Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#501 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Sarayman »

zanzakpizdolizije wrote:
Sarayman wrote:Na Avazovom sajtu jučer čitam sljedeće (kopija naslova): Šta se nudi bh. građanima GDJE NA GODIŠNJI Turska jeftina, Jadran lijep, a idila u BiH!

Kakva laž! Od razvikane turističke agencije iz Sarajeva (iste koju ovdje najveći broj ljudi preporučuje) dobio ponudu za 8 dana (7 noćenja) za nas četvero (ja, žena i 2 djece 9 i 14 god.) u rasponu od 4200 do 5000 KM. Jeste Kemer, jeste hotel 5*, jeste Ultra All Inclusive ali nikako nije jeftino! Provjerio cijene i u Golden Tursu Tuzla, jeftinije za 4-5 stoja ali moram voziti u Tuzlu, ostaviti tamo auto i u povratku iz Tuzle za Sarajevo. Zdra'o Turska!
Imaš u goldenu hotel Alaiye resort 11 dana za dvoje +1 ili 2 djece gratis (mi smo gledali za jedno dijete) i sa taksama i osiguranjem dođe ukupno 2100 km što je po meni odlična cijena za takav hotel (pogledaj ocjene za taj hotel na linku ispod)
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... Coast.html
http://goldentours.ba/wp-content/upload ... RESORT.pdf
E sad, kakve si ti hotele gledao za 4 ili 5 hiljadarki ne znam, ali ako meni nije bio problem o svom trošku ići iz hrvatske autom i ostaviti ga na aerodromu 3 puta (2010,11 i 12-e) a tebi je problem ako imaš gratis prijevoz do aerodroma e onda ti ljetuj negdje drugo. Gotovanima poput tebe će uvijek negdje nešto faliti, ili je cijena, ili je usluga, ili što se mora vozit do aerodroma 3-4 sata...
Pratim cijene turske zadnjih 6-7 godina i nikad nisu bili povoljniji u tzv.last minut aranžmanu.
Otkud hrvat godinama ljetuje u Turskoj? Mora da imas opasnu zamjerku na tvom plavom Jadranu? I ti mi govoris da sam gotovan i da mi uvijek nesto smeta?
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#502 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

Zašto bi bilo čudno gdje ljetujem?Bio sam u fazi života kad sam htio ići negdje drugo. Bio sam i u Egiptu (i to sa srpskom agencijom), a u Turskoj 3 puta (sa bosanskom) i nemam predrasuda ni prema kome.Nisam gotovan jer sam vozi 4 sata do Tuzle, tamio još čekao 2 sata i onda letio do Antalye cca 2 sata, pa još 45 minuta do Beleka ili 2 sata do Incekuma. Kad to zbrojiš onda vidiš da sam za to vrijeme mogao autocestom doći na jadran 2 puta, okupat se, naspavat i najesti, ali nije smisao godišnjeg doći negdje čim prije. U Tursku trenutno ne mislim ići (zbog realnih opasnosti od terorizma) ali čim se stvari malo tamo poslože eto mene tamo opet.
Meni je tamo bilo dobro, imam par zamjerki koje sam doživio prve godine ali to sam riješio sljedećih godina odlaskom u ipak bolje hotele i dobio super uslugu.
Na osnovu mog iskustva u Turskoj se može naći odličan smještaj i usluga ali ipak postoje razlike od hotela do hotela iako mogu oba imati 5*.
Ono što bih preporučio na osnovu mog iskustva su Delphin hoteli (Botanik) i Limak hoteli (Atlantis).
Last edited by zanzakpizdolizije on 12/06/2016 08:14, edited 1 time in total.
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#503 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

Sarayman wrote:Na Avazovom sajtu jučer čitam sljedeće (kopija naslova): Šta se nudi bh. građanima GDJE NA GODIŠNJI Turska jeftina, Jadran lijep, a idila u BiH!

Kakva laž! Od razvikane turističke agencije iz Sarajeva (iste koju ovdje najveći broj ljudi preporučuje) dobio ponudu za 8 dana (7 noćenja) za nas četvero (ja, žena i 2 djece 9 i 14 god.) u rasponu od 4200 do 5000 KM. Jeste Kemer, jeste hotel 5*, jeste Ultra All Inclusive ali nikako nije jeftino! Provjerio cijene i u Golden Tursu Tuzla, jeftinije za 4-5 stoja ali moram voziti u Tuzlu, ostaviti tamo auto i u povratku iz Tuzle za Sarajevo. Zdra'o Turska!
Skupo je skupo je , ali probaj potraziti adekvatnu alternativu na Jadranu u HR , strava i užas od cijena
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#504 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

Ove godine su cijene na jadranu otišle gore, a u turskoj dole. To je vrlo lako provjeriti.
Ja svake godine gledam cjenike za tursku i jadran i ove godine je jadran stvarno poskupio jer se očekuje preljev dijela gostiju koji će otkazati Egipat i Tursku zbog sigurnosti, pa je sada gotovo nemoguće na jadranu naći last minute. U Turskoj last minuta će biti sigurno i za juli i august i to vrlo povoljno u odnosu na ranije godine.

Samo za primjer 2012-e mi smo u martu rezervirali i uplatili 30% ukupne cijene za hotel delphin botanik( bili smo u njemu i 2011-e i bilo nam je predobro pa smo htjeli opet) i sve je bilo ok do maja kad nam iz agencije javljaju da im je hotel zbog prebukiranosti otkazao rezervaciju pa smo bili prisiljeni promjeniti uz (solidan popust doduše) hotel. Ove godine taj isti delphin botanik ide bez problema u last minutu.
NinnushkA
Posts: 44
Joined: 29/03/2013 14:13

#505 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by NinnushkA »

Pozdrav. Pitanje za one koji su putovali u Tursku s djecom, vezano za prtljagu. Tačnije, za lijekove u istoj. Planiramo ponijeti paracetamol, i one bočice probiotika, jer malac ima osjetljiv stomak, pa nam je to pod obavezno.. Kako to spakovati? U ručni prtljag, u onu vrećicu? Koliko je dozvoljeno, peglaju li oko toga? I kod nas, i kod njih na aerodromu...Hvala
Last edited by NinnushkA on 14/06/2016 09:33, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#506 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by karanana »

ma cini se da su pojeftinili. sve ove neke privlacne ponude su ono nesto last minute fazoni ili neki fiksni datum u junu kad je upitno moze li covjek sve drugo prekriziti i otici na put bas tih 10-11 dana kad oni daju ponudu.

daj mi hotel sredinom jula....tu garantujem da cijene nisu nize od proslogodisnjih.
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#507 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

NinnushkA wrote:Pozdrav. Pitanje za one koji su putovali u Tursku s djecom, vezano za prtljagu. Tačnije, za lijekove u istoj. Planiramo ponijeti paracetamol, i one bočice probiotika, jer malac ima osjetljiv stomak, pa nam je to pod obavezno.. Kako to spakovati? U ručni prtljag, u onu vrečicu? Koliko je dozvoljeno, peglaju li oko toga? I kod nas, i kod njih na aerodromu...Hvala
Ja sam nosio u rucnom prtljagu i nikad nisam imao problema. Kafetin... Tablete prolaze, za djecu sam u avion unosio i sokove u staklenim bocicama.

Iz iskustva, lijekovi u Turskoj su puno jeftiniji nego kod nas tako da i ako zaboravis nije propast svijeta.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#508 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

NinnushkA wrote:Pozdrav. Pitanje za one koji su putovali u Tursku s djecom, vezano za prtljagu. Tačnije, za lijekove u istoj. Planiramo ponijeti paracetamol, i one bočice probiotika, jer malac ima osjetljiv stomak, pa nam je to pod obavezno.. Kako to spakovati? U ručni prtljag, u onu vrečicu? Koliko je dozvoljeno, peglaju li oko toga? I kod nas, i kod njih na aerodromu...Hvala
Bez problema možeš, ja u kofer stavio u neseseru.
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#509 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

karanana wrote:ma cini se da su pojeftinili. sve ove neke privlacne ponude su ono nesto last minute fazoni ili neki fiksni datum u junu kad je upitno moze li covjek sve drugo prekriziti i otici na put bas tih 10-11 dana kad oni daju ponudu.

daj mi hotel sredinom jula....tu garantujem da cijene nisu nize od proslogodisnjih.
Trebale bi last minute za sredinu jula biti za 10-15 dana najkasnije. I sama riječ kaže "last minute" ne može pravi last minute biti mjesec-dva prije termina.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#510 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by karanana »

zanzakpizdolizije wrote:
karanana wrote:ma cini se da su pojeftinili. sve ove neke privlacne ponude su ono nesto last minute fazoni ili neki fiksni datum u junu kad je upitno moze li covjek sve drugo prekriziti i otici na put bas tih 10-11 dana kad oni daju ponudu.

daj mi hotel sredinom jula....tu garantujem da cijene nisu nize od proslogodisnjih.
Trebale bi last minute za sredinu jula biti za 10-15 dana najkasnije. I sama riječ kaže "last minute" ne može pravi last minute biti mjesec-dva prije termina.
Ne govorim o last minute ponudama. Kazem da jedine fol promocije i diskonte sto izbacuju idu preko last minute ponuda. Njih je uvijek bilo ali s obzirom na losije ocekivanu posjetu turskoj ovog ljeta, ocekivao sam nize regularne cijene koje nalazimo u katalozima. Ali ne. Samo izbacuju nesto povoljnije za datume koji njima odgovaraju u junu
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#511 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Naslovnica »

mayab wrote:
Sarayman wrote:Na Avazovom sajtu jučer čitam sljedeće (kopija naslova): Šta se nudi bh. građanima GDJE NA GODIŠNJI Turska jeftina, Jadran lijep, a idila u BiH!

Kakva laž! Od razvikane turističke agencije iz Sarajeva (iste koju ovdje najveći broj ljudi preporučuje) dobio ponudu za 8 dana (7 noćenja) za nas četvero (ja, žena i 2 djece 9 i 14 god.) u rasponu od 4200 do 5000 KM. Jeste Kemer, jeste hotel 5*, jeste Ultra All Inclusive ali nikako nije jeftino! Provjerio cijene i u Golden Tursu Tuzla, jeftinije za 4-5 stoja ali moram voziti u Tuzlu, ostaviti tamo auto i u povratku iz Tuzle za Sarajevo. Zdra'o Turska!
Skupo je skupo je , ali probaj potraziti adekvatnu alternativu na Jadranu u HR , strava i užas od cijena
Ko ima da da 4500km za 7 noćenja u Turskoj, mislim da ne razmišlja baš previše o parama, i razlikama u cijeni između Cro i Tr.
Njemu je svejedno.
Ja ću u Neum, 50KM apartman na 'plaži', predsezona. 7 dana, 350KM + hrana, piće, prevoz...1000KM u vrh glOve.
Mjera.
PurpurHazel
Posts: 378
Joined: 12/09/2011 10:01

#512 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by PurpurHazel »

NinnushkA wrote:Pozdrav. Pitanje za one koji su putovali u Tursku s djecom, vezano za prtljagu. Tačnije, za lijekove u istoj. Planiramo ponijeti paracetamol, i one bočice probiotika, jer malac ima osjetljiv stomak, pa nam je to pod obavezno.. Kako to spakovati? U ručni prtljag, u onu vrećicu? Koliko je dozvoljeno, peglaju li oko toga? I kod nas, i kod njih na aerodromu...Hvala

Evo uzivo iz Turske, doputovali sad prije neki dan, nosila Panadol baby, cepice i Dalsy da se nadje, proslo sve, nitko nista nije vracao. Takodjer bocice sa sokom, sve normala. Evo hvala Bogu sve uredno, jede fantasticno, da prostis kaki super, pajki ma cudo. :D

Za sve ostale, ljeto u Turskoj po svemu isto kao i svih ranijih godina, apsolutno nista drugacije ne primjetim, niti manjak gostiju, standardno smo u Delphin grupaciji, kazu da je manje Rusa, ali opcenita brojnost ljudi klasika. I za sve ove uplasene ko sto sam i sama vagala dal ici ili ne, zivot tece uobicajeno, i na ulicama, resortima, opusteno i sa fantasticnim vremenskim uvjetima za razliku od bih, onaj dan kad smo letili umal nas tuca nije pobila putem do aerodroma :D Cijene su meni uporedno sa ranijim godinama takodjer u priliku iste, ne vidim neku pretjeranu razliku niti popuste.
Dentist80
Posts: 16
Joined: 14/12/2015 09:32

#513 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Dentist80 »

Posto smo dobili prinovu u septembru 2015, zena i ja smo odlucili da ove godine ljetujemo negdje u HR, zbog bebe, koja sada ima skoro 9 mjeseci.
Zadnjih 5 godina braka smo ljetovali 1x Turska, 1x Egipat, 2x Tunis i proslu godinu HR zbog onog teroristickog napada u Tunisu, gdje smo planirali da idemo.
Uglavnom skoro mjesec dana smo se raspitivali, zvali, pisali e-mailove itd itd..i vidjeli da je HR jako skupa.
Naravno da se ima naci jeftinih apartmana, ali sa malom bebom ne zelimo da imamo obavezu oko kuhanja i slicno. Ako vec idemo na odmor..
Npr. za 10 dana sa polupensionom u Zaton Holiday Resort traze 1760€. Znaci samo dorucak i vecera. Dok ja dodjem iz AT u Zaton, putni troskovi, rucak dole za tih 10 dana, pice, potrosice se naravno jos sa strane nesto, nas odmor izadje preko 2000€.

Ok, odlucimo da odemo ipak u turisticki biro i da vidimio cijene za Tursku, bez obzira na ovu neku, hajde da je nazovemo nestabilnu situaciju.
Uglavnom rezervisali 7 dana, All Inclusive, u Roma Beach Spa sa 5 zvjezdica i odlicnim ocjenama na netu, u Gündogdu, u blizini Beleka za 1298€ + 180€ za putno osiguranje i u slucaju odgadjanja odmora(ako se beba slucajno razboli ili sta se sve moze desit do sami polazak)..znaci sve za nekih 1500€.
Let direktno iz Graza, ne treba mi auto..pjecana plaza, i "garancija" da je more toplo i da je lijepo vrijeme.

Kao sto neko gore rece, nekog velikog popusta nema, a nije ni poskupilo..za sada prezadovoljni..vidicemo kako ce da bude u augustu kad budemo isli..

PS: sto se nas tice, zadnja 2 odmora u Tunisu, su bila fantasticna..sto se tice usluge, gostoprimstva, ljubaznosti itd itd itd..U pitanju je hotel Africa Jade Thalahasso u Korbi(Qurba)..sjeverno od Hammameta..jedini hotel koji se nalazi usamljen na dugoj pjescanoj plazi..sa skoro bijelim pijeskom, tisina, mir, topla voda..jednostavno san..
Toliko od mene (nas)

Pozz
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#514 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Naslovnica »

Svaka čast ljudi kada imate toliko para da dajete 1500 ojra za 6-7 dana godišnjeg.
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#515 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Ljudi su iz Austrije, to je tamo jedna plata. Ako oboje radi moze se i vise puta godisnje...

Mada ovo moze i vecina iz Bosne sudeci po tome kako rade nase turisticke agencije...
Dentist80
Posts: 16
Joined: 14/12/2015 09:32

#516 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Dentist80 »

Meni je jako zao, ako sam nekoga na bilo koji nacin uvrijedio... Nije mi bio cilj.. Htjeo sam samo da dam svoje misljenje sto se tice Turske, odmora, cijena i ljetovanja..i neko poredjenje sa HR.

:sad:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#517 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Danguba »

Daleko je Hr za Tr u turizmu.
Moraju prvo mentalitet i odnos prema gostima promijeniti da bi turizam bio jos masovniji.
Mora se mnogo sta uraditi i urediti da se privuku gosti a ne samo ''vidi ovo nase more''.
Lijepo more i tacka a od toga se ne moze dugorocno zivjeti.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#518 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Naslovnica »

Dentist80 wrote:Meni je jako zao, ako sam nekoga na bilo koji nacin uvrijedio... Nije mi bio cilj.. Htjeo sam samo da dam svoje misljenje sto se tice Turske, odmora, cijena i ljetovanja..i neko poredjenje sa HR.

:sad:
Ma jok ba, kakva uvreda. Nego mi ke nepojmljivo davati tolike pare za 6-7 dana odmora. Vama svaka čast, želim vam super odmor! :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#519 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

Naslovnica wrote:
Dentist80 wrote:Meni je jako zao, ako sam nekoga na bilo koji nacin uvrijedio... Nije mi bio cilj.. Htjeo sam samo da dam svoje misljenje sto se tice Turske, odmora, cijena i ljetovanja..i neko poredjenje sa HR.

:sad:
Ma jok ba, kakva uvreda. Nego mi ke nepojmljivo davati tolike pare za 6-7 dana odmora. Vama svaka čast, želim vam super odmor! :thumbup:
Ti aranzmani u Tursku avionom od 7 dana su po meni neisplativi, jer vrlo često zbog plana letenja zapravo tamo budes 5 dana, i prvi i zadnji dan ti defakto odu na putovanje------ mi smo zato uvijek isli na 14 dana
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#520 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Naslovnica »

Gledao sam preko Fibule. Let, bubam, u 21h naveče (to je prvi dan), a zadnji dan transfer iz hotela na aerodrom u 9 ujutro.
Niđe veze.
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#521 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

Naslovnica wrote:Gledao sam preko Fibule. Let, bubam, u 21h naveče (to je prvi dan), a zadnji dan transfer iz hotela na aerodrom u 9 ujutro.
Niđe veze.
E o tome ti ja pišem gore.....
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#522 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

Tako sam ja jedne godine stigao u Antalyu u 21 sat a hotel u Alanyi. :shock: I u sobu sam usao u 4 sata ujutro :D Mrtav, ko da su me pregazili :D
A onda u povratku kad rekose da budemo ispred hotela u 4 ujutro, mrak mi na oci pade :D Mislim da je to bilo 2011. godine. Od tada nikada vise u Alanyu. Ako su letovi vec organizirani na takav nacin, onda je najbolje u Antalyi ljetovati, blizu aerodroma. :D

Godinu dana kasnije, ljetovao u Kemeru, jutarnji let, u Kemeru bio oko 12, taman na rucak :D U povratku oko 15 ispred hotela, stigli i doruckovat i rucat i lijepo se spakovat. Nismo se kupali, a mogli smo komotno. Ljepota.
Dentist80
Posts: 16
Joined: 14/12/2015 09:32

#523 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Dentist80 »

Kod nas je let 3. augusta(srijeda) u 9.45 iz Graza a povratak 10.08 u 17.00 iz Antalye..skoro nepunih 8 dana, ili bolje receno 7 dana kao sto smo i platili..
Mada kad smo letili za Egipat jedne godine je tako bilo da su nam onaj 7. dan skoro"ukrali", jer je let bio u skoro 6 ujutro ..taj zadnji 7. dan..
To se ponekad "desi"..
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#524 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Naslovnica wrote:Gledao sam preko Fibule. Let, bubam, u 21h naveče (to je prvi dan), a zadnji dan transfer iz hotela na aerodrom u 9 ujutro.
Niđe veze.
Za povratak manje-vise ok posto svakako iz hotela moras izaci do 12, ali vecernji let je kriminal... Mada vidim charter letove na SJJ, ima neki 22.06. u 08:00 ujutro? Ovo je super termin, jer ne gubis nista ni u dolasku...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#525 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Danguba »

P308 wrote:Tako sam ja jedne godine stigao u Antalyu u 21 sat a hotel u Alanyi. :shock: I u sobu sam usao u 4 sata ujutro :D Mrtav, ko da su me pregazili :D
A onda u povratku kad rekose da budemo ispred hotela u 4 ujutro, mrak mi na oci pade :D Mislim da je to bilo 2011. godine. Od tada nikada vise u Alanyu. Ako su letovi vec organizirani na takav nacin, onda je najbolje u Antalyi ljetovati, blizu aerodroma. :D

Godinu dana kasnije, ljetovao u Kemeru, jutarnji let, u Kemeru bio oko 12, taman na rucak :D U povratku oko 15 ispred hotela, stigli i doruckovat i rucat i lijepo se spakovat. Nismo se kupali, a mogli smo komotno. Ljepota.
Uh i mene je jednom tako zadesilo. Let iz Amsterdama u 8 i odmah kasnio 2 sata. Valja biti 2 sata prije i jos kasni 2 sata. Dosli u Antaliju pa busom za Alanju a on razvuko ko harmoniuku. Gdje god ima neki restoran on stane. Haj ziv bio vozi hebo te svako. Dosli na veceru tamo.
U povratku kazu u 2 sata nocu doci ce bus ispred hotela. :jbt: Niti spavati niti se vucati po recepciji i onim barovima.
Kuci dosli u podne. Nikad vise takav aranzman ali sreca pa smo bili 2 sedmice pa nam je ionako sve dosadilo.
Post Reply