Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#926 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Tabijat »

Ako moze nekoliko savjeta za ljetovanje u Kemeru.
Znači, dvije ili tri odrasle osobe (u tridesetima), da je hotel čist i relativno nov/renoviran, hrana ok, bazeni i slične stvari može i ne mora, da je blizu restorana i barova, i PLAŽA da je čista i (po mogućnosti) da nije jedno na drugom. Ima li nešto slično? Da li je bolje tražiti hotel u gradu ili malo dalje/10-15km (Ovaj Goynuk ili tako nešto)? Jer malo bi i prohodali, otišli na večeru u grad ili šta znam, u neki bar.
Budžet je fleksibilan, nismo baš za 3 milje po glavi ali neki recimo 2-2,5 sa taksama i letom iz Sarajeva je ok.
Eto, ako neko može pomoći ličnim iskustvom, bila bih zahvalna.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#927 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

Tabijat wrote: 21/06/2021 09:23 Ako moze nekoliko savjeta za ljetovanje u Kemeru.
Znači, dvije ili tri odrasle osobe (u tridesetima), da je hotel čist i relativno nov/renoviran, hrana ok, bazeni i slične stvari može i ne mora, da je blizu restorana i barova, i PLAŽA da je čista i (po mogućnosti) da nije jedno na drugom. Ima li nešto slično? Da li je bolje tražiti hotel u gradu ili malo dalje/10-15km (Ovaj Goynuk ili tako nešto)? Jer malo bi i prohodali, otišli na večeru u grad ili šta znam, u neki bar.
Budžet je fleksibilan, nismo baš za 3 milje po glavi ali neki recimo 2-2,5 sa taksama i letom iz Sarajeva je ok.
Eto, ako neko može pomoći ličnim iskustvom, bila bih zahvalna.
Što se plaže tiče, Goynuk, Kiris i Camyuva su mnogo ljepši i komotniji od Kemera.

A ako ćeš baš Kemer, onda gledaj Fame residance, L'Ancora i Viking Nona hotele.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#928 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mali Ninja »

Tabijat wrote: 21/06/2021 09:23 Ako moze nekoliko savjeta za ljetovanje u Kemeru.
Znači, dvije ili tri odrasle osobe (u tridesetima), da je hotel čist i relativno nov/renoviran, hrana ok, bazeni i slične stvari može i ne mora, da je blizu restorana i barova, i PLAŽA da je čista i (po mogućnosti) da nije jedno na drugom. Ima li nešto slično? Da li je bolje tražiti hotel u gradu ili malo dalje/10-15km (Ovaj Goynuk ili tako nešto)? Jer malo bi i prohodali, otišli na večeru u grad ili šta znam, u neki bar.
Budžet je fleksibilan, nismo baš za 3 milje po glavi ali neki recimo 2-2,5 sa taksama i letom iz Sarajeva je ok.
Eto, ako neko može pomoći ličnim iskustvom, bila bih zahvalna.
Dobar budžet, nema fule sa dvije milje...
User avatar
ElRe
Posts: 10665
Joined: 12/12/2011 11:28

#929 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ElRe »

Za Tursku preporuka Cesme, Bodrum, Marmaris, Kas, Fethiye, te dio od Mersina prema Siriji.
Jeste nešto skuplje od Antalije i Alanja, ali je neuporedivo bolje. Priroda, usluga, plaže, eventi... Nema ukrajinaca, srba, makedonaca, moldavaca, rusa... i svega što ide uz to.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#930 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Rockefeller »

Nek smo mi bolji od nekog :lol:
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#931 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

ElRe wrote: 24/06/2021 08:35 Za Tursku preporuka Cesme, Bodrum, Marmaris, Kas, Fethiye, te dio od Mersina prema Siriji.
Jeste nešto skuplje od Antalije i Alanja, ali je neuporedivo bolje. Priroda, usluga, plaže, eventi... Nema ukrajinaca, srba, makedonaca, moldavaca, rusa... i svega što ide uz to.
Taj dio od Antaliye do Fethiye je najbolji. Nije baš da nema Rusa, štaviše ima ih na pasja preskakala. I iako je turizam razvijen, još nije toliko razvikan. Pogotovo manja mjesta, ima turista ali je puno drugačije nego u velikim resortima. Bio, vidio, zaljubio se :)

Ali jok, daj ti Bosancu resort u Antaliji...
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#932 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by MMM1977 »

Trenutno u Bodrumu i po prvi put nisam zadovoljan hotelom u Turskoj, iako sam papreno platio. Apartman je vrh ali baš daleko, jer je hotel ogroman, more jeste super ali je hladno, konobari zaboravni i spori a ono što me najviše smeta je nedostatak zabavnih sadržaja naveče. I o hrani bi se moglo ali tu nisam nešto zahtjevan pa je ok.
Silent.Hunter
Posts: 483
Joined: 14/05/2011 10:12
Location: Shitville

#933 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Silent.Hunter »

Diamond Hill Resort Hotel (Alanja) ? Je li neko bio tu? :D
Koja je cijena lezaljki i suncobrana na Kleopatra plazi?
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#934 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by gaius »

MMM1977 wrote: 24/06/2021 23:05 Trenutno u Bodrumu i po prvi put nisam zadovoljan hotelom u Turskoj, iako sam papreno platio. Apartman je vrh ali baš daleko, jer je hotel ogroman, more jeste super ali je hladno, konobari zaboravni i spori a ono što me najviše smeta je nedostatak zabavnih sadržaja naveče. I o hrani bi se moglo ali tu nisam nešto zahtjevan pa je ok.
Koji hotel?
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#935 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

ElRe wrote: 24/06/2021 08:35 Za Tursku preporuka Cesme, Bodrum, Marmaris, Kas, Fethiye, te dio od Mersina prema Siriji.
Jeste nešto skuplje od Antalije i Alanja, ali je neuporedivo bolje. Priroda, usluga, plaže, eventi... Nema ukrajinaca, srba, makedonaca, moldavaca, rusa... i svega što ide uz to.
koga ima, kakav je dalaman?
User avatar
beautyfool
Posts: 2101
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#936 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by beautyfool »

MMM1977 wrote: 24/06/2021 23:05 Trenutno u Bodrumu i po prvi put nisam zadovoljan hotelom u Turskoj, iako sam papreno platio. Apartman je vrh ali baš daleko, jer je hotel ogroman, more jeste super ali je hladno, konobari zaboravni i spori a ono što me najviše smeta je nedostatak zabavnih sadržaja naveče. I o hrani bi se moglo ali tu nisam nešto zahtjevan pa je ok.
Navece imaju policiski cas pa nemogu raditi od 23h, s tim da od 21-23 mogu samo usluzivati i dostavljati.
Od 1 Jula cini mi se da se mjenja odluka i da ce sve raditi normalno.
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#937 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by MMM1977 »

gaius wrote: 25/06/2021 08:22
MMM1977 wrote: 24/06/2021 23:05 Trenutno u Bodrumu i po prvi put nisam zadovoljan hotelom u Turskoj, iako sam papreno platio. Apartman je vrh ali baš daleko, jer je hotel ogroman, more jeste super ali je hladno, konobari zaboravni i spori a ono što me najviše smeta je nedostatak zabavnih sadržaja naveče. I o hrani bi se moglo ali tu nisam nešto zahtjevan pa je ok.
Koji hotel?
Vogue Supreme
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#938 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LongDong »

MMM1977 wrote: 25/06/2021 09:33
gaius wrote: 25/06/2021 08:22
MMM1977 wrote: 24/06/2021 23:05 Trenutno u Bodrumu i po prvi put nisam zadovoljan hotelom u Turskoj, iako sam papreno platio. Apartman je vrh ali baš daleko, jer je hotel ogroman, more jeste super ali je hladno, konobari zaboravni i spori a ono što me najviše smeta je nedostatak zabavnih sadržaja naveče. I o hrani bi se moglo ali tu nisam nešto zahtjevan pa je ok.
Koji hotel?
Vogue Supreme
preko koje agencije i cijena aranžmana?
MMM1977
Posts: 4411
Joined: 15/07/2009 12:56

#939 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by MMM1977 »

LongDong wrote: 25/06/2021 10:49
MMM1977 wrote: 25/06/2021 09:33
gaius wrote: 25/06/2021 08:22

Koji hotel?
Vogue Supreme
preko koje agencije i cijena aranžmana?
Jedna manja agencija, nevažno, jer smo mi odabrali hotel. Samo smještaj je nešto preko 6000
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#940 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Tabijat »

agent_zero wrote: 21/06/2021 15:33
Tabijat wrote: 21/06/2021 09:23 Ako moze nekoliko savjeta za ljetovanje u Kemeru.
Znači, dvije ili tri odrasle osobe (u tridesetima), da je hotel čist i relativno nov/renoviran, hrana ok, bazeni i slične stvari može i ne mora, da je blizu restorana i barova, i PLAŽA da je čista i (po mogućnosti) da nije jedno na drugom. Ima li nešto slično? Da li je bolje tražiti hotel u gradu ili malo dalje/10-15km (Ovaj Goynuk ili tako nešto)? Jer malo bi i prohodali, otišli na večeru u grad ili šta znam, u neki bar.
Budžet je fleksibilan, nismo baš za 3 milje po glavi ali neki recimo 2-2,5 sa taksama i letom iz Sarajeva je ok.
Eto, ako neko može pomoći ličnim iskustvom, bila bih zahvalna.
Što se plaže tiče, Goynuk, Kiris i Camyuva su mnogo ljepši i komotniji od Kemera.

A ako ćeš baš Kemer, onda gledaj Fame residance, L'Ancora i Viking Nona hotele.
Rezervisali smo neki Asteria hotel u tom mjestu Camyuva. Renoviran 2018, trebao bi biti ok. Onako lijepo izgleda na slikama, dosta zelenila.
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#941 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by teuta06 »

je li se itko nedavno vratio iz Turske… kakva je dole situacija?
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#942 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zigzag »

Nije Turska jedno naselje. Pa i ako je u tom naselju bilo požara za nekoliko dana će se dovesti u red. Ali nije ugodno kada nemaš struje u hotelu par dana.
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#943 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by teuta06 »

ma i ne znam da je bio požar :o ..inače pitam ima li turista... je li guzva..kakva je situacija zbog corone?

Edit: sad pročitala :O valjda ce se smirit
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#944 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by teuta06 »

poslala sam upit za Fibuli za aranžman u Turskoj... i stigla mi je ponuda (poštujući moje zahtjeve)...

ako je netko bio u nekom od ovih hotela, možete li napisati vaše utiske:

1. KARMIR RESORT&SPA - KEMER
2. THE XANTHE RESORT&SPA - SIDE
3. SORGUN AKADIA PREMIUM HOTEL&SPA - SIDE
4. THE RAGA SIDE HOTEL - SIDE
5. HEAVEN BEACH RESORT - SIDE
6. PORTO BELLO HOTEL RESORT&BEACH - ANTALYA
7. TERRACE BEACH RESORT - SIDE
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#945 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by swanfilter »

Ja jos uvijek ne kontam ljude koji i dan danas idu preko agencija ...
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#946 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zigzag »

https://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id ... +u+Turskoj

E jesu škrti. Mogli su im u Hrvatskoj uplatit ljetovanje ako su planirali da ih počaste kako treba.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#947 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by swanfilter »

sherbett wrote: 03/08/2021 16:20
swanfilter wrote: 03/08/2021 16:16 Ja jos uvijek ne kontam ljude koji i dan danas idu preko agencija ...
Joj
Ni ja :-)
Neko iznad napisao da je 6000 uplatio. Dam glavu da bi minimum 1500 ostavio sebi u džepu da si je sam sređivao godisnji ...

Al, da ne bude, svakom njegovo ...
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#948 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by gaius »

Ja sam odustao od agencija prije 3 godine. Tip iz fibule nije htio doci da prevede 10 minuta u bolnicu razgovor sa doktoricom koja ne govori ni engleski ni njemački a djetetu daju vakcinu protiv bjesnila jer ga je ogrebala mačka. I idiot jos kaze eh koliko ja imam gostiju.. jest ima gostiju koje treba voditi na pamukale ili u akvarij pa nije mogao doći prevesti... a vozač iz hotela i rukama i nogama prevodi. Turci su stvarno ok.

Pa prevodila cura iz hotela preko telefona. Uglavnom beskorisni idioti iz agencija..

Ko zna neki jezik ne treba mu agencija.. ja direktno bukiram početkom godine. Kad agencije izbace cijene.. kazem hotelu vidite to je cijena preko agencije minus karte minus njihova provizija.. Odmah pristaju na obostrano zadovoljstvo... imas let u 9 iz sa za istanbul a onda brojne konekcije.. u hotelu si u 4.. a krećeš u 12.. dobiješ cijeli dan za razliku od agencija sa kojima dodjes u 20 u hotel a krećeš natrag ujutro u 9..

Osiguranje uzmeš Online.. transfer do hotela isto...
Moju marku više nikada neće vidjeti... a fibula zna ko sam i koliko sam im para ostavio.. imaju mahanje od mene a i ostalima sugerišem isto..
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#949 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by swanfilter »

Agencije su bile fazon dok nije bilo interneta, mobitela, bookinga, tripadvisora, ....

Danas je to krađa obicna. I razumijem samo starije ljude ...
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#950 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

gaius wrote: 03/08/2021 21:23 Ja sam odustao od agencija prije 3 godine. Tip iz fibule nije htio doci da prevede 10 minuta u bolnicu razgovor sa doktoricom koja ne govori ni engleski ni njemački a djetetu daju vakcinu protiv bjesnila jer ga je ogrebala mačka. I idiot jos kaze eh koliko ja imam gostiju.. jest ima gostiju koje treba voditi na pamukale ili u akvarij pa nije mogao doći prevesti... a vozač iz hotela i rukama i nogama prevodi. Turci su stvarno ok.

Pa prevodila cura iz hotela preko telefona. Uglavnom beskorisni idioti iz agencija..

Ko zna neki jezik ne treba mu agencija.. ja direktno bukiram početkom godine. Kad agencije izbace cijene.. kazem hotelu vidite to je cijena preko agencije minus karte minus njihova provizija.. Odmah pristaju na obostrano zadovoljstvo... imas let u 9 iz sa za istanbul a onda brojne konekcije.. u hotelu si u 4.. a krećeš u 12.. dobiješ cijeli dan za razliku od agencija sa kojima dodjes u 20 u hotel a krećeš natrag ujutro u 9..

Osiguranje uzmeš Online.. transfer do hotela isto...
Moju marku više nikada neće vidjeti... a fibula zna ko sam i koliko sam im para ostavio.. imaju mahanje od mene a i ostalima sugerišem isto..
Ni jezik ne moraš znati, uspiju se ljudi sporazumjeti pomoću išareta kada hoće.

Ima ljudi koji nemaju volje ni vremena da sebi planiraju odmor. Imaju novac, nemaju vremena da planiraju jer vrijeme troše na zarađivanje, pa plate da neko drugi za njih odradi sve, od karata, hotela, izleta itd.

U stilu, sekretarici (izvinjavam se, ličnoj asistentici :)) kaže, evo ti kartica, kupi poklon za moju ženu za godišnjicu, klincima za novu godinu i organizuj mi da sa porodicom odem na 2 sedmice negdje. Ja odoh na sastanke.

Druga stvar je kakve su agencije. Ako je agencija dobra, bude od nje i koristi. Ja ne koristim agencije, ali, objektivno, nekim ljudima je lakše, a nekima i bolje preko agencije nego da sami sebi planiraju i realizuju put. Pogotovo ako žele putovati u mjesta koja nisu lako dostupna, mislim na razne dozvole za razne "egzotične" destinacije.
Post Reply