ljetovanje hrvatska

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
amalia
Posts: 164
Joined: 02/03/2004 00:00

#76 Re: ljetovanje hrvatska

Post by amalia »

sigicalo wrote:Ima li neko neki broj za smjestaj u bristu...treba mi soba za 2 osobe, sto blize plazi to bolje. Hvala
U Bristu je sve blizu plaze, nema da brines.

Broj ide na pp, da ne bude reklama.
User avatar
vee-jay
Posts: 8744
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#77 Re: ljetovanje hrvatska

Post by vee-jay »

karanana wrote:vee-jay, slike izgledaju super. shibni mi na pp te brojeve telefona za ovo mjesto sa slika. doduse ne vidim plazu, ali siguran sam da je i plaza fina. reci mi da li u ovo mjesto dolazi trajekt i iz kojeg grada na obali trajekt krece?
Nema frke, saljem ti odmah preko pp. samo izgleda imam problema sa svojim account-om -> posla momku (dast) pp prije cetiri dana i vidjeh da je jos uvijek u sanducicu "odlazno". Pa eto, ako ne dobijes odmah pisi pa da probamo na drugi nacin...

btw.
Plaze su super! Otidji na http://www.Flickr.com i utipkaj Vrboska.
Trajekt: Ako si Sarajlija: Drvenik -> inace Split ;)

Drvenik - Sucuraj traje nekih 10 minuta, al' nakon toga se vozis po suncu nekih sat i po do Vrboske
Split - Stari Grad traje nekih sat i po, nakon toga 10 min. do Vrboske autom, trajekt je OK jer je dovoljno velik

ja jos dve sedmice i eto me moreeee :-D :-D :-D :-D
User avatar
spanc777
Posts: 109
Joined: 16/06/2008 13:47
Location: Sarajevo

#78 Re: ljetovanje hrvatska

Post by spanc777 »

spanc777 wrote:raja ima li ko kakav smjestaj da preporuci u baskim vodama? da nije pretjerano skup xD


PLZZZZ:)

niko nista?!?!
User avatar
spanc777
Posts: 109
Joined: 16/06/2008 13:47
Location: Sarajevo

#79 Re: ljetovanje hrvatska

Post by spanc777 »

spanc777 wrote:raja ima li ko kakav smjestaj da preporuci u baskim vodama? da nije pretjerano skup xD


PLZZZZ:)

niko nista?!?!
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#80 Re: ljetovanje hrvatska

Post by vox-populi »

Moja preporuka je Peljesac ali ne Orebic a ni Sreser. Odlicno mjesto je Trpanj, super su plaze a i relativno jeftin smejstaj, koga interesuje PP. Dalje, ako ste za pravi odmor onda Loviste a ako jedrite onda Viganj. Opet PP koga zanima.

Ako ste malo dubljeg dzepa, ali fakat samo malo dubljeg i nije vam mrsko putovati malo duze, Lastovo je nevjerovatno. I naravno, PP za kontakt.

Ispadoh kao turisticka agencija, jos da proviziju naplacujem gdje bi mi kraj bio. :-D
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#81 Re: ljetovanje hrvatska

Post by botanicar »

spanc777 wrote:
spanc777 wrote:raja ima li ko kakav smjestaj da preporuci u baskim vodama? da nije pretjerano skup xD


PLZZZZ:)

niko nista?!?!


i mene interesuje to....da nije puno skup do 10 Eura...??? :D :D :D :D po jednoj osobi pa nije ibiza.... :D :D :-D :-D
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#82 Re: ljetovanje hrvatska

Post by semmy »

da ne otvaram novu temu...ovo dobih danas na mail...

forum vecernji list
KoktelZaBalij ť 28.06.2008 ť 18:54 Odgovor



Ljudi, pocela je naplata duga balijama-turcima
Poslije onog navijanja balija za tursku nas nekoliko smo odlucili da nesto poduzmemo. Napravili smo neformalnu udrugu i trudicemo se da balilje koji dolaze kod nas more, kao baustelci a i oni kao turisti (mada njih je puno manje jer je to sirotinja i takvi nam ne trebaju), trudicemo se da dobiju sto vise jela, pica u koja cemo pljuvati, pisati i sl. Za sada nam u Dubrovniku dobro ide, a najljepse je kad ih pitamo kako vam se svijelo jelo a oni kazu “da je bilo bolje ne bi bilo dobro” hahaah. Dobili smo sms-ove iz Makarske kazu da im i tamo ide super i da se super zabavljaju, neki cak u jelo stavljaju i komadice svinjskog go.na. Inace su nam ovi iz Makarske dali sjajnu ideju, iako se balije odmah prepoznaju, da bi bili sigurni mozete ih u restoranima pitati na neki suptilan nacin za ime, ili ako su djeca sa njima onda kazete joj sto je ljep, kako se zove. Bravo Makarska, genijalni ste hahahahh. Saljite sms i vodite evindciju o tome koliko koliko ste narudzbi obogatili specijalnim sastojicima za njih, jer ce ne kraju sezone biti bogata nagrada za najuspjesinije i najoriginalnije. Za sada je Dubrovnik najbolji. Uzivajte balije hahhaahaha

pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#83 Re: ljetovanje hrvatska

Post by pita »

semmy wrote:da ne otvaram novu temu...ovo dobih danas na mail...

forum vecernji list
KoktelZaBalij ť 28.06.2008 ť 18:54 Odgovor



Ljudi, pocela je naplata duga balijama-turcima
Poslije onog navijanja balija za tursku nas nekoliko smo odlucili da nesto poduzmemo. Napravili smo neformalnu udrugu i trudicemo se da balilje koji dolaze kod nas more, kao baustelci a i oni kao turisti (mada njih je puno manje jer je to sirotinja i takvi nam ne trebaju), trudicemo se da dobiju sto vise jela, pica u koja cemo pljuvati, pisati i sl. Za sada nam u Dubrovniku dobro ide, a najljepse je kad ih pitamo kako vam se svijelo jelo a oni kazu “da je bilo bolje ne bi bilo dobro” hahaah. Dobili smo sms-ove iz Makarske kazu da im i tamo ide super i da se super zabavljaju, neki cak u jelo stavljaju i komadice svinjskog go.na. Inace su nam ovi iz Makarske dali sjajnu ideju, iako se balije odmah prepoznaju, da bi bili sigurni mozete ih u restoranima pitati na neki suptilan nacin za ime, ili ako su djeca sa njima onda kazete joj sto je ljep, kako se zove. Bravo Makarska, genijalni ste hahahahh. Saljite sms i vodite evindciju o tome koliko koliko ste narudzbi obogatili specijalnim sastojicima za njih, jer ce ne kraju sezone biti bogata nagrada za najuspjesinije i najoriginalnije. Za sada je Dubrovnik najbolji. Uzivajte balije hahhaahaha

Pita me zasto bosanci nemamo nekoga kao sto je Zmago Jelincic...koji otvoreno kaze da su hrvati goveda i fukare...koji samo kradu i javno poziva slovence da ne idu na hr more..
dobro da su hrvati bogati...oni su arbajteri tu slo, njemackoj....i bilo kamo krenes...
a vecernji list citaju samo kretenoidi.....bolest
User avatar
botanicar
Posts: 224
Joined: 22/01/2008 21:23

#84 Re: ljetovanje hrvatska

Post by botanicar »

a je... cemo ih kad tad!!!!mamu im!!!!!!!!!!!!1
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#85 Re: ljetovanje hrvatska

Post by dalmatinka »

@pita, ta ti tema već postoji na diskusijama, a ako ćemo pravo nije istina da nemate nekog poput Zmage Jelinčića, većina sudionika ovog foruma je takva. A kad Zmago spominje goveda meni je to kompliment, kad vidim ljudski rod oko sebe, meni je uvreda kad mi netko kaže da sam čovjek.
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#86 Re: ljetovanje hrvatska

Post by pita »

dalmatinka wrote:@pita, ta ti tema već postoji na diskusijama, a ako ćemo pravo nije istina da nemate nekog poput Zmage Jelinčića, većina sudionika ovog foruma je takva. A kad Zmago spominje goveda meni je to kompliment, kad vidim ljudski rod oko sebe, meni je uvreda kad mi netko kaže da sam čovjek.
Sarajevo-x forum ne citaju svi bosanci. Zelim da Bosance bojkot HR pozovu politicari odnosno lideri. Nadam se da ce HR as soon as possible van istjerati sve radnike i "sirotinju" iz BIH...i da ce konacno sami poceti da rade :D .
zato pozivam sve da se odluce radije za tursku, grcku, egipat...etc
U sloveniji vec postoji ignoriranje HR.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#87 Re: ljetovanje hrvatska

Post by semmy »

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#88 Re: ljetovanje hrvatska

Post by vjesticanametli »

ko im ode ugodno mu ljetovanje :D naprti hrane i kuhaj sama.........
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#89 Re: ljetovanje hrvatska

Post by rusmir.ba »

Koja im je ovo reklama, taj genijalac sto je napisao ni sam ne zna, jos dok se ovo prosiri po forumima i mail listama, nesto sumnjam da cu ista jesti u HR osim konzervirano a suprotno sam planirao i to u Makarskoj, no od naredne godine ako Bog da samo avio destinacija, iste pare a gospodin si!
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#90 Re: ljetovanje hrvatska

Post by CLIO »

dalmatinka wrote:Računajte da preko agencije plaćete nekih 30% skuplje nego da idete o vlastitom aranžmanu.
Jesi li 100 % sigurna u to sto tvrdis. Pokusaj nazvati direktno hotele pa da vidis da je razlika u cijeni obrnuta.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#91 Re: ljetovanje hrvatska

Post by x0z0y0 »

ma dajte ljudi uozbiljite se
autor ovog texta na forumu je 100% neko dijete od 14-15 god.
eto bas ce sad hrvati pluvati po hrani ..
presmjesno
glupo mi je da se iko moze "palit" na ovakve huskacke textove a jos vise vjerovati im..
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#92 Re: ljetovanje hrvatska

Post by dalmatinka »

pita
Sarajevo-x forum ne citaju svi bosanci. Zelim da Bosance bojkot HR pozovu politicari odnosno lideri. Nadam se da ce HR as soon as possible van istjerati sve radnike i "sirotinju" iz BIH...i da ce konacno sami poceti da rade :D .
zato pozivam sve da se odluce radije za tursku, grcku, egipat...etc
U sloveniji vec postoji ignoriranje HR
Ovo ti je vrlo zanimljivo razmišljanje. Čuj, istjerati. Ili ono, ti bio umjesto mene na poslu danas? Imaš li ti to manje od 15 godina ili si jednostavno , hm, takav? :roll:
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#93 Re: ljetovanje hrvatska

Post by Klodovik »

Ko mi garantuje da mi neko neće pljuvati u hranu u bilo kojoj zemlji, pa i u BiH, u Sarajevu gdje su eto svi fini, svi se vole i niko nikom ne zavidi? Kad se sjetim onih snimaka napravljenih skrivenom kamerom po kuhinjama restorana u SAD, zažalim što sam u Americi ikad išta pojeo. Kako stoje stvari, možeš biti donekle siguran ako uzmeš buffet hranu i ne piješ točena pića. Anyway, moj izbor ove godine je Istra, lagano autom. Sve je već i plaćeno, samo se čeka polazak. Tunis, Jordan, Grčka, Španija... bio sam, lijepo je, ali ima i na hrvatskoj obali odličnih mjesta za pravi odmor. Najbolje je mijenjati.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#94 Re: ljetovanje hrvatska

Post by x0z0y0 »

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s-hi ... 95035.aspx

jel do medija...ili se meni cini da je ove godine eskaliralo..?
User avatar
x generation
Posts: 247
Joined: 02/07/2008 02:13
Location: Athens

#95 Re: ljetovanje hrvatska

Post by x generation »

Compos_Sui wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/s-hi ... 95035.aspx

jel do medija...ili se meni cini da je ove godine eskaliralo..?

To je covjek njima objasnjavao kol'ki kukuruz raste u okolini Dubrovnika :-) :)

Neki lokalni balavac sigurno isfrustriran dolaskom sezone i turistkinja a nije nista "kresao" vec dugo vremena,pa jos se tu i nasla neka baba,gle cuda uz to jos i kineskinja pa mu zasigurno onaj skriveni testosteron odmah proradio.
User avatar
3xa
Posts: 286
Joined: 24/03/2008 15:41
Location: grbavica

#96 Re: ljetovanje hrvatska

Post by 3xa »

x generation wrote:
Compos_Sui wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/s-hi ... 95035.aspx

jel do medija...ili se meni cini da je ove godine eskaliralo..?

To je covjek njima objasnjavao kol'ki kukuruz raste u okolini Dubrovnika :-) :)

Neki lokalni balavac sigurno isfrustriran dolaskom sezone i turistkinja a nije nista "kresao" vec dugo vremena,pa jos se tu i nasla neka baba,gle cuda uz to jos i kineskinja pa mu zasigurno onaj skriveni testosteron odmah proradio.
Kako god, sve je vise i vise ispada a mi stalno nalazimo opravdanja
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#97 Re: ljetovanje hrvatska

Post by vjesticanametli »

tam gori vatra :D
User avatar
KID
Posts: 607
Joined: 10/03/2007 20:29

#98 Re: ljetovanje hrvatska

Post by KID »

Moja preporuka... BASKA VODA...
Ja već 5 godina idem u BV...
Extra... za sve tipove odmora...
za ona koji vole da spavaju, derneče, bave se sportom... ima baš sve...
Ako koga interesuje stavim i jedan broja telefona...

Image
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#99 Re: ljetovanje hrvatska

Post by dalmatinka »

Evo vam jedna alternativa za ljetovanje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.index.hr/xmag/clanak/video-n ... 95260.aspx
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#100 Re: ljetovanje hrvatska

Post by callmethebreeeze »

mi se dvoumimo izmedju komize na visu, hvara, a od sinoc je i korcula u igri, pa, ako, neko ima nesto reci za ili protiv ovih mjesta bujrum. zelim da budem jos vise zbunjen.
mi bismo u neko mjestasce gdje mirno i gdje ima masa finih konobica i kafanica.
znam da su mi prohtjevi k'o da sam tom kruz, ali kontate sta zelim reci.
:D
Post Reply