necim od cega je jos duplo teza bila)... Kako ga je udarila tako joj se osladilo pa ga je na intenzivnu njegu smjestila....
Prica je sretno zavrsila...uz podrsku njegove mame ona je fino dobila razvod...uzela mu sta je mogla i etc. :)

[size=7](dvije opservacije nakon ove pricice...prva je da strasno, iz nekog razloga volim ove tri tackice stavljati...hahaha...a druga je da mi je ovo sigurno najduzi post otkako sam na forumu...a da nije vezan za recept ili nesto drugo poguzijsko hahah) [/size]

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 05/07/2006 18:56

Eshek wrote:Jednom sam se umiješao dok je tip šamarao curu...

Poslije malo gurkanja ona zove policiju, a ja joj govorim da mu treba dati nogu i da joj je slaba korist od policije. Na to meni gospođica pojasni da zove policiju zbog mene, a ne zbog momka, i da sam ga ozlijedio. Onda mi je došlo da ja sa njom nastavim gdje je onaj kreten stao.

Mislim da bih se ponovo umiješao samo ako bi nekome život visio o koncu, tabananje i trpnja istoga su stvar izbora

taj scenarij mi je jako poznat....jedan moj jako dobar prijatelj je naletio na slicnu scenu u sarajevu....samo sto lik nije samarao curu nego je bacio na pod, pod noge i sutao je nasred ulice a ljudi ih zaobilazili...on ih rastavio, lik krenuo na njega, i on ga sakom zavalio....i jos budala pokusavao da razgovara sa tom zenom, i dao joj svoju vizitku kao da ga nazove ako joj ikad bude trebalo, moze joj on pomoci da ode od njega, ima zastite za zene itd itd...kad par dana kasnije stize mu poziv od policije, ispitivanje itd itd....taj moron sto je degenecio zensku ga prijavio zato sto ga je udario....A GLAVNI SVIJEDOK MU JE BILA TA ZENSKA.... :roll:

Eshek

Post by Eshek » 06/07/2006 01:32

ne želim stvarati predrasude, ali imam utisak da je taj način rješavanja razmirica popularniji u sarajevu nego u drugim gradovima. barem koliko sam ja mogao primijetiti

šcki

Post by šcki » 06/07/2006 02:04

Cim momak opsuje curi,to je vec za razlaza...a ako je budala pa ostane s njim,il s nekim konjem koji je mlati onda...
Image pregledati film "Enough"s Jennifer Lopez!
:D

Eshek

Post by Eshek » 06/07/2006 02:18

Imam prijatelja čija je žena bila evropski prvak u Tae Kwon Do-u.
Jednom se zajeb'o i zaletio...epilog se da zaključiti sam od sebe :D :D

Moja sestra joj je bila sparing partner. Jedna briga manje za mene. :zzzz:

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 06/07/2006 02:21

a sta u situacijama kad je nasilje obostrano? :roll: bila sam svjedok zestokim tucama u kojima ni zena nije ostaja duzna :roll: i to pred djecom :roll: srecom par u pitanju se razveo :shock: :-?

Drumer

Post by Drumer » 06/07/2006 08:27

Slazem se da je to sa galamom i udaranjem sranje i da ne vodi nicemu i fala bogu sto nisam takav. Dijalog je zakon. I usput da ispricam jednu interesantnu pricu. Jedno vece izlazim ja iz zgrade kad pred ulazom i policija i hitna pomoc. Prilazi meni lik iz hitne i pita me na kojem spratu zivi taj i taj gospodin i ja mu odgovorim i pitam ga sta se desava. Kad meni lik odgovora: ona zena sto sjedi u policijskom autu nagazila svog muza pa treba da ga iznesemo. Ja nisam mogo da vjerujem. Kad stvarno poslije pet minuta iznose covjeka na nosilima krvave glave. :D :D Bukvalno sam ostao bez rijeci. Btw komsiluk mi je nevjerovatan. Moze se snimiti serija ili film o likovima koji tu zive... :D :D

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 06/07/2006 08:51

¹cki wrote:Cim momak opsuje curi,to je vec za razlaza...

Ma zdravo fini :) U vezama malo du¾im i ozbiljnijim se desi malo vi¹e stvari i problema od cici mici gdje æemo veèeras... Familiji smijes opsovati ali ¾ensku ne? Stra¹na mjerila...

Ne govorim da se treba tako pona¹ati ali ne vjerujem da su rijetki momci i djevojke koji nisu bili u sliènoj situaciji pa opsovali...

Ima mnogo gorih stvari od psovki, koje su u afektu i vrlo èesto ne govore ni¹ta osim ljutnje, kao npr hinjsko i ¹upaèko vrijeðanje vrlo èesto i koje boli 10 puta vi¹e od psovanja... E to je verbalno nasilje, psovka nije...

Kako god, ne¹to rijetko upoznavao Balkance i Balkanke koji ne psuju... :) Samo pogledajte kolièinu sinonima i psovki u jeziku... To ne¹to govori...

Fizièko nasilje: na lijeèenje i onog ko trpi i onog ko upra¾njava...

Michun

Post by Michun » 06/07/2006 09:54

Eshek wrote:ne želim stvarati predrasude, ali imam utisak da je taj način rješavanja razmirica popularniji u sarajevu nego u drugim gradovima. barem koliko sam ja mogao primijetiti

Predrasude vjeruj - inace se kod ne prica bas o nasilju u porodici, o pedofiliji u porodici/familiji. Ko' nema toga kod nas :P
U Sarajevu - posto je veci grad mozes naletiti na vise budala. U malim sredinama tuce se desavaju na ne tako javnim mjestima.

Black swan

Post by Black swan » 06/07/2006 09:59

anais_nin wrote:taj scenarij mi je jako poznat....jedan moj jako dobar prijatelj je naletio na slicnu scenu u sarajevu....samo sto lik nije samarao curu nego je bacio na pod, pod noge i sutao je nasred ulice a ljudi ih zaobilazili...on ih rastavio, lik krenuo na njega, i on ga sakom zavalio....i jos budala pokusavao da razgovara sa tom zenom, i dao joj svoju vizitku kao da ga nazove ako joj ikad bude trebalo, moze joj on pomoci da ode od njega, ima zastite za zene itd itd...kad par dana kasnije stize mu poziv od policije, ispitivanje itd itd....taj moron sto je degenecio zensku ga prijavio zato sto ga je udario....A GLAVNI SVIJEDOK MU JE BILA TA ZENSKA.... :roll:

a ja mislim da je ovo urbana legenda... na kraju krajeva ljudi i gore stvari prežive pa ne podnose tužbe :D

elem... ne volim nasilje čak ni na televiziji tipa box i k1 :D:D:D a kamoli gdje nije riječ o ravnopravnim "suparnicima"

Pearl

Post by Pearl » 06/07/2006 10:16

u jednoj emisiji kod onog blesavog Jerry Springera je bio jedan par-momak koji je tukao curu koja je to vidjela kao znak ljubavi (?!?!??!) pa je problem nastao kada je on neku curu pretukao.. ona sva ucviljena place kako on tu drugu voli vise nego nju..!??!?!

ja sam tad kontala da takvih budala srecom ima samo u americi, dok nisam cula za jedan slican slucaj u BIH - s tim sto je to njima bio afrodizijak. drugarica je ljetovala sa parom koji bi se krvnicki posvadjali, on njoj samar opali, malo se gurkaju i onda odu u sumarak i vrate se sretni i veseli..??!?!!? svakakvih budala ima... ali hajd, kad se oboma svidja, nek se tuku..:)

a cure koje to trpe a ne moraju stvarno ne kontam... psovke su jedno, svasta se kaze u afektu, ali tuca je ipak nesto drugo.. ako momak krene da te udari, a ti ne odreagujes, normalno je da se osili.... :x ne kontam sta mora biti u glavi tih cura da to dopuste i jos da se ljute ako neko pokusa da im pomogne... :x

CiCiban

Post by CiCiban » 06/07/2006 11:06

ztluhcs wrote:
Cim momak opsuje curi,to je vec za razlaza...

Ma zdravo fini :) U vezama malo dužim i ozbiljnijim se desi malo više stvari i problema od cici mici gdje ćemo večeras... Familiji smijes opsovati ali žensku ne? Strašna mjerila...
Ne govorim da se treba tako ponašati ali ne vjerujem da su rijetki momci i djevojke koji nisu bili u sličnoj situaciji pa opsovali...
...

ovo boldirano je istina, teska rijec upucena zeni ..to ostaje, i zivi negdje u dnu srca za sva vremena
mozda tvoja porodica to prihvata, ali to tebe ne cini ok osobom.. znas

@ perl.. cijela ideja nasilja ( i zlostavljanja u raznim oblicima) pociva na sposobnosti da uvjeris nekoga da je jedini kriv, ili da je to na neki nacin zasluzio
komi wrote:a ja mislim da je ovo urbana legenda... na kraju krajeva ljudi i gore stvari prežive pa ne podnose tužbe :D

zbog toga je sve tako komplikovano..

Pearl

Post by Pearl » 06/07/2006 11:17

CiCiban wrote:@ perl.. cijela ideja nasilja ( i zlostavljanja u raznim oblicima) pociva na sposobnosti da uvjeris nekoga da je jedini kriv, ili da je to na neki nacin zasluzio

znam zato i kazem - ako ti muz/muskarac stalno govori da si bez njega nula,da nemas gdje, da nemas od cega sebe i djecu hraniti, da te on nije uzeo ne bi niko i slicno... sve to dovodi da o sebi mislis najgore, do totalnog gubitka samopostovanja i da pocnes da mislis da je on mozda i u pravu...

sve se to moze izbjeci ako se malo mozga upotrijebi i ne da na sebe.. ne kaze se dzaba zenama da se obrazuju, da imaju svoj zivot , da su neovisne,.. da ne mogu svakakvi papci i budale da misle da mogu da rade sta hoce jer one zavise od njega.. zato mnogi i ne daju svojim zenama da rade, da se postave kao hranioci porodice i pokazu zeni "njeno mjesto" ako pokusa da se malo digne...

ztluhcs

Post by ztluhcs » 06/07/2006 11:25

CiCiban wrote:ovo boldirano je istina, teska rijec upucena zeni ..to ostaje, i zivi negdje u dnu srca za sva vremena
mozda tvoja porodica to prihvata, ali to tebe ne cini ok osobom.. znas

Po èemu je to ¾ena posebna za razliku od majke, brata, prijatelja, sestre, mu¾a, oca? Mo¾da po tome da treba da te dovoljno dobro poznaje i zna da li misli¹ to ¹to ka¾e¹?

Psovka nije verbalno nasilje - omalova¾avanje i vrijeðanje nekoga kao individue jeste...

Daj okreni se malo oko sebe, stabilni brakovi, veze i prijateljstva ne pucaju zbog jedne psovke u trenutku afekta...

U kakvom to ti "Ciciban" svijetu ¾ivi¹ gdje se zbog jednog slanja u pm razbijaju dugogodi¹nji odnosi i gdje ljudi nemaju trenutke slabosti i manjka samokontrole?
Last edited by ztluhcs on 06/07/2006 11:33, edited 1 time in total.

CiCiban

Post by CiCiban » 06/07/2006 11:30

ne odnosi se to samo na zene... vec na bilo koga ko zavisi od hmm..the silnika
(citaj nekoga kome ne smeta gaziti preko leseva)

ztluhcs

Post by ztluhcs » 06/07/2006 11:30

CiCiban wrote:cijela ideja nasilja ( i zlostavljanja u raznim oblicima) pociva na sposobnosti da uvjeris nekoga da je jedini kriv, ili da je to na neki nacin zasluzio

Kad nekome u afektu opsuje¹ ne¹to ti ga uvjerava¹ u to da je kriv?

CiCiban

Post by CiCiban » 06/07/2006 11:35

:-) taj citat se odnosi na nesto drugo

psovka govori o karakteru tvom recimo.. ..i kazuje sta sve smatras da drugi trebaju prihvatiti od tebe.. p.s.( ne buneci se previse i oprastajuci ti svaki put) <-- editovano sori

ztluhcs

Post by ztluhcs » 06/07/2006 12:02

CiCiban wrote:psovka govori o karakteru tvom recimo..
i karakteru 95% populacije... Ostatak su vjerski slu¾benici. :lol: :lol: :lol:

O tebi govori to da æe¹ sa takvim iskljuèivim kategorièkim stavovima imati mnogo problema u realnom svijetu i odnosima sa pojmom koji se zove over-reacting...

Post Reply