Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#26 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ambrozija »

Adda, sto se tice tvog hotela, Viking Nona Beach bio je neposredno uz moj (Fame Residence Park), oba hotela imaju 4 zvijezdice, i dijele istu plazu...Mene je Kemer odusevio, ali recimo plaza je bila nesto sto me pomalo razocaralo uzimajuci u obzir da sam ja ocekivala mnogo vise ali u sustini i nije losa. lezaljke i suncobrani vam stoje besplatno na raspologanju, mada mi smo cesto prelazili i koristili lezaljke vaseg hotela jer je nas bio doslovno pretrpan gostima!
Kemer i nije toliko mali, zavisi sta ste vidjeli i kuda ste se kretali. Evo neko je napisao da je shoping jako los, i da te doslovno vuku za ruku ukoliko se na 3 sekunde zadrzis ispred izloga da nesto pogledas, to je svakako tacno, ali ovdje nije u pitanju samo kemer vec i svi ostali gradovi...Turska je po tom pitanju jedinstvena. Antalija mene nije odusevila...Kemer mi je mnogo ljepsi, ali to je stvar ukusa. Tvoja turisticka agencija ce vam vjerovatno nuditi fakultativne izlete, koji su mnogobrojni, nama su izmedju ostalog nudili i obilazak Antalije, cijena nije skupa. Ja iskreno ne bih rizikovala vozeci se njihovim prevozom, ali ponavljam to sam samo ja, meni se to ne dopada, drugi imaju vise hrabrosti. negdje si spomenila i caj i nargilu, ukoliko sam dobro upratila. Nas hotel je nudio svaki dan, dakle u dnevnoj ponudi i sklopu all inclusive usluge caj, a sto se tice nargile to ide u dogovoru s konobarima odnosno u dogovoru sa hotelom. Hoteli zaista nude sve sto pozelis, dovoljno je samo raspitati se. mada mislim da se to posebno naplacuje a ukoliko ne zelite u hotelu, naici ce te na niz "kafica" koji to svakako nude. Tvoj hotel je zaista blizu centra grada, a u isto vrijeme izdvojen, plaza je u neposrednoj blizini, od hotela do plaze dijeli samo mali parkic, odnosno bolje receno stazica. Eto to je otprilike to, mislim da ces uzivati!

Po meni cijene zaista nisu visoke, sve je u vasoj moci cjenakanja...Postoje prodavnice koje imaju fiksnu cijenu, ali takve su vrlo rijetke...Mi kada bismo spomenuli da smo iz Bosne i Hercegovine, jedni bi bili odusevljeni i davali nam znatno nize cijene, cak bi i progovorili par rijeci na Bosanskom, dok bi nas drugi blijedo gledali, pitali da li je Beograd nas glavni grad, te da li pripadamo Srbiji...No, to je neka druga prica...
Ali sve u svemu uopste nije skupo, recimo uporedimo li sa Hrvatskom...Pa Hrvatska je jednostavno precjenjena...
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#27 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by adda_sa »

hvala :D
za tacno 7 dana, u ovo doba dana, cu biti u kemeru, na plazi....jedva cekam :D
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#28 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ambrozija »

adda_sa wrote:hvala :D
za tacno 7 dana, u ovo doba dana, cu biti u kemeru, na plazi....jedva cekam :D

Uzivaj, i ja cu za tacno 20 dana raditi isto sto i ti za 7 :D Jedva cekam na zasluzeni odmor!
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#29 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Bluemore »

adda_sa wrote:hvala :D
za tacno 7 dana, u ovo doba dana, cu biti u kemeru, na plazi....jedva cekam :D
i ne zaboravi izvjestaj kad se vratis!! sretno i ugodan odmor!!
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#30 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Tikvica »

hvala na informacijama, posebno @Vilenjal Lego - super info
skontali smo u Kemer da idemo, jos samo da se sa lovom uklopimo i u izbor hotela
User avatar
Vilenjak Lego
Posts: 136
Joined: 20/09/2006 12:23
Location: Middle-earth

#31 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Vilenjak Lego »

Tikvica wrote:hvala na informacijama, posebno @Vilenjal Lego - super info
skontali smo u Kemer da idemo, jos samo da se sa lovom uklopimo i u izbor hotela
Nema na čemu :-) :sax:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#32 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hemel »

Sada vidjeh i ovu temu.
Rado bih preporucio,

http://www.google.nl/images?hl=nl&q=sur ... a=N&tab=wi
norah
Posts: 127
Joined: 20/01/2008 14:53
Location: sarajevo

#33 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by norah »

Meni se Turska uopce nije svidjela. Bila sam u Antaliji i Alanji. Plaze prljave, hoteli su uvijek za jednu zvjezdicu losiji po standardizaciji. Soping nikakav, sama pijacarska roba. Sve nabrzinu izgradjeno, a u pozadini bijeda i siromastvo lokalnog stanovnistva.Turci su mi jako cudni i uopce mi ne lezi njihov mentalitet. U hotelu je bilo obilje hrane, ali osim voca meni se gotovo nista nije svidjelo zbog onih njihovih zacina i svo vrijeme mi je bilo muka od te njiihove hrane. Ne bih vise ljetovala u Turskoj. Samo Jadran i Evropa.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#34 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hemel »

norah wrote:Meni se Turska uopce nije svidjela. Bila sam u Antaliji i Alanji. Plaze prljave, hoteli su uvijek za jednu zvjezdicu losiji po standardizaciji. Soping nikakav, sama pijacarska roba. Sve nabrzinu izgradjeno, a u pozadini bijeda i siromastvo lokalnog stanovnistva.Turci su mi jako cudni i uopce mi ne lezi njihov mentalitet. U hotelu je bilo obilje hrane, ali osim voca meni se gotovo nista nije svidjelo zbog onih njihovih zacina i svo vrijeme mi je bilo muka od te njiihove hrane. Ne bih vise ljetovala u Turskoj. Samo Jadran i Evropa.
Tvoje misljenje na koje ti imas pravo.
Ne bih se slozio sa generalizovanjem stvari. Da ne bi odgovarao na sve te tvoje negativne konstatacije evo da probamo ovako. Portugal je isto u Europi. Siromasna zemlja gdje se to vidi na svakom koraku. Europske plaze su dobre ali preskupe za ono sto dobijes. Jadran. Pogledaj malo onaj hotel sto sam gore postavio. Prosjecan hotel sa svim sadrzajima (ogradjen i dobro cuvan, vlastita plaza, svi sportski tereni, tri otvorena i jedan zatvoreni bazen, jednom sedmicno dozvoljavaju u krugu hotela da se prodaju suveniri, hrane i pica na pretek, dnevni sadrzaji za sve uzraste...). Sve sto sam platio u aranzmanu ni euro nisam vise potrosio (osim suvenira a i ''originale'' mozes naci samo su skuplji nego u Europi). Nadji mi na Jadranu jedan takav hote. Gdje god da odes na Jadran ili bilo gdje (Spanija, Portugal, Francuska, Holandija...) uvijek imas osjecaj da si opljackan jer si preplatio ono sto su ti obezbijedili.
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#35 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Hemel wrote:Gdje god da odes na Jadran ili bilo gdje (Spanija, Portugal, Francuska, Holandija...) uvijek imas osjecaj da si opljackan jer si preplatio ono sto su ti obezbijedili.
Upravo je to poenta. Hotel sa all inclusive uslugom i recimo 4 zvjezdice na Jadranu ne bi kostao 1200 KM kao u Turskoj vec minimum 3000 KM. Da ne govorimo da je u 1200 uracunata i avio karta. To je 14 dana blazenog uzivanja gdje te usluzuju i drze kao malo vode na dlanu, tvoje je samo da se kupas i jedes :D
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#36 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Ambrozija »

Ne mogu da vjerujem da neko ima losa iskustva sa Turskom! I dobro, hrana i grad ti se ne svidjaju, to mogu razumijeti, stvar okusa, ali prljave plaze i losa kategorizacija hotela? Odgovorno tvrdim da su plaze savrseno uredjene, a svaka hotelska obiljezena je plavom zastavom! Sto se tice kategorizacije hotela, jedino ako si odsjela u hotelu sa 3 zvijezdice ti je moglo biti lose i mogla si biti nezadovoljna jer su hoteli sa 3 zvijezdice zaista losi, ali sa 4 ili 5 su gotovo savrseni!
A sto se tice Jadrana, tu sam se dobro nasmijala! Na Jadranu vam naplacuju i sam zrak, i slazem se sa komentarom iznad, oni bi naplatili 3000KM za hotel sa 4 zvijezdice i uslugom all inclusive, koja je u najmanju ruku bijedna uporedimo li je sa ovom Turskom...Turisti se otimaju za voce u Hrvatskoj i za 10 dana, prije dvije godine na Korculi svaki put sam ostala bez ikakvog voca...Kataloge ove godine za Hrvtasku sam samo otvorila i +brze bolje zatvorila ugledavsi one cifre za nikakvu uslugu!
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#37 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by todd_smith »

Hemel wrote:Sada vidjeh i ovu temu.
Rado bih preporucio,

http://www.google.nl/images?hl=nl&q=sur ... a=N&tab=wi
Koliko bi kostalo 5-7 dana, ako znas? :)
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#38 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Pikaboo »

Dosla prije deset dana iz Lara Kundu.Ako ko nezna,mjesto udaljeno oko 25 KM od Antalije.Bila u hotelu Rixos Lares preko Fibule.Hotel je odlican,plaza fantasticna,hrana takodje odlicna.Izmedju plaze i hotela predivan park sa puno cvijeca,palmi,ptica,fudbalskim terenom,podijumom za vjezbanje,ogromni bazeni,bar pored bazena....99 % Rusa
Sad cu morati malo do Hrvatske jer more nigdje nema miris kao tamo.Jadran je Jadran,steta samo sto su cijene prenapucane.
umm bekir
Posts: 2
Joined: 12/08/2008 11:39

#39 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by umm bekir »

LaCici wrote:Upravo se vratila iz Kemera :) Kemer je mali grad, prilicno miran, nema neki nocni zivot, vise je onako za neke setnjice. Shopping nikakav, ima samo suvenira i odjece koja je ista kao kod nas na pijacama a cijene uzasno visoke. Jedino sto je dobro ima dosta radnji sa kozom i krznom i tu se moze dosta toga naci. Prodavaci sjede ispred radnji i bukvalno samo sto te za ruku ne povuku i uvedu u radnju. I obavezno se cjenkati! Taxi je takodjer skup, ali se i nema potrebe voziti njim jer je grad mali i sve je blizu. Do Antalije treba nekih 30-45 minuta i ima prijevoz koji kosta 6 lira odnosno 6,5 KM po osobi u jednom pravcu. Eto, ako te jos nesto interesuje pitaj ;)
S mojom djecicom idem u kemer krajem mjeseca. Hotel viking vinona beach. Imate li nekih sugestija, upozorenja ? Zna li neko da li je u ovom hotelu turska kupelj ukljucena u all inclusive. Znam da u rose resort jeste. Da li je neko posjetio delfinarium, kolko su ulaznice? Moj sincic je lud za delfinima. :)
User avatar
Pikaboo
Posts: 737
Joined: 28/08/2009 12:18
Location: In the moment.

#40 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Pikaboo »

umm bekir wrote:
LaCici wrote:Upravo se vratila iz Kemera :) Kemer je mali grad, prilicno miran, nema neki nocni zivot, vise je onako za neke setnjice. Shopping nikakav, ima samo suvenira i odjece koja je ista kao kod nas na pijacama a cijene uzasno visoke. Jedino sto je dobro ima dosta radnji sa kozom i krznom i tu se moze dosta toga naci. Prodavaci sjede ispred radnji i bukvalno samo sto te za ruku ne povuku i uvedu u radnju. I obavezno se cjenkati! Taxi je takodjer skup, ali se i nema potrebe voziti njim jer je grad mali i sve je blizu. Do Antalije treba nekih 30-45 minuta i ima prijevoz koji kosta 6 lira odnosno 6,5 KM po osobi u jednom pravcu. Eto, ako te jos nesto interesuje pitaj ;)
S mojom djecicom idem u kemer krajem mjeseca. Hotel viking vinona beach. Imate li nekih sugestija, upozorenja ? Zna li neko da li je u ovom hotelu turska kupelj ukljucena u all inclusive. Znam da u rose resort jeste. Da li je neko posjetio delfinarium, kolko su ulaznice? Moj sincic je lud za delfinima. :)
60 Eura je ulaznica i 45 plivanje sa delfinom koje traje nekoliko minuta.Ovu cijenu su nama ponudili .
umm bekir
Posts: 2
Joined: 12/08/2008 11:39

#41 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by umm bekir »

Hvala za info... prilicno skupo.. vec cemo nekako i to orgnaizirati, obecala sam mu delfine :-)
isko-incognito
Posts: 4
Joined: 11/07/2010 19:12

#42 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by isko-incognito »

pozzzz
idem u srijedu 14.7.2010 u kemer hotel crystal deluxe pa me zbunjuju malo komentari oko
lezaljki,peskira
meni je preko fibule ultra all inclusive
neki se zale na fibulu neki kazu da je ok a sta mene ceka vidjet cu
ko ima iskustva pozitivnih i negativnih sa ovim hotelom eto da mi kazu
User avatar
mayab
Posts: 27167
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#43 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

Vidi ima li kakvih iskustava o tom hotelu ovde http://www.holidaycheck.com/
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#44 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by adda_sa »

umm bekir wrote:
LaCici wrote:Upravo se vratila iz Kemera :) Kemer je mali grad, prilicno miran, nema neki nocni zivot, vise je onako za neke setnjice. Shopping nikakav, ima samo suvenira i odjece koja je ista kao kod nas na pijacama a cijene uzasno visoke. Jedino sto je dobro ima dosta radnji sa kozom i krznom i tu se moze dosta toga naci. Prodavaci sjede ispred radnji i bukvalno samo sto te za ruku ne povuku i uvedu u radnju. I obavezno se cjenkati! Taxi je takodjer skup, ali se i nema potrebe voziti njim jer je grad mali i sve je blizu. Do Antalije treba nekih 30-45 minuta i ima prijevoz koji kosta 6 lira odnosno 6,5 KM po osobi u jednom pravcu. Eto, ako te jos nesto interesuje pitaj ;)
S mojom djecicom idem u kemer krajem mjeseca. Hotel viking vinona beach. Imate li nekih sugestija, upozorenja ? Zna li neko da li je u ovom hotelu turska kupelj ukljucena u all inclusive. Znam da u rose resort jeste. Da li je neko posjetio delfinarium, kolko su ulaznice? Moj sincic je lud za delfinima. :)
ja sam se juce vratila iz vikong hotela...
da ne kazem da sam bila razocarana hotelom,ali svaki drugi mi je djelovao nekako bolji..soba nam je bila mala, al cista,cistacica dolazi svaki dan...
konobari idr jako ljubazni..ima i profi fotograf, ali slike su naravno po 4e...
sve je besplatno, hrana je dobra...ima dorucak, kasni dorucak, rucak, gric pauza, kafe pauza i vecera...i ima pica po cjeli dan za natociti, i plus bar, na kojem je opet sve besplatno...
na plazi je velika guzva, mi bi se parkirali ujutro prije dorucka i zauzeli mjesto...
bazen hotelski je smijesan....slikali su ga u perspektivi, al to je tako malo i plitko...uzas...
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#45 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by adda_sa »

norah wrote:Meni se Turska uopce nije svidjela. Bila sam u Antaliji i Alanji. Plaze prljave, hoteli su uvijek za jednu zvjezdicu losiji po standardizaciji. Soping nikakav, sama pijacarska roba. Sve nabrzinu izgradjeno, a u pozadini bijeda i siromastvo lokalnog stanovnistva.Turci su mi jako cudni i uopce mi ne lezi njihov mentalitet. U hotelu je bilo obilje hrane, ali osim voca meni se gotovo nista nije svidjelo zbog onih njihovih zacina i svo vrijeme mi je bilo muka od te njiihove hrane. Ne bih vise ljetovala u Turskoj. Samo Jadran i Evropa.
slazem se, manje vise...
nas je hotel bio sa 4 zvjezdice, a izgledao je kao sa 3 :S
plaze jesu bile ciste, ali uviejk manjka lezaljki, jer dolaze i turci tu da se kupaju, i zauzmu nase hotelske lezaljake ..
hrana mi je bila super, al moze biti sa sam ja samo izgladnjeli student xD
inace ostalo se slazem...odjeca je nasa kao sa otoke, samo n puta skuplja, tako da nista nisam kupila...cjenkanje mi je bilo skoro pa nemoguce, svaki je tvrdio da su to fixne cijene..mogla sam samo par maraka sniziti...mada, vodic nam je rekao da cjenkanjem se snizi i do -30%, sto meni izgleda nije uspijevalo...
ko hoce da kupuje one turske cajeve, kafe, lokume...toplo savjetujem da ode u samoposlugu, jer je to tamo mnooogo jeftinije, nego da kupuje na korzu po suvenirnicama...
isko-incognito
Posts: 4
Joined: 11/07/2010 19:12

#46 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by isko-incognito »

ja eto odoh sutra u cristal deluxe pa ce mo vidjet sta me ceka
jbg hotel je sa 5* i ultra all isc
bambi:)
Posts: 133
Joined: 28/04/2010 17:57

#47 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by bambi:) »

U septembru abd u Delfin, Lara Kundu je li ko bio?
nejra2007
Posts: 75
Joined: 01/09/2008 13:36

#48 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by nejra2007 »

Toplo preporučujem svima hotel Majesty Mirage Paark u Kemeru, naročito porodicama sa djecom...rADI GA AVIO EXPRESS
sve je po Ps-u, sobe nisu za 5* ali su pristojne I čiste
Hrana 5+ ( cijeli dan se nesto jede )
Osoblje5+
Animacija 5+
Rusi -1 ( uzasno navalentnisamo sto vam tanjir ne uzmu iz ruku )
Okolina hotela savrsena sve je u zelenilu...
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#49 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Konjanik »

alyssa spa wrote:Dragi forumaši...

Evo zanimaju me iskustva na ljetovanju u Tuskoj. Namjeravam otici na svadbeno putovanje tamo. Pa evo, zanimaju me iskustva i preporuke gdje je dobro otici da su fine plaze a i da se ima za vidjeti (kulturne atrakcije).

Prelijepo je vjeruj mi inace ja sam bio u Bodrumu, cijene su privlacne,turisticka ponuda je razvijena , mnogo je stranaca u Bodrumu je masa engleza u hotelima sa tri zvijezdice i vise mozes jest i pit domacu hranu i to je dzaba inace u svim restoranima domaca hrana dakle pica i jela iz turkse narodne kuhinje su skoro dzaba ili jako jako jeftina za strance, pa moze se za 1000KM provest 7 -10 dana u luksuzu i odmoru.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#50 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by adda_sa »

ovi koji planiraju ici i na izlete :) :
mi smo trebali da idemo na pamukale...to ne neko cudo prirode, neke stijene, koje kao da teku, kao da su od pamuka...ali, 300km su udaljene od kemera, i uzmu cijeli dan
raja iz hotela do nas je isla. krenuli su u 5ujutro, vratili se u 11 navece, smorili se samo tako, ali kazu da je bilo super..
plus to kosta nesta pravo puno...
mi smo isli na tursko vece..kao arabian nights, trbusni plesovi, folklor itd...30e po osobi...nisam bila nesta odusevljena..al eto :)
isli smo u shoping u antalyu....uzas! vodili nas u neki exclusive draguljarnicu, pa u isto tako exclusive trgovinu kozom...sve je super, samo sto su cijene uzasno visoke...bili smo i u jednom outletu...bolje reci "outletu" :S cist gubitak novca i vremena...
Post Reply