Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Daz
Posts: 221
Joined: 08/02/2018 12:14

#626 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

CaneBos wrote:
Daz wrote:Da li je neko rezervisao rani booking? Kakva je situacija?
Evo upravo i ja ovo par dana pratim ponude. Za rani booking koji se odnosi na 31.05.2019. cijene i nisu povoljne uopste.

Pokusacu direktno da vidim ponude sa stranica hotela, a let u privatnom aranzmanu vidjeti, pa sabrati sta je isplativije.

Sad mi je vaznija preporuka za dobar all inclusive smjestaj sa djecom, da ima sadrzaja za djecu, vodeni tobogani itd.. ako je neko vec putovao sa djecom, da mi preporuci nesto??
Preporucujem hotel fame residence goynuk 4* ili akka alinda 5* u kemeru. Odlicna usluga.

Ali ove cijene su ludost. 8 dana 3000 km sa taksama. A u stvari to je 6 dana. Jer gubimo prvi i zadnji dan. Pretjerano...
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#627 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by CaneBos »

Daz wrote:
CaneBos wrote:
Daz wrote:Da li je neko rezervisao rani booking? Kakva je situacija?
Evo upravo i ja ovo par dana pratim ponude. Za rani booking koji se odnosi na 31.05.2019. cijene i nisu povoljne uopste.

Pokusacu direktno da vidim ponude sa stranica hotela, a let u privatnom aranzmanu vidjeti, pa sabrati sta je isplativije.

Sad mi je vaznija preporuka za dobar all inclusive smjestaj sa djecom, da ima sadrzaja za djecu, vodeni tobogani itd.. ako je neko vec putovao sa djecom, da mi preporuci nesto??
Preporucujem hotel fame residence goynuk 4* ili akka alinda 5* u kemeru. Odlicna usluga.

Ali ove cijene su ludost. 8 dana 3000 km sa taksama. A u stvari to je 6 dana. Jer gubimo prvi i zadnji dan. Pretjerano...
Tacno tako, izgubis i prvi i posljedni dan, tako da je cifra fakat pregolema za 6 dana. Kontam sve kako napraviti konstrukciju da jeftinije izadje, ali tesko, jer avio karte su poskupe isto.
Daz
Posts: 221
Joined: 08/02/2018 12:14

#628 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

Da li je neko bio u hotelu grand ring 5* u kemeru? Iskustva?

Hvala!
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#629 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by armminn »

Raja ova opcija kad sve izracunas na fibulinoj stranici jel to sa svim i taksama itd jel to ukupna cijena? Pozz
armminn
Posts: 269
Joined: 09/06/2011 16:50

#630 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by armminn »

Kakve su druge agencije iz sarajeva centroturs i cityravel vidim imaju ponudu za tursku??
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2827
Joined: 14/01/2019 04:56

#631 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Porodice Foht »

CaneBos wrote:
Daz wrote:Da li je neko rezervisao rani booking? Kakva je situacija?
Evo upravo i ja ovo par dana pratim ponude. Za rani booking koji se odnosi na 31.05.2019. cijene i nisu povoljne uopste.

Pokusacu direktno da vidim ponude sa stranica hotela, a let u privatnom aranzmanu vidjeti, pa sabrati sta je isplativije.

Sad mi je vaznija preporuka za dobar all inclusive smjestaj sa djecom, da ima sadrzaja za djecu, vodeni tobogani itd.. ako je neko vec putovao sa djecom, da mi preporuci nesto??
Turci su stari trgovci i umiju prodati sve.
Iritira me koliko unaprijed das lovu da obrcu a profitiras vrlo sitno.
Cujem da planiraju lagano ukinuti all inclusive koncept. Mozda ce to malo smanjiti cijene u totalu i za nas.
Daz
Posts: 221
Joined: 08/02/2018 12:14

#632 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

armminn wrote:Raja ova opcija kad sve izracunas na fibulinoj stranici jel to sa svim i taksama itd jel to ukupna cijena? Pozz
Ja mislim da je to cijena bez taksi. Ove godine pravo su skupi. Treba gledati druge agencije.
Daz
Posts: 221
Joined: 08/02/2018 12:14

#633 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

Ima li ko da je rezerviso ljetovanje? Da li cekati malo razumnije ponude u feb martu?
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#634 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ahasoho »

...
Last edited by ahasoho on 09/11/2021 10:19, edited 1 time in total.
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#635 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ahasoho »

...
Last edited by ahasoho on 09/11/2021 10:19, edited 1 time in total.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#636 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

ahasoho wrote:Je li iko u Antaliji uzimao 3G internet usb stick za laptop?
Ne znam kako nasi usb stickovi rade na roamingu.

Je li ima toga kupiti unutar hotela ili se mora ici do grada? Regija je Kemer, 5* hoteli.

mozda nisam skonto bas sta pitas, ali moje iskustvo do sada je bilo barem u hotelima u kojim sa bio u TR svugdje je bio free wlan, kako u hotelu isto tako i u sobama, plazi i na pool area!
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#637 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

Daz wrote:Ima li ko da je rezerviso ljetovanje? Da li cekati malo razumnije ponude u feb martu?
od prilike do marta su cijene/aranzmani jeftiniji, kraj marta pocetak aprila cijene naglo rastu!
Daz
Posts: 221
Joined: 08/02/2018 12:14

#638 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

@mba wrote:
Daz wrote:Ima li ko da je rezerviso ljetovanje? Da li cekati malo razumnije ponude u feb martu?
od prilike do marta su cijene/aranzmani jeftiniji, kraj marta pocetak aprila cijene naglo rastu!
Evo bas gledam..cijene u jan vise u odnosu na cijene iz juna 2018. Tako da je ovo skup rani booking...e sad kolike ce cijene onda biti u maju pitanje je..
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#639 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

Daz wrote:
@mba wrote:
Daz wrote:Ima li ko da je rezerviso ljetovanje? Da li cekati malo razumnije ponude u feb martu?
od prilike do marta su cijene/aranzmani jeftiniji, kraj marta pocetak aprila cijene naglo rastu!
Evo bas gledam..cijene u jan vise u odnosu na cijene iz juna 2018. Tako da je ovo skup rani booking...e sad kolike ce cijene onda biti u maju pitanje je..

a gdje gledas?
Daz
Posts: 221
Joined: 08/02/2018 12:14

#640 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

od prilike do marta su cijene/aranzmani jeftiniji, kraj marta pocetak aprila cijene naglo rastu![/quote]

Evo bas gledam..cijene u jan vise u odnosu na cijene iz juna 2018. Tako da je ovo skup rani booking...e sad kolike ce cijene onda biti u maju pitanje je..[/quote]


a gdje gledas?[/quote]

Fibula. Oni su dominantni...imaju let svaki dan i ponude od 8 do 15 dana. I pored toga digli su cijene za 30%. Skuplji mnogo u poredjenju sa proslom god. Kao oporavila je turisticka industrija u turskoj...
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#641 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ahasoho »

...
Last edited by ahasoho on 09/11/2021 10:18, edited 1 time in total.
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#642 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ahasoho »

...
Last edited by ahasoho on 09/11/2021 10:23, edited 1 time in total.
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#643 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ahasoho »

...
Last edited by ahasoho on 09/11/2021 10:24, edited 1 time in total.
Daz
Posts: 221
Joined: 08/02/2018 12:14

#644 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

ahasoho wrote:
@mba wrote:

a gdje gledas?

Pa u nas i nemas opcije osim Fibule i Centrotransa, zar ne?
Fibula letovi skoro svaki dan, mozes birati datume i br dana, ali skuplje za cca 8%. Centrotrans imaju fix 7 ili 14 dana (btw 14 dana odaberem i rusi im se stranica :D ), a poslije ubace 10 ili 11 dana. Jeftiniji ali nekako forsiraju 3* i 4* hotele


Nekako ocekujem da ce zbog losije prodaje u jan spustiti cijene u feb. Vidim da se svijet zali..preskupo..za dvoje 8 dana 3000 bam. A to je opet realno 6 dana...
Tyke
Posts: 2624
Joined: 23/02/2012 05:44

#645 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Tyke »

Ja sam preko Goldentursa isao za Alanju, SEA PLANET RESORT&SPA Hotel, odusevio sam se hotelom I uslugom, hranom, osobljem, sve je fantazija, jedino je internet bio uzasan, u sobi ga skoro I nemas.


Nego ne mogu naci temu o putovanju u Egipat, ako je uopste I ima. Ima li neko da je isao zadnjih godina u Hurgadu? Da mi preporuci hotel, dadne neki savjet, cijene, obilazak Kaira I ostalo?
Last edited by Tyke on 30/01/2019 13:54, edited 1 time in total.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5354
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#646 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Slo Burner »

Probaj na putovanja info forumu, imas bruku iskustava
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#647 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Astrix »

Nema baš veze sa ljetovanjem, ali planiram jedan izlet u Istanbul.
Iz Sarajeva idem sam za Istanbul a iz Zagreba ide drugi dio ekipe. Šta treba da znam za put tamo, kako ide sa vizom, jel bolje ovdje promjeniti novac ili tamo...? Znači idemo u privatnom aranžmanu, nikakve agencije i to...

Svaki savjet je dobro došao.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#648 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

Astrix wrote:Nema baš veze sa ljetovanjem, ali planiram jedan izlet u Istanbul.
Iz Sarajeva idem sam za Istanbul a iz Zagreba ide drugi dio ekipe. Šta treba da znam za put tamo, kako ide sa vizom, jel bolje ovdje promjeniti novac ili tamo...? Znači idemo u privatnom aranžmanu, nikakve agencije i to...

Svaki savjet je dobro došao.
tebi ne treba viza, ekipi treba ako su Hrvatski drzavljani.. viza se vadi online, placa se 30 EUR.. cista formalnost..
Ja u Istanbulu uglavnom placam karticom, cak i taksi preko aplikacije.. EUR sam mijenjam tamo nikada ovdje..
ne znam sta te jos konkretno zanima?
U prosjeku za neka 4 dana za izlet mozete obici vecinu znamenitosti..
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#649 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Astrix »

Irm@ wrote:
Astrix wrote:Nema baš veze sa ljetovanjem, ali planiram jedan izlet u Istanbul.
Iz Sarajeva idem sam za Istanbul a iz Zagreba ide drugi dio ekipe. Šta treba da znam za put tamo, kako ide sa vizom, jel bolje ovdje promjeniti novac ili tamo...? Znači idemo u privatnom aranžmanu, nikakve agencije i to...

Svaki savjet je dobro došao.
tebi ne treba viza, ekipi treba ako su Hrvatski drzavljani.. viza se vadi online, placa se 30 EUR.. cista formalnost..
Ja u Istanbulu uglavnom placam karticom, cak i taksi preko aplikacije.. EUR sam mijenjam tamo nikada ovdje..
ne znam sta te jos konkretno zanima?
U prosjeku za neka 4 dana za izlet mozete obici vecinu znamenitosti..
Da to za vizu sam poslije vidio na stranici MVP da ne treba za BiH viza. Vjerovatno ću i ja većinom karticom plaćati, a znači nema velike razlike da li mjenjao novac ovdje ili tamo na aerodromu?
Kako je sa prevozom do centra, mislim da će nam hotel biti blizu kapali-čaršije, pretpostavljam da se najlakša opcija metroom?
I pošto nisam baš siguran oko avionskih karata, vidim na nekoliko stranica se razlikuje cijena za praktično isti let, to me malo buni. Koja je najbolja opcija za kupovinu karti?

Hvala :thumbup:
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#650 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

Astrix wrote:
Irm@ wrote:
Astrix wrote:Nema baš veze sa ljetovanjem, ali planiram jedan izlet u Istanbul.
Iz Sarajeva idem sam za Istanbul a iz Zagreba ide drugi dio ekipe. Šta treba da znam za put tamo, kako ide sa vizom, jel bolje ovdje promjeniti novac ili tamo...? Znači idemo u privatnom aranžmanu, nikakve agencije i to...

Svaki savjet je dobro došao.
tebi ne treba viza, ekipi treba ako su Hrvatski drzavljani.. viza se vadi online, placa se 30 EUR.. cista formalnost..
Ja u Istanbulu uglavnom placam karticom, cak i taksi preko aplikacije.. EUR sam mijenjam tamo nikada ovdje..
ne znam sta te jos konkretno zanima?
U prosjeku za neka 4 dana za izlet mozete obici vecinu znamenitosti..
Da to za vizu sam poslije vidio na stranici MVP da ne treba za BiH viza. Vjerovatno ću i ja većinom karticom plaćati, a znači nema velike razlike da li mjenjao novac ovdje ili tamo na aerodromu?
Kako je sa prevozom do centra, mislim da će nam hotel biti blizu kapali-čaršije, pretpostavljam da se najlakša opcija metroom?
I pošto nisam baš siguran oko avionskih karata, vidim na nekoliko stranica se razlikuje cijena za praktično isti let, to me malo buni. Koja je najbolja opcija za kupovinu karti?

Hvala :thumbup:
izvini nisam prije vidjela pa ne znam da li ti je relevantno jos..
nisam ovdje mijenjala novac (i koliko znam ima samo u Turkish Ziraat) pa ne znam ima li razlike s mijenjanjem ovdje i tamo..
ja u Istanbulu koristim aplikaciju BiTaksi (kao Uber samo njihov taksi jer tamo Uber nije bas safe).. ne volim metro u Istanbulu tako da ne mogu ti tu pomoci..
Turkish ima uvijek standardnu cijenu leta.. ako si sa Pegasus gledao ne znam nisam isla s njima..
nadam se da je odgovor od pomoci :)
Post Reply