Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#301 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

Sejtan ba wrote:
maybelline wrote:Moze li preporuka za neki hotel u Alanyi (3 ili 4 zvjezdice) - jednostavno ih previse ima, TripAdvisor za svaki manu nadje, pa mi treba savjet naseg naroda. I gdje naseg svijeta vise ima?
Ja sam bio prosle godine u Alanji, "Internacional beach" hotel 3* za koji bih mogao reci da je za 3* i placenu cijenu sasvim solidan. Ima manji bazen, sve sobe su sa terasom, plaza je samo predjes preko ceste, do centra grada ima 5 minuta pjesaka, do Kleopatrine plaze par stanica dolmosom. Klima u hotelu se doplacuje ( cini mi se 40€ za 10 dana po sobi), hrana je takodje dobra, svedski sto dorucak i vecera. Nemam neku posebnu zamjerku, jedino mozda mali TV u sobi, ako neko na odmoru uopste gleda tv :lol: Ja sam isao preko Argusa, 350€ 11 dana - avio prevoz, sve takse, osiguranje, transferi, nocenje sa doruckom... Za te pare prezadovoljan! A ako ti treba nasih ljudi tamo za sve se mozes informisati i obratiti ovdje: https://www.facebook.com/AlanyaExcursio ... ji?fref=ts :thumbup:
Klima u hotelu se doplacuje :shock: Prvi put cujem za to :shock:
Ja sam dva puta bio u hotelu sa 3 zvjezdice i stvarno je hrana losa, a los je i izbor i tu je razlika izmedju 3 i 4 zvjezdice bas drasticna. Ali dobro, to je subjektivno, mozda ja imam prevelika ocekivanja.
A ta cijena je jako povoljna, koja je to agencija?
BTW, sad gledam tu agenciju, i za taj hotel je najjeftinija cijena 399eura i to pocetkom sestog mjeseca, plus takse nisu ukljucene u cijenu koliko ja vidim.
Sejtan ba
Posts: 11
Joined: 20/04/2013 00:23

#302 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Sejtan ba »

Argus turs se zove agencija. Ja sam isao sredinom jula prosle godine. Cijena aranzmana je bila 299€ + takse i osigurenje sve izaslo 350€. Rezervisao sam 10 dana prije polasaka, pa je mozda to bila neka lasrt minute ponuda... Hrana je inace u Turskoj malo drugacija od nase jer koriste mnogo raznih zacina koje mi ne koristimo, tako da ako si ''probirljiv'' i ogranicen po pitanju hrane svugdje ces ostati gladan :mrgreen: Klima se tamo u vecini hotela doplacuje pa su bile anegdote u busu kako ukljuciti klimu bez daljinskog :lol:
Sejtan ba
Posts: 11
Joined: 20/04/2013 00:23

#303 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Sejtan ba »

maybelline wrote:
PurpurHazel wrote:
maybelline wrote: Ma znam, pa i ja sam to isto pomislila, ali negdje i to cuh pa reko sta znam, bolje pitati :) Znas nas svijet, cim cuje iz Tuzle sa aerodroma da se ide odmah misle da ima neka kvaka negdje :)
Ahahah, tipična naša posla, vjeruj da sam i ja bila skeptična jer nikad nisam letjela iz Tuzle.
A pošto smo iz Herc. došli smo i dan ranije i prespavali u blizini aerodroma, a tek na šta je to ličilo... :-)
I mislila sam - e, odlično je počelo, kako li će tek biti dalje... :D
No, na aerodromu super. Ljudi odlični, sve je brzo išlo, avion uspješno poletio. :-D
I puno je bolje na tim malim aerodromima, nema gužve, nema peglanja.
A reci mi, kakav je put od aerodroma do hotela? Cujem da se pofino vozi ako recimo odaberes Alanju; uspijes li bar sta vidjeti u putu? Kakve su im cijene fakultativnih izleta?
Od Antalije do Alanya ima 130 km ali se busom stize za manje od 2 sata i taj transfer je uglavnom uracunat u cijenu aranzmana. Ide se autoputem tako da ako mislis da vidis neke od znamenitosti nista od toga :) A sto se tice izleta pogledaj na ovoj stranici imas sve na nasem jeziku, slike, objasnjenja i cijene. https://www.facebook.com/AlanyaExcursionIzletiUAlanji
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#304 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by addy_sa »

Belek - Adam&Eve... heaven :D
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#305 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

P308 wrote:
opremdobro30 wrote:Zadnje 3 godine ljetovali smo u Turskoj i mogu dati preporuke hotela.Aska Baran 4* - solidan hotel sa vlastitom plazom, u blizini je mjesto Incekum prema Alaniji.
Delphin Botanik 5*- visetruko bolji hotel.Dosta skuplji a li i vrijedi puno vise od razlike u cijeni.Hrana fantazija, bazeni, plaza, show programi , ma sve vrhunsko.
Limak Atlantis 5*- Belek, sve isto kao Botanik.Ipak za malu nijansu slabija hrana i zabavni programi, ali bolja plaza i manje valova.
Ove godine preskacemo, jer smo dobili malu bebu, a nagodinu opet Turska i to Belek ili Side (zbog plaze).Bili smo i na izletu u Lari ali mi je nekako Belek drazi.Vidio sam da se ove godine otvorio novi hotel iz grupe Vikingen -Infiniti, a ima kako sam vidio u agenciji golden tours (s kojima smo putovali uvijek) dosta povoljne promo cijene jer je tek otvoren.Pa eto ako neko nije odlucio mozda pomogne prijedlog.
aska Baran je bio prvi hotel u koji smo isli u Turskoj i iskreno vise ne bih isao u 4*, jer razlika je ogromna u kvaliteti odmora iako ni svi hoteli sa 5* nisu isti.Mislim da se sa hotelima u Beleku ne moze pogrijesiti kod izbora, mi smo ih proslo ljeto setajuci plazom obisli 7-8 sigurno i svi imaju manje vise slican komfor i ponudu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Dobro, hoteli sa 5 zvjezdica su sigurno bolji, ali treba napomenuti da i ovi sa 4 nude sve sto je potrebno za ugodan odmor i odmor bez briga.
Inace u Turskoj je nije evropski standard kategorizacije hotela, pa su hoteli cesto losiji nego sto ocekujemo.
U ovom Delphin Botaniku bili dva puta, i sada kad pogledas tesko je naci hotel koji je jednak ili bolji od ovoga, usluga vrhunska, veoma ljubazni, kod drugog dolaska vec imas neki status VIP gosta, sa posebnim poklonom, te partijem samo za "stare" goste.
Inace, ovde je u cijeni i sef u sobi, mini bar, peskiri za plazu svaki dan, flasirano pivo i vino, uz naravno točeno, te original Coca cola i ostalo, a ne neka domaca kopija, takodje svjeze cijedjeni sokovi.Sve to sa uslugom konobara za vrijeme obroka, inace samoposluzivanje.
Takodje, o trosku hotela mozes svaki dan ako bas zelis , prijepodne ili navece organiziranim autobusom do Alanye ili Sidea, imas 2-3 sata vremena do povratka.
Jedini minus su pouski i za moj ukus pretvrdi kreveti u sobama
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#306 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by iceman ze »

Upravo stigao iz Antalije, bio sam u hotelu Porto Belo. Plus je hrana, cistoca, usluga, zabava u hotelu, tursko kupatilo, unutrasnji i vanjski bazen, fitness. Minus je skup transfer sa aerodroma (Agencija u Sarajevu traila 240 KM, a taksisti 60 lira), hotel je 5 zvjezdica, po meni da nema bazena bio bi 4 zvjezde, vecinom su gosti Rusi, taj dio grada je inace ruski sa objektima i uslugama za njih.

Preporuka za trasnfer, bus kompanija Havas. Voze na relaciji aerodrom- Migros trzni centar, cijena karte je 10 lira. Onda uzimate ili taksi koji je minimum 10 lira ili bolja opcija gradski bus KL 08 i KC 06, stajaliste je u neposrednoj blizini hotela, cijena karte 1,90 lira.
Last edited by iceman ze on 29/05/2013 13:02, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#307 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Altsa »

ako sam dobro shvatio u hotele ispod 4 zvjezdice ne treba ici ?
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#308 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by 4zr4 »

Altsa wrote:ako sam dobro shvatio u hotele ispod 4 zvjezdice ne treba ici ?
I ja sam to shvatila. Ja sam gledala na booking.com, uglavnom lijepo izgledaju i ovi s 3 zvjezdice, izgleda da to nije ipak to. :D
DarkIntentions
Posts: 7
Joined: 13/04/2012 21:43

#309 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by DarkIntentions »

Da li je iko bio u jednom od ova dva hotela: Idas ili Seray Marmaris? kakvi su utisci? ponuda je super povoljna, All inclusive, al na trip advisoru su oba hotela popljuvana :-)
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#310 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ambrozija »

mayab wrote:
U ovom Delphin Botaniku bili dva puta, i sada kad pogledas tesko je naci hotel koji je jednak ili bolji od ovoga, usluga vrhunska, veoma ljubazni, kod drugog dolaska vec imas neki status VIP gosta, sa posebnim poklonom, te partijem samo za "stare" goste.
Inace, ovde je u cijeni i sef u sobi, mini bar, peskiri za plazu svaki dan, flasirano pivo i vino, uz naravno točeno, te original Coca cola i ostalo, a ne neka domaca kopija, takodje svjeze cijedjeni sokovi.Sve to sa uslugom konobara za vrijeme obroka, inace samoposluzivanje.
Takodje, o trosku hotela mozes svaki dan ako bas zelis , prijepodne ili navece organiziranim autobusom do Alanye ili Sidea, imas 2-3 sata vremena do povratka.
Jedini minus su pouski i za moj ukus pretvrdi kreveti u sobama
ee, zato mu i jeste ta cijena :D Koliko para toliko muzike :D
Ali zaista im je cudna kategorizacija hotela, dva hotela sa 5 zvjezdica znaju biti pooootpuno razlicita. Jedan fantastican kao gore navedeni, a drugi potpuno razocaranje.
4zr4 wrote:
Altsa wrote:ako sam dobro shvatio u hotele ispod 4 zvjezdice ne treba ici ?
I ja sam to shvatila. Ja sam gledala na booking.com, uglavnom lijepo izgledaju i ovi s 3 zvjezdice, izgleda da to nije ipak to. :D
Ovo je samo nase subjektivno misljenje. Slazem se s misljenjem vecine da bi trebalo izbjegavati hotele sa 3 zvjezdice, ali opet ponavljam, ono sto je meni lose, mozda ce tebi biti dobro i obratno.
Obavezno citajte recenzije. Obicno su malo pretjerane, ali u sustini pokazuju pravu sliku hotela.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#311 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Not My Idea »

DarkIntentions wrote:Da li je iko bio u jednom od ova dva hotela: Idas ili Seray Marmaris? kakvi su utisci? ponuda je super povoljna, All inclusive, al na trip advisoru su oba hotela popljuvana :-)
iko??
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#312 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

Mi smo za ovu godinu uplatili Alanya u Best Reisen agenciji Ancient Roman Palace se zove hotel.. sve smo ih presli od 3 i 4 zvijezdice :D :-D i sto kazete za svaki trip advisor nadje manu..eto ovaj nam se ucinio kako treba pa budemo vidjeli :)
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#313 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Not My Idea »

Irma, kad idete, koji termin?
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#314 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Mobile_Disco »

Preporucuje li se sada putovati u Tursku?
opremdobro30
Posts: 117
Joined: 16/03/2013 18:45

#315 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by opremdobro30 »

Naravno.Mozda izbjeci Istsnbul ali ostalo bez brige

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#316 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

Irm@ wrote:Mi smo za ovu godinu uplatili Alanya u Best Reisen agenciji Ancient Roman Palace se zove hotel.. sve smo ih presli od 3 i 4 zvijezdice :D :-D i sto kazete za svaki trip advisor nadje manu..eto ovaj nam se ucinio kako treba pa budemo vidjeli :)
Znam koji je hotel, udaljen je dosta od centra grada, ali ima i mini setnica u blizini. Solidno izgleda i sasvim pristojan hotel, ali lezaljke se recimo moraju nadoplatiti, i mana je sto moras preci ulicu do plaze, a Turci su grozni vozaci, pa dobro gledajte. Plaza je na tom dijelu isto malo losija nego u centru gdje je Kleopatrina, ali moze proci. Uzivajte :)
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#317 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

P308 wrote:
Irm@ wrote:Mi smo za ovu godinu uplatili Alanya u Best Reisen agenciji Ancient Roman Palace se zove hotel.. sve smo ih presli od 3 i 4 zvijezdice :D :-D i sto kazete za svaki trip advisor nadje manu..eto ovaj nam se ucinio kako treba pa budemo vidjeli :)
Znam koji je hotel, udaljen je dosta od centra grada, ali ima i mini setnica u blizini. Solidno izgleda i sasvim pristojan hotel, ali lezaljke se recimo moraju nadoplatiti, i mana je sto moras preci ulicu do plaze, a Turci su grozni vozaci, pa dobro gledajte. Plaza je na tom dijelu isto malo losija nego u centru gdje je Kleopatrina, ali moze proci. Uzivajte :)
koliko je "dosta" :-D koliko se sjecam u opisu je pisalo 2 km sto i nije tako daleko (ako je stvarno tako) mi inace volimo hodati i setati na odmoru :D
vidjela sam na trip advisor da se treba preci ulica do plaze sto je ok.. vidjet cemo kakva je..
iskreno vise nam je bilo dojadilo pregledavanje hotela pa smo suzili na 3 i odabrali ovaj.. nadam se da ce biti ok :)
hvala na komentaru :)

@NMI: onaj od 06.08 :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#318 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

Irm@ wrote:
P308 wrote:
Irm@ wrote:Mi smo za ovu godinu uplatili Alanya u Best Reisen agenciji Ancient Roman Palace se zove hotel.. sve smo ih presli od 3 i 4 zvijezdice :D :-D i sto kazete za svaki trip advisor nadje manu..eto ovaj nam se ucinio kako treba pa budemo vidjeli :)
Znam koji je hotel, udaljen je dosta od centra grada, ali ima i mini setnica u blizini. Solidno izgleda i sasvim pristojan hotel, ali lezaljke se recimo moraju nadoplatiti, i mana je sto moras preci ulicu do plaze, a Turci su grozni vozaci, pa dobro gledajte. Plaza je na tom dijelu isto malo losija nego u centru gdje je Kleopatrina, ali moze proci. Uzivajte :)
koliko je "dosta" :-D koliko se sjecam u opisu je pisalo 2 km sto i nije tako daleko (ako je stvarno tako) mi inace volimo hodati i setati na odmoru :D
vidjela sam na trip advisor da se treba preci ulica do plaze sto je ok.. vidjet cemo kakva je..
iskreno vise nam je bilo dojadilo pregledavanje hotela pa smo suzili na 3 i odabrali ovaj.. nadam se da ce biti ok :)
hvala na komentaru :)

@NMI: onaj od 06.08 :)
hmm...Znam da pise 2 km, ali po mojoj procjeni je dosta vise. Imaju dolmusi koji voze, stanica je jako blizu hotela koliko se sjecam. Uglavnom, hocu reci da se dolmusom vozi dosta dugo do centra i zbog toga sam zakljucio da vise udaljen. Mozda grijesim. Ja hodam vise od 2 km svaki dan, mozda sam tamo izgubio percepciju koliko je 2 km :D
BTW, ja nisam odsjeo u tom hotelu, vec u hotelu Saritas koji se nalazi par metara od Roman Palace-a, ali moji prijatelji su bili u tom hotelu, zato znam. Inace hotel izgleda vrlo atraktivno iz vana, a prijatelji mi kazu da je jedno lijep i unutra. U Alanyi sam bio 2010. godine, i ne bih vise isao. Alanaya je jako lijepa, ali daleko od aerodoroma. Tada je organizacija prevoza od aerodorma do hotela bila katastrofalna. Nadam se da su se sada popravili. Pripremi se da gubis dva dana u putu. Zbog toga sada idem samo u Antalyu i Kemer.
Sejtan ba
Posts: 11
Joined: 20/04/2013 00:23

#319 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Sejtan ba »

Ove godine je otvoren aerodrom u Alanji, Gazipasa, i ima let iz Sarajeva. A iz Antalije se lako moze prebaciti za manje od 2h... http://www.247transfer.com/en/airport-t ... p?P=2_1_25
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#320 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

P308 wrote:hmm...Znam da pise 2 km, ali po mojoj procjeni je dosta vise. Imaju dolmusi koji voze, stanica je jako blizu hotela koliko se sjecam. Uglavnom, hocu reci da se dolmusom vozi dosta dugo do centra i zbog toga sam zakljucio da vise udaljen. Mozda grijesim. Ja hodam vise od 2 km svaki dan, mozda sam tamo izgubio percepciju koliko je 2 km :D
BTW, ja nisam odsjeo u tom hotelu, vec u hotelu Saritas koji se nalazi par metara od Roman Palace-a, ali moji prijatelji su bili u tom hotelu, zato znam. Inace hotel izgleda vrlo atraktivno iz vana, a prijatelji mi kazu da je jedno lijep i unutra. U Alanyi sam bio 2010. godine, i ne bih vise isao. Alanaya je jako lijepa, ali daleko od aerodoroma. Tada je organizacija prevoza od aerodorma do hotela bila katastrofalna. Nadam se da su se sada popravili. Pripremi se da gubis dva dana u putu. Zbog toga sada idem samo u Antalyu i Kemer.
hvala puno na komentaru :)
prevoz od aerodroma u Antaliji nam je organizovan od strane agencije i vec su napisali da traje 2 sata..
ja sam citala da Alanya je bas sadrzajna i da ima za svakog ponesto.. a s obzirom da mi nismo bas "penzionerski" turisti zato smo istu i izabrali :-D
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#321 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

Irm@ wrote:
P308 wrote:hmm...Znam da pise 2 km, ali po mojoj procjeni je dosta vise. Imaju dolmusi koji voze, stanica je jako blizu hotela koliko se sjecam. Uglavnom, hocu reci da se dolmusom vozi dosta dugo do centra i zbog toga sam zakljucio da vise udaljen. Mozda grijesim. Ja hodam vise od 2 km svaki dan, mozda sam tamo izgubio percepciju koliko je 2 km :D
BTW, ja nisam odsjeo u tom hotelu, vec u hotelu Saritas koji se nalazi par metara od Roman Palace-a, ali moji prijatelji su bili u tom hotelu, zato znam. Inace hotel izgleda vrlo atraktivno iz vana, a prijatelji mi kazu da je jedno lijep i unutra. U Alanyi sam bio 2010. godine, i ne bih vise isao. Alanaya je jako lijepa, ali daleko od aerodoroma. Tada je organizacija prevoza od aerodorma do hotela bila katastrofalna. Nadam se da su se sada popravili. Pripremi se da gubis dva dana u putu. Zbog toga sada idem samo u Antalyu i Kemer.
hvala puno na komentaru :)
prevoz od aerodroma u Antaliji nam je organizovan od strane agencije i vec su napisali da traje 2 sata..
ja sam citala da Alanya je bas sadrzajna i da ima za svakog ponesto.. a s obzirom da mi nismo bas "penzionerski" turisti zato smo istu i izabrali :-D
Pa jeste, Kemer je npr. vise za turiste koji ne traze poseban nocni zivot, dok u Alanyi ima za svakoga po nesto (jako je velik grad, ja sam se iznenadio).
I nama je prevoz bio organizovan preko agencije (te godine sam isao sa AvioExpressom), i takodjer su rekli da traje 2 sata, medjutim to je trajalo daleko duze. Mi smo u hotel stigli u 4 sata ujutro (istina, let je bio oko 16 sati koliko me sjecanje sluzi, a ne ujutro - to je jedina godina da je let bio tako kasno, a idem u Tursku vec 6-7 godina). Nas su medju zadnjima doveli u hotel. Jer svaki put kada se neko dovede u hotel s njima izadje i vodic, pa se na recepciji zadrze, pogotovo ako je vise ljudi a ti svo to vrijeme cekas u autobusu dok se vodic ne vrati.
Ali bit ce ti super, vidjet ces. Zavidim ti. Meni je godisnji tek krajem avgusta :(
Kalisi_08
Posts: 1
Joined: 10/06/2013 09:13

#322 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Kalisi_08 »

Pozdrav svima!

Mi ove godine idemo u Presa di Finica, vidim da je bilo pokušaja da se piše o tome.
Ne znam kakvi su utisci onih koji su putovali tamo?
Čitala sam komentare na TripAvisor-u,ali to su komentari stranaca uglavnom.

I interesuje me gde otići u obilazak, s obzirom da je Kemer udaljen 65km.
A i gde je najbolje ići u šoping :)

Hvala!
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#323 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

Mobile_Disco wrote:Preporucuje li se sada putovati u Tursku?


a sto da ne?
jeli se preporucuje ici u sarajevo sada???

poznam ljude koji su isli u egipat za vrijeme najvecih sukoba u cairu! :)
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#324 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

Altsa wrote:ako sam dobro shvatio u hotele ispod 4 zvjezdice ne treba ici ?
pa da ti kazem, ja sam sa zenom prvi put isao u hotel sa *** ili su **** bile ne znam tacno mescini zvao se side star u side!
sto se tice hrane i cistoca blizina plaze sve je bilo ok tako da sve zavisi na kakav hotel naletis!

mada je to bilo prije 10g
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#325 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Irm@ »

P308 wrote:
Irm@ wrote:
P308 wrote:hmm...Znam da pise 2 km, ali po mojoj procjeni je dosta vise. Imaju dolmusi koji voze, stanica je jako blizu hotela koliko se sjecam. Uglavnom, hocu reci da se dolmusom vozi dosta dugo do centra i zbog toga sam zakljucio da vise udaljen. Mozda grijesim. Ja hodam vise od 2 km svaki dan, mozda sam tamo izgubio percepciju koliko je 2 km :D
BTW, ja nisam odsjeo u tom hotelu, vec u hotelu Saritas koji se nalazi par metara od Roman Palace-a, ali moji prijatelji su bili u tom hotelu, zato znam. Inace hotel izgleda vrlo atraktivno iz vana, a prijatelji mi kazu da je jedno lijep i unutra. U Alanyi sam bio 2010. godine, i ne bih vise isao. Alanaya je jako lijepa, ali daleko od aerodoroma. Tada je organizacija prevoza od aerodorma do hotela bila katastrofalna. Nadam se da su se sada popravili. Pripremi se da gubis dva dana u putu. Zbog toga sada idem samo u Antalyu i Kemer.
hvala puno na komentaru :)
prevoz od aerodroma u Antaliji nam je organizovan od strane agencije i vec su napisali da traje 2 sata..
ja sam citala da Alanya je bas sadrzajna i da ima za svakog ponesto.. a s obzirom da mi nismo bas "penzionerski" turisti zato smo istu i izabrali :-D
Pa jeste, Kemer je npr. vise za turiste koji ne traze poseban nocni zivot, dok u Alanyi ima za svakoga po nesto (jako je velik grad, ja sam se iznenadio).
I nama je prevoz bio organizovan preko agencije (te godine sam isao sa AvioExpressom), i takodjer su rekli da traje 2 sata, medjutim to je trajalo daleko duze. Mi smo u hotel stigli u 4 sata ujutro (istina, let je bio oko 16 sati koliko me sjecanje sluzi, a ne ujutro - to je jedina godina da je let bio tako kasno, a idem u Tursku vec 6-7 godina). Nas su medju zadnjima doveli u hotel. Jer svaki put kada se neko dovede u hotel s njima izadje i vodic, pa se na recepciji zadrze, pogotovo ako je vise ljudi a ti svo to vrijeme cekas u autobusu dok se vodic ne vrati.
Ali bit ce ti super, vidjet ces. Zavidim ti. Meni je godisnji tek krajem avgusta :(
vjerujes mi da mi je dragi to zavrsio jer sam ja u inostranstvu sada..pa ga ni ne pitah u koliko je let :D
pa bas zbog velicine grada i toga da ima za svakog po nesto smo i izabrali Alanyu..
ugl nadam se da ce biti super :)
hajde Boga ti dok ja budem radila ti ces biti na odmoru isto ti je to :-D ;-)
Post Reply