Ljetovanje na otocima

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Ilmaa
Posts: 6
Joined: 18/05/2009 18:32

#1 Ljetovanje na otocima

Post by Ilmaa »

Zanima me da li je neko bio na odmoru na Braču, Hvaru, Korčuli...? Jel" znate neki povoljan smještaj za dvije osobe? Kakvi su vaši utisci? :)
nestasna
Posts: 120
Joined: 21/01/2005 15:57

#2 Re: Ljetovanje na otocima

Post by nestasna »

Inace nisam ljubitelj Hrvatske tj njihovog primorja iz vise razloga, ali ti mogu preporuciti Rab, tamo sam bila prije 2 godine, predivan otok, s prelijepim plazama, jako su ljubazni, za razliku od Makarske rivijere, hotel je bio super, hrana, pice, stvarno bez pogovora! Eto toliko od mene :) Pozdrav
Ilmaa
Posts: 6
Joined: 18/05/2009 18:32

#3 Re: Ljetovanje na otocima

Post by Ilmaa »

nestasna wrote:Inace nisam ljubitelj Hrvatske tj njihovog primorja iz vise razloga, ali ti mogu preporuciti Rab, tamo sam bila prije 2 godine, predivan otok, s prelijepim plazama, jako su ljubazni, za razliku od Makarske rivijere, hotel je bio super, hrana, pice, stvarno bez pogovora! Eto toliko od mene :) Pozdrav
a cijena odprilike :)? mislili smo prije neku varijantu apartmana isl. jer postali su tako skupi, da je jednostavno što se tiče hotela isplatnije otići u Tursku, Tunis..kao što smo prethodnih godina..a ove bi željeli ipak na neki otok u Hrvatskoj. Hvala na informaciji :-D
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#4 Re: Ljetovanje na otocima

Post by opet ja »

korcula je za 10...barem meni, Hvar ti je jedan od najskupljih otoka, tamo ti "elita" ide, Brač je ok...pogotovo cinjenica da je sat udaljen od Splita...sta tebi znaci da nije skupo?
Ilmaa
Posts: 6
Joined: 18/05/2009 18:32

#5 Re: Ljetovanje na otocima

Post by Ilmaa »

opet ja wrote:korcula je za 10...barem meni, Hvar ti je jedan od najskupljih otoka, tamo ti "elita" ide, Brač je ok...pogotovo cinjenica da je sat udaljen od Splita...sta tebi znaci da nije skupo?
Pa sad to je relativan pojam " skupo" . Gledala sma neke cijene, apartmani po 80 eura za dvije osobe, mislim da se to bas ne isplati..ne da je skupo, vec radije bih onda negdje dalje. Jel imas neku preporuku za Korculu? To nam je svakako prva opcija.
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#6 Re: Ljetovanje na otocima

Post by opet ja »

Ilmaa wrote:
opet ja wrote:korcula je za 10...barem meni, Hvar ti je jedan od najskupljih otoka, tamo ti "elita" ide, Brač je ok...pogotovo cinjenica da je sat udaljen od Splita...sta tebi znaci da nije skupo?
Pa sad to je relativan pojam " skupo" . Gledala sma neke cijene, apartmani po 80 eura za dvije osobe, mislim da se to bas ne isplati..ne da je skupo, vec radije bih onda negdje dalje. Jel imas neku preporuku za Korculu? To nam je svakako prva opcija.
za grad korculu nemam...tamo je u svakom slucaju i najbolje...ja svako ljeto ljetujem u veloj luci..vela luka ti je bezveze kao turisti, barem bi meni bila...ja sam za nju vezana "genetski" :D ...sve u stvari zavisi sta volis, ja recimo nisam ljubitelj plaza..vise volim stijene u luci su plaze katastrofa ali zato ima uvala i stijena ma za poludjeti...nocni zivot je bezveze ako si mladja osoba...a ako zelis napuniti baterije... ubilo se...

ovo je recimo otok proizd...sat voznje brodicom od luke...masa turista idu svaki dan na cjelodnevno kupanje tamo...ima sve sto je potrebno da prezivis citav dan :D

Image
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7 Re: Ljetovanje na otocima

Post by Qler »

ja cesto idem u Supetar, bio sam bar jedno 7-8 puta tamo. i odlicno mi je. plaze su za 10, imaju dobri molovi za skakanje, pjescane plaze za zezanciju, nocni zivot nije kao u makarskoj :) ali i idem da odmorim malo. Bol je relativno blizu, a smjestaj je bar meni najbolji privatni u kojem sam bio na jadranu :)
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#8 Re: Ljetovanje na otocima

Post by zelenooka blogerica »

Proslo ljeto sam bila na medenom mjesecu na Korculi (Bon Repos all inclusive prosjecan hotel, suluga odlicna) al kako je bio septembar osjetno je bilo da sezona jenjava i po pitanju provoda, i po pitanju turistickih tura... mada mi smo zaista uzivali maximalno, opustili se, nauzivali ugodnog septembarskog sunca, obisli Badiju, Vela Luku (koja me nije nimalo dojmila) i jos mnoga druga kupalista i mjesta i bilo nam je bas super.

A ljetovanje koje nikada necu zabroaviti (mozda zbog duzine boravka 20ak dana!) je na Koločepu tj Kalamoti koji se nalazi preko puta dubrovika. To je mali otok koji ima dva "sela" tj čela - Gornje i Donje, u jednom su hotel, par vila i pristaniste a u drugom koje je na suprotnoj strani - samo privatne kuce... Na ovom otoku nema auta... i meni je bilo super iako sam imala samo 16 godina...
phadzic
Posts: 38
Joined: 13/05/2009 09:59

#9 Re: Ljetovanje na otocima

Post by phadzic »

Ilmaa wrote:Zanima me da li je neko bio na odmoru na Braču, Hvaru, Korčuli...? Jel" znate neki povoljan smještaj za dvije osobe? Kakvi su vaši utisci? :)
Starigrad na Hvaru - extra, samo skupo.
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#10 Re: Ljetovanje na otocima

Post by Como_Sarajevo »

Možeš naći na Hvaru ili Braču apartmane po 45-50 eura.Mislim da je to dobra cijena i da nije preskupo.
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#11 Re: Ljetovanje na otocima

Post by Bolonjac »

Starigrad na Hvaru betoon ako imas auto :)

- Jeftiniji od grada hvara puno a hvar udaljen circa 10 min autom
- najstariji grad u hrvatskoj tako da ima neki svoj feeling
- Mirno mjesto
- Kad ides na plaze isto ti je bio u hvaru ili staromgradu. PS. plaze su predobe i redovno vidjas neke prominentne osobe
Ilmaa
Posts: 6
Joined: 18/05/2009 18:32

#12 Re: Ljetovanje na otocima

Post by Ilmaa »

Hollister wrote:Možeš naći na Hvaru ili Braču apartmane po 45-50 eura.Mislim da je to dobra cijena i da nije preskupo.
ne, to je ok cijena:) ali sve što sam našla pod tom cijenom je rezervisano :? Jel" imaš možda ti neki kontakt :-D
User avatar
Englez-66
Posts: 18
Joined: 25/03/2009 20:31

#13 Re: Ljetovanje na otocima

Post by Englez-66 »

Ja sam svake godine na otoku RAB stvarno je preljepo meni je priraslo srcu :-D neces se pokajati sigurno, sto se tice vijena jbg ja sam zlatna sredina i bude mi fino mozes se provesti... To ti se nalazi koda grada Rijeke pa ides trajektom na taj otok..
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#14 Re: Ljetovanje na otocima

Post by Como_Sarajevo »

Imaš pp pa ako ne prođe probaj ovdje malo pogledati :)

http://www.apartmani-hrvatska.com/hvar/index.htm
Ilmaa wrote:
Hollister wrote:Možeš naći na Hvaru ili Braču apartmane po 45-50 eura.Mislim da je to dobra cijena i da nije preskupo.
ne, to je ok cijena:) ali sve što sam našla pod tom cijenom je rezervisano :? Jel" imaš možda ti neki kontakt :-D
Ilmaa
Posts: 6
Joined: 18/05/2009 18:32

#15 Re: Ljetovanje na otocima

Post by Ilmaa »

zelenooka blogerica wrote:Proslo ljeto sam bila na medenom mjesecu na Korculi (Bon Repos all inclusive prosjecan hotel, suluga odlicna) al kako je bio septembar osjetno je bilo da sezona jenjava i po pitanju provoda, i po pitanju turistickih tura... mada mi smo zaista uzivali maximalno, opustili se, nauzivali ugodnog septembarskog sunca, obisli Badiju, Vela Luku (koja me nije nimalo dojmila) i jos mnoga druga kupalista i mjesta i bilo nam je bas super.

A ljetovanje koje nikada necu zabroaviti (mozda zbog duzine boravka 20ak dana!) je na Koločepu tj Kalamoti koji se nalazi preko puta dubrovika. To je mali otok koji ima dva "sela" tj čela - Gornje i Donje, u jednom su hotel, par vila i pristaniste a u drugom koje je na suprotnoj strani - samo privatne kuce... Na ovom otoku nema auta... i meni je bilo super iako sam imala samo 16 godina...
Taj hotel Bon Repos, u suštini jesil zadovoljna:)? pošto smo njega gledali preko agencije, on nam je na kraju ostao ukoliko budemo išli na Korčulu. Ili ćemo u jedan na Baške Vode.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#16 Re: Ljetovanje na otocima

Post by vjesticanametli »

Qler wrote:ja cesto idem u Supetar, bio sam bar jedno 7-8 puta tamo. i odlicno mi je. plaze su za 10, imaju dobri molovi za skakanje, pjescane plaze za zezanciju, nocni zivot nije kao u makarskoj :) ali i idem da odmorim malo. Bol je relativno blizu, a smjestaj je bar meni najbolji privatni u kojem sam bio na jadranu :)
Supetar i Sumartin :thumbup:

BRAC JE SUPER :-D
Post Reply