Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#951 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by moonca »

Hakiz wrote: 04/08/2021 02:08 mislim na razne dozvole za razne "egzotične" destinacije.
Ilidzis npr... :oops:
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#952 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

:wink:
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#953 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Rijeka_snova »

sherbett wrote: 03/08/2021 16:20
swanfilter wrote: 03/08/2021 16:16 Ja jos uvijek ne kontam ljude koji i dan danas idu preko agencija ...
Joj
Ni ja :-)
Ko je spreman da izvodji vrijeme, istrazi i isplanira sve, njemu ne treba agencija. Ali ima dosta ljudi koji ne znaju online rezervisati i ima onih koji nece da se zahmete ni 1% nego je najlakse platiti i da ima sve na gotovo, za takve su agencije i neka uzimaju (uzimamo) pare. Sve ima svoju cijenu.

Ja radim u turistickoj agenciji godinama i prodajem aranzmane/organiziram putovanja (ne za Bosance) pa vidim kako funkcionise iz prve ruke. :run:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#954 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by soha96 »

Mislim da agencije cesto imaju neke hotele po nizim cijenama nego sto ti sam mozes rezervisati jer uzmu dosta unaprijed velike kolicine rezervacija i dobiju popust.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#955 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zigzag »

Može se proći i jeftinije ako se rezerviše ranije ali to je za one što znaju gdje će biti za 6 mjeseci.

Kada imaš manju djecu niko ti ne garantuje hoćeš li putovati 15. avgusta ili 16. decembra a generalno ne znam šte će sutra biti i hoću li ja moći tada dobiti godišnji i slično.
Zato je teško ove stvari planirati unaprijed. A druga stvar je to let do Istanbula pa presjedanje pa prevoz od aerodroma do ko zna kojeg hotela a i povratak nazad.

A ako hoćeš sve to rezervisati 10-15 dana prije samog putovanja onda će sigurno biti skuplje nego što daje sama agencija.

A što se tiče zaposlenih u samoj agenciji, to je kao i u svakoj drugoj firmi. Ima svakakvih ljudi ali ima i svakakvih situacija. I ja sam radio taj posao i imao sličnu situaciju agencijskog putnika koji je imao hitnu operaciju u bolnici pa sam koliko sam mogao obilazio, prevodio što je trebalo, rješavao situaciju sa osiguranje i sl. I ljudi su mi bili zahvalni.
Isto tako, na mene je imala prigovor jedna rumunka zato što nisam okrenuo nazad prema njenom hotelu autobus putnika koji su išli prema aerodromu jer je ona zaboravila pidžamu u hotelu.

Problem kod turizma je što izuzeztno malo ljudi hvali i reklamira dobro iskustvo ali zato loše iskustvo svi prepričavaju godinama i zato sam ja, dok sam radio nastojao biti customer friendly iako to u turizmu nije pohvalno jer mi nije bilo stalo da po svaku cijenu izvučem pare od gosta agencije.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#956 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

Imaju agencije svojih bisera. Ja bih izbjegavao aranžmane, to je najorganizovaniji, ali i najgori vid putovanja. Naizgled bude jeftiniji, ali na kraju ne bude baš tako.

Ako neko iz bilo kog razloga ne može sam, bolje je da u agenciji završi hotel i prevoz, ali da ide individualno. Aranžmane treba izbjegavati.

Drugo, barem naše agencije i nisu nešto sposobne. Imaju već uhodane šeme. Recimo, Turska, Istanbul, Alanja, Antalija, ponekad Kemer i slično. Pitajte u bilo kojoj agenciji koja ima takvu ponudu da vam nađe smještaj u mjestima izvan te šeme. Tada već idu problemi, ili moraju preko posrednika ili ne mogu nikako.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#957 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

Nema veze...
daddduka
Posts: 40
Joined: 06/12/2018 08:31

#958 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by daddduka »

Ima li neko iskustva sa Baia Kemer Resortom, da je bio i kakvi su utisci?
dek
Posts: 531
Joined: 28/02/2005 23:53

#959 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by dek »

Sorry ako je već bilo, ali kakva je trenutna situacija u pogledu covid ograničenja?
Treba li test ili potvrda o vakcinaciji (pretpostavljam da ne treba?)
Šta je sa Antalijom npr., da li objekti poput kafića, restorana i tržnih centara traže neke covid propusnice?
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#960 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ariel »

Ja preko agencije uplatila ljetovanje rekli nam da ponesemo potvrde o vakcinisanju i neku hes prijavu, i to je sto treba pored pasosa
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#961 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Dzontra_Volta »

Ariel wrote: 11/08/2021 23:57 Ja preko agencije uplatila ljetovanje rekli nam da ponesemo potvrde o vakcinisanju i neku hes prijavu, i to je sto treba pored pasosa
Valjda nije preko ove agencije: https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjan ... /210810055 :D
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#962 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

Dzontra_Volta wrote: 12/08/2021 10:56
Ariel wrote: 11/08/2021 23:57 Ja preko agencije uplatila ljetovanje rekli nam da ponesemo potvrde o vakcinisanju i neku hes prijavu, i to je sto treba pored pasosa
Valjda nije preko ove agencije: https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjan ... /210810055 :D
To ti je ono kada imaš agenciju koje radi više od 20 godina i onda neko kaže, skupa, ima ova jeftinija puno, evo baš prije neki dan počela raditi. Nema ni kancelariju, samo je fejsbuku.
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#963 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ariel »

Dzontra_Volta wrote: 12/08/2021 10:56
Ariel wrote: 11/08/2021 23:57 Ja preko agencije uplatila ljetovanje rekli nam da ponesemo potvrde o vakcinisanju i neku hes prijavu, i to je sto treba pored pasosa
Valjda nije preko ove agencije: https://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjan ... /210810055 :D
Nije
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#964 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Chloe »

Ariel wrote: 11/08/2021 23:57 Ja preko agencije uplatila ljetovanje rekli nam da ponesemo potvrde o vakcinisanju i neku hes prijavu, i to je sto treba pored pasosa
Bez HES prijave tj. koda ne možeš ući skoro nigdje.
Od 15. ožujka 2021. uvedena je i obveza popunjavanja putnog obrasca „Traveler Entry Form“ (dostupan na poveznici http://register.health.gov.tr) kojeg je potrebno ispuniti u roku od 72 sati prije ulaska u zemlju (ne odnosi se na putnike u tranzitu) i na osnovu tih informacija bit će Vam određen tzv. HES kod („Hayat Eve Sigar“) koji je potreban za ulaz u sve ugostiteljske, uslužne objekte i trgovačke centre. U tom kontekstu, preporuka za sve putnike je da prije putovanja prethodno provjere s nadležnom zrakoplovnom kompanijom oko svih detalja u vezi reda letenja i nacionalnih mjera za suzbijanje korona virusa te uvjeta ulaska u državu u koju putuju
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#965 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ariel »

Chloe wrote: 12/08/2021 12:28
Ariel wrote: 11/08/2021 23:57 Ja preko agencije uplatila ljetovanje rekli nam da ponesemo potvrde o vakcinisanju i neku hes prijavu, i to je sto treba pored pasosa
Bez HES prijave tj. koda ne možeš ući skoro nigdje.
Od 15. ožujka 2021. uvedena je i obveza popunjavanja putnog obrasca „Traveler Entry Form“ (dostupan na poveznici http://register.health.gov.tr) kojeg je potrebno ispuniti u roku od 72 sati prije ulaska u zemlju (ne odnosi se na putnike u tranzitu) i na osnovu tih informacija bit će Vam određen tzv. HES kod („Hayat Eve Sigar“) koji je potreban za ulaz u sve ugostiteljske, uslužne objekte i trgovačke centre. U tom kontekstu, preporuka za sve putnike je da prije putovanja prethodno provjere s nadležnom zrakoplovnom kompanijom oko svih detalja u vezi reda letenja i nacionalnih mjera za suzbijanje korona virusa te uvjeta ulaska u državu u koju putuju
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#966 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Spiritbreaker »

Na aedromu u Antaliji niko te ne i pita niti za HES niti za potvrdu. Formalno ti treba ali u stvarnosti ti ne traze, deviza je da samo udjes sto prije i sto lakse.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#967 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

Chloe wrote: 12/08/2021 12:28
Ariel wrote: 11/08/2021 23:57 Ja preko agencije uplatila ljetovanje rekli nam da ponesemo potvrde o vakcinisanju i neku hes prijavu, i to je sto treba pored pasosa
Bez HES prijave tj. koda ne možeš ući skoro nigdje.
Od 15. ožujka 2021. uvedena je i obveza popunjavanja putnog obrasca „Traveler Entry Form“ (dostupan na poveznici http://register.health.gov.tr) kojeg je potrebno ispuniti u roku od 72 sati prije ulaska u zemlju (ne odnosi se na putnike u tranzitu) i na osnovu tih informacija bit će Vam određen tzv. HES kod („Hayat Eve Sigar“) koji je potreban za ulaz u sve ugostiteljske, uslužne objekte i trgovačke centre. U tom kontekstu, preporuka za sve putnike je da prije putovanja prethodno provjere s nadležnom zrakoplovnom kompanijom oko svih detalja u vezi reda letenja i nacionalnih mjera za suzbijanje korona virusa te uvjeta ulaska u državu u koju putuju
Hajde to za koronu, ali i Istanbulkart za prevoz se treba registrovati na jednoj web stranici kada se kupi. Kada sam ja bio, registracija nije postojala.

Polako taj totalitarizam raste tamo. Ma, raste u cijelom svijetu, uostalom.

Šta se sve ne proda pod "sigurnost" ...
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#968 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

Spiritbreaker wrote: 12/08/2021 12:34 Na aedromu u Antaliji niko te ne i pita niti za HES niti za potvrdu. Formalno ti treba ali u stvarnosti ti ne traze, deviza je da samo udjes sto prije i sto lakse.
Da, ali ako se neki nervozni lik sjeti da traži a nemaš, onda...

Bolje spriječiti nego liječiti.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#969 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Thorgerson »

Rijeka_snova wrote: 04/08/2021 10:51
sherbett wrote: 03/08/2021 16:20

Joj
Ni ja :-)
Ko je spreman da izvodji vrijeme, istrazi i isplanira sve, njemu ne treba agencija. Ali ima dosta ljudi koji ne znaju online rezervisati i ima onih koji nece da se zahmete ni 1% nego je najlakse platiti i da ima sve na gotovo, za takve su agencije i neka uzimaju (uzimamo) pare. Sve ima svoju cijenu.

Ja radim u turistickoj agenciji godinama i prodajem aranzmane/organiziram putovanja (ne za Bosance) pa vidim kako funkcionise iz prve ruke. :run:
Nema veze vrijeme, ni znanje rezervacije toliko. Konkretno za Tursku.

Ja sam sve istrazio, kontaktirao direktno hotel, avio karte istrazio i nema sanse da sam mogao naci nesto puno jeftinije nego sto je agencija nudila. Ili su cijene bile iste ili vece.

Odmah kod leta si donji. Nemas direktan let npr za Antaliju (agencija ima). Ok. Evo da uzmes samo charter od agencije, opet hotel ne mozes dobiti neku nizu cijenu. Barem ja konrketno nisam mogao. Onda kod zdrav osiguranja, agencija opet ima povoljniji ugovor sa osig kucom. Test za covid agencija ima ugovor 30ak % jeftinije itd.

Igra velikih brojeva. Nije isto kad ti sam nastupas, il kad nastupa paket od 300 turista.

Mslim da ni tim hotelima nije u cilju da se oni peglaju sa svakim gostom posebno. Ti hoteli imaju po 500 soba. Naravno da ce to prepustiti agencijama. Oni samo onda primaju goste. Na kraju im se isplati dati agenciji povoljnije, paket nekih soba, nego da mora zaposliti jos 10 ljudi da rjesavaju rezervacije i bakcu se oko toga.

Ja sam isao preko agencije i nisam se pokajao. Sve organizovano, direktan let, vodic ako te nesto zanima, nesto ti treba. Prevoz do hotela.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#970 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

Chloe wrote: 12/08/2021 12:28
Ariel wrote: 11/08/2021 23:57 Ja preko agencije uplatila ljetovanje rekli nam da ponesemo potvrde o vakcinisanju i neku hes prijavu, i to je sto treba pored pasosa
Bez HES prijave tj. koda ne možeš ući skoro nigdje.
Od 15. ožujka 2021. uvedena je i obveza popunjavanja putnog obrasca „Traveler Entry Form“ (dostupan na poveznici http://register.health.gov.tr) kojeg je potrebno ispuniti u roku od 72 sati prije ulaska u zemlju (ne odnosi se na putnike u tranzitu) i na osnovu tih informacija bit će Vam određen tzv. HES kod („Hayat Eve Sigar“) koji je potreban za ulaz u sve ugostiteljske, uslužne objekte i trgovačke centre. U tom kontekstu, preporuka za sve putnike je da prije putovanja prethodno provjere s nadležnom zrakoplovnom kompanijom oko svih detalja u vezi reda letenja i nacionalnih mjera za suzbijanje korona virusa te uvjeta ulaska u državu u koju putuju
A da budem iskren, za ovo nisam znao do sinoć.

Da sam krenuo... :lol:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#971 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Chloe »

Spiritbreaker wrote: 12/08/2021 12:34 Na aedromu u Antaliji niko te ne i pita niti za HES niti za potvrdu. Formalno ti treba ali u stvarnosti ti ne traze, deviza je da samo udjes sto prije i sto lakse.
Za Antaliju ne znam, nisam išla na more nego obilaziti histrijske spomenike i turističke atrakcije Istanbula i Burse, bez HES koda nema ulaska ni u hotele ni u tržne centre, kamo li muzeje i sl.
Last edited by Chloe on 12/08/2021 12:46, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#972 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

Thorgerson wrote: 12/08/2021 12:38
Rijeka_snova wrote: 04/08/2021 10:51

Ko je spreman da izvodji vrijeme, istrazi i isplanira sve, njemu ne treba agencija. Ali ima dosta ljudi koji ne znaju online rezervisati i ima onih koji nece da se zahmete ni 1% nego je najlakse platiti i da ima sve na gotovo, za takve su agencije i neka uzimaju (uzimamo) pare. Sve ima svoju cijenu.

Ja radim u turistickoj agenciji godinama i prodajem aranzmane/organiziram putovanja (ne za Bosance) pa vidim kako funkcionise iz prve ruke. :run:
Nema veze vrijeme, ni znanje rezervacije toliko. Konkretno za Tursku.

Ja sam sve istrazio, kontaktirao direktno hotel, avio karte istrazio i nema sanse da sam mogao naci nesto puno jeftinije nego sto je agencija nudila. Ili su cijene bile iste ili vece.

Odmah kod leta si donji. Nemas direktan let npr za Antaliju (agencija ima). Ok. Evo da uzmes samo charter od agencije, opet hotel ne mozes dobiti neku nizu cijenu. Barem ja konrketno nisam mogao. Onda kod zdrav osiguranja, agencija opet ima povoljniji ugovor sa osig kucom. Test za covid agencija ima ugovor 30ak % jeftinije itd.

Igra velikih brojeva. Nije isto kad ti sam nastupas, il kad nastupa paket od 300 turista.

Mslim da ni tim hotelima nije u cilju da se oni peglaju sa svakim gostom posebno. Ti hoteli imaju po 500 soba. Naravno da ce to prepustiti agencijama. Oni samo onda primaju goste. Na kraju im se isplati dati agenciji povoljnije, paket nekih soba, nego da mora zaposliti jos 10 ljudi da rjesavaju rezervacije i bakcu se oko toga.

Ja sam isao preko agencije i nisam se pokajao. Sve organizovano, direktan let, vodic ako te nesto zanima, nesto ti treba. Prevoz do hotela.
U takvoj varijanti je bolje agencijom. Ko hoće drugačije iskustvo i ne može agencijom, agencije ne prave svakome individualno plan puta, organizaciju itd. Eventualno za putnika kupe karte i rezervišu hotele, ali tada nije jeftinije zbog broja.

Ja sam skoro isti boravak u ličnoj režiji u Andaluziji, čak bih se usudio reći i bolji, platio manje nego što je bila ponuda agencije. Jedini put kada sam išao u aranžmanu agencijom je bio Egipat. Vize, cijena leta, hoteli, opšta slika, bilo mi je bolje agencijom. Samo tada.
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#973 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Dzontra_Volta »

Thorgerson wrote: 12/08/2021 12:38
Odmah kod leta si donji. Nemas direktan let npr za Antaliju (agencija ima). Ok. Evo da uzmes samo charter od agencije, opet hotel ne mozes dobiti neku nizu cijenu. Barem ja konrketno nisam mogao. Onda kod zdrav osiguranja, agencija opet ima povoljniji ugovor sa osig kucom. Test za covid agencija ima ugovor 30ak % jeftinije itd.

Ja sam nekad u maju malo čačkao, onako informativno.
Nisam se baš zadavao za hotele, ali što se tiče aviona može se poprilično uštedjeti.
Nisu direktni letovi, ali preko Istanbula bez previše čekanja na aerodromu možeš doći u Antaliju za cca 300 KM povratna karta. Letovi preko agencija su 560 KM, tako da po osobi uštediš cca 250 KM (za četveročlanu porodicu to je samo na avionu 1000 KM).
Napominjem da sam letove gledao u maju. Pretpostavljam da je još jeftinije ako rezervišeš ranije.
Što se tiče osiguranja, takođe nisi u pravu. Ništa nisu povoljniji preko agencije, čak ti obično puknu paušalno 2 KM/dan, a to se može naći puno povoljnije (a da pokriva iste rizike). Ja osiguranje u zadnje vrijeme radim online i završim to za nekoliko minuta.

Za hotele ne znam ima li ušteda i kakve su, jer mi se tad nije dalo da upoređujem cijene i istražujem hotele, jer smo ranije odlučili da ove godine Turska ne dolazi u obzir.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#974 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

Dzontra_Volta wrote: 12/08/2021 12:48
Thorgerson wrote: 12/08/2021 12:38
Odmah kod leta si donji. Nemas direktan let npr za Antaliju (agencija ima). Ok. Evo da uzmes samo charter od agencije, opet hotel ne mozes dobiti neku nizu cijenu. Barem ja konrketno nisam mogao. Onda kod zdrav osiguranja, agencija opet ima povoljniji ugovor sa osig kucom. Test za covid agencija ima ugovor 30ak % jeftinije itd.

Ja sam nekad u maju malo čačkao, onako informativno.
Nisam se baš zadavao za hotele, ali što se tiče aviona može se poprilično uštedjeti.
Nisu direktni letovi, ali preko Istanbula bez previše čekanja na aerodromu možeš doći u Antaliju za cca 300 KM povratna karta. Letovi preko agencija su 560 KM, tako da po osobi uštediš cca 250 KM (za četveročlanu porodicu to je samo na avionu 1000 KM).
Napominjem da sam letove gledao u maju. Pretpostavljam da je još jeftinije ako rezervišeš ranije.
Što se tiče osiguranja, takođe nisi u pravu. Ništa nisu povoljniji preko agencije, čak ti obično puknu paušalno 2 KM/dan, a to se može naći puno povoljnije (a da pokriva iste rizike). Ja osiguranje u zadnje vrijeme radim online i završim to za nekoliko minuta.

Za hotele ne znam ima li ušteda i kakve su, jer mi se tad nije dalo da upoređujem cijene i istražujem hotele, jer smo ranije odlučili da ove godine Turska ne dolazi u obzir.
Najviše se uštedi ako hoćeš ući negdje za šta treba karta, izlet i slično.

Ako prije puta kupiš ulaznicu internetom puno je jeftinije nego da sa vodičem staneš u red, on ode da kupi ulaznicu na blagajni. Tada je i sama ulaznica skuplja a i vodič naplati proviziju.

Slično je za karte za međugradski prevoz.

Doduše, to nema puno značaja onima koji idu zbog mora i plaža, da baš odmaraju. Ima značaja onima koji putuju zbog drugoh ciljeva.

A ja sam zadnji put bio u pansionu, ne hotelu. Ništa gori smještaj za 40% cijene hotela. I još domaći doručak, porodična atmosfera itd, neuporedivo ugodnije nego u hotelu.

Thorgesen dobro reče, neće se u hotelu od 500 soba brinuti o svakom pojedinačnom gostu. Dok u pansionu od desetak soba, koji očekuje da se vratiš, usmenu preporuku poznanicima, dobru recenziju na tripadvisoru i bookingu, možeš i hoćeš imati topliji boravak.
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#975 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Dzontra_Volta »

Hakiz wrote: 12/08/2021 12:55
Dzontra_Volta wrote: 12/08/2021 12:48

Ja sam nekad u maju malo čačkao, onako informativno.
Nisam se baš zadavao za hotele, ali što se tiče aviona može se poprilično uštedjeti.
Nisu direktni letovi, ali preko Istanbula bez previše čekanja na aerodromu možeš doći u Antaliju za cca 300 KM povratna karta. Letovi preko agencija su 560 KM, tako da po osobi uštediš cca 250 KM (za četveročlanu porodicu to je samo na avionu 1000 KM).
Napominjem da sam letove gledao u maju. Pretpostavljam da je još jeftinije ako rezervišeš ranije.
Što se tiče osiguranja, takođe nisi u pravu. Ništa nisu povoljniji preko agencije, čak ti obično puknu paušalno 2 KM/dan, a to se može naći puno povoljnije (a da pokriva iste rizike). Ja osiguranje u zadnje vrijeme radim online i završim to za nekoliko minuta.

Za hotele ne znam ima li ušteda i kakve su, jer mi se tad nije dalo da upoređujem cijene i istražujem hotele, jer smo ranije odlučili da ove godine Turska ne dolazi u obzir.
Najviše se uštedi ako hoćeš ući negdje za šta treba karta, izlet i slično.

Ako prije puta kupiš ulaznicu internetom puno je jeftinije nego da sa vodičem staneš u red, on ode da kupi ulaznicu na blagajni. Tada je i sama ulaznica skuplja a i vodič naplati proviziju.

Slično je za karte za međugradski prevoz.

Doduše, to nema puno značaja onima koji idu zbog mora i plaža, da baš odmaraju. Ima značaja onima koji putuju zbog drugoh ciljeva.

A ja sam zadnji put bio u pansionu, ne hotelu. Ništa gori smještaj za 40% cijene hotela. I još domaći doručak, porodična atmosfera itd, neuporedivo ugodnije nego u hotelu.

Thorgesen dobro reče, neće se u hotelu od 500 soba brinuti o svakom pojedinačnom gostu. Dok u pansionu od desetak soba, koji očekuje da se vratiš, usmenu preporuku poznanicima, dobru recenziju na tripadvisoru i bookingu, možeš i hoćeš imati topliji boravak.
To je u redu za odrasle osobe bez djece.
Malom djetetu moram osigurati AI da me ne gnjavi oko hrane i tobogane i ostale dječije radosti, zato zasad dolaze u obzir samo hoteli u Turskoj.
Post Reply