Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#551 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LikeLike »

vanjki wrote:
LikeLike wrote:
vanjki wrote:Nova godina i novo razmisljanje gdje ove godine na more. Planiram ove godine provesti konacno odmor u Turskoj. Budzet za dvoje plus dvoje djece oko 3500KM. Obzirom da imamo jednu bebu od 10mj.planiramo možda Kemer ili Laru tj. bitnoo je da ima ispred hotela hlada i da hotel nije daleko od plaze. Znaci zanimaji me vase preporuke za hotel i koje mjesto preporučujete.zatim koju agenciju preferirate. Da li je mozda preko Tuzle tj. GOLDEN ILI Hittours povoljnije. Sto se tice ranog bookinga vidim da ove manje agencije ponudu preuzimaju najvise od Fibule a Centrotours jos uvijek nije izbacio ponudu. Znaci sve preporuke su dobro dosle i hvala unaprijed
Fibula i Avioexpress cini mi se jedini prodaju svoje ponude, ostali rade preko njih. Mi smo isli preko Avioexpressa u Kemer, ali bi sljedeci put isli u Laru zbog transporta od aerodroma do hotela. Nama je trebalo sat vremena od aerodroma do hotela, bili smo u Crystal Delux-u. Sto se tice agencije, Avioexpressom smo isli jer je imao najbolje ponude, inace preferiram Centroturs jer znam dosta raje koja tamo radi.

ps isli smo sa bebom od 8-9 mjeseci, sve proslo savrseno. Opet bih putovao sa Avioexpressom.

Jel problem ona cesta koja se mora preci da bi se doslo do hotela kod Crystal Deluxe. Jel mislis da je avioexpress povoljniji od fibule ili je to tu negdje? I kod nas je beba od godinu dana i malo me jedino strah zbog toga ali eto
Prelazak ceste nije problem. Cak ima neki ciko koji stoji na semaforu i pritisne neko dugme da bi se upalilo zeleno za pjesake. Jedino ako vam je mrsko prelaziti cestu. Obje agencije su u 5 deka :D Samo sto nemaju iste hotele u ponudi. Recimo Crystal Deluxe su imali Avioexpress i Centrours, ali je u Centrotursu bio skuplji 100-150KM po osobi.
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#552 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by bumboo »

Pokušala bih organizovati ove godine ljetovanje u Turskoj, Antalya, Lara ili Side, sama bez naših agencija jer bezobrazno deru s cijenama. Preko Expedije hotel Kervansaray Kundu u junu, 7 noći, za 2 odraslih i 2 djece zajedno s letom i svim taksama iziđe oko 2600 KM. Presjedanje je u Istanbulu, ne čeka se dugo, a u cijenu je uračunat i povratni transfer s aerodroma koji mi je ponudila Expedia. Možda može još jeftinije ako se ide u pregovore direktno s hotelom. Aranžman za taj hotel i taj termin preko Fibule košta 3970 KM i to u ranom bookingu (doduše kod njih je charter let, nema presjedanja ali opet razlika je prevelika)!
Ima li iko iskustva sa samostalnim bukingom hotela i leta za Tursku bez agencija? Možete li preporučiti još neku stranicu koja je pregledna kao Expedia?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#553 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vjesticanametli »

Ja sam sebi sama preko bokinga org. IstaMbul i pariz...a preko air bnb gran canariu....karte sama smjestaj sama i prezadovoljna :-D mani se agencija....preko expedie uzimala sve za brisel....
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#554 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by bumboo »

vjesticanametli wrote:Ja sam sebi sama preko bokinga org. IstaMbul i pariz...a preko air bnb gran canariu....karte sama smjestaj sama i prezadovoljna :-D mani se agencija....preko expedie uzimala sve za brisel....
:thumbup: :thumbup: Kako si organizovala let za Kanare, je li skupo bilo?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5300
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#555 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Slo Burner »

bumboo wrote:
vjesticanametli wrote:Ja sam sebi sama preko bokinga org. IstaMbul i pariz...a preko air bnb gran canariu....karte sama smjestaj sama i prezadovoljna :-D mani se agencija....preko expedie uzimala sve za brisel....
:thumbup: :thumbup: Kako si organizovala let za Kanare, je li skupo bilo?
IMas opciju Tuzla-bec - Tenerife
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#556 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vjesticanametli »

Letila sam iz hamburga ...ali ima i iz minhena dodes s wizzom na jeftini aer. Pa dalje ....ta mi je opvija bila zanimöjiva kad sam htjela na fuertaventuru
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#557 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ned071 »

bumboo wrote:Pokušala bih organizovati ove godine ljetovanje u Turskoj, Antalya, Lara ili Side, sama bez naših agencija jer bezobrazno deru s cijenama. Preko Expedije hotel Kervansaray Kundu u junu, 7 noći, za 2 odraslih i 2 djece zajedno s letom i svim taksama iziđe oko 2600 KM. Presjedanje je u Istanbulu, ne čeka se dugo, a u cijenu je uračunat i povratni transfer s aerodroma koji mi je ponudila Expedia. Možda može još jeftinije ako se ide u pregovore direktno s hotelom. Aranžman za taj hotel i taj termin preko Fibule košta 3970 KM i to u ranom bookingu (doduše kod njih je charter let, nema presjedanja ali opet razlika je prevelika)!
Ima li iko iskustva sa samostalnim bukingom hotela i leta za Tursku bez agencija? Možete li preporučiti još neku stranicu koja je pregledna kao Expedia?
probaj pogledati ponudu goldentoursa... nama je u julu prosle godine bila cijena 3400 ovdje... odlican hotel za djecu

http://www.calimera.com/home/Hotels/Clu ... alace.html
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#558 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

bumboo wrote: Ima li iko iskustva sa samostalnim bukingom hotela i leta za Tursku bez agencija? Možete li preporučiti još neku stranicu koja je pregledna kao Expedia?
Davno pisao o tome. Doduse ja sam hotele direktno kontaktirao.

Uglavnom ako na vrijeme uzmes avio karte za aranzman od 12 - 15 dana za cetveroclanu porodicu aranzman je izlazio oko 1500 do 2000 KM jeftinije nego preko nasih agencija za hotel sa 5* srednjeg ranga cijena.
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#559 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by didzej1602 »

Mene je Side kao grad(ić) oduševio. Nismo tu bili smješteni nego u mjestu Kiziligac, tako nešto, ali smo uzimali rent a car i obilazili mjesta pored. Nisam puno očekivala od Side-a jer sam bila već u Alanji i Antaliji i mislila sam da je više na taj fazon milion hotela + milion prodavnica, ali baš sam se prevarila. Ima baš taj mediteranski, grčki šmek, čak i onaj dio gdje su prodavnice je lijepo uređen, ima nekoliko vrlo lijepih restorana i kafića. Preporuke od mene ko god bude ljetovao u blizini da obiđe te ruševine i stari dio grada.
Išli smo i u Manavgat, na vodopad - nije loše za izleta ali ništa spektakularno, kao Kravice tipa. Imaju i ogroman bazar utorkom i četvrkom čini mi se, milijarda duša, pobjegla :D
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#560 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Qoom »

didzej1602 wrote:Mene je Side kao grad(ić) oduševio.
Side prelijep, osim kad ga obilaziš u po dana kad je u hladu milion stepeni u plusu. :roll:
Nažalost, nisam imao prilike da prošetam navečer, ali je fakat pitoreskan.
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#561 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by didzej1602 »

Qoom wrote: Side prelijep, osim kad ga obilaziš u po dana kad je u hladu milion stepeni u plusu. :roll:
Nažalost, nisam imao prilike da prošetam navečer, ali je fakat pitoreskan.
Mi smo došli rano ujutro, već oko 8 smo pili kafu u gradu, hodali do 12 i onda išli na kupanje prvo u jedan dio gdje nema hotela nego su samo neki beach barovi a poslije na kupanje u dio grada gdje su svi oni hoteli. Pa opet oko 4 u obilazak. Ali i tada je bilo strašno vruće, plus 8i mjesec. Iskrena da budem, kupanje tu mi uopće nije bilo gušt, milion ljudi, prljavo, mjesto gdje smo mi bili smješteni nema nekih atrakcija ali je plaža bila odlična, nije pijesak nego šljunak i biserno plavo more, baš je bio užitak se kupati :)
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#562 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

Pozdrav!

Gledam prve ponude za ljetovanje u Turskoj i moram primjetiti da su cijene otisle "gore" iako je rijec o first minute ponudi. Sta mislite? Da li sacekati neku korekciju cijena?

Lp
LikeLike
Posts: 1923
Joined: 10/09/2013 15:59

#563 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LikeLike »

Daz wrote:Pozdrav!

Gledam prve ponude za ljetovanje u Turskoj i moram primjetiti da su cijene otisle "gore" iako je rijec o first minute ponudi. Sta mislite? Da li sacekati neku korekciju cijena?

Lp
Ja sam prosle godine pratio first minute i nisam htio rezervisati, pa sam rezervisao u normalnoj ponudi koja je bila jeftinija od first minute, a onda je poslije toga bilo jos jeftinijih ponuda. Po meni su te first minute ponude suplja, al eto svako nek radi kako voli :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#564 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

sada je jos preskupo , mi smo 4 sedmice prije nego sto cemo letjeti rezervisali .. od 3800 euro palo na 2400 a mogli smo jos jeftinije da smo isli sa drugog aerodroma
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#565 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

LikeLike wrote:
Daz wrote:Pozdrav!

Gledam prve ponude za ljetovanje u Turskoj i moram primjetiti da su cijene otisle "gore" iako je rijec o first minute ponudi. Sta mislite? Da li sacekati neku korekciju cijena?

Lp
Ja sam prosle godine pratio first minute i nisam htio rezervisati, pa sam rezervisao u normalnoj ponudi koja je bila jeftinija od first minute, a onda je poslije toga bilo jos jeftinijih ponuda. Po meni su te first minute ponude suplja, al eto svako nek radi kako voli :D
Raspitao sam se u agenciji i kazu da cijene diktiraju hoteli i da nece biti korekcija cijena, moze samo biti skuplje. Mada slazem se sa tobom, suplja prica da uzmu lovu...eto kao turci uvjereni da je kriza prosla (obaranje ruskog aviona i drzavni udar), turisti se vracaju i opet poskupljuju..mislim da cu sacekati.

Bezobrazluk, 3000 KM za 8 dana a jos ti ukradi dva dana. Avion slijece u antalyu u 15.00h a krece u 09.00h zadnji dan. Halali brate dva dana..
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#566 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

Daz wrote:
LikeLike wrote:
Daz wrote:Pozdrav!

Gledam prve ponude za ljetovanje u Turskoj i moram primjetiti da su cijene otisle "gore" iako je rijec o first minute ponudi. Sta mislite? Da li sacekati neku korekciju cijena?

Lp
Ja sam prosle godine pratio first minute i nisam htio rezervisati, pa sam rezervisao u normalnoj ponudi koja je bila jeftinija od first minute, a onda je poslije toga bilo jos jeftinijih ponuda. Po meni su te first minute ponude suplja, al eto svako nek radi kako voli :D
Raspitao sam se u agenciji i kazu da cijene diktiraju hoteli i da nece biti korekcija cijena, moze samo biti skuplje. Mada slazem se sa tobom, suplja prica da uzmu lovu...eto kao turci uvjereni da je kriza prosla (obaranje ruskog aviona i drzavni udar), turisti se vracaju i opet poskupljuju..mislim da cu sacekati.

Bezobrazluk, 3000 KM za 8 dana a jos ti ukradi dva dana. Avion slijece u antalyu u 15.00h a krece u 09.00h zadnji dan. Halali brate dva dana..
pusti ti agencije njima je u cilju da prodaju kontigent koji imaju .... icice to jos jeftinije
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#567 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

Samo jos jedno pitanje? Da li je neko bio u hotelu fame residence goynuk? Hotel od 4 zvjezdice. Iskustva?

Hvala i lp!
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#568 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

Bio sam ja u Fame otelu (3*) i Fame Park hotelu (4*) u Kemeru, nedaleko od Goynuka. S obzirom da pripadaju istoj grupaciji hotela, vjerujem da je i ponuda slicna. Sve je jako dobro. Ne ocekuj neki pretjerani luskuz, ali da ces uzivati - hoces sigurno!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#569 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

Daz wrote:Samo jos jedno pitanje? Da li je neko bio u hotelu fame residence goynuk? Hotel od 4 zvjezdice. Iskustva?

Hvala i lp!
holidaycheck ...
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#570 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

P308 wrote:Bio sam ja u Fame otelu (3*) i Fame Park hotelu (4*) u Kemeru, nedaleko od Goynuka. S obzirom da pripadaju istoj grupaciji hotela, vjerujem da je i ponuda slicna. Sve je jako dobro. Ne ocekuj neki pretjerani luskuz, ali da ces uzivati - hoces sigurno!
Super! Zbog male bebe zelimo u Kemer, blize je aerodromu, a i zbog toga preferiramo juni, zbog vrucina.

Nekako su se fame hoteli nametnuli kao prvi izbor. Neki veliki luksuz ne trazimo, samo malo mira i tisine..
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#571 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

mO k3 wrote:
Daz wrote:Samo jos jedno pitanje? Da li je neko bio u hotelu fame residence goynuk? Hotel od 4 zvjezdice. Iskustva?

Hvala i lp!
holidaycheck ...

Bas sam se bacio na slicne stranice..tripadvisor i booking.com..
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#572 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

Daz wrote:
P308 wrote:Bio sam ja u Fame otelu (3*) i Fame Park hotelu (4*) u Kemeru, nedaleko od Goynuka. S obzirom da pripadaju istoj grupaciji hotela, vjerujem da je i ponuda slicna. Sve je jako dobro. Ne ocekuj neki pretjerani luskuz, ali da ces uzivati - hoces sigurno!
Super! Zbog male bebe zelimo u Kemer, blize je aerodromu, a i zbog toga preferiramo juni, zbog vrucina.

Nekako su se fame hoteli nametnuli kao prvi izbor. Neki veliki luksuz ne trazimo, samo malo mira i tisine..
mi smo bili u Fame Residence bas u centru Kemera.. divan hotel.. a lanac je to vjerujem da je i taj koji ste gledali isto odlican.. svakako pogledaj reviews na Trip Advisor
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#573 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vanjki »

Daz wrote:
P308 wrote:Bio sam ja u Fame otelu (3*) i Fame Park hotelu (4*) u Kemeru, nedaleko od Goynuka. S obzirom da pripadaju istoj grupaciji hotela, vjerujem da je i ponuda slicna. Sve je jako dobro. Ne ocekuj neki pretjerani luskuz, ali da ces uzivati - hoces sigurno!
Super! Zbog male bebe zelimo u Kemer, blize je aerodromu, a i zbog toga preferiramo juni, zbog vrucina.

Nekako su se fame hoteli nametnuli kao prvi izbor. Neki veliki luksuz ne trazimo, samo malo mira i tisine..

mislim da dosta raje ide u hotele Crystal Deluxe u Kemeru. Svi kazu d aje bolji od lanca Fame!
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#574 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

vanjki wrote:
Daz wrote:
P308 wrote:Bio sam ja u Fame otelu (3*) i Fame Park hotelu (4*) u Kemeru, nedaleko od Goynuka. S obzirom da pripadaju istoj grupaciji hotela, vjerujem da je i ponuda slicna. Sve je jako dobro. Ne ocekuj neki pretjerani luskuz, ali da ces uzivati - hoces sigurno!
Super! Zbog male bebe zelimo u Kemer, blize je aerodromu, a i zbog toga preferiramo juni, zbog vrucina.

Nekako su se fame hoteli nametnuli kao prvi izbor. Neki veliki luksuz ne trazimo, samo malo mira i tisine..

mislim da dosta raje ide u hotele Crystal Deluxe u Kemeru. Svi kazu d aje bolji od lanca Fame!

Samo Kemer dolazi u obzir. Pa cemo pogledati i ovaj lanac hotela! Vidim da ne trenutno najbolja ponuda u golden toursa iz Tuzle.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#575 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by van Basten »

Kusadasi, Bodrum, Marmaris... Kakvi su oni za porodicnog odmora? Vidim pocele agencije i za ta mjesta nuditi chartere
Post Reply