Ljetovanje na hrvatskim otocima

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#1 Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by ziggy »

Iako sam bila rekla da necu vise u HR na odmor,ipak sam se predomislila i pocela razmisljati da odemo na neki od otoka,jer mislim da je ipak dugacije nego na kopnu.Na prvom mjestu mi je jos uvijek Rab,jer sam vec bila jednom,ali me zanima da li ko ima iskustva sa drugim otocima,i koji biste preporucili,smestaj itd.Hvala :)
User avatar
HaNcHi
Posts: 64
Joined: 13/05/2008 17:27

#2 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by HaNcHi »

uvijek-vis :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#3 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by ziggy »

HaNcHi wrote:uvijek-vis :D
A zasto bas Vis?
Vidim da je slaba posjecenost teme,ali meni stvarno trebaju preporuke,blizi se ljeto :)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#4 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by chuchumbamayumbe »

Na Visu se dobro pazite da se na plaži ne ubodete na iglu koja je ostala poslije nekog narkomana, pošto su ih pune plaže.
Igala, ne narkomana.
Toliko od mene o Vis-u.
8-)
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#5 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by Klodovik »

Kornati, Brioni, Mljet, Hvar - sve je za preporučiti.
User avatar
vee-jay
Posts: 8744
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#6 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by vee-jay »

Hvar :thumbup:

...uvijek :wink:
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#7 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by ziggy »

Da,Hvar se i meni jako svidja,ali imam predstavu o njemu kao mjestu za partijanje.A ja porodicna zena sa djetetom :D Tako da bi mi odgovaralo nesto mirnije.Ili pak na Hvaru ima takvih mirnih mjesta?
Delfin27
Posts: 13
Joined: 28/08/2008 14:45

#8 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by Delfin27 »

Ja bih ti predložio kao ideju Istru. Malo jeste dalje, ali se islplati. Ja sam prethodne 2 godine ljetovao u Poreču, u hotelu doduše, ali je bilo super. Cijene nisu tako visoke, mislim da us niže nego na Hvaru, o Dubrovniku da i ne govorimo. Jedino što nemaju šljunčanih plaža.
User avatar
hepek071
Posts: 620
Joined: 19/09/2005 09:25
Location: Jagomir do podne, a Sokolac poslijepodne

#9 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by hepek071 »

Mljet ako želiš mir i prirodu,i ako ne pušiš.
Hvar ili Brač za aktivan provod, ni Korčula nije loša.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#10 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by suncica24 »

Cres i Mali Losinj
as za odmora, divno more, mali gradici, dosta plaza na izbor, cisto i otvoreno more, staze za setanje i bicikle, jezro u sred otoka (doduse ne za kupanje, ali divno za vidjeti), puno zelenila (za razliku od Dalmacije)... prelijepo :)
darkpitar
Posts: 89
Joined: 14/02/2009 10:38

#11 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by darkpitar »

hm...licno sto se mene tice ja HR nedam vise ni kune.Neljubaznost i drskost su im jedina ponuda pa zato od ove god. samo MONTENEGRO pa cemo viditi sta dalje :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
lala_sa
Posts: 272
Joined: 24/05/2008 12:00

#12 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by lala_sa »

Lopud kod Dubrovnika!!!!! Ja na ljepsem mjestu u Hr nisam bila....

Image
User avatar
minimal
Posts: 41
Joined: 20/10/2008 10:21

#13 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by minimal »

darkpitar wrote:hm...licno sto se mene tice ja HR nedam vise ni kune.Neljubaznost i drskost su im jedina ponuda pa zato od ove god. samo MONTENEGRO pa cemo viditi sta dalje :mrgreen: :mrgreen:
Moram se prikljuciti losem iskustvu u Hrvatskoj i takodjer razmisljam da je izbrisem iz planova za ljetovanje a kao opciju uzimam Crnu Goru. Ne zelim sve stavljati pod isti kos ali nikako sebi ne mogu izbrisati utisak da smo za njih samo "glupi bosanci".
Primjera radi, preko interneta nadjem smjestaj u privatnoj kuci, uz pomoc agencije rezervisem i uplatim cjelokupni iznos na racun, po dolasku ja i draga odmah dobijemo odmjeravajuci pogled :-? i zakljucujem da se moje auto 1994 god. ne uklapa u u njenu sliku gostiju koje ona zeli i malo "strsi" na parkingu punom visoko budzetim ladjama.
To su vjerovatno neki kompleksi od kojih pate, ono ciji gosti su odakle i koliko su teski ali haj nej'se tako nastavljamo...dobar dan..bla...bla...dok nismo usli u kucu kad ono :shock: , ljudi toj kuci je samo krst na krovu falio pa da bude crkva jer je imala takav enterijer :!:
Krstevi, majke djevice, itd. u svim mogucim izdanjima drveni, metalni, gobleni, pleteni, itd. da ne nabrajam, nije da ja patim od toga ali nije mi bilo bas ni pravo ipak se doticna gospodja bavi usluznom djelatnoscu sto podrazumijeva strane goste drugih nacionalnosti i religija.
Kao slag na sve ispostavi se da nemamo koristenje kuhinje, halo molim te hocu li iz konzerve ili po restoranima jesti 7 dana :? :run: . Tu se casa i prelila, zovem agenciju i nakon zahtjeva za povrat para ili drugi smjestaj oni su kontaktirali doticnu gospodju koja je u roku od 20 min. promijenila svoj arrogantni stav i ustupila koristenje kuhinje.
Znam da vise nikad nista ne rezervisem na nevidjeno ali svejedno sta je meni to sve trebalo i namjeravam uciti iz svojih gresaka! :dance:
User avatar
vee-jay
Posts: 8744
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#14 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by vee-jay »

ziggy wrote:Da,Hvar se i meni jako svidja,ali imam predstavu o njemu kao mjestu za partijanje.A ja porodicna zena sa djetetom :D Tako da bi mi odgovaralo nesto mirnije.Ili pak na Hvaru ima takvih mirnih mjesta?
I te kako, i te kako. Pogotovo za mlade familije :thumbup:

Prekrasno malo uspavano mjestasce sa super plazama, zvano Vrboska

Image

:wink:
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#15 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by ziggy »

vee-jay wrote:
ziggy wrote:Da,Hvar se i meni jako svidja,ali imam predstavu o njemu kao mjestu za partijanje.A ja porodicna zena sa djetetom :D Tako da bi mi odgovaralo nesto mirnije.Ili pak na Hvaru ima takvih mirnih mjesta?
I te kako, i te kako. Pogotovo za mlade familije :thumbup:

Prekrasno malo uspavano mjestasce sa super plazama, zvano Vrboska

Image

:wink:
Hvala ti,pogledacu.
Sto se tice loseg iskusva u HR slazem se da nam nisu bas naklonjeni,i upravo radi toga sam bila odlucila nesto drugo traziti,C. Goru npr,ali to mi je totalno nepoznato podrucje,i nemam pojma gdje naci smjestaj i sl jer je ponuda na netu veoma losa.Ima par extra hotela,ali ostalo...
Jos moram malo razgledati.Hvala u svakom slucaju na prijedlozima :)
User avatar
vee-jay
Posts: 8744
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#16 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by vee-jay »

@ziggy pogledaj, ako te konkretno sta interesuje: znam ljude, bosancherose odmjerkivaju u najpozitivnijem smislu -> kuca do kuce nasi ljudi :wink:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#17 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by zonbirile »

chuchumbamayumbe wrote:Na Visu se dobro pazite da se na plaži ne ubodete na iglu koja je ostala poslije nekog narkomana, pošto su ih pune plaže.
Igala, ne narkomana.
Toliko od mene o Vis-u.
8-)

na kojoj si to plaži bio.
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#18 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by ziggy »

vee-jay wrote:@ziggy pogledaj, ako te konkretno sta interesuje: znam ljude, bosancherose odmjerkivaju u najpozitivnijem smislu -> kuca do kuce nasi ljudi :wink:
Posalji mi na pp telefon,cijene,polozaj,razmatram sve mogucnosti :wink: Gledam sta je najbolje za nas kao porodicu,treba mi mir i lijepe plaze(citaj po mogucnosti pjescane).
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#19 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by Banksy »

suncica24 wrote:Cres i Mali Losinj
as za odmora, divno more, mali gradici, dosta plaza na izbor, cisto i otvoreno more, staze za setanje i bicikle, jezro u sred otoka (doduse ne za kupanje, ali divno za vidjeti), puno zelenila (za razliku od Dalmacije)... prelijepo :)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#20 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by chuchumbamayumbe »

zonbirile wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Na Visu se dobro pazite da se na plaži ne ubodete na iglu koja je ostala poslije nekog narkomana, pošto su ih pune plaže.
Igala, ne narkomana.
Toliko od mene o Vis-u.
8-)

na kojoj si to plaži bio.
Nisam ja, bila sestra.
I nikada vise nece tamo otici.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#21 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by KatarinaKosaca »

Bol na Braču, najljepša plaža.
User avatar
HaNcHi
Posts: 64
Joined: 13/05/2008 17:27

#22 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by HaNcHi »

ziggy wrote:
HaNcHi wrote:uvijek-vis :D
A zasto bas Vis?
Vidim da je slaba posjecenost teme,ali meni stvarno trebaju preporuke,blizi se ljeto :)
eh ovako :D
ovo za igle cista predrsuda nekog ko tamo nije svake godine,i ko je bio na samo jednoj plazi,bez uvrede,ali nije tako :D :D

to je savrseno mjesto za svakoga,a pogotovo za ljude sa porodicom.
savrseno mjesto za odmor,relaksaciju,savrseno mjesto za djecu,igru zabavljanje ,bez imalo brige da bi im se nesto moglo desiti.

ogroman broj plaza i uvala,ogroman broj turista a opet ne znam sta je,guzva se ne osjeti uopste.
ali da ja ne bih pricala dalje,evo par stranica sa korisnim informacijama o visu ;-) ;-)

http://www.vis-info.hr/
http://www.info-vis.net/vis.htm
http://www.otokvis.info/
http://www.otokvis.net/

toliko od mene :D :D
User avatar
HaNcHi
Posts: 64
Joined: 13/05/2008 17:27

#23 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by HaNcHi »

zonbirile wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Na Visu se dobro pazite da se na plaži ne ubodete na iglu koja je ostala poslije nekog narkomana, pošto su ih pune plaže.
Igala, ne narkomana.
Toliko od mene o Vis-u.
8-)

na kojoj si to plaži bio.
bas sam to i pomislila :D
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#24 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by zonbirile »

chuchumbamayumbe wrote:
zonbirile wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Na Visu se dobro pazite da se na plaži ne ubodete na iglu koja je ostala poslije nekog narkomana, pošto su ih pune plaže.
Igala, ne narkomana.
Toliko od mene o Vis-u.
8-)

na kojoj si to plaži bio.
Nisam ja, bila sestra.
I nikada vise nece tamo otici.

hajde dobro,sestra,inače na svakoj temi si lično bio od Perua do Islanda,pa sam se baš pitao kada stiže do Visa.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#25 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by chuchumbamayumbe »

zonbirile wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
zonbirile wrote:
na kojoj si to plaži bio.
Nisam ja, bila sestra.
I nikada vise nece tamo otici.

hajde dobro,sestra,inače na svakoj temi si lično bio od Perua do Islanda,pa sam se baš pitao kada stiže do Visa.
O cemu to ti, Allaha ti?!
Inace, vala bas bih volio posjetiti i Island i Peru...
8-)
Post Reply