Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
COYB
Posts: 6
Joined: 09/08/2014 12:56

#476 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by COYB »

Pa dobro. Veoma je tesko naci u srcu sezone neki aranzman. A i mi sami nismo neki ljubitelji duzeg ostajanja, bila ponuda 13 dana al to nam je previse. 6-8 taman.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#477 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Sarayman »

Moze li preporuka u 2016. za agenciju iz Sarajeva i hotel za 4-clanu porodicu sa djecom koja nisu mala?
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#478 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

Sarayman wrote:Moze li preporuka u 2016. za agenciju iz Sarajeva i hotel za 4-clanu porodicu sa djecom koja nisu mala?
mi idemo s Fibulom vec godinama, samo pozitivna iskustva, a izbor hotela je raznovrsan i vjerujem da cete naci nesto u skladu sa trazenim :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#479 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

Ja ne znam da li bi smio otići poslije svega što se dešava u Turskoj, kakve god da su cijene. Pogotovo s djecom.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8526
Joined: 15/04/2015 11:26

#480 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Thorgerson »

A koja su mjesta inace ovako ok za porodicu sa djetetom?

Kemer, Side, Belek, Antalija, Alanja?
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#481 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Curve »

Thorgerson wrote:A koja su mjesta inace ovako ok za porodicu sa djetetom?

Kemer, Side, Belek, Antalija, Alanja?
Kemer, Side, to su vec manja mjesta gdje ti je lakse i ljepse sa djecom otici
gdje ces alanju il antaliju, tamo samo ako ces u diskoteke, pubove
User avatar
Hary10
Posts: 51
Joined: 13/01/2015 19:52
Location: Sarajevo

#482 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hary10 »

Thorgerson wrote:A koja su mjesta inace ovako ok za porodicu sa djetetom?

Kemer, Side, Belek, Antalija, Alanja?
U Kemeru je jako lijepo, za nijansku ugodnija temperatura jer se nalazi u podnozju planine, more cisto i plaze lijepe. Ima i drveca na plazama pa se moze pronaci mnogo hlada. Antalija ima lijepe plaze, posebno plaza Lara sa sitnim pijeskom, ali je more dosta mutno. Sadrzaji su uglavnom po hotelima, nocnog zivota van hotela bas i nema. U Alanji je po meni najsparnije, ne znam zbog cega, ali je zaista sparno. More je prelijepo, cisto, ima mnogo valova pa ako idete sa malom djecom, ne bih Vam savjetovao Alanju. Razmislite ipak o Kemeru ili Antaliji
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#483 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

Thorgerson wrote:A koja su mjesta inace ovako ok za porodicu sa djetetom?

Kemer, Side, Belek, Antalija, Alanja?
Side i Belek imaju plažu od sitnog pjeska, idealno za djecu.
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#484 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

Sarayman wrote:Moze li preporuka u 2016. za agenciju iz Sarajeva i hotel za 4-clanu porodicu sa djecom koja nisu mala?
Probajte sa golden toursom. Oni lete iz Tuzle ali imaju gratis prijevoz do tuzlanskog aerodroma. Vidim da imaju vrlo povoljne cijene za 11-o dnevne aranžmane za juni ( a ne sumnjam da će imati i za juli, august - obzirom na probleme sa terorizmom i manjkom rusa).
Ja sam s njima išao 2010,2011 i 2012-e i ako se stvari tamo malo srede budem išao opet u budućnosti.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8526
Joined: 15/04/2015 11:26

#485 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Thorgerson »

Aha, hvala svima na odgovorima. Malom je 2 godine, tako da izgleda da ce biti onda Kemer ili Side. Jesu li ova mjesta skuplja ili jeftinija sto se tice hotela ili je to isto. Ako je Kemer u podnozju planine, ima li onda mozda vjetra da puhne :D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#486 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

Thorgerson wrote:Aha, hvala svima na odgovorima. Malom je 2 godine, tako da izgleda da ce biti onda Kemer ili Side. Jesu li ova mjesta skuplja ili jeftinija sto se tice hotela ili je to isto. Ako je Kemer u podnozju planine, ima li onda mozda vjetra da puhne :D
vrlo je ugodna klima u Kemeru, taman.
Sto se hotela tice mi smo bili u Fame Residence Kemer & Spa i odlican hotel.. vidjela sam da ima porodica s djecom i mislim da su uvjeti odlicni za porodice s djecom, a blizu je centru Kemera pa niste bas u resortu negdje u sumi (osim ako to zelite) :-D :)
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#487 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Curve »

Irm@ wrote:
Thorgerson wrote:Aha, hvala svima na odgovorima. Malom je 2 godine, tako da izgleda da ce biti onda Kemer ili Side. Jesu li ova mjesta skuplja ili jeftinija sto se tice hotela ili je to isto. Ako je Kemer u podnozju planine, ima li onda mozda vjetra da puhne :D
vrlo je ugodna klima u Kemeru, taman.
Sto se hotela tice mi smo bili u Fame Residence Kemer & Spa i odlican hotel.. vidjela sam da ima porodica s djecom i mislim da su uvjeti odlicni za porodice s djecom, a blizu je centru Kemera pa niste bas u resortu negdje u sumi (osim ako to zelite) :-D :)
Image
8-)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#488 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

Irm@ wrote:
Thorgerson wrote:Aha, hvala svima na odgovorima. Malom je 2 godine, tako da izgleda da ce biti onda Kemer ili Side. Jesu li ova mjesta skuplja ili jeftinija sto se tice hotela ili je to isto. Ako je Kemer u podnozju planine, ima li onda mozda vjetra da puhne :D
vrlo je ugodna klima u Kemeru, taman.
Sto se hotela tice mi smo bili u Fame Residence Kemer & Spa i odlican hotel.. vidjela sam da ima porodica s djecom i mislim da su uvjeti odlicni za porodice s djecom, a blizu je centru Kemera pa niste bas u resortu negdje u sumi (osim ako to zelite) :-D :)

Dvije godine sam ljetovao u Kemeru, polovinom avgusta, i odgorjevalo je sve doslovno (temperature oko 38 u hladu) pa se uvijek cudim ljudima koji pisu da je ugodnija temperatura u odnosu na druge gradove. Cini mi se da je u Antaliji veca vlaga pa se vrucina teze podnosi.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#489 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

mi smo bili u julu i stvarno je drugacija temperatura nego u Anatliji i Alanji nekako ugodnije..
mislim da je u augustu generalno u Turskoj vrelo..
@Curve: da to je taj hotel.. divna usluga porodicni prijatelji tamo idu vec 5 godina tako da smo mi na preporuku otisli i divno je bas :)
sabanss
Posts: 4574
Joined: 13/08/2006 11:20

#490 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Hotel je extra.

Sa druge strane ko ode na more u Tursku u augustu ja mu dizem spomenik. Meni je i Jadran katastrofa vruc u tom terminu.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#491 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Danguba »

sabanss wrote:Hotel je extra.

Sa druge strane ko ode na more u Tursku u augustu ja mu dizem spomenik. Meni je i Jadran katastrofa vruc u tom terminu.
:-)

Gdje ces to porediti?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72764
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#492 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Velkoski »

Šta ne smijem propustiti u Antalyji? :mrgreen:
sabanss
Posts: 4574
Joined: 13/08/2006 11:20

#493 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Danguba wrote:
sabanss wrote:Hotel je extra.

Sa druge strane ko ode na more u Tursku u augustu ja mu dizem spomenik. Meni je i Jadran katastrofa vruc u tom terminu.
:-)

Gdje ces to porediti?
Poredjenje u kontekstu temperature :D

Znam dosta raje ide u Tursku jer im je Jadran hladan :?
sabanss
Posts: 4574
Joined: 13/08/2006 11:20

#494 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Velkoski wrote:Šta ne smijem propustiti u Antalyji? :mrgreen:
Ako si u Lari onda ne smijes propustiti hotel, obzirom da su tamo hoteli iz kojih ne pozelis nigdje izaci.

Inace Antalya je ogromna, ima lijep stari grad, staru luku, lijep novi dio grada, ako mislis hodati onda se neces okupati :D
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#495 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Danguba »

sabanss wrote:
Danguba wrote:
sabanss wrote:Hotel je extra.

Sa druge strane ko ode na more u Tursku u augustu ja mu dizem spomenik. Meni je i Jadran katastrofa vruc u tom terminu.
:-)

Gdje ces to porediti?
Poredjenje u kontekstu temperature :D

Znam dosta raje ide u Tursku jer im je Jadran hladan :?
U Turskoj ne moze biti vruce. 8-)
User avatar
beautyfool
Posts: 2101
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#496 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by beautyfool »

U augustu je stvarno u Tr prevruce, idealno za odmor bi bio Maj/Juni/Juli/Septembar
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#497 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Curve »

ja sam prosle godine isao u Kemer, takodjer Fame residence hptel, prva tura sto je isla znaci 01.06. i moram priznat da je ipak malo rano, iskoristio sam sve dane kupao se, cak super nije pretoplo mozes biti citav dan na plazi a ne povlacit se u sobu nakon rucka, al falilo je opet malo kasnije da se ode, mislim kraj juna idealno tamo
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#498 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

U Turskoj ne moze biti vruce. 8-)
Vala baš i ja tako kažem, svaki hotel ima gomilu bazena, ako ti baš more nije po volji, još, podrazumijeva se da ideš na all inclusive aranžman, pa onda sredstava za rashlađivanje nema da fali :D , i jedino šta sam ja pazio kod izbora hotela je da se izabere kakav koji ima što više drveća, vegetacije, prirodne hladovine, jer istina je ako si "osudjen" da se patiš pod suncobranima, ipak je gadno...
Bili u augustu
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#499 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Sarayman »

Na Avazovom sajtu jučer čitam sljedeće (kopija naslova): Šta se nudi bh. građanima GDJE NA GODIŠNJI Turska jeftina, Jadran lijep, a idila u BiH!

Kakva laž! Od razvikane turističke agencije iz Sarajeva (iste koju ovdje najveći broj ljudi preporučuje) dobio ponudu za 8 dana (7 noćenja) za nas četvero (ja, žena i 2 djece 9 i 14 god.) u rasponu od 4200 do 5000 KM. Jeste Kemer, jeste hotel 5*, jeste Ultra All Inclusive ali nikako nije jeftino! Provjerio cijene i u Golden Tursu Tuzla, jeftinije za 4-5 stoja ali moram voziti u Tuzlu, ostaviti tamo auto i u povratku iz Tuzle za Sarajevo. Zdra'o Turska!
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#500 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

Sarayman wrote:Na Avazovom sajtu jučer čitam sljedeće (kopija naslova): Šta se nudi bh. građanima GDJE NA GODIŠNJI Turska jeftina, Jadran lijep, a idila u BiH!

Kakva laž! Od razvikane turističke agencije iz Sarajeva (iste koju ovdje najveći broj ljudi preporučuje) dobio ponudu za 8 dana (7 noćenja) za nas četvero (ja, žena i 2 djece 9 i 14 god.) u rasponu od 4200 do 5000 KM. Jeste Kemer, jeste hotel 5*, jeste Ultra All Inclusive ali nikako nije jeftino! Provjerio cijene i u Golden Tursu Tuzla, jeftinije za 4-5 stoja ali moram voziti u Tuzlu, ostaviti tamo auto i u povratku iz Tuzle za Sarajevo. Zdra'o Turska!
Imaš u goldenu hotel Alaiye resort 11 dana za dvoje +1 ili 2 djece gratis (mi smo gledali za jedno dijete) i sa taksama i osiguranjem dođe ukupno 2100 km što je po meni odlična cijena za takav hotel (pogledaj ocjene za taj hotel na linku ispod)
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... Coast.html
http://goldentours.ba/wp-content/upload ... RESORT.pdf
E sad, kakve si ti hotele gledao za 4 ili 5 hiljadarki ne znam, ali ako meni nije bio problem o svom trošku ići iz hrvatske autom i ostaviti ga na aerodromu 3 puta (2010,11 i 12-e) a tebi je problem ako imaš gratis prijevoz do aerodroma e onda ti ljetuj negdje drugo. Gotovanima poput tebe će uvijek negdje nešto faliti, ili je cijena, ili je usluga, ili što se mora vozit do aerodroma 3-4 sata...
Pratim cijene turske zadnjih 6-7 godina i nikad nisu bili povoljniji u tzv.last minut aranžmanu.
Post Reply