Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#276 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

maybelline wrote:Hvala za dosadasnje komentare i savjete, imat cu ih na umu! Nego cujem raja spominje da puno rusa ima - ima li neki dio gdje ih ima manje ili su svugdje? :)
A odnos cijena Antalya - Alanya? Mislim na supermarkete, barove, prevozna sredstva, fakultativne izlete?
Ima hotela gdje skoro uopste nema rusa...
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#277 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by 4zr4 »

Koliko, otprilike, kosta aranzman za Tursku za dvoje za 8-10 dana? Ima li kakvih akcija za bracna putovanja?
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#278 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by maybelline »

4zr4 wrote:Koliko, otprilike, kosta aranzman za Tursku za dvoje za 8-10 dana? Ima li kakvih akcija za bracna putovanja?
Koliko sam vidjela imas za 8 ili 14 dana (naravno, dva dana odose na put :-) ), a cijene su cca 1200-1300 po osobi za 8 dana (sa aerodromskim taksama i zdravstevnim, ako odaberes hotel sa 3 ili 4 zvjezdice, ima ih i sa all inclusive varijantom za ove pare, treba samo malo pregledati ponudu ;) ). Mi kad smo bili u Best Reisenu prije koji mjesec rekli su mozda nekih 5-10 posto popusta na bracno, pa posto cu vjerovatno preko njih ici, ima da ih opet priupitam za taj popust :)

P.S. A imas i varijantu busom, koja je jos jeftinija.
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#279 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by 4zr4 »

maybelline wrote:
4zr4 wrote:Koliko, otprilike, kosta aranzman za Tursku za dvoje za 8-10 dana? Ima li kakvih akcija za bracna putovanja?
Koliko sam vidjela imas za 8 ili 14 dana (naravno, dva dana odose na put :-) ), a cijene su cca 1200-1300 po osobi za 8 dana (sa aerodromskim taksama i zdravstevnim, ako odaberes hotel sa 3 ili 4 zvjezdice, ima ih i sa all inclusive varijantom za ove pare, treba samo malo pregledati ponudu ;) ). Mi kad smo bili u Best Reisenu prije koji mjesec rekli su mozda nekih 5-10 posto popusta na bracno, pa posto cu vjerovatno preko njih ici, ima da ih opet priupitam za taj popust :)

P.S. A imas i varijantu busom, koja je jos jeftinija.
Hvala puno. :-D
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#280 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by hzsa22 »

Idite ljudi preko ZepterPassport agencije iz Banja Luke. Aranzmani su im 10/11 noci a cijene su haman ha iste kao kod nasih za 7 noci. Putuje se iz Beograda i ima obezbjedjen prevoz iz Lukavice.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#281 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

sabanss wrote:
maybelline wrote:Hvala za dosadasnje komentare i savjete, imat cu ih na umu! Nego cujem raja spominje da puno rusa ima - ima li neki dio gdje ih ima manje ili su svugdje? :)
A odnos cijena Antalya - Alanya? Mislim na supermarkete, barove, prevozna sredstva, fakultativne izlete?
Ima hotela gdje skoro uopste nema rusa...

nema!

ali ako uzmes malo skuplji hotel imaces imallo kulturnije ruse!
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#282 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

@mba wrote:
sabanss wrote: Ima hotela gdje skoro uopste nema rusa...

nema!

ali ako uzmes malo skuplji hotel imaces imallo kulturnije ruse!
Rekoh skoro... Bio sam po hotelima gdje je vecina klijentele iz Njemacke, Danske, Austrije... Mozda me zatrefio i neki period koji rusima nije interesantan (juni i septembar)

Evo ti dva popularna hotela sa 4 zvjezde u Kemeru recimo: Viking Nona Beach i Kemer Park. Prvi ima 10x manje rusa nego drugi.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#283 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by iceman ze »

Pitanje za famozno placanje karticama umjesto kesom u Turskoj. Kakve su prednosti i povoljnosti placanje karticama?
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#284 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ambrozija »

sabanss wrote:
@mba wrote:
sabanss wrote: Ima hotela gdje skoro uopste nema rusa...

nema!

ali ako uzmes malo skuplji hotel imaces imallo kulturnije ruse!
Rekoh skoro... Bio sam po hotelima gdje je vecina klijentele iz Njemacke, Danske, Austrije... Mozda me zatrefio i neki period koji rusima nije interesantan (juni i septembar)

Evo ti dva popularna hotela sa 4 zvjezde u Kemeru recimo: Viking Nona Beach i Kemer Park. Prvi ima 10x manje rusa nego drugi.
Bila u Viking Noni...mislim da je jedan od popularnijih hotela za ljude iz BiH jer kad sam ja bila, nisam mogla proci pored recepcije, bazena, restorana ili sobe a da ne cujem nas jezik :D Inace, fin hotelcic, sasvim pristojan za porpilicno dobru cijenu :)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#285 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by pakica_ »

ljudi ljuSki, ja prosle godine odoh u dzennet i vratih se 'vamo.. pu!
helem, topla preporuka za alaiye resort and spa u alanyi.. nismo morali maknut iz hotela, sve smo imali tu.. hrane i pica do iznemoglosti, tobogana, animacija, ovog', onog'.. svega! isli smo krajem avgusta, i temperature su bile podnosljive.. plaza super, imaju kamaru lezaljki, 4 bazena od kojih je jedan "tihi" gdje nema dreke.. ma milina, ljudi moji.. mi-li-na! :D
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#286 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by maybelline »

Moze li preporuka za neki hotel u Alanyi (3 ili 4 zvjezdice) - jednostavno ih previse ima, TripAdvisor za svaki manu nadje, pa mi treba savjet naseg naroda. I gdje naseg svijeta vise ima?
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#287 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by holowey »

maybelline wrote:Moze li preporuka za neki hotel u Alanyi (3 ili 4 zvjezdice) - jednostavno ih previse ima, TripAdvisor za svaki manu nadje, pa mi treba savjet naseg naroda. I gdje naseg svijeta vise ima?
naseg svijeta ima u neumu :D pa valjda kad ides u inostranstvo zelis da upoznas to inostranstvo a ne da visis sa nasim ljudima...
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#288 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by pakica_ »

maybelline wrote:Moze li preporuka za neki hotel u Alanyi (3 ili 4 zvjezdice) - jednostavno ih previse ima, TripAdvisor za svaki manu nadje, pa mi treba savjet naseg naroda. I gdje naseg svijeta vise ima?
hoces savjet naseg naroda, evo ti moj savjet.. radije otidji par dana manje u 5 zvjezdica, nego vise dana u manje zvjezdica.. karanana su im hoteli cak i sa 4, a eto ti kako hoces..
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#289 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by amortizer »

sabanss wrote:
maybelline wrote:Hvala za dosadasnje komentare i savjete, imat cu ih na umu! Nego cujem raja spominje da puno rusa ima - ima li neki dio gdje ih ima manje ili su svugdje? :)
A odnos cijena Antalya - Alanya? Mislim na supermarkete, barove, prevozna sredstva, fakultativne izlete?
Ima hotela gdje skoro uopste nema rusa...
Tacno! Skoro pa 100% sigurno da ih neces sresti u hotelima sa 3* :(
A u Turskoj 3* je bolje na plazi spavati, cak i 4 su veeeeeliki rizik, bas rizik!
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#290 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by amortizer »

pakica_ wrote:
maybelline wrote:Moze li preporuka za neki hotel u Alanyi (3 ili 4 zvjezdice) - jednostavno ih previse ima, TripAdvisor za svaki manu nadje, pa mi treba savjet naseg naroda. I gdje naseg svijeta vise ima?
hoces savjet naseg naroda, evo ti moj savjet.. radije otidji par dana manje u 5 zvjezdica, nego vise dana u manje zvjezdica.. karanana su im hoteli cak i sa 4, a eto ti kako hoces..
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#291 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by 4zr4 »

Je li neko isao u svojoj organizaciji, ne preko aranzmana turistickih agencija? kako to ide, isplati li se peglati se oko svega posebno?
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#292 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by maybelline »

Neke preporuke za Marmaris i taj dio? Po cemu se razlikuje od Alanye? I koliko je od aerodroma? Hvala!
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#293 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

4zr4 wrote:Je li neko isao u svojoj organizaciji, ne preko aranzmana turistickih agencija? kako to ide, isplati li se peglati se oko svega posebno?
Ma kakva sopstvena organizacija ljudi, dug je pu do tamo - nego neka agencija, pa fino na aerodrom, 2 sata leta, tamo te ceka bus do hotela, isto i nazad, samo prvo bus pa avion :D , mozak na pašu, to je odmor! Jos ako si u dobrom hotelu, barem 4 zvjezdice , to je cista perverzija, Turci ljubazni maksimalno, trude se, vole da cuju da si iz Sarajeva i BiH opcenito (mozda i glume, ali to dobro rade!)
synapsee7
Posts: 10
Joined: 01/09/2009 11:25

#294 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by synapsee7 »

4zr4 wrote:Je li neko isao u svojoj organizaciji, ne preko aranzmana turistickih agencija? kako to ide, isplati li se peglati se oko svega posebno?
Stoput bolje u svojoj organizaciji nego preko agencije !!!

Prvo trebaš skontat gdje želiš da ideš i kad želiš da ideš. Agencija ti jedino treba za avionsku kartu, a i to možeš na aerodromu riješiti...nađeš let koji ti odgovara, direktni su skuplji, neke druge varijante sa presjedanjem su često jeftinije od direktnih letova.

Kad znaš gdje ćeš i kad ćeš putovati, odeš fino na stranicu booking.com, izabereš grad, datum, broj dana za smještaj i vidiš koji su hoteli u ponudi, poredaš po cijeni, ima super jeftinih lokacija, pročitaš recenzije i rezervišeš sa karticom, ja već triput tako rezervisala nikad problema nisam imala, niti su mi skidali pare sa kartice za tzv. predautorizaciju. Isprintaš rezervaciju i smještaj platiš tek kad dođeš u hotel.

Kad ideš preko agencije npr u paru s nekim oboje plaćate agenciji istu sobu duplo, a kad ideš samostalno plaćaš jednu cijenu za dvoje !!!

I još jedna stvar, odeš u agenciju da izabereš hotel i oni ti dadnu onaj katalog sa super fantastičnim slikama, sadržajima i cijenama. Izabereš jedan ili dva, tri hotela koja ti cjenovno odgovaraju i hoćeš da rezervišeš, a oni ti kažu kako su baš ta tri hotela popunjena, a pošto su vam ostali puno skuplji oni vam ponude: ima jedan hotel slobodan, nije u katalogu...bla bla bla i na kraju završite u hotelu koji niste ni vidjeli, ali ste pristali na njega jer su svi ostali zauzeti...

Što se tiče transfera sa aerodroma do hotela, odeš fino na stranicu backpackerstravel.net (važi za Tursku), označiš dolazni aerodrom i hotel u kojem si smješten, ako neki hotel nije naveden na spisku slobodno im pošalješ mail sa upitom, ljudi odgovaraju u roku od pola sata u bilo koje doba dana. Prijaviš im broj leta, datum i vrijeme slijetanja na aerodrom i ljudi te fino sačekaju na aerodromu sa karticom na kojoj je ispisano tvoje ime i odvezu te fino do hotela u prostranom klimatiziranom kombiju i još se potrude da se potrefi vozač koji zna naš jezik, a vožnju plaćaš kešom zavisno od udaljenosti aerodroma i hotela. Npr. mene je vožnja od aerodroma Attaturk do Sultanahmeta u Istanbulu koštala 20€. Kad sam u Antaliji bila u all inclusive aranžmanu po nas je došao neki lokalni turčin koji nas je odvezao do hotela u svom privatnom autu, bez klime...

I kad se malo potrudiš nije uopšte peglanje, nego smo mi lijen narod i da nam je sve na gotovo, pa makar duplo platili. Isto tako sam sebi možeš organizovati obilaske znamenitosti, uzmeš vodič, malo prosurfaš po netu i skontaš da su ulaznice za nek atrakcije skuplje preko agencije nego kad sam ideš.
Agencije na sve živo uzimaju proviziju za sebe, platiš masno i kad ne dobiješ očekiano onda se svi nešto žale kako je hotel bio loš, hrana također, prevoz nekim lokalnim autobusom, smotani vodiči koji nemaju pojma ili kasne...uzmeš stvar u svoje ruke i isplaniraš sebi odmor.

LP
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#295 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

maybelline wrote:Neke preporuke za Marmaris i taj dio? Po cemu se razlikuje od Alanye? I koliko je od aerodroma? Hvala!
Razlikuje se po tome sto jos uvijek nisu toliko razvili turisticku ponudu kao Antalya i njena rivijera (Alanya, Kemer, Side), i da tamo vecinom ljetuju Turci, ali i Britanci - to je njihovo podrucje, njih u Marmarisu i Kusadasiju ima bas puno i naravno tradicionalno Rusa.
Aerodorm je u Bodrumu, koliko ja znam, udaljen oko 140km od Marmarisa. Plaze u samom Marmarisu nisu nesto ali pored Marmarisa je Icmeler, 10 minuta udaljena busom, i tu su plaze prelijepe. Dobro je i za one koji vole nocni zivot. Pitala si negdje i o starom gradu, eh u Marmarisu se ima sta vidjeti i na tom polju.
Lijepo je, mada je meni licno mnogo ljepse u Antalyi i Kemeru.
opremdobro30
Posts: 117
Joined: 16/03/2013 18:45

#296 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by opremdobro30 »

Zadnje 3 godine ljetovali smo u Turskoj i mogu dati preporuke hotela.Aska Baran 4* - solidan hotel sa vlastitom plazom, u blizini je mjesto Incekum prema Alaniji.
Delphin Botanik 5*- visetruko bolji hotel.Dosta skuplji a li i vrijedi puno vise od razlike u cijeni.Hrana fantazija, bazeni, plaza, show programi , ma sve vrhunsko.
Limak Atlantis 5*- Belek, sve isto kao Botanik.Ipak za malu nijansu slabija hrana i zabavni programi, ali bolja plaza i manje valova.
Ove godine preskacemo, jer smo dobili malu bebu, a nagodinu opet Turska i to Belek ili Side (zbog plaze).Bili smo i na izletu u Lari ali mi je nekako Belek drazi.Vidio sam da se ove godine otvorio novi hotel iz grupe Vikingen -Infinity - http://www.vikingenhotels.com/vi/ a ima kako sam vidio u agenciji golden tours (s kojima smo putovali uvijek) dosta povoljne promo cijene jer je tek otvoren.Pa eto ako neko nije odlucio mozda pomogne prijedlog.
aska Baran je bio prvi hotel u koji smo isli u Turskoj i iskreno vise ne bih isao u 4*, jer razlika je ogromna u kvaliteti odmora iako ni svi hoteli sa 5* nisu isti.Mislim da se sa hotelima u Beleku ne moze pogrijesiti kod izbora, mi smo ih proslo ljeto setajuci plazom obisli 7-8 sigurno i svi imaju manje vise slican komfor i ponudu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Last edited by opremdobro30 on 21/05/2013 21:53, edited 3 times in total.
opremdobro30
Posts: 117
Joined: 16/03/2013 18:45

#297 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by opremdobro30 »

maybelline wrote:
charrrmed wrote:
maybelline wrote:Znate li ima li ijedna od ovih nasih agencija koja radi ponude tipa dva dana u Istanbulu + 6 dana u Alanji (uglavnom varijanta Istanbul + more)? Par pitanja koje mene muce:
1. Gdje u Tursku otici na medeni mjesec (a da pritom vidite i sta kulturno-historijsko)?
2. Kolike su im uistinu razlike izmedju hotela od 3 i 4 zvjezdice? I kakvi su hoteli sa 5 zvjezdica?
3. Kakva su vam iskustva sa Golden Toursom, tj. mi ih gledali preko Best Reisen agencije?
4. Ove nadoplate za lezaljke na plazi, jel to nesto sitno ili ne?

I ako vam jos sta naumpadne, kakve korisne informacije ili zanimljivosti u vezi puta za Tursku, podijelite s rajom, please :)

Hvala puno!
1. Da li te zanimaju gradovi na moru, ili je svejedno?
2. Izmedju 3 i 4 zvjezdice je po mom iskustvu drasticna razlika, pogotovo u konceptu all inclusive usluge. Sa 4 zvjezdice nude mnogo bogatiju ponudu hrane a i sobe su cesto bolje (mada to nije pravilo, iako nema logike). U hotelu sa 5 zvjezdica nisam nikad bio.
3. Licno imam samo pozitivno iskustvo sa Goldentoursom, mada se nedavno otvorila tema u raznim diskusijama sa negativnim.
4. All inslusive usluga obicno nudi i lezaljke ukljucene u cijenu, osim u Alanyi gdje se gotovo uvijek mora nadoplatiti. Mislim da je izmedju 3 i 5 lira cijeli dan, ne sjecam se sto je priblizno jednako 3 odnosno 5 KM :)

Eh, najidealnija situacija bi mi bila kad bih isla koji dan u Istanbul, pa onda ostatak negdje na more, ali s obzirom da ne vidim takve ponude, onda kontam ipak nesto morsko, s primjesama kulturno-historijskih elemenata (ako ima takvih). Recimo citam za Side da je anticki grad, pa kontam mozda se sta fino ima vidjeti, pa onda opet i za Alanju kazu lijepa, zanimljiva, svasta ima... Vaga sam, pa neodlucna,valjda... :-) Btw, kakve fakultativne izlete nude kad dodjes tamo i cca kakve su cijene?
Jel istina za Golden Tours da do zadnjeg trena ne znas u koji hotel ides ili je to samo suplja?
Ja sam 3 zadnje godine isao sa goldenom, ako uplatis odredjeni hotel tamo i ides.Jedino ako uzmes aranzman gdje nije naveden hotel onda ti se to moze desit.Ja na takvu varijantu nikad ne bi pristajao jer dva hotela iste kategorije mogu biti nebo i zemlja u kvaliteti i usluzi.Odaberi hotel, procitaj komentare na holidaycheck.com i tripadvisor.com i uplati sto ti zelis.Zajebi no name varijante

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#298 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

opremdobro30 wrote:Zadnje 3 godine ljetovali smo u Turskoj i mogu dati preporuke hotela.Aska Baran 4* - solidan hotel sa vlastitom plazom, u blizini je mjesto Incekum prema Alaniji.
Delphin Botanik 5*- visetruko bolji hotel.Dosta skuplji a li i vrijedi puno vise od razlike u cijeni.Hrana fantazija, bazeni, plaza, show programi , ma sve vrhunsko.
Limak Atlantis 5*- Belek, sve isto kao Botanik.Ipak za malu nijansu slabija hrana i zabavni programi, ali bolja plaza i manje valova.
Ove godine preskacemo, jer smo dobili malu bebu, a nagodinu opet Turska i to Belek ili Side (zbog plaze).Bili smo i na izletu u Lari ali mi je nekako Belek drazi.Vidio sam da se ove godine otvorio novi hotel iz grupe Vikingen -Infiniti, a ima kako sam vidio u agenciji golden tours (s kojima smo putovali uvijek) dosta povoljne promo cijene jer je tek otvoren.Pa eto ako neko nije odlucio mozda pomogne prijedlog.
aska Baran je bio prvi hotel u koji smo isli u Turskoj i iskreno vise ne bih isao u 4*, jer razlika je ogromna u kvaliteti odmora iako ni svi hoteli sa 5* nisu isti.Mislim da se sa hotelima u Beleku ne moze pogrijesiti kod izbora, mi smo ih proslo ljeto setajuci plazom obisli 7-8 sigurno i svi imaju manje vise slican komfor i ponudu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Dobro, hoteli sa 5 zvjezdica su sigurno bolji, ali treba napomenuti da i ovi sa 4 nude sve sto je potrebno za ugodan odmor i odmor bez briga.
Inace u Turskoj je nije evropski standard kategorizacije hotela, pa su hoteli cesto losiji nego sto ocekujemo.
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#299 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by 4zr4 »

synapsee7 wrote: Stoput bolje u svojoj organizaciji nego preko agencije !!!

Prvo trebaš skontat gdje želiš da ideš i kad želiš da ideš. Agencija ti jedino treba za avionsku kartu, a i to možeš na aerodromu riješiti...nađeš let koji ti odgovara, direktni su skuplji, neke druge varijante sa presjedanjem su često jeftinije od direktnih letova.

Kad znaš gdje ćeš i kad ćeš putovati, odeš fino na stranicu booking.com, izabereš grad, datum, broj dana za smještaj i vidiš koji su hoteli u ponudi, poredaš po cijeni, ima super jeftinih lokacija, pročitaš recenzije i rezervišeš sa karticom, ja već triput tako rezervisala nikad problema nisam imala, niti su mi skidali pare sa kartice za tzv. predautorizaciju. Isprintaš rezervaciju i smještaj platiš tek kad dođeš u hotel.

Kad ideš preko agencije npr u paru s nekim oboje plaćate agenciji istu sobu duplo, a kad ideš samostalno plaćaš jednu cijenu za dvoje !!!

I još jedna stvar, odeš u agenciju da izabereš hotel i oni ti dadnu onaj katalog sa super fantastičnim slikama, sadržajima i cijenama. Izabereš jedan ili dva, tri hotela koja ti cjenovno odgovaraju i hoćeš da rezervišeš, a oni ti kažu kako su baš ta tri hotela popunjena, a pošto su vam ostali puno skuplji oni vam ponude: ima jedan hotel slobodan, nije u katalogu...bla bla bla i na kraju završite u hotelu koji niste ni vidjeli, ali ste pristali na njega jer su svi ostali zauzeti...

Što se tiče transfera sa aerodroma do hotela, odeš fino na stranicu backpackerstravel.net (važi za Tursku), označiš dolazni aerodrom i hotel u kojem si smješten, ako neki hotel nije naveden na spisku slobodno im pošalješ mail sa upitom, ljudi odgovaraju u roku od pola sata u bilo koje doba dana. Prijaviš im broj leta, datum i vrijeme slijetanja na aerodrom i ljudi te fino sačekaju na aerodromu sa karticom na kojoj je ispisano tvoje ime i odvezu te fino do hotela u prostranom klimatiziranom kombiju i još se potrude da se potrefi vozač koji zna naš jezik, a vožnju plaćaš kešom zavisno od udaljenosti aerodroma i hotela. Npr. mene je vožnja od aerodroma Attaturk do Sultanahmeta u Istanbulu koštala 20€. Kad sam u Antaliji bila u all inclusive aranžmanu po nas je došao neki lokalni turčin koji nas je odvezao do hotela u svom privatnom autu, bez klime...

I kad se malo potrudiš nije uopšte peglanje, nego smo mi lijen narod i da nam je sve na gotovo, pa makar duplo platili. Isto tako sam sebi možeš organizovati obilaske znamenitosti, uzmeš vodič, malo prosurfaš po netu i skontaš da su ulaznice za nek atrakcije skuplje preko agencije nego kad sam ideš.
Agencije na sve živo uzimaju proviziju za sebe, platiš masno i kad ne dobiješ očekiano onda se svi nešto žale kako je hotel bio loš, hrana također, prevoz nekim lokalnim autobusom, smotani vodiči koji nemaju pojma ili kasne...uzmeš stvar u svoje ruke i isplaniraš sebi odmor.

LP
Ja sam to i kontala, a vidim sva raja ide preko agencija, pa reko' kud svi turci tu i mali mujo. :-D Hvala ti puno na savjetima, ipak cu ja stvar u svoje ruke. Sad ima i pegasus, pravo su jeftini letovi za tursku. Hvala jos jednom. LP
Sejtan ba
Posts: 11
Joined: 20/04/2013 00:23

#300 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Sejtan ba »

maybelline wrote:Moze li preporuka za neki hotel u Alanyi (3 ili 4 zvjezdice) - jednostavno ih previse ima, TripAdvisor za svaki manu nadje, pa mi treba savjet naseg naroda. I gdje naseg svijeta vise ima?
Ja sam bio prosle godine u Alanji, "Internacional beach" hotel 3* za koji bih mogao reci da je za 3* i placenu cijenu sasvim solidan. Ima manji bazen, sve sobe su sa terasom, plaza je samo predjes preko ceste, do centra grada ima 5 minuta pjesaka, do Kleopatrine plaze par stanica dolmosom. Klima u hotelu se doplacuje ( cini mi se 40€ za 10 dana po sobi), hrana je takodje dobra, svedski sto dorucak i vecera. Nemam neku posebnu zamjerku, jedino mozda mali TV u sobi, ako neko na odmoru uopste gleda tv :lol: Ja sam isao preko Argusa, 350€ 11 dana - avio prevoz, sve takse, osiguranje, transferi, nocenje sa doruckom... Za te pare prezadovoljan! A ako ti treba nasih ljudi tamo za sve se mozes informisati i obratiti ovdje: https://www.facebook.com/AlanyaExcursio ... ji?fref=ts :thumbup:
Post Reply