Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#701 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Maraschino »

Nisam pratio ali mi neko rece da su cijene ove godine u Turskoj dobro povecane?
User avatar
konektovan
Posts: 40609
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#702 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by konektovan »

Maraschino wrote:Nisam pratio ali mi neko rece da su cijene ove godine u Turskoj dobro povecane?
Oo da da, Turci vratili Ruse, Njemce, skandinavce, nema za vise dzaba ua halapuciju iz Bosne... :mrgreen:
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#703 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

konektovan wrote:
Maraschino wrote:Nisam pratio ali mi neko rece da su cijene ove godine u Turskoj dobro povecane?
Oo da da, Turci vratili Ruse, Njemce, skandinavce, nema za vise dzaba ua halapuciju iz Bosne... :mrgreen:

pa sve zavisi u kakav hotel ides, bolje i i TR u 3* hotel nego HR po aprtmanima se pretucati, uz to dolaze i babe sto „krafne“ prodaju po plazi na preko 40c, nigdje u svijetu se krofne ne prodaju u sred ljeta onako masne, naravno osim u rvatskoj! :D
User avatar
konektovan
Posts: 40609
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#704 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by konektovan »

Po pricama ljudi, koji su bili u Turskoj u hotelima sa 3* kazu da su na nivou aoartmana u Hrvatskoj. Turska bez 5* i all inclusive je taraba....
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#705 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zlo zlo »

@mba wrote:
konektovan wrote:
Maraschino wrote:Nisam pratio ali mi neko rece da su cijene ove godine u Turskoj dobro povecane?
Oo da da, Turci vratili Ruse, Njemce, skandinavce, nema za vise dzaba ua halapuciju iz Bosne... :mrgreen:

pa sve zavisi u kakav hotel ides, bolje i i TR u 3* hotel nego HR po aprtmanima se pretucati, uz to dolaze i babe sto „krafne“ prodaju po plazi na preko 40c, nigdje u svijetu se krofne ne prodaju u sred ljeta onako masne, naravno osim u rvatskoj! :D
pa jebiga ako ikad gubiš energiju gubiš je plivanjem :mrgreen: tako da znaju babe :lol: :lol:
punjac
Posts: 33
Joined: 12/10/2014 13:06

#706 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by punjac »

Pozdrav svima!
Zanima me da li je neko od vas bio u hotelu "Sunis Elita Beach Resort" u Side, tačnije u Kizilagac.
Centrotours ga preporučuje i ističu da je ovo njihov najprodavaniji hotel u prošloj godini.
Kakva su vasa iskustva sa ovim hotelom i je li u skladu sa ovom reputacijom?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#707 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

punjac wrote:Pozdrav svima!
Zanima me da li je neko od vas bio u hotelu "Sunis Elita Beach Resort" u Side, tačnije u Kizilagac.
Centrotours ga preporučuje i ističu da je ovo njihov najprodavaniji hotel u prošloj godini.
Kakva su vasa iskustva sa ovim hotelom i je li u skladu sa ovom reputacijom?
Da bio sam 2015 vise je nego ok bio ,pogledaj šta kaže holidaycheck
punjac
Posts: 33
Joined: 12/10/2014 13:06

#709 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by punjac »

Hvala ti puno :-D
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#710 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zilla_ »

Turska ove godine bezobrazno skupa.
Bio sam prošle godine, fino jeste ali ne toliko da se isplati dati 3500+ KM za 9+ noćenja.
Turska koliko je ksupa ove godine komotno se može ganjati kakva egzotika za iste pare.

Hrvati također vrlo bezobrazni pa za običnu sobu npr na Pag-u traže 70 € što je po meni van pameti platiti.

Umjesto toga ja uplatio Egipat preko beograda, 13 noći, solidan hotel 4* all inclisive me izašao 3000 KM.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#711 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

zilla_ wrote:Turska ove godine bezobrazno skupa.
Bio sam prošle godine, fino jeste ali ne toliko da se isplati dati 3500+ KM za 9+ noćenja.
Turska koliko je ksupa ove godine komotno se može ganjati kakva egzotika za iste pare.

Hrvati također vrlo bezobrazni pa za običnu sobu npr na Pag-u traže 70 € što je po meni van pameti platiti.

Umjesto toga ja uplatio Egipat preko beograda, 13 noći, solidan hotel 4* all inclisive me izašao 3000 KM.

egipat nije los, samo 4* zna biti veliko razocaranje u egiptu, imas holidaycheck.de pa provjeri hotel malo!

TR jeste poskupljela zato sto je ove godine trazena, hoteli u TR su opet stufa vise nego u egiptu, bio sam u hurghadi doduse prije par godina, nije lose, ali opet TR je korak ispred kad sve usporedis!
User avatar
cappuccino
Posts: 312
Joined: 13/05/2010 13:15
Location: Wonderland

#712 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by cappuccino »

Lijep pozdrav, ima li neko preporuku gdje kupiti kvalitetne kopije markiranih satova/torbi/odjece u Antaliji (blizu Lare, mozda u Beleku?), da nisu kineske kao kod nas na pijaci? :D Hvala unaprijed
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#713 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by bumboo »

Cijene roaminga u Turskoj za postpaid BH Telecom korisnike, odlazni i dolazni pozivi? Ne planiram trošiti puno naravno, ali ako se desi neki hitan poziv i sl.
Na stranici BH Telecoma našla sam da Turska spada u neku zonu kao i Slovenija, Njemačka itd. ali nigdje cijena...
MMM1977
Posts: 4608
Joined: 15/07/2009 12:56

#714 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by MMM1977 »

bumboo wrote:Cijene roaminga u Turskoj za postpaid BH Telecom korisnike, odlazni i dolazni pozivi? Ne planiram trošiti puno naravno, ali ako se desi neki hitan poziv i sl.
Na stranici BH Telecoma našla sam da Turska spada u neku zonu kao i Slovenija, Njemačka itd. ali nigdje cijena...
Postovani, spojeni ste na mrezu Vodafone Turkiye Turska. Cijene po redovnom cjenovniku su: lokalni pozivi 2.16 KM/min, prema BiH 2.16 KM/min, prema ostalim zemljama 4.10 KM/min, prijem poziva 0.70 KM/min, slanje SMS 0.45 KM, prijenos podataka 5.25 KM/MB . Cijene su sa PDV-om.
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#715 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

cappuccino wrote:Lijep pozdrav, ima li neko preporuku gdje kupiti kvalitetne kopije markiranih satova/torbi/odjece u Antaliji (blizu Lare, mozda u Beleku?), da nisu kineske kao kod nas na pijaci? :D Hvala unaprijed
Nista se ne brini, sam ćeš naletiti na to, samo prohodaj po bazarima i slično(čini mi se da ne možeš fulati :mrgreen: ), i ne zaboravi da se cjenkaš :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#716 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Tomahawk11 »

zilla_ wrote:Turska ove godine bezobrazno skupa.
Bio sam prošle godine, fino jeste ali ne toliko da se isplati dati 3500+ KM za 9+ noćenja.
Turska koliko je ksupa ove godine komotno se može ganjati kakva egzotika za iste pare.

Hrvati također vrlo bezobrazni pa za običnu sobu npr na Pag-u traže 70 € što je po meni van pameti platiti.

Umjesto toga ja uplatio Egipat preko beograda, 13 noći, solidan hotel 4* all inclisive me izašao 3000 KM.
Najbolje je bilo onda kad su zakuhali sa Rusima. U odnosu na ono, cijene ove godine su pa i duplo veće :-)
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2829
Joined: 14/01/2019 04:56

#717 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Porodice Foht »

Raja, je li neko ljetovao u Turskoj krajem oktobra? Kakvo je vrijeme i da li bi preporucili?
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#718 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

Porodice Foht wrote:Raja, je li neko ljetovao u Turskoj krajem oktobra? Kakvo je vrijeme i da li bi preporucili?

ja svake godine idem pocetkom oktobra, temparatura ide preko 35c, znaci do kraja oktobra se komotno moze, stim da poneses neku jaknicu za navece u svakom slucaju!
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2829
Joined: 14/01/2019 04:56

#719 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Porodice Foht »

@mba wrote:
Porodice Foht wrote:Raja, je li neko ljetovao u Turskoj krajem oktobra? Kakvo je vrijeme i da li bi preporucili?

ja svake godine idem pocetkom oktobra, temparatura ide preko 35c, znaci do kraja oktobra se komotno moze, stim da poneses neku jaknicu za navece u svakom slucaju!
:thumbup: To sam volio cuti. Valjda se ne zalomi nevrijeme kakvo!
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#720 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

Porodice Foht wrote:
@mba wrote:
Porodice Foht wrote:Raja, je li neko ljetovao u Turskoj krajem oktobra? Kakvo je vrijeme i da li bi preporucili?

ja svake godine idem pocetkom oktobra, temparatura ide preko 35c, znaci do kraja oktobra se komotno moze, stim da poneses neku jaknicu za navece u svakom slucaju!
:thumbup: To sam volio cuti. Valjda se ne zalomi nevrijeme kakvo!


no sikiriki, ne iznenadi de da padne i kisa malo navece, al sutra dan opet 30+
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2829
Joined: 14/01/2019 04:56

#721 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Porodice Foht »

Gledam cijene- skoro nikakve razlike s high season! Ne daju Turci da profitiras ni u jesen.
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#722 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Dzontra_Volta »

Porodice Foht wrote:Gledam cijene- skoro nikakve razlike s high season! Ne daju Turci da profitiras ni u jesen.
A kraći dan...
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#723 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

Ne znam da li je neko već pisao, samo pazite, jeftinoća aranžmana za Tursku je relativna, i treba to trezveno izracunati,
to govorim sto ti prvi i zadnji dan totalno propadaju u transferu, a nerjetko i drugi dan ti znaju "ukakiti", jer sta drugo misliti kad recimo uđeš u hotelsku sobu u 3 ujutro, pa i taj dan ti je napola s_eban , dok se naspavaš itd itd---- i još ako si došao na samo 7 dana :mrgreen:
Iz tih nekih razloga već godinama odustajemo od Turske
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#724 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ramzess Veliki »

I kad udjete u taksi vezite pojas, lopovi lazu kako vas je snimila kamera I da moraju platit kaznu pa traze novce.

Najbolje ih izbjegavajte I koristite gradski prevoz.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#725 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

mayab wrote:Ne znam da li je neko već pisao, samo pazite, jeftinoća aranžmana za Tursku je relativna, i treba to trezveno izracunati,
to govorim sto ti prvi i zadnji dan totalno propadaju u transferu, a nerjetko i drugi dan ti znaju "ukakiti", jer sta drugo misliti kad recimo uđeš u hotelsku sobu u 3 ujutro, pa i taj dan ti je napola s_eban , dok se naspavaš itd itd---- i još ako si došao na samo 7 dana :mrgreen:
Iz tih nekih razloga već godinama odustajemo od Turske


pa ne bitno gdje ides ako letis sa avionom, letio u spaniju tursku ili dubai egipat, uvjek ti se racunaju dani u transferu, imas dvije solucije, bukiras 9 dana ili pasteta paradajz i pravac rvatska! :-D
Post Reply