ljetovanje hrvatska

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#126 Re: ljetovanje hrvatska

Post by agent_zero »

wickerman wrote:Ja idem 18.07 - 25.7,30m od mora, 40€ apartman za dvoje: WC,klima,tv, usluga ciscenja apartmana svaki dan, i parking naravno ukljucen u cijenu.
Put preko Sirokog Brijega,Imotskog, Zagvozd i kroz tunel u Basko polje(20kn bio), ne moze vremenski krace se na more stici.
Cijene ugostiteljski objekata: pizzeria Papagaj(odmah na "rivi" desno pored kruznog toka),tocena piva 0.5l 10kn,nema jefitnije na Makarskoj rivijeri, restoran Galija 35kn Skusa. Inace cijene 45-60kn pizze, pice oko 15kn. Tako je bilo prije dvije godine, mogu ti reci jeli se sta promjenilo nakon 25.7.
Čekaj, jel ovo za smještaj i klopu po restoranima govoriš o baškoj vodi ili podgori?
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#127 Re: ljetovanje hrvatska

Post by konektovan »

ekseks wrote:Može li neko svježije iskustvo za Promajnu?
Smještaj, Plaža, Objekti za večeru, piće...
U pitanju bračni parovi sa malom djecom...
Bio prosle godine,i mjesto je odlično za porodicu sa malom djecom. I sam imam malo dijete. :) Bio sam u apartmanu orka do same plaze,i ove godine sam napravio gresku ,sto nisam rezervisao isti apartman. Meni je bilo super. Malo mjesto,lijepa glavna plaža,ima i hlada. :wink: Restorana i kafica ima,ne previse,al' ipak ima. :) Ima super setaliste do Baskih na zapad i prema Makarskoj juzno. Mislim da se necete pokajati,ako posjetite Promajnu. :thumbup:
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#128 Re: ljetovanje hrvatska

Post by wickerman »

agent_zero wrote:
wickerman wrote:Ja idem 18.07 - 25.7,30m od mora, 40€ apartman za dvoje: WC,klima,tv, usluga ciscenja apartmana svaki dan, i parking naravno ukljucen u cijenu.
Put preko Sirokog Brijega,Imotskog, Zagvozd i kroz tunel u Basko polje(20kn bio), ne moze vremenski krace se na more stici.
Cijene ugostiteljski objekata: pizzeria Papagaj(odmah na "rivi" desno pored kruznog toka),tocena piva 0.5l 10kn,nema jefitnije na Makarskoj rivijeri, restoran Galija 35kn Skusa. Inace cijene 45-60kn pizze, pice oko 15kn. Tako je bilo prije dvije godine, mogu ti reci jeli se sta promjenilo nakon 25.7.
Čekaj, jel ovo za smještaj i klopu po restoranima govoriš o baškoj vodi ili podgori?
Baska voda,vidim promakla mi osnovna info,tj. gdje idem :lol: :lol:
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#129 Re: ljetovanje hrvatska

Post by dust in the wind »

vettel wrote:kontam negdje oko sibenika-zadra,, dopizdila juzna dalmacija vise
zadar je divan.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#130 Re: ljetovanje hrvatska

Post by drugtito2011 »

vettel wrote:kontam negdje oko sibenika-zadra,, dopizdila juzna dalmacija vise
Ako mozes priuštiti, Šibenik Solaris - perfektno.

Ako trebaš dodatne infornacije, javi se na pp.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#131 Re: ljetovanje hrvatska

Post by agent_zero »

wickerman wrote:
agent_zero wrote:
wickerman wrote:Ja idem 18.07 - 25.7,30m od mora, 40€ apartman za dvoje: WC,klima,tv, usluga ciscenja apartmana svaki dan, i parking naravno ukljucen u cijenu.
Put preko Sirokog Brijega,Imotskog, Zagvozd i kroz tunel u Basko polje(20kn bio), ne moze vremenski krace se na more stici.
Cijene ugostiteljski objekata: pizzeria Papagaj(odmah na "rivi" desno pored kruznog toka),tocena piva 0.5l 10kn,nema jefitnije na Makarskoj rivijeri, restoran Galija 35kn Skusa. Inace cijene 45-60kn pizze, pice oko 15kn. Tako je bilo prije dvije godine, mogu ti reci jeli se sta promjenilo nakon 25.7.
Čekaj, jel ovo za smještaj i klopu po restoranima govoriš o baškoj vodi ili podgori?
Baska voda,vidim promakla mi osnovna info,tj. gdje idem :lol: :lol:
Jbt, cijene pizze u baškoj vodi i to prije 2 god haman iste kao na korčuli :-) , a porediti se ne mogu ta dva mjesta.

Ja sam zadnji put u baškoj ljetovao 2011te, tako da se cijena baš i ne sjećam.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7432
Joined: 16/01/2007 23:38

#132 Re: ljetovanje hrvatska

Post by banjaluka078 »

Kampuje li iko, ili je sav narod u apartmanima?
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#133 Re: ljetovanje hrvatska

Post by ekseks »

konektovan wrote:
ekseks wrote:Može li neko svježije iskustvo za Promajnu?
Smještaj, Plaža, Objekti za večeru, piće...
U pitanju bračni parovi sa malom djecom...
Bio prosle godine,i mjesto je odlično za porodicu sa malom djecom. I sam imam malo dijete. :) Bio sam u apartmanu orka do same plaze,i ove godine sam napravio gresku ,sto nisam rezervisao isti apartman. Meni je bilo super. Malo mjesto,lijepa glavna plaža,ima i hlada. :wink: Restorana i kafica ima,ne previse,al' ipak ima. :) Ima super setaliste do Baskih na zapad i prema Makarskoj juzno. Mislim da se necete pokajati,ako posjetite Promajnu. :thumbup:
Da li mi mozes reci malo vise info u vezi Promajne
Cijene smjestaja, hrane i pica?
Da li ce biti problem pronaci smjestaj 1. augusta jer nisam nista rezervisao?
samki12
Posts: 210
Joined: 30/03/2014 12:41

#134 Re: ljetovanje hrvatska

Post by samki12 »

husejnagic wrote:eh ovako svi smo u potrazi za povoljnim apartmanina u hr
:lol: :lol:

nikad ni marke moje nece ta hr vidjeti
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#135 Re: ljetovanje hrvatska

Post by jasko__ »

banjaluka078 wrote:Kampuje li iko, ili je sav narod u apartmanima?
Ja bih rado i to...preporuke...gdje, kako...cijene'???
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#136 Re: ljetovanje hrvatska

Post by konektovan »

ekseks wrote:
konektovan wrote:
ekseks wrote:Može li neko svježije iskustvo za Promajnu?
Smještaj, Plaža, Objekti za večeru, piće...
U pitanju bračni parovi sa malom djecom...
Bio prosle godine,i mjesto je odlično za porodicu sa malom djecom. I sam imam malo dijete. :) Bio sam u apartmanu orka do same plaze,i ove godine sam napravio gresku ,sto nisam rezervisao isti apartman. Meni je bilo super. Malo mjesto,lijepa glavna plaža,ima i hlada. :wink: Restorana i kafica ima,ne previse,al' ipak ima. :) Ima super setaliste do Baskih na zapad i prema Makarskoj juzno. Mislim da se necete pokajati,ako posjetite Promajnu. :thumbup:
Da li mi mozes reci malo vise info u vezi Promajne
Cijene smjestaja, hrane i pica?
Da li ce biti problem pronaci smjestaj 1. augusta jer nisam nista rezervisao?
Ja sam krajem augusta placao 40 eura apartman,a inace je 55 eura bio isti u spici. Cijene u restoranima su nesto nize u poredjenju sa vecim mjestima. Nisam izlazio po kaficima i restoranima nesto pretjerano,al' npr. pizza margarita je od 35-40 kuna,cola 12 kuna,lignje od 40kuna pa navise itd. Imas konzum,u njemu su cijene bile haman,k'o i kod nas u Sarajevu. Cak ima i jedan market do same plaze,koji je jako povoljan i ima,za nepovjerovati dosta artikala BiH proizvodnje (vispak cokolade,tops,ovako pastete itd),a cijene su bile zaista povoljne. Evo i sam sam u potrazi za smjestajem. Ja bih trebao ici 18 jula,a jos nisam nista nasao,a ono sto nadjem je preskupo. Cini mi se da su cijene smjestaja skocile u nekim mjestima i do 40-50% vise nego prethodne sezone.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#137 Re: ljetovanje hrvatska

Post by CherryLips »

Nama je Baska super,išli neka tri,četiri puta. U septembru smještaj oko 30 eura,blizu plaže,ravnica za šetnji,ima hlada na plaži,čisto more. Cijene ko i svugdje čini mi se. Jedne godine išli s rajom, oni navalili u Gradac,o majko moja.....kad samo pomislim na plažu u Baskoj i Gradcu,nebo i zemlja.
Da nam se da dugo vozariti s djetetom,tačno bih opet zapucala na Dugi otok,nigdje se nisam odmorila ko tamo...
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#138 Re: ljetovanje hrvatska

Post by ekseks »

Ja sam krajem augusta placao 40 eura apartman,a inace je 55 eura bio isti u spici. Cijene u restoranima su nesto nize u poredjenju sa vecim mjestima. Nisam izlazio po kaficima i restoranima nesto pretjerano,al' npr. pizza margarita je od 35-40 kuna,cola 12 kuna,lignje od 40kuna pa navise itd. Imas konzum,u njemu su cijene bile haman,k'o i kod nas u Sarajevu. Cak ima i jedan market do same plaze,koji je jako povoljan i ima,za nepovjerovati dosta artikala BiH proizvodnje (vispak cokolade,tops,ovako pastete itd),a cijene su bile zaista povoljne. Evo i sam sam u potrazi za smjestajem. Ja bih trebao ici 18 jula,a jos nisam nista nasao,a ono sto nadjem je preskupo. Cini mi se da su cijene smjestaja skocile u nekim mjestima i do 40-50% vise nego prethodne sezone.[/quote]


Apartman, za koliko osoba je bio?
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#139 Re: ljetovanje hrvatska

Post by konektovan »

ekseks wrote:Ja sam krajem augusta placao 40 eura apartman,a inace je 55 eura bio isti u spici. Cijene u restoranima su nesto nize u poredjenju sa vecim mjestima. Nisam izlazio po kaficima i restoranima nesto pretjerano,al' npr. pizza margarita je od 35-40 kuna,cola 12 kuna,lignje od 40kuna pa navise itd. Imas konzum,u njemu su cijene bile haman,k'o i kod nas u Sarajevu. Cak ima i jedan market do same plaze,koji je jako povoljan i ima,za nepovjerovati dosta artikala BiH proizvodnje (vispak cokolade,tops,ovako pastete itd),a cijene su bile zaista povoljne. Evo i sam sam u potrazi za smjestajem. Ja bih trebao ici 18 jula,a jos nisam nista nasao,a ono sto nadjem je preskupo. Cini mi se da su cijene smjestaja skocile u nekim mjestima i do 40-50% vise nego prethodne sezone.

Apartman, za koliko osoba je bio?[/quote]

Studio apartman 2+1.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7432
Joined: 16/01/2007 23:38

#140 Re: ljetovanje hrvatska

Post by banjaluka078 »

jasko__ wrote: Ja bih rado i to...preporuke...gdje, kako...cijene'???
Ne znam, ja neki dan naletjela na neki blog o kampovanju, pa mi proradila ideja. Kao klinci smo obavezno išli na kampovanje u Makarsku i to su mi bila najbolja kampovanja. Tako da mi je sad to palo na um.

Ovaj blog na koji sam ja naletjela je bio više o tome kako je kampovati s djecom, mada opšte upute važe za sve.
http://karadara.net/kampovanje-sa-djeco ... -potrebno/
http://karadara.net/kampovali-su-sa-dje ... -dogodilo/
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#141 Re: ljetovanje hrvatska

Post by agent_zero »

vettel wrote:@agent zero
ne zaboravi da je b.voda mondensko mjesto
:lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#142 Re: ljetovanje hrvatska

Post by Nisrin »

dust in the wind wrote:brele su ti okej I pune hlada, ali ne znam jel to okej za tvoj budžet. nemjerljivo su skuplje.

Za nijansu jeftinija Baska voda...ali su blizu tako da nije problem :D
Stole45
Posts: 43
Joined: 05/09/2011 14:04

#143 Re: ljetovanje hrvatska

Post by Stole45 »

Planiram ljetovanje na Hvaru u Jelsi.Kakva je cesta od Sucuraja do Jelse? Trajekt najsiplativije iz Drvenika kako sam uspio vidjeti
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#144 Re: ljetovanje hrvatska

Post by saga »

^ prvih 30km puta je stara drndava ruzna uska cesta. Sa povremenim popravljenim djelivoma.
Ostatak su zavrsili ove godine, pa je cesta ok, nova je i siroka.

Jedino ostaju okuke cijelim putem.

Ako ide ko sklon mucninama u putu neka se pazi :mrgreen:
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#145 Re: ljetovanje hrvatska

Post by Altsa »

konektovan wrote:
ekseks wrote:Može li neko svježije iskustvo za Promajnu?
Smještaj, Plaža, Objekti za večeru, piće...
U pitanju bračni parovi sa malom djecom...
Bio prosle godine,i mjesto je odlično za porodicu sa malom djecom. I sam imam malo dijete. :) Bio sam u apartmanu orka do same plaze,i ove godine sam napravio gresku ,sto nisam rezervisao isti apartman. Meni je bilo super. Malo mjesto,lijepa glavna plaža,ima i hlada. :wink: Restorana i kafica ima,ne previse,al' ipak ima. :) Ima super setaliste do Baskih na zapad i prema Makarskoj juzno. Mislim da se necete pokajati,ako posjetite Promajnu. :thumbup:
promajna je uzasno pretrpana. prelijepo mjestasce u kojem je tolika guzva da nije normalno. mjesto se sve vise siri a kapacitet mjesta na plazi ostaje isti. mozes onda zamislit sta se desava. leze jedni preko drugih. takoder vikendom navale dikani iz hercegovine sa svojim friziderima i dekama pa postane jos nepodnosljivije. isao u promajnu 10-tak godina i bas zbog eneormnih guzvi prestao. inace ima lijepa setnica prema Bratusu na jednu stranu i prema Baskom Polju na drugu stranu. Makarska 10 minuta autom. u Promajni imas postu, konzum i jos jedan granap. par restorana i kafana. pola plaze je u debelom hladu ali to se uvijek prvo zauzme pa se mora dobro poraniti da se parkiraju lezaljke ili peskiri.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#146 Re: ljetovanje hrvatska

Post by Altsa »

ekseks wrote:
konektovan wrote:
ekseks wrote:Može li neko svježije iskustvo za Promajnu?
Smještaj, Plaža, Objekti za večeru, piće...
U pitanju bračni parovi sa malom djecom...
Bio prosle godine,i mjesto je odlično za porodicu sa malom djecom. I sam imam malo dijete. :) Bio sam u apartmanu orka do same plaze,i ove godine sam napravio gresku ,sto nisam rezervisao isti apartman. Meni je bilo super. Malo mjesto,lijepa glavna plaža,ima i hlada. :wink: Restorana i kafica ima,ne previse,al' ipak ima. :) Ima super setaliste do Baskih na zapad i prema Makarskoj juzno. Mislim da se necete pokajati,ako posjetite Promajnu. :thumbup:
Da li mi mozes reci malo vise info u vezi Promajne
Cijene smjestaja, hrane i pica?
Da li ce biti problem pronaci smjestaj 1. augusta jer nisam nista rezervisao?
tesko ces naci smjestaj ako nisi do sada rezervisao. mozda ali to je pod magistralom. a sa malom djecom ici bez rezervacije je bas avantura.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#147 Re: ljetovanje hrvatska

Post by Slo Burner »

Ove godine rjesavanje stambenog pitanja, treba mi neka low cost lokacija u LIjepoj Njihovoj, pokusavam da izbjegnem Crnu Goru. Znaci nista Cehinje, diskoteke, plesanje, idem sa hanumom treba mi jeftin odmor :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#148 Re: ljetovanje hrvatska

Post by agent_zero »

Slo Burner wrote:Ove godine rjesavanje stambenog pitanja, treba mi neka low cost lokacija u LIjepoj Njihovoj, pokusavam da izbjegnem Crnu Goru. Znaci nista Cehinje, diskoteke, plesanje, idem sa hanumom treba mi jeftin odmor :D
Pelješac :thumbup:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#149 Re: ljetovanje hrvatska

Post by CherryLips »

Jesu li ista sredili plažu u Orebicu,kad se vec spominje Pelješac? Nekad daavno sam tamo ljetovala,ali sam čula da je i sada sve isto...
nedzadrk
Posts: 177
Joined: 26/04/2011 09:06

#150 Re: ljetovanje hrvatska

Post by nedzadrk »

Zavisi na koju mislis ako mislis na Trstenicu jesu nesto
Post Reply