Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#376 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ambrozija »

sabanss wrote:
Ambrozija wrote:Ne bude u Septembru uopce neka razlika u temperaturi u odnosu na Juli ili August, mozda blaga razlika, jedino je dan kraci. Inace Turci se znaju nekada i u novembru kupati. :D
Ne bih se slozio. Period kraj juna - pocetak jula bivalo i po 36-37 (47 na suncu pokazivao termometar na aerodromu)... Sada uvijek idem u terminu oko 10.09. i temperature su oko 31-32 stepena... Da ne spominjem da su noci znacajno svjezije.
hmm..bila sam doduse jednom u septembru i temperatura je konstantno bila 35 stepeni, takodjer oko 10.9. - mozda sam ja naletila na takav period....
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#377 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

Sunculish wrote:S druge strane, posljednji incident sa putnicima u avionu opet me plaši da sa bebom sjednemo u avion.
O kakvom incidentu je riječ? Koja agencija?
User avatar
orangina
Posts: 110
Joined: 12/01/2011 13:21
Location: Sarajevo

#378 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by orangina »

agent_zero wrote:
Sunculish wrote:S druge strane, posljednji incident sa putnicima u avionu opet me plaši da sa bebom sjednemo u avion.
O kakvom incidentu je riječ? Koja agencija?

Drama u avionu sa bh. turistima iz Antalije

Objavljeno 09.07.2013 u 14:41

Putnici iz Bosne i Hercegovine koji su u nedjelju čarter-letom iz Antalije do Sarajeva okončali svoje ljetovanje u Turskoj, preživjeli su pravu dramu u avionu kada im je pilot saopćio da se vraćaju na mjesto polaska jer vrata letjelice nisu dobro zatvorena.

Sarajlija M. P., koji je sa četveročlanom porodicom proveo ljetne praznike u Antaliji, kazao je da je 180 putnika najmanje pola sata strepilo za svoj život.

'Let je bio planiran za nedjelju u 12.10 sati, ali je kasnio 40 minuta. S platforme smo pri ulasku u avion vidjeli da se nešto popravlja na letjelici. I čim smo poletjeli, putnici su se uskomešali.

Činilo se da avion nije mogao postići visinu i bili smo prinuđeni kružiti iznad Antalije' - kazao je Sarajlija piše Dnevni avaz.

Kako je prenio, u strahu su se putnici držali za ruke i svi molili zajedno. Stvari su postale još dramatičnije kada se u avionu pojavljivao kondenz.

'Cijelih 15 minuta nismo znali o čemu je riječ, dok pilot, koji je Srbijanac, nije izašao pred putnike i kazao da se avionu nisu zatvorila vrata. Mnogi iskusniji putnici pitali su kako je to moguće, zašto se odmah nije uključio senzor' - dodao je sagovornik.

Nakon pola sata kruženja na visini od 400 metara, avion je sletio u Antaliji, a putnici su insistirali da se vrate drugim avionom.

'Tek smo u 4.30 sati poletjeli prema Sarajevu, i to drugim avionom, pa zato i sumnjam u istinitost priče da se vrata nisu zatvorila. Cijeli život mi je za pola sata prošao kroz glavu' - dodao je M.P..

Negativna iskustva

Ibrahim Čelik iz agencije "Avio Express Travel", koja je i organizirala putovanje zajedno s agencijom "Fibula", kazao je da mu je izuzetno žao zbog toga što su njihovi klijenti pretrpjeli strah te da će putnicima iz tog aviona ponuditi različite beneficije.

'Imamo ugovor s aviokompanijom "Corendon", koja nije najjeftinija, jer nam je sigurnost klijenata najvažnija. Žao nam je što se to desilo i napominjem da je ovo prvi put, jer nismo imali ovakvih negativnih iskustava' - kazao je Čelik.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#379 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

orangina wrote:
agent_zero wrote:
Sunculish wrote:S druge strane, posljednji incident sa putnicima u avionu opet me plaši da sa bebom sjednemo u avion.
O kakvom incidentu je riječ? Koja agencija?

Drama u avionu sa bh. turistima iz Antalije

Objavljeno 09.07.2013 u 14:41

Putnici iz Bosne i Hercegovine koji su u nedjelju čarter-letom iz Antalije do Sarajeva okončali svoje ljetovanje u Turskoj, preživjeli su pravu dramu u avionu kada im je pilot saopćio da se vraćaju na mjesto polaska jer vrata letjelice nisu dobro zatvorena.

Sarajlija M. P., koji je sa četveročlanom porodicom proveo ljetne praznike u Antaliji, kazao je da je 180 putnika najmanje pola sata strepilo za svoj život.

'Let je bio planiran za nedjelju u 12.10 sati, ali je kasnio 40 minuta. S platforme smo pri ulasku u avion vidjeli da se nešto popravlja na letjelici. I čim smo poletjeli, putnici su se uskomešali.

Činilo se da avion nije mogao postići visinu i bili smo prinuđeni kružiti iznad Antalije' - kazao je Sarajlija piše Dnevni avaz.

Kako je prenio, u strahu su se putnici držali za ruke i svi molili zajedno. Stvari su postale još dramatičnije kada se u avionu pojavljivao kondenz.

'Cijelih 15 minuta nismo znali o čemu je riječ, dok pilot, koji je Srbijanac, nije izašao pred putnike i kazao da se avionu nisu zatvorila vrata. Mnogi iskusniji putnici pitali su kako je to moguće, zašto se odmah nije uključio senzor' - dodao je sagovornik.

Nakon pola sata kruženja na visini od 400 metara, avion je sletio u Antaliji, a putnici su insistirali da se vrate drugim avionom.

'Tek smo u 4.30 sati poletjeli prema Sarajevu, i to drugim avionom, pa zato i sumnjam u istinitost priče da se vrata nisu zatvorila. Cijeli život mi je za pola sata prošao kroz glavu' - dodao je M.P..

Negativna iskustva

Ibrahim Čelik iz agencije "Avio Express Travel", koja je i organizirala putovanje zajedno s agencijom "Fibula", kazao je da mu je izuzetno žao zbog toga što su njihovi klijenti pretrpjeli strah te da će putnicima iz tog aviona ponuditi različite beneficije.

'Imamo ugovor s aviokompanijom "Corendon", koja nije najjeftinija, jer nam je sigurnost klijenata najvažnija. Žao nam je što se to desilo i napominjem da je ovo prvi put, jer nismo imali ovakvih negativnih iskustava' - kazao je Čelik.
Moja sestra se neki dan vratila iz Turske, sve proteklo u najboljem redu i kad su isli i kad su se vracali. :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#380 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

Nisam znao za ovaj incident. Mogu zamisliti samo kako je tim ljudima bilo. A priča o nezatvorenim vratima je smiješna.

Mada, ne znam što ne lete "pegaususom" ili "turkishom" kad i sami navode da "corendon" nije među najjeftinijim, a poznato je da su imali više incidenata s avionima širom evrope.
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#381 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by maybelline »

Mi smo isli sa Avio Expressom prije mjesec dana, Corendon avion,sve proteklo u najboljem redu (osim kasnjenja aviona pri polasku, ali boze moj...)
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#382 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by celava_dlaka »

bio u Turskoj, Alanya od 4tog jula do 14tog jula oba leta prosli bez ikakvog problema.. samo rijeci hvale za tu drzavu i nista vise :thumbup:
More vruce znaci nije ni toplo nego vruce, plaze odlicne, gostoprimstvo na vrhuncu.. i neko je napisao ko jednom ode u Tursku u Hrvatsku moze samo preko vikenda :thumbup:
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#383 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by lara b. »

znaci super bilo :D
nego i ja planiram tursku...razmisljam neki hotel u lara kundu ili alanya...ako neko moze pomoci po tom pitanju :-D
ovaj hotel roman antique palace ... jel ima neko iskustvo
koliko je udaljen od grada..jel se moze pjeske... i kakav je hotel opcenito :shock:
i sta treba vidjeti u gradu... na koje izlete ici ... neko iskustvo ako imate :?
PurpurHazel
Posts: 378
Joined: 12/09/2011 10:01

#384 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by PurpurHazel »

maybelline wrote:Mi smo isli sa Avio Expressom prije mjesec dana, Corendon avion,sve proteklo u najboljem redu (osim kasnjenja aviona pri polasku, ali boze moj...)

Mi lani s Goldenom iz Tuzle letili sa Sky Airlines, ove godine sa Free Bird, oba puta sve bilo odlično, čak ni kašnjenja nikakva. Jest da se ja bojim i najmirnijeg leta, ali ljudi su baš dobro odradili posao. Ove godine i fin avion, dosta noviji. :thumbup:
stepway
Posts: 53
Joined: 16/03/2013 08:36

#385 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by stepway »

lara b. wrote:znaci super bilo :D
nego i ja planiram tursku...razmisljam neki hotel u lara kundu ili alanya...ako neko moze pomoci po tom pitanju :-D
ovaj hotel roman antique palace ... jel ima neko iskustvo
koliko je udaljen od grada..jel se moze pjeske... i kakav je hotel opcenito :shock:
i sta treba vidjeti u gradu... na koje izlete ici ... neko iskustvo ako imate :?
Evo da uletim ko padobranac na temu po prvi put možda nekom pomogne.
Bio sam doduše samo jednom i to prije nekoliko godina,ali mislim da se nije puno promijenilo.
Dakle preko Avioexpresa u Alanji,u hotelu Krizantem,ja ,žena i dijete (tada do 14 god samo avio karta bila 500 KM).Prezadovoljni.Hotel 4 zvjezdice,all inkluziv,soba s balkonom,klima ,pogled na more,do plaže,kroz tunel nema ni 50m,na plaži,ono nema grane ,ali ležaljke,suncobrani( plaća se nešto),mini bar besplatno,super.Plaža je na Obakoj,pa u moru ima ponešto kamenja,ali se brzo avizaš gdje možeš a gdje ne,uglavnom nije strašno. U hotelu koji ima dvije zgrade 3 bazena ,jedan je dječiji s toboganom.Hrana,nećeš se mesa najesti,ali povrće,varivo,čorbe,voće u izobilju,uveče peku ribu na roštilju (doduše jeftiniju skuša ili tako nešto,ali dobro valja). Piće i kafa besplatno.
Za djecu drama,uvečer,animatori,a za starije svaku večer ima nešto,trbušnjaci,revija kožnih jakni,folklorna društva,uglavnom nije dosadno i nemoraš ni izlaziti iz hotela.Ispred hotela staje dolmuš,(1 lira,bilo) a ima i taxi stajalište do grada 2-3km čini mi se nije daleko ali pješke ima popoć.Oko hotela imaš za izaći šetnica,pored mora sa spravama za rekreaciju -raznim,besplatno,ili između hotela ima mnogo trgovina i malih restorana.Ima radnja Turčin prodaje i šije kožne jakne prilično jeftino, (znači radnja samo kožne jakne)i još radnja gdje nema šta nema gdje radi Sarajka udata za Turčina,to se nemože promašiti.Znači nemoraš ići u centar nikako. Imaš pijacu sa voćem povrćem i raznom tekstilnom robom,mogu ti reći povoljnije nego u samo centru.Što se tiče izleta,saljetat će te sa svih strana,što na cesti što na plaži,godi se,ne prihvataj odmah,dođi i sutra zapamtit će te neboj se :lol: .Mi smo išli na cjelodnevnu vožnju brodom,10 eura po osobi sa ručkom,dođu po tebe u hotel,a polazi se iz luke,ovo je preporuka.I išli smo u Pamukale 2 dana,daleko jeste imaš noćenje u nekakvom hotelu,ali valja doživjeti i to bilo je super (bilo je za nas 3 je 150 lira).Moja je preporuka ići Juni i Septembar.Uhhh što se raspisah.Ma gdje god budeš biće ti dobro Alanja je predivna,to se nemože opisati to se treba doživjeti. Pitaj.Sretno.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#386 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by DaffyDuck »

Mi smo bili u julu, hotel Akka Antedon, Belek. Od aerodroma nekih 30-40 minuta nista strasno. Koncept ultra all inclusive. Hotel kao hotel je super, sadrzajan, super bazeni, plaza, sve uredjeno, ali usluga je katastrofa.
Osoblje jako neljubazno i nezainteresovano. Uglavnom govore samo turski i ruski, engleski jako slabo a neki i nikako.
Hotel je bio pun bahatih i bezobraznih rusa, ko je bio u hotelu s njima zna kakva je ratna zona u restoranu za vrijeme obroka :D
Hrana je bila super, raznovrsna i ukusna.
Mene vise nece vidjet. Jos moram dodati da u razgovoru sa drugim ljudima koji su bili smjesteni u drugim hotelima nisu imali tako negativna iskustva i da je usluga i ljubaznost osoblja bila na mnogo vecem nivou.

Sto se tice izleta, mi smo uzeli obilazak Antalije, sto se svelo na organizovanu shopping turu, obilazak ogromne robne kuce koja prodaje kozu i krzno i obilazak zlatare. To nam je bilo predstavljeno kao obilazak starih zanata i nacina proizvodnje a vidjeli samo samo izlozbene salone. Po rasporedu je bio i obilazak Antalije sa vodicem i poslije 3 sata slobodno da bi se svelo na 90 minuta lutanja po centru bez vodica sa njegovom uputom u kom smjeru da idemo kako bi vidjeli Hadrijanovu kapiju. :-?
Na kraju dana su nas odveli na "tursku vece" u neki restoran u Beleku, pun drskih i prljavih Turaka gdje se nisam smjela ni vode napiti kako je casa bila prljava.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#387 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

DaffyDuck wrote:Mi smo bili u julu, hotel Akka Antedon, Belek. Od aerodroma nekih 30-40 minuta nista strasno. Koncept ultra all inclusive. Hotel kao hotel je super, sadrzajan, super bazeni, plaza, sve uredjeno, ali usluga je katastrofa.
Osoblje jako neljubazno i nezainteresovano. Uglavnom govore samo turski i ruski, engleski jako slabo a neki i nikako.
Hotel je bio pun bahatih i bezobraznih rusa, ko je bio u hotelu s njima zna kakva je ratna zona u restoranu za vrijeme obroka :D
Hrana je bila super, raznovrsna i ukusna.
Mene vise nece vidjet. Jos moram dodati da u razgovoru sa drugim ljudima koji su bili smjesteni u drugim hotelima nisu imali tako negativna iskustva i da je usluga i ljubaznost osoblja bila na mnogo vecem nivou.

Sto se tice izleta, mi smo uzeli obilazak Antalije, sto se svelo na organizovanu shopping turu, obilazak ogromne robne kuce koja prodaje kozu i krzno i obilazak zlatare. To nam je bilo predstavljeno kao obilazak starih zanata i nacina proizvodnje a vidjeli samo samo izlozbene salone. Po rasporedu je bio i obilazak Antalije sa vodicem i poslije 3 sata slobodno da bi se svelo na 90 minuta lutanja po centru bez vodica sa njegovom uputom u kom smjeru da idemo kako bi vidjeli Hadrijanovu kapiju. :-?
Na kraju dana su nas odveli na "tursku vece" u neki restoran u Beleku, pun drskih i prljavih Turaka gdje se nisam smjela ni vode napiti kako je casa bila prljava.

mozda je do tebe pa si tako lose prosla :)
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#388 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

opremdobro30 wrote:
PurpurHazel wrote:Bili smo u Lari, Antalija i ove godine, baš ko što reče kolega jer mi se ne da vozit dalje, Lara je od aerodroma na nekih 15ak minuta. Tako da stvarno ne znam za druge hotele, mi smo bili u Delphin Imperialu, ali i sva raja koja je išla s nama u tom periodu se drama provela, a bilo ih je po cijeloj Lari, od Royal Holiday-a, Green Palace, Delphin Dive i u nekom Saturn ili nešto tako. Kasnije smo svi dojmove sumirali, svima je bilo odlično, a to su sve 5* pa je sve gotovo slično. Svejedno kažu da su i Side i Alanya predivni, ali baš zbog te vožnje nakon leta nismo ni lani ni sad otišli dalje od Antalije.
Delphin Imperial je najnoviji i najbolji hotel ne samo na Lari nego i sire.Ja sam bio u delphin botaniku (bili smo jedan dan na izletu u delphin divi i tada se imperijal koji je odmah pored jos gradio) prije dvije godine i usluga, hrana,zabava je bila perfektna.Delphinovi hoteli su poznati po kvaliteti usluge.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

mi ove godine u delphin krajem septembra a.B.d :)
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#389 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by DaffyDuck »

@mba wrote:
DaffyDuck wrote:Mi smo bili u julu, hotel Akka Antedon, Belek. Od aerodroma nekih 30-40 minuta nista strasno. Koncept ultra all inclusive. Hotel kao hotel je super, sadrzajan, super bazeni, plaza, sve uredjeno, ali usluga je katastrofa.
Osoblje jako neljubazno i nezainteresovano. Uglavnom govore samo turski i ruski, engleski jako slabo a neki i nikako.
Hotel je bio pun bahatih i bezobraznih rusa, ko je bio u hotelu s njima zna kakva je ratna zona u restoranu za vrijeme obroka :D
Hrana je bila super, raznovrsna i ukusna.
Mene vise nece vidjet. Jos moram dodati da u razgovoru sa drugim ljudima koji su bili smjesteni u drugim hotelima nisu imali tako negativna iskustva i da je usluga i ljubaznost osoblja bila na mnogo vecem nivou.

Sto se tice izleta, mi smo uzeli obilazak Antalije, sto se svelo na organizovanu shopping turu, obilazak ogromne robne kuce koja prodaje kozu i krzno i obilazak zlatare. To nam je bilo predstavljeno kao obilazak starih zanata i nacina proizvodnje a vidjeli samo samo izlozbene salone. Po rasporedu je bio i obilazak Antalije sa vodicem i poslije 3 sata slobodno da bi se svelo na 90 minuta lutanja po centru bez vodica sa njegovom uputom u kom smjeru da idemo kako bi vidjeli Hadrijanovu kapiju. :-?
Na kraju dana su nas odveli na "tursku vece" u neki restoran u Beleku, pun drskih i prljavih Turaka gdje se nisam smjela ni vode napiti kako je casa bila prljava.

mozda je do tebe pa si tako lose prosla :)
pa pomislila bih i ja isto da nisam upoznala i neke druge ljude koji su prosli isto kao i ja. Konkretno iz Srbije.
Ako aludiras da sam imala neke posebne zahtjeve, nisam. Ako te neko ljubazno ne doceka pri ulazu u hotel, ne pozdravi pri odlasku ne znam sta da kazem nego da su neljubazni!? Pri dolasku u hotel niko nije ni pokusao da kaze gdje, sta, kako nego bukvalno "jarane moj, evo ti broj sobe pa se ti snalazi"...
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#390 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by celava_dlaka »

Sto je gore spomenuto za ruse jedino sa njima mozete dozivjeti neke neugodnosti ogromne su to seljacine :thumbup:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#391 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

PurpurHazel wrote:
maybelline wrote:Mi smo isli sa Avio Expressom prije mjesec dana, Corendon avion,sve proteklo u najboljem redu (osim kasnjenja aviona pri polasku, ali boze moj...)

Mi lani s Goldenom iz Tuzle letili sa Sky Airlines, ove godine sa Free Bird, oba puta sve bilo odlično, čak ni kašnjenja nikakva. Jest da se ja bojim i najmirnijeg leta, ali ljudi su baš dobro odradili posao. Ove godine i fin avion, dosta noviji. :thumbup:
Da, ove godine goldentours leti sa free bird, proteklih sa sky airlines.

Corendon i sky airlines lete sa boeing 737 avionima, dok free bird leti sa airbus 320 avionima. Nisam siguran, ali mislim da su ti airbusevi novije proizvodnje od tih 737ica.


@lara.b

I ja sam gledao taj hotel, ali kad sam na jednoj slici preko tripadvisora vidio kako se cijev od kanalizacije (koja je bila izvan zemlje, dakle pored plaže) ulijeva u more, odustao sam od tog hotela i od alanje. Veliki je grad i logično je da kanalizaciju guraju u more. Po meni je bolji izbor ova manja mjesta oko antalije.

Ne znam kakvo je stanje sa hotelima koji s na kleopatrinoj plaži, ima li tamo toga s kanalizacijom i sl. To ti upućeniji mogu odgovoriti.
PurpurHazel
Posts: 378
Joined: 12/09/2011 10:01

#392 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by PurpurHazel »

@mba wrote:

mi ove godine u delphin krajem septembra a.B.d :)

oooo uživat ćete i opet bih... :D :)
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#393 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

PurpurHazel wrote:
@mba wrote:

mi ove godine u delphin krajem septembra a.B.d :)

oooo uživat ćete i opet bih... :D :)

pa do sada se jos niti jednom nisam razocarao ili osjetio da nest nije u redu, jednostavno perfektno!
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#394 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

DaffyDuck wrote:
@mba wrote:
DaffyDuck wrote:Mi smo bili u julu, hotel Akka Antedon, Belek. Od aerodroma nekih 30-40 minuta nista strasno. Koncept ultra all inclusive. Hotel kao hotel je super, sadrzajan, super bazeni, plaza, sve uredjeno, ali usluga je katastrofa.
Osoblje jako neljubazno i nezainteresovano. Uglavnom govore samo turski i ruski, engleski jako slabo a neki i nikako.
Hotel je bio pun bahatih i bezobraznih rusa, ko je bio u hotelu s njima zna kakva je ratna zona u restoranu za vrijeme obroka :D
Hrana je bila super, raznovrsna i ukusna.
Mene vise nece vidjet. Jos moram dodati da u razgovoru sa drugim ljudima koji su bili smjesteni u drugim hotelima nisu imali tako negativna iskustva i da je usluga i ljubaznost osoblja bila na mnogo vecem nivou.

Sto se tice izleta, mi smo uzeli obilazak Antalije, sto se svelo na organizovanu shopping turu, obilazak ogromne robne kuce koja prodaje kozu i krzno i obilazak zlatare. To nam je bilo predstavljeno kao obilazak starih zanata i nacina proizvodnje a vidjeli samo samo izlozbene salone. Po rasporedu je bio i obilazak Antalije sa vodicem i poslije 3 sata slobodno da bi se svelo na 90 minuta lutanja po centru bez vodica sa njegovom uputom u kom smjeru da idemo kako bi vidjeli Hadrijanovu kapiju. :-?
Na kraju dana su nas odveli na "tursku vece" u neki restoran u Beleku, pun drskih i prljavih Turaka gdje se nisam smjela ni vode napiti kako je casa bila prljava.

mozda je do tebe pa si tako lose prosla :)
pa pomislila bih i ja isto da nisam upoznala i neke druge ljude koji su prosli isto kao i ja. Konkretno iz Srbije.
Ako aludiras da sam imala neke posebne zahtjeve, nisam. Ako te neko ljubazno ne doceka pri ulazu u hotel, ne pozdravi pri odlasku ne znam sta da kazem nego da su neljubazni!? Pri dolasku u hotel niko nije ni pokusao da kaze gdje, sta, kako nego bukvalno "jarane moj, evo ti broj sobe pa se ti snalazi"...

cudno bas, jer inace je praksa da ti kofere iznesu iz autobusa i unesu u sobu!
predprosle godine kad smo bili u sorgunu hotel voyage, cak su nas odvezli sa onim malim transporterima od recepcije do bungalowa, psole godine nismo ni izasli iz autobusa a koferi vec u hotelu nas cekaju, kako su znali koji su nasi koferi vjeruj nemam pojma!

svaki put nam odma na pocetku objasne gdje sta, bas mi cudno da ste tako prosli!
mozda su mislili da ste rusi :)
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#395 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

celava_dlaka wrote:Sto je gore spomenuto za ruse jedino sa njima mozete dozivjeti neke neugodnosti ogromne su to seljacine :thumbup:

stoka koju niko ne voli imati u svojoj blizini!
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#396 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

lara b. wrote:znaci super bilo :D
nego i ja planiram tursku...razmisljam neki hotel u lara kundu ili alanya...ako neko moze pomoci po tom pitanju :-D
ovaj hotel roman antique palace ... jel ima neko iskustvo
koliko je udaljen od grada..jel se moze pjeske... i kakav je hotel opcenito :shock:
i sta treba vidjeti u gradu... na koje izlete ici ... neko iskustvo ako imate :?
vratila se iz Turske i bila u hotelu Antique Roman Palace..
sve pohvale :thumbup: :thumbup: :thumbup: ali stvarno..
ja sam inace izbirljiva i sitnicava ali za hotel i odmor sve pohvale :) :) :)
Hotel je i izgledom i ponudom nama bio jedan od boljih u kojim smo bili (ako ne i najbolji).. svi su bas domacinski raspolozeni i samo sto te ne nosaju na rukam :D zabava u hotelu i bazenu cijeli dan i navecer.. pijes i jedes cijeli dan.. imaju odlican hotelski bar.. besplatne su lezaljke i suncobrani na plazi hotelskoj..
od hotela se ne moze doci pjeske do centra jednostavno predugo to traje..ali zato dolmus (njihov bus koji ide svako 10 min) i treba ti 10 minuta do centra.. karta je 2 lire ili 1 EUR..
moze se posvuda placati u EUR-ima (ako zelis kupovati i slicno) za hranu i pice ti doista novac ne treba jer sve to platis s all inclusive..
mi smo isli sa Golden Tours-om po treci put i opet :thumbup: :thumbup: stvarno su sjajni.. avion polijece u minutu tacno, sve im je u sekundu isplanirano i vrlo su ljubazni..
mi smo isli na izlet Manavgat i Side i krstarenje brodom (rucak i all inclusive pice na brodu) cijena 40 EUR.. drugi u ponudi izlet je obilazak Alanje cijena je 15 EUR..
vodici vrlo profesionalni i sve sto ih pitas imaju odgovor :D
u svakom slucaju nije nam se nikako vracalo kuci :)

edit: ono za kanalizaciju je apsolutno netacno.. do toga gdje se kanalizacija ulijeva u more ima pola sata hoda (vjerujte ja sam stalno hodala jer volim aktivan odmor).. u svakom slucaju nema govora o tome vec vjerovatno im neko namjerno to napisao :D skoro svaku noc smo gledali kako turisti iz susjednih hotela zagledaju zabavu u Antique Roman jer jednostavno svaku noc su imali najbolju animaciju.. sto je nama naravno bilo drago :-D :D ;-)
Last edited by Irm@ on 14/08/2013 15:36, edited 1 time in total.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#397 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

dupli
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#398 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

Dobro, možda su u međuvremenu zakopali kanalizacionu cijev ispod zemlje nakon slike i komentara sa tripadvisora :D
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#399 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

agent_zero wrote:Dobro, možda su u međuvremenu zakopali kanalizacionu cijev ispod zemlje nakon slike i komentara sa tripadvisora :D


a sta mislis da je u hrvatskoj, spaniji, italiji, itd. drugacije?
Labirint
Posts: 1996
Joined: 24/06/2013 14:37

#400 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Labirint »

Kako mogu da vidim svi manje vise ste isli na ovu stranu Antalija Alanja i sl... Sredinom
sept. palim za Kusadasi pa ako ima ko kakav savjet, nesto??? Neko nekad pokusao prenijeti ??? :gunjastajl:
Post Reply