Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#451 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by kamen spoticanja »

Curve wrote:
kamen spoticanja wrote:
dark side of the moon wrote:Preporuka za dobar hotel, 5*, po mogucnosti kemer ili belek...idemo sa dvoje djece...
ooo onda definitivno fame residance u centru kemera...al onaj s 5 zvijezda
koji je sa 5*
u nekim agencijama fame residence kemer 4* u drugoj fame residence kemer 5* :roll:
i koja agencija (sarajevo) je najozbiljnija, svaka gleda da te zajebe i sve su u pet deka, al et opet imal koja da vecina imaju pozitivna iskustva :-D
Imas u kemeru i jedan i drugi...avioexpres je meni bio zaista ok...znam da i fibula ima iste hotele
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#452 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Curve »

fame residnce kemer 5*
za slicnu lovu vidim nude i raymar 5* side

iko bio u ovom drugom da dadne komentar ili bi jos neki preporucio al da nije bas sad preskup
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#453 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by kamen spoticanja »

Curve wrote:fame residnce kemer 5*
za slicnu lovu vidim nude i raymar 5* side

iko bio u ovom drugom da dadne komentar ili bi jos neki preporucio al da nije bas sad preskup
Taj ne poznajem...ali meni side nikad nije odgovaralo zbog samog mjesta...hotel na hotelu
Kemer mi je iz tog razloga zakon...a ovaj hotel je u centru grada
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#454 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Curve »

ahaa, gledam i ja, najprije da ce biti ovaj u kemeru, usluga im je fade style all inlucive, sta im znaci fade style?
koje troskove jos mogu ocekivat, bar vezano hotel sto se tice, jer u agenciji nikad ti ne kazu sve
fantabox
Posts: 220
Joined: 12/07/2007 10:11

#455 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by fantabox »

Curve wrote:ahaa, gledam i ja, najprije da ce biti ovaj u kemeru, usluga im je fade style all inlucive, sta im znaci fade style?
koje troskove jos mogu ocekivat, bar vezano hotel sto se tice, jer u agenciji nikad ti ne kazu sve
Napravio si typo, nije fade nego fame. Nesto je sa fee-ijem nesto bez. Evo ti za primjer na ovom linku (pdf file) sta to znaci, sta placas, sta ne placas, koja su vremena...manje vise ce ti biti to isto: http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=& ... oS0mg5tIqQ
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#456 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Curve »

Ahaa moguce moja greska znam da je to nes style all inclusive, uglavnom manje vise ko svaki inclusive strana pica i u bocama se placaju ostala domaca tocena su u sklopu aranzmana

To me bunilo ovo fame style, mogli su onda jednostavno ko svi napisat samo "all inclusive" i to je to
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#457 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by DaffyDuck »

ima li iko da je isao na ovu drugu stranu, Izmir i okolina?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#458 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

kamen spoticanja wrote:
Curve wrote:fame residnce kemer 5*
za slicnu lovu vidim nude i raymar 5* side

iko bio u ovom drugom da dadne komentar ili bi jos neki preporucio al da nije bas sad preskup
Taj ne poznajem...ali meni side nikad nije odgovaralo zbog samog mjesta...hotel na hotelu
Kemer mi je iz tog razloga zakon...a ovaj hotel je u centru grada
A šta ti je u kemeru nego hotel do hotela? I metar i po prolaza između jednog do drugog.
fantabox
Posts: 220
Joined: 12/07/2007 10:11

#459 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by fantabox »

agent_zero wrote:A šta ti je u kemeru nego hotel do hotela? I metar i po prolaza između jednog do drugog.
Nemoj tako, izmedju nekih se moze cak i automobil provuci! :thumbup:
Shark2014
Posts: 11
Joined: 26/06/2014 15:45

#460 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Shark2014 »

:lol: iskreno moj vam je savjet da putujete sa Argus Toursom iz BG, nase agencije zaobidjite u sirokom luku :shock:
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#461 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Curve »

Shark2014 wrote::lol: iskreno moj vam je savjet da putujete sa Argus Toursom iz BG, nase agencije zaobidjite u sirokom luku :shock:
FAME RESIDENCE KEMER & SPA
5*Stnd AL
595 evrica

znaci cijene iste ko kod nas
Shark2014
Posts: 11
Joined: 26/06/2014 15:45

#462 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Shark2014 »

Curve wrote:
Shark2014 wrote::lol: iskreno moj vam je savjet da putujete sa Argus Toursom iz BG, nase agencije zaobidjite u sirokom luku :shock:
FAME RESIDENCE KEMER & SPA
5*Stnd AL
595 evrica

znaci cijene iste ko kod nas

Ja sam prosle godine na svu srecu zaobisao nase agencije i na aranzmanu od 11 dana (ljetovao sam u Egiptu, aranzman Argusa je bio sa svim troskovima 1277KM, aranzman Relaxa oko 1850, s tim da je ovaj Relaxov bio 10 dana) ustedio oko 600KM, nije samo rijec o cijeni vec i o nekim drugim stvarima, cijeni izleta, bezobrazluku vodica itd itd...
fantabox
Posts: 220
Joined: 12/07/2007 10:11

#463 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by fantabox »

Curve wrote:
Shark2014 wrote::lol: iskreno moj vam je savjet da putujete sa Argus Toursom iz BG, nase agencije zaobidjite u sirokom luku :shock:
FAME RESIDENCE KEMER & SPA
5*Stnd AL
595 evrica

znaci cijene iste ko kod nas
Prije ce biti da je mislio na ono tipa polazak u 21 sa aerodroma u Sarajevu, pa fol kasni avion ovo ono pa poletite nekad ujutro u stvari. A oni dobri jedno noćenje (na koje su i racunali samo vi to ne znate hehe) i slični trikovi kokošarski. Proleti malo po temama o tur. agencijama ovdje. Sve ce ti se samo kazati!
Shark2014
Posts: 11
Joined: 26/06/2014 15:45

#464 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Shark2014 »

fantabox wrote:
Curve wrote:
Shark2014 wrote::lol: iskreno moj vam je savjet da putujete sa Argus Toursom iz BG, nase agencije zaobidjite u sirokom luku :shock:
FAME RESIDENCE KEMER & SPA
5*Stnd AL
595 evrica

znaci cijene iste ko kod nas
Prije ce biti da je mislio na ono tipa polazak u 21 sa aerodroma u Sarajevu, pa fol kasni avion ovo ono pa poletite nekad ujutro u stvari. A oni dobri jedno noćenje (na koje su i racunali samo vi to ne znate hehe) i slični trikovi kokošarski. Proleti malo po temama o tur. agencijama ovdje. Sve ce ti se samo kazati!
Nase agencije su cirkus Kolumbija :)
User avatar
mayab
Posts: 27021
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#465 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

fantabox wrote:
Curve wrote:
Shark2014 wrote::lol: iskreno moj vam je savjet da putujete sa Argus Toursom iz BG, nase agencije zaobidjite u sirokom luku :shock:
FAME RESIDENCE KEMER & SPA
5*Stnd AL
595 evrica

znaci cijene iste ko kod nas
Prije ce biti da je mislio na ono tipa polazak u 21 sa aerodroma u Sarajevu, pa fol kasni avion ovo ono pa poletite nekad ujutro u stvari. A oni dobri jedno noćenje (na koje su i racunali samo vi to ne znate hehe) i slični trikovi kokošarski. Proleti malo po temama o tur. agencijama ovdje. Sve ce ti se samo kazati!
Jos se zna desiti i da je povrtak zadnjeg dana u ranim jutarnjim satima, tako da em se nisi naspavao, em ti uzmu i taj zadnji dan!
Ove godine je mene i porodicu odvratilo od odlaska u Tursku i to sto ove nase kurceve agencije prakticno ne mogu da ti nista garantuju, niti cijenu (pise dole sitnim slovima da je moguca korekcija cijene zbog cijene goriva navodno!!), niti siguran dan polaska, a da ne govorim vrijeme polaska, sve nesto umotano, pa zavisi od ovoga i onoga; ma marš!
majstor_m
Posts: 317
Joined: 21/12/2009 21:16

#466 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by majstor_m »

Ima li neko da preporuci hotel sa 4* ili 5* u blizini Antalije ili Alanye u kojem je bio i kojom agencijom je putovao?
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#467 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

majstor_m wrote:Ima li neko da preporuci hotel sa 4* ili 5* u blizini Antalije ili Alanye u kojem je bio i kojom agencijom je putovao?
Ja sam isla sa Golden Tours-om u Antique Roman Palace u Alanya... divan hotel, odlicna usluga i prezadovoljna s Goldenom :)
User avatar
mayab
Posts: 27021
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#468 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

majstor_m wrote:Ima li neko da preporuci hotel sa 4* ili 5* u blizini Antalije ili Alanye u kojem je bio i kojom agencijom je putovao?
Sto se tiče toga, ako imas dovoljno para, Delphin Botanik, ludilo od usluge....
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#469 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by weltschmertz »

Šta mislite kako je najpovoljnije kupiti avionske karte za Istanbul u septembru npr..? Koju mi aviokompaniju preporučujete..?

:thumbup:
majstor_m
Posts: 317
Joined: 21/12/2009 21:16

#470 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by majstor_m »

mayab wrote:
majstor_m wrote:Ima li neko da preporuci hotel sa 4* ili 5* u blizini Antalije ili Alanye u kojem je bio i kojom agencijom je putovao?
Sto se tiče toga, ako imas dovoljno para, Delphin Botanik, ludilo od usluge....
To znam ali mi je previse, nisam bas toliko planirao.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#471 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Curve »

ev vrati se ziv i zdrav iz Kemera, a vala i sa bojom :lol:
sve ok bilo, kako je receno i ispostovano, 8 dana sam uzeo paket (citaj 7) jer zadnji dan ti i prakticno nemas izjutra rano smo krenuli nazad, al ne mogu nesto da galamim jer stvarno u predracunu stoji u koliko je polazak u koliko povratak i u min je sve bilo, ispostovano kako je receno

cijena koja je i recena, tj. koju si i uplatio i to je to.. nikakavih neplaniranih/dodatnih poskupljenja tj. placanja nije bilo

znaci charter let bio, polazak kad je i receno nikakvih kasnjenja nije bilo, kad smo sletili autobusi cekali vec ukrcaj da te voze u hotele, na aerodromu ti odma rekli ako si za kemer udji u taj i taj broj busa itd.
odsjeli smo u fame residence kemer 5* mogu reci da je najvise raje koja je izabrala kemer ko destinaciju izabrala i ovaj hotel.
za hotel nema zamjerki, fkt beton, osoblje titra oko tebe, sta god treba, sobe ciste, svaki dan mijenjaju peskire, ciste, posteljinu mijenjaju.. ona all inclusive usluga, bukvalno jedi pij, koktel ovaj koktel onaj :lol: :lol: nema pauze dok cekas veceru na plazu donesu voce ma predooobrooo

sutradan su dosli vodici od agencije da pokazu program izleta koji nude, to definitivno NE uzimat, deru duplo skuplje, npr. tusko kupatilo, piling masaze taj neki paket kod ovih iz agencije 45€ a prosetas malo po Kemeru u lokalnoj agenciji isti paket bude 20€.

znaci sve u svemu ukupan dojam zadovoljavajuci, nemam neke velike zamjerke, nit su imali neku veliku gresku, osim tog zadnjeg dana kad smo zorom iz hotela izasli, al i to nisi mogao protestovat jer na pocetku rezervisanja su napisali kad je, pa ako hoces neces uzet aranzman.

namjerno ne pisem naziv agencije da ne bude da ih reklamiram, ako koga bude sta jos zanimalo neka upita :thumbup:

Image
User avatar
zanzakpizdolizije
Posts: 221
Joined: 21/10/2014 12:19

#472 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zanzakpizdolizije »

PurpurHazel wrote:
Not My Idea wrote:Ide li iko ove godine? preko koje agencije,koji hotel?
Treći put s Goldenom, drugi put u D.Imperial, prvi put s bebom, help me God. :D
Napiši malo iskustva, kako vam je bilo.
Mi imamo curicu od 2 i po godine i mislimo da je još premal. Mislimo ići u Tursku sljedeće godine.
Inače, bio sam u Delphin Divi kad se imperial gradio, odmah se vidjelo da će biti zvijer od hotela, mada mi se Diva više čini onakokao iz bajke, dok je imperial klasika, nabrijan do bola.
PurpurHazel
Posts: 378
Joined: 12/09/2011 10:01

#473 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by PurpurHazel »

zanzakpizdolizije wrote: Napiši malo iskustva, kako vam je bilo.
Mi imamo curicu od 2 i po godine i mislimo da je još premal. Mislimo ići u Tursku sljedeće godine.
Inače, bio sam u Delphin Divi kad se imperial gradio, odmah se vidjelo da će biti zvijer od hotela, mada mi se Diva više čini onakokao iz bajke, dok je imperial klasika, nabrijan do bola.

Drugu put u Imperialu, nakon Royal Wingsa, što da ti pričam što nisi vidio, hotel je vanserijski, mene teško da će išta više za odmor oduševiti kao Imperial i teško da će mi se išta moći s njim mjeriti. Od prve sekunde ulaska, sadržaja, hrane koja je nevjerovatna, hotel je ogroman, ali oooogroman i mada prepun, nemaš dojam te gužvancije zbog hotelskog prostranstva i nekako se svi razmile na sto strana i uvijek možeš imati svoje vrijeme za mir i uživanje. S bebom je promjena što to više nije ljetovanje na kakvo si navikao, razumljivo, apsolutno sve se mijenja. Nema više lješkarenja na molu u onim udobnim krevetima, nego si u 30centimetarskom bazenu i brčkaš se s malcima. :D Ono što je odlično, toliko se premori od oduševljenja, kupanja, trčkaranja, druženja s drugom djecom u pijesku i vodi, da jednostavno samo padne na spavanje, i dnevno i noćno, i ne mrda. Nisam je nijednom uspavljivala kao kući što moram pjevušiti, nositi, itd. Bez imalo straha bila, i od bazena i od mora, baš se nauživala. Nikakve bolesti, ni viroze, ništa pokupila nije. Osoblje je fantastično, ljubazno maksimalno, ako je to moguće -još za nijansu bolji kad si s klincima, srdačni i topli. Ono što mi se nije svidjelo je polazak ove godine oko 14h, jer skoro da izgubiš taj prvi dan. Tako je bilo dosad u svim agencijama, ali ne u Goldenu, jer je ranijih godina letio rano ujutro, pa si do 14h već bio u Antaliji na bazenu, ali eto, ove godine se i oni očito priklonili ostalima, pa režu za taj dan. Evo par slikica:

Image

Image

Image

Image
COYB
Posts: 6
Joined: 09/08/2014 12:56

#474 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by COYB »

Trebao bih sad 13.08. ici u Kemer sa porodicom. Budzet je nesto limitiran bio i bas kad sam mislio odustati u avioexpressu ponuda 5 noci u Lancori Beachu izadje 750 po osobi. Sad sam ja malo trazio po netu i vidio da to nije bas 4* hotel, al prihvatljivo mi je ima i zelenila i odma na plazi. Sad me zanima da li neko ima iskustva sa direktno ovim hotelom ili neki savjet sta da ocekujem i gdje da idem? Jos me interesuje da li ima neki aqua park sa toboganima da je zasebno (na netu sam nasao na karti,al nmg nigdje naci slike ili yt). I koliko im kostaju onu zezancije na vodi(jet ski, parasailing..) i kakva je ponuda? Ako mi neko moze odg bio bih veoma zahvalan.
User avatar
mayab
Posts: 27021
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#475 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

5 noći :shock: , izvini , ali to je bacanje para, racunaj da ti prvi i zadnji dan defakto propadaju u putu
Post Reply