Ljetovanje 2015

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#1 Ljetovanje 2015

Post by hamos »

Pošto se bliži sezona ljetovanja mnogi se pitaju gdje ljetovati. Tražeći na netu našao sam raznih ponuda od turističkih agencija u BiH. Cijene su slične osim u agenciji goldenturs koja ima sjedište u Tuzli i Sarajevu. Naime ova agencija nudi izuzetno povoljna putovanja, extra niske cijene. Zanima me da li je to ok, tj da li je neko išao s njima na ljetovanje i kakva iskustva ima. Lijep pozdrav
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#2 Re: Ljetovanje 2015

Post by arslanbey »

Nemam iskustva ali ne vidim da je neki izuzetak ,sve zavisi sta trazis na odmoru
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3 Re: Ljetovanje 2015

Post by Edin H. »

Invazija na Sutorinu :D
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#4 Re: Ljetovanje 2015

Post by golman »

Edin H. wrote:Invazija na Sutorinu :D
Ko ima para ide na more,ko nema para ide u Sutomore :D

.....nego,kakve su plaže u Sutorini?
Pješčane ili kamenite?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5 Re: Ljetovanje 2015

Post by P308 »

Prvi post vise zvuci kao promocija agencije, ali eto...Putovao sam ja s njim. Ako planiras u Tursku, let je iz Tuzle bez obzira sto imaju agenciju u Sarajevu. Kada sam ja isao nudili su besplatan prevoz do Tuzle ili bepslatan parking na aerodromu ako ces svojim autom, ne znam nude li to jos uvijek. Inace je sve isto ko i u ostalim agencijama, vodici su ok, organizacija sasvim pristojna a i jeftiniji su. Malo put do Tuzle smori.
boergoat
Posts: 156
Joined: 19/09/2007 03:27
Location: Sarajevo

#6 Re: Ljetovanje 2015

Post by boergoat »

Ja prvi put ove godine planiram putovati sa nekom od Agencija u Tursku (porodično). Ne znam ima li smisla uzimati ALL inclusive ili je i polupansion (doručak i večera) dovoljno dobar za porodični aranžman. Može li se čovjek snaći za hranu ako baš ogladni za ručak i isplati li se? Pozzz
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#7 Re: Ljetovanje 2015

Post by Dobrinja80 »

hamos wrote:Pošto se bliži sezona ljetovanja mnogi se pitaju gdje ljetovati. Tražeći na netu našao sam raznih ponuda od turističkih agencija u BiH. Cijene su slične osim u agenciji goldenturs koja ima sjedište u Tuzli i Sarajevu. Naime ova agencija nudi izuzetno povoljna putovanja, extra niske cijene. Zanima me da li je to ok, tj da li je neko išao s njima na ljetovanje i kakva iskustva ima. Lijep pozdrav

Odakle ti pare?
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#8 Re: Ljetovanje 2015

Post by razonoda »

Da li je neko bio nedavno u Trstu?
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#9 Re: Ljetovanje 2015

Post by Curve »

molio bi nekog koje vec koristio usluge agencija za ljetovanje u turskoj (u ponudi vecinom se ponavljaju isti hoteli) ako ima za preporucit koji hotel uzet, vidim cijene variraju dosta od hotela, neke varijante 4* sto bi bilo najisplatljivije, na tripadvisor-u lose ocjene odma..
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#10 Re: Ljetovanje 2015

Post by Zviz »

razonoda wrote:Da li je neko bio nedavno u Trstu?

Bio na koji sat, nedavno.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#11 Re: Ljetovanje 2015

Post by razonoda »

Zviz wrote:
razonoda wrote:Da li je neko bio nedavno u Trstu?

Bio na koji sat, nedavno.
Imas neko misljenje o gradu. Je li vrijedno provesti god. odmor.?
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#12 Re: Ljetovanje 2015

Post by Zviz »

razonoda wrote:
Zviz wrote:
razonoda wrote:Da li je neko bio nedavno u Trstu?

Bio na koji sat, nedavno.
Imas neko misljenje o gradu. Je li vrijedno provesti god. odmor.?
Dan dva moze proci, citav odmor nebi, bar ja licno. Sto se mora tice, lose izgleda - nebi preporucio. Previse tankera tu plivuta i sl. Jedino ako zelis tu imati bazu a da ides okolo, onda bi reko ja uredu, jer mozes do Bovca u Slo, malo do Pirana, zatim do Venecije, pa cak i u brda gore do Kortine pa fino iznajmite bicikla do grada Lienz fina ruta nazad uzmete voz, jer je uspon.
obuzdan
Posts: 312
Joined: 03/12/2013 14:33

#13 Re: Ljetovanje 2015

Post by obuzdan »

boergoat wrote:Ja prvi put ove godine planiram putovati sa nekom od Agencija u Tursku (porodično). Ne znam ima li smisla uzimati ALL inclusive ili je i polupansion (doručak i večera) dovoljno dobar za porodični aranžman. Može li se čovjek snaći za hranu ako baš ogladni za ručak i isplati li se? Pozzz

Zavisi sta trazis? Ako si tip koji voli obilaziti znamenitosti onda ti sve moze proci jer je tvoj fokus drugi. Ako pak ides na odmor da se odmoris uzivas i nista vise onda definitivno samo ALL INCLUSIVE. Odmor kakv pozeljeti mozes...
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#14 Re: Ljetovanje 2015

Post by razonoda »

Da, tako sam mislila, da mi to bude baza, pa autom okolo. Druga opcija lJUBLJANA. No jos uvijek u tim mjestima nema dovoljno stanova za iznajmit, pa je i to uslov gdje se -zakopitit.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#15 Re: Ljetovanje 2015

Post by ja71 »

boergoat wrote:Ja prvi put ove godine planiram putovati sa nekom od Agencija u Tursku (porodično). Ne znam ima li smisla uzimati ALL inclusive ili je i polupansion (doručak i večera) dovoljno dobar za porodični aranžman. Može li se čovjek snaći za hranu ako baš ogladni za ručak i isplati li se? Pozzz

Ja sam prije 3 (ili 4) godine bio u Turskoj 2 sedmice.
Doduse ja zivim u Njemackoj tako da sam sve (rezervacija, let) sredio preko Njemacke agencije.
Ali mislim kako to ipak nema veze jer si na kraju krajeva u Turskoj i ne znam zasto bi im Njemacki turisti bili vazniji od Bosanskih.

Pri rezervaciji smo uzeli hotel sa 4 zvjezdice ali kad smo stigli u Tursku na hotelu je bilo 5 zvjezdica sto bi otprilike znacilo da su Turski standardi malo blazi u odnosu na Njemacke.

Uzeo sam All Inclusive i to isto bih svakom preporucio.
Ne samo da smo mogli jesti i piti koliko hocemo nego je cak i izmedju obroka vani bio nekakav gril koji smo
takodje nemilosrdno koristili. Takodje mislim da su na meni stetovali jer sam nemilosrdno pio pivo (Efes je odlican). Alkoholna pica izuzev piva su se morala placati ali mi to nije trebalo.

Hotel je bio sve u svemu dobar mada se moglo primijetiti da je na brzinu sklepan (npr. silikon na umivaoniku bih ja bolje uradio). Osoblje je takodje bilo prijatno, vecina je znala Njemacki ili Engleski. ALi cim napustis hotel osjetis da si napustio nekakav mentalitet prilagodjen turistima. U gradu sam imao osjecaj kao da sam u Tuzli na pijaci. To je jos jedan razlog zasto bih svakom preporucio All Inclusive.

Direktno do nas je bio jos jedan hotel sa 4 Turske zvjezdice (valjda 3 Njemacke). Tu smo bili upoznali nase ljude (stariji par) koji su letili iz BiH. Oni su rekli da u tom hotelu nije hrana dobra, mada sam i zena moja imali osjecaj da neki nivo foliraju. Naravno da je njihovo ljetovanje bilo jeftinije.

Mi smo tada sa letom platili oko 1600 EUR za 2 odrasle osobe + dijete 5 godina za 2 sedmice.
To za Njemacke standarde nije skupo ali mislim da je to tada bila neka promotivna cijena jer je hotel bio novootvoren. Znam da smo lani ponovo gledali isti hotel i da je bio skulji.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#16 Re: Ljetovanje 2015

Post by Zviz »

Kako ove godine stoje stvari sa "lipom nasom"? Hoce'l biti jeftinija ili sjuplja od Norveske? :D Nisam bio u Makarskoj vec 15tak godina, kakva je demografija? Cijene? U Istri sam platio pizzu i sok svega 0,5€ jeftinije nego sto bi platio u Danskoj :oops: Ima'l Indijaca, Burkinaca i Kenijaca sto prodaju sesire, djozle, tasne i sl djidje midje, kao u Italiji?
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#17 Re: Ljetovanje 2015

Post by ElDzidziIbnDzo »

Ma u Tajland spicite i vidis sav razvrat i blud ovog svijeta :lol: :lol: I jos se odmoris :lol:

Kad ti ona dama pocne iz koke da vadi,pa navadi punu kesu ping-pong loptica,obecas da se opet tu moras vratiti sledece godine :lol: :lol:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#18 Re: Ljetovanje 2015

Post by Lajavikrelac »

http://bktvnews.com/ko-ovo-moze-jos-da- ... u-miloceru

Jebo te led :shock: :-) za ove pare na Ibici dobiješ suncobran, ležaljku, piće na noge i kurAvu na plaži.....luđi je onaj koji im ode tamo :skoljka:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#19 Re: Ljetovanje 2015

Post by KatarinaKosaca »

Lajavikrelac wrote:http://bktvnews.com/ko-ovo-moze-jos-da- ... u-miloceru

Jebo te led :shock: :-) za ove pare na Ibici dobiješ suncobran, ležaljku, piće na noge i kurAvu na plaži.....luđi je onaj koji im ode tamo :skoljka:
Što se ljepote plaže i mora tiča Miločer je ljepši od Ibize, puno ljepši ;-)
Jeidno što je na Ibizi provod 24h i raj za homo populaciju, ali ako je more i plaža, MIločer bez disksuije u odnosu na Ibizu.
Ali, da je Crna Groa jako skupa, jeste.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#20 Re: Ljetovanje 2015

Post by Lajavikrelac »

Ma dobro to, mislio sam Ibica kao reper skupoće ne ljepote ;-) Čuj 75 Eura :-) ako ćemo ljepotu Dugi otok i plaža Saharun 8-)
majstor_m
Posts: 317
Joined: 21/12/2009 21:16

#21 Re: Ljetovanje 2015

Post by majstor_m »

Ima li neko da preporuci hotel sa 4* ili 5* u blizini Antalije ili Alanye u kojem je bio i kojom agencijom je putovao?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#22 Re: Ljetovanje 2015

Post by uglavnomja »

Lajavikrelac wrote:Ma dobro to, mislio sam Ibica kao reper skupoće ne ljepote ;-) Čuj 75 Eura :-) ako ćemo ljepotu Dugi otok i plaža Saharun 8-)

tamo zelim da odem :)
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23 Re: Ljetovanje 2015

Post by Edin H. »

golman wrote:
Edin H. wrote:Invazija na Sutorinu :D
Ko ima para ide na more,ko nema para ide u Sutomore :D

.....nego,kakve su plaže u Sutorini?
Pješčane ili kamenite?
Napravice Bake kakve god kome odgovaraju, samo da se rijese tehnicki problemi :izet:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#24 Re: Ljetovanje 2015

Post by insomnia78 »

Ja ove godine aBd prvo u BiH pa kasnije malo do moreta
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#25 Re: Ljetovanje 2015

Post by artime »

Ja bih najradije na Jadranu, na nekom mirnom mjestu gdje nema puno turista. :)
Post Reply