ljetovanje hrvatska

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
husejnagic
Posts: 20
Joined: 02/06/2008 17:51

#1 ljetovanje hrvatska

Post by husejnagic »

eh ovako svi smo u potrazi za povoljnim apartmanina u hr, pa ako ko ima sta predloziti bio bi od velike pomoci... hvala, srdacan pozdrav :bih:
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#2 Re: ljetovanje hrvatska

Post by x0z0y0 »

imas na ovoj stranici dosta povoljnih ponuda..skini katalog pa pogledaj (gornji desni ugao)
http://www.darprirode.ba/

ja najvjerovatnije biram neku od ponudjenih...cula sam preporuke za ovu agenciju
ako neko zna za jos neke povoljne ponude molim da "zakaci"

:)
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#3 Re: ljetovanje hrvatska

Post by fantom slobode »

svake godine sve skuplje i skuplje, neka, treba love...
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#4 Re: ljetovanje hrvatska

Post by semmy »

Compos_Sui wrote:imas na ovoj stranici dosta povoljnih ponuda..skini katalog pa pogledaj (gornji desni ugao)
http://www.darprirode.ba/

ja najvjerovatnije biram neku od ponudjenih...cula sam preporuke za ovu agenciju
ako neko zna za jos neke povoljne ponude molim da "zakaci"

:)
zar ti nije lakse otici direktno do kompasa, fibule, aviexpresa itd..ove koje hvalis su samo posrednici za vec pomenute agencije..
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#5 Re: ljetovanje hrvatska

Post by dalmatinka »

Računajte da preko agencije plaćete nekih 30% skuplje nego da idete o vlastitom aranžmanu.
rihakm
Posts: 204
Joined: 04/05/2007 23:00
Location: Land of the Blind

#6 Re: ljetovanje hrvatska

Post by rihakm »

Narode,Sreser malo mjesto na Pelješcu.Savršenstvo za odmor!!!Bio sam tamo prošle godine i rekao sam sam sebi da nikad u zivotu necu traziti bolje,jer bolje nema.Cijene su 'extra' za razliku od drugih mjesta u Hrvatskoj.Za nocni provod nije nesto ali ko ide da se odmori to je pravo mjesto!Ko voli derneke Orebić je nekih 15 min. vožnje pa nek izvoli.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#7 Re: ljetovanje hrvatska

Post by x0z0y0 »

rihakm wrote:Narode,Sreser malo mjesto na Pelješcu.Savršenstvo za odmor!!!Bio sam tamo prošle godine i rekao sam sam sebi da nikad u zivotu necu traziti bolje,jer bolje nema.Cijene su 'extra' za razliku od drugih mjesta u Hrvatskoj.Za nocni provod nije nesto ali ko ide da se odmori to je pravo mjesto!Ko voli derneke Orebić je nekih 15 min. vožnje pa nek izvoli.
kontakti??
zar ti nije lakse otici direktno do kompasa, fibule, aviexpresa itd..ove koje hvalis su samo posrednici za vec pomenute agencije.
pa i nije...nekako mi je draze i preglednije kad imam katalog sa svim ponudama nego da idem od agencije do agencije ..
vec sam probala jednom ici, u vezi drugog angazmana, i vjeruj koliko su neljubazni svi zajedno najradje bi ako ikako moze izbjegla human contact, rezervisala ako ikako moze preko mail-a,platila karticom itd.
hope you get the point :D

i ne hvalim ih samo prenosim sta sam cula i cijene koje sam uporedila sa ostalim vidjenim...
(da ne bi neko pomislio da ih nedajboze reklamiram)
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#8 Re: ljetovanje hrvatska

Post by x0z0y0 »

dalmatinka wrote:Računajte da preko agencije plaćete nekih 30% skuplje nego da idete o vlastitom aranžmanu.
:)
znam al nema svako familiju dole ;)

ako imas kakve preporuke za privatni smjestaj i sl. ovom prilikom te molim ili da postas ili na pp :)

hvala
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#9 Re: ljetovanje hrvatska

Post by Klodovik »

http://www.adriatica.net

Traži dok nešto ne nađeš.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#10 Re: ljetovanje hrvatska

Post by dalmatinka »

Compos_Sui wrote:
dalmatinka wrote:Računajte da preko agencije plaćete nekih 30% skuplje nego da idete o vlastitom aranžmanu.
:)
znam al nema svako familiju dole ;)

ako imas kakve preporuke za privatni smjestaj i sl. ovom prilikom te molim ili da postas ili na pp :)

hvala
Ne moraš imati obitelj dolje, potraži na internetu, mogla bi te uputiti kad bi mi znao kazati koje te područje zanima, a Klodovik ti je stavio link na agenciju u koju se možeš pouzdati, a isto tako ih možeš i zaobići tako što na njihovim stranicama nađeš smještaj koji te zanima te se direktno obratiš ljudima. Ja sam ti već na jednoj temi bila postavila ovaj link mog kraja gdje imaš za svako mjesto nekoliko smještajnih jedinica s cijenama
http://www.infoadriatic.com/hrvatska/si ... ndex.shtml
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#11 Re: ljetovanje hrvatska

Post by d2 »

mene recimo interesuje kako da odem sa autom a da ga ko ne razbije, izgrebe i napravi slicnu pizdariju vec prema uzorima koji su se desili u zagrebu i dubrovniku...

vjerovatno ce auto kod prijatelja u garazu a od njega cu uzeti auto sa hrvatskim tablama...
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#12 Re: ljetovanje hrvatska

Post by dalmatinka »

d2 wrote:mene recimo interesuje kako da odem sa autom a da ga ko ne razbije, izgrebe i napravi slicnu pizdariju vec prema uzorima koji su se desili u zagrebu i dubrovniku...

vjerovatno ce auto kod prijatelja u garazu a od njega cu uzeti auto sa hrvatskim tablama...
Ne mogu ti na to odgovoriti, ali kad svaki dan pročitam novosti na internetu i ja se pitam kako otići po cigarete a da ne dobijem metak.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#13 Re: ljetovanje hrvatska

Post by d2 »

ja ti ozbiljno kažem da brinem o tome, uopste se ne zajebavam.
nije mi se jednom desilo da na putu prema moru srecem aute koji nazad imaju oznaku U a da nisu iz Uzbekistana ili da imaju NDH.

uostalom o dobrom raspolozenju komsija dovoljno je pogledati komentare recimo ovdje na dnu teksta
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx

kada su omiljeni česi ovako dobrodosli mogu misliti kako smo mi.
User avatar
vee-jay
Posts: 8754
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#14 Re: ljetovanje hrvatska

Post by vee-jay »

Evo ja konkretno znam ljude na Hvaru u malom mistu Vrboska, koje je prekrasno a za kupanciju nema boljeg. Privatni smjestaj, nije nista skupo -> ali nije ni Hilton. Ako te interesuje napisi mi, ja cu ti poslati telefonski broj pa nazovi...

Inace su ljudi nasi Bosanci a i radije iznajmljuju Bosancima :D :D :D
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#15 Re: ljetovanje hrvatska

Post by dalmatinka »

Na žalost ni ja se ne zajebavam. Smučio mi se život. Prekjučer u komentarima jednog lista nisam mogla prešutiti bljuvotine jednog kretena koji ponosno pozdravlja s White power, pa sam dobila prijetnju da će me naći po IP adresi, a ostalo što mi je izgovorio prije baniranja definitivno nije za javnost.
Ovako, ja ti mogu reći da na ovom području nisam sve ove godine čula da se ikome išta desilo, ali to ne znači da neće već ovo ljeto. Ja ne znam što je ovim mladim naraštajem, da li su roditelji u pitanju, da li je to neprilagođavanje na novu sredinu ( migracije su bile temeljite ), da li je to jednostavno idiotizam, ali je činjenica da je svijet otišao u mp3 i da je svima lakše okretati glavu od toga nego se suprotstaviti.
Da se ponovo vratim na temu. Obalna mjesta oko Zadra i Biograda izbjegavaj u širokom luku, Zadar je OK, otoci isto tako, Šibenik je OK i njegovi otoci, za Split ne znam i južnije . Sjevernije od Zadra je isto sve OK.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#16 Re: ljetovanje hrvatska

Post by d2 »

evo jos jedan primjer izvini sto sam negativan ali pricam o svojim iskustvima

hajd zanemaricu sto me je u pola noci kombi sa hr tablicama pokusao izgurati sa ceste bez ikakvog posebnog razloga (valjda mu smetalo sto sam vozio 60 po ogranicenju) na putu trogir split ali kako trebam shvatiti da kada odem u mjenjacnicu nacionalnog parka Krka i pitam da li primaju konvertibilne marke dobijem odgovor "to" ne primamo isto kao da sam pitao primate li govna da ih razmjenim... da se radi o valuti koja je pod inflacijom, da se radi o valuti sa drugog kontinenta razumio bih, ali "to" ne primamo za valutu susjedne zemlje koja se 12-13 godina mijenja u odnosu na euro po fiksnom kursu to ja zaista ne mogu shvatiti drugacije nego kao uvredu. "to" nisam mogao zamijeniti a obozavane eure radi toga sto "to" ne primaju nisam zelio dati, kao rezultat nisam potrosio u NP Krka nista osim karte da udjem. I to je bilo previse...

Izvini ali moja iskustva kao turiste u Hrvatskoj su vise nego losa a ne bi takva trebala biti ako je to turisticka zemlja.

Ah ja zaboravio sam dalmosa koji mi je jebao mater bosansku jer sam mu svirnuo da se skloni posto je ostavio auto na sred ceste siroke taman za jedno auto u dalmatinskom selu prije omisa i otisao da cuga u obliznji podrum...

neces ti meni ovdje govoriti da se ja sklonim ????
turizam ? jes a u qrcu

to sto mu nisam picku razbio je samo zato sto je bio matori pijani kenjac, a pijan govori ono sto trijezan misli
Last edited by d2 on 03/06/2008 20:44, edited 1 time in total.
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#17 Re: ljetovanje hrvatska

Post by nebojeplavo »

Meni je Istra prelijepa, bila sam zadnje dvije godine u Porecu, jako ljubazni ljudi :)
Za smjestaj isto nije problem, mi smo pretprosle godine jednostavno otisle u prvu turisticku agenciju tamo kad smo stigle i odmah nasle super smjestaj, tako da smo i prosle godine isle kod istog gazde.
Mislim da je prosle godine dvokrevetna soba bila 25 eura, apartman za troje manje od 50 eura, cijene po restoranima, kaficima i radnjama slicne kao i u Dalmaciji.
Last edited by nebojeplavo on 03/06/2008 20:49, edited 1 time in total.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#18 Re: ljetovanje hrvatska

Post by dalmatinka »

d2 wrote:evo jos jedan primjer izvini sto sam negativan ali pricam o svojim iskustvima

hajd zanemaricu sto me je u pola noci kombi sa hr tablicama pokusao izgurati sa ceste bez ikakvog posebnog razloga (valjda mu smetalo sto sam vozio 60 po ogranicenju) na putu trogir split ali kako trebam shvatiti da kada odem u mjenjacnicu nacionalnog parka Krka i pitam da li primaju konvertibilne marke dobijem odgovor "to" ne primamo isto kao da sam pitao primate li govna da ih razmjenim... da se radi o valuti koja je pod inflacijom, da se radi o valuti sa drugog kontinenta razumio bih, ali "to" ne primamo za valutu susjedne zemlje koja se 12-13 godina mijenja u odnosu na euro po fiksnom kursu to ja zaista ne mogu shvatiti drugacije nego kao uvredu. "to" nisam mogao zamijeniti a obozavane eure radi toga sto "to" ne primaju nisam zelio dati, kao rezultat nisam potrosio u NP Krka nista osim karte da udjem. I to je bilo previse...

Izvini ali moja iskustva kao turiste u Hrvatskoj su vise nego losa a ne bi takva trebala biti ako je to turisticka zemlja.
E tu ti ja mogu odgovoriti iz vlastitog iskustva još iz vremena dok sam radila u turizmu. Svaka mjenjačnica je vezana ugovorom za pojedinu banku i može mijenjati devize samo s njene tečajne liste. U tvom primjeru ti vjerujem da ti se to desilo jer znam s kojom bankom su vezani. Kad mi je sin išao na ekskurziju prije dvije godine ja kod njih nisam mogla kupiti mađarske forinte nego sam ih našla u jednoj privatnoj mjenjačnici u gradu. Vjeruj mi to nema veze s Bosnom već s bankom koja je doista lokalna i zaostaje za drugima oko 10 godina. Tako ti nije bio rijedak slučaj da ne uzimaju KM na kojima mogu zaraditi proviziju, ali uzimaju euročekove gdje je provizija nula i nemaju ništa od njih, ali tako jednostavno moraju raditi.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#19 Re: ljetovanje hrvatska

Post by karanana »

grebu i razbijaju i pljackaju i hrvatske aute ovdje. eto prodji u bilo koja doba parkingom kod doma armije ili pozorista i vidjet ces ili razbijene komadice auta na cesti ili auto sa razbijenim staklom. i cesto je to auto strane, hrvatske ili srpske ragistracije
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#20 Re: ljetovanje hrvatska

Post by d2 »

karanana wrote:grebu i razbijaju i pljackaju i hrvatske aute ovdje. eto prodji u bilo koja doba parkingom kod doma armije ili pozorista i vidjet ces ili razbijene komadice auta na cesti ili auto sa razbijenim staklom. i cesto je to auto strane, hrvatske ili srpske ragistracije
da, ali ne zato sto su hrvatski ili srpski nego zato sto znaju da turisti sa sobom nose kamere, laptope i slicno, isto bi se desilo i da je auto holandski ili njemacki ili pakistanski...

u dubrovniku su sva druga auta bila ok - osim bosanskih
Last edited by d2 on 03/06/2008 21:38, edited 1 time in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#21 Re: ljetovanje hrvatska

Post by d2 »

dalmatinka wrote:
d2 wrote:evo jos jedan primjer izvini sto sam negativan ali pricam o svojim iskustvima

hajd zanemaricu sto me je u pola noci kombi sa hr tablicama pokusao izgurati sa ceste bez ikakvog posebnog razloga (valjda mu smetalo sto sam vozio 60 po ogranicenju) na putu trogir split ali kako trebam shvatiti da kada odem u mjenjacnicu nacionalnog parka Krka i pitam da li primaju konvertibilne marke dobijem odgovor "to" ne primamo isto kao da sam pitao primate li govna da ih razmjenim... da se radi o valuti koja je pod inflacijom, da se radi o valuti sa drugog kontinenta razumio bih, ali "to" ne primamo za valutu susjedne zemlje koja se 12-13 godina mijenja u odnosu na euro po fiksnom kursu to ja zaista ne mogu shvatiti drugacije nego kao uvredu. "to" nisam mogao zamijeniti a obozavane eure radi toga sto "to" ne primaju nisam zelio dati, kao rezultat nisam potrosio u NP Krka nista osim karte da udjem. I to je bilo previse...

Izvini ali moja iskustva kao turiste u Hrvatskoj su vise nego losa a ne bi takva trebala biti ako je to turisticka zemlja.
E tu ti ja mogu odgovoriti iz vlastitog iskustva još iz vremena dok sam radila u turizmu. Svaka mjenjačnica je vezana ugovorom za pojedinu banku i može mijenjati devize samo s njene tečajne liste. U tvom primjeru ti vjerujem da ti se to desilo jer znam s kojom bankom su vezani. Kad mi je sin išao na ekskurziju prije dvije godine ja kod njih nisam mogla kupiti mađarske forinte nego sam ih našla u jednoj privatnoj mjenjačnici u gradu. Vjeruj mi to nema veze s Bosnom već s bankom koja je doista lokalna i zaostaje za drugima oko 10 godina. Tako ti nije bio rijedak slučaj da ne uzimaju KM na kojima mogu zaraditi proviziju, ali uzimaju euročekove gdje je provizija nula i nemaju ništa od njih, ali tako jednostavno moraju raditi.
pa znam ali onda se moze reci - izvinite ali ovdje nemamo puno bosanskih turista pa ne primamo KM ili na zalost banka nam ne prima vasu valutu ili bilo kakvo normalno i pismeno objasnjenje a ne "to" ne primamo...

izvini, ja kazem opet nije mi namjera da budem maliciozan ali ovo su moja iskustva. meni je recimo zanimljivo da se sve ovo desilo u zadnje 2-3 godine, prije toga, sve negdje do 2004-2005 nikada nisam imao nikakvih problema da budem iskren
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#22 Re: ljetovanje hrvatska

Post by ljubav_aha »

d2 wrote:ja ti ozbiljno kažem da brinem o tome, uopste se ne zajebavam.
nije mi se jednom desilo da na putu prema moru srecem aute koji nazad imaju oznaku U a da nisu iz Uzbekistana ili da imaju NDH.

uostalom o dobrom raspolozenju komsija dovoljno je pogledati komentare recimo ovdje na dnu teksta
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx

kada su omiljeni česi ovako dobrodosli mogu misliti kako smo mi.

komnetari ljubomorne i glupe raje,to nije nista narocito novo,
hm trebat ce nam,u ovom slucjau hrvatima, jos mnogo vremena da sazrije opca kulutura,kao i kultura turizma
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#23 Re: ljetovanje hrvatska

Post by ljubav_aha »

d2 wrote:
karanana wrote:grebu i razbijaju i pljackaju i hrvatske aute ovdje. eto prodji u bilo koja doba parkingom kod doma armije ili pozorista i vidjet ces ili razbijene komadice auta na cesti ili auto sa razbijenim staklom. i cesto je to auto strane, hrvatske ili srpske ragistracije
da, ali ne zato sto su hrvatski ili srpski nego zato sto znaju da turisti sa sobom nose kamere, laptope i slicno, isto bi se desilo i da je auto holandski ili njemacki ili pakistanski...

u dubrovniku su sva druga auta bila ok - osim bosanskih
d2,srecom mozes parkirati auto kod kolege,super

gdje ides na godisnji odmor :?:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#24 Re: ljetovanje hrvatska

Post by ljubav_aha »

pazite da vas ne vide :lol:

da je za seks na plaži, odnosno na javnom mjestu, u Hrvatskoj propisana kazna do maksimalno 30 dana zatvora ili 100 eura
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#25 Re: ljetovanje hrvatska

Post by d2 »

ljubav_aha wrote:
d2,srecom mozes parkirati auto kod kolege,super

gdje ides na godisnji odmor :?:
pa jeste, da ne kontam sta i kako
blizu omisa, ako uopste odem, ostalo je da se dogovorim a i da odlucim hocu li, nisam bas neki ljubitelj mora, previse ljudi, previsoke temperature...
ipak vjerovatno cu otici jer treba malo promijeniti i okolinu
Post Reply