LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
el_Norte
Posts: 142
Joined: 18/06/2012 19:11

#201 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by el_Norte »

.
Niiko
Posts: 2
Joined: 23/07/2014 12:23

#202 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by Niiko »

Makarska, blizina centra!! Da li je neko zaintereseiran za Makarsku!! Trosoban, komforan stan, klima..za 6 do 9 osoba cijena vrlo povoljna!!
Niiko
Posts: 2
Joined: 23/07/2014 12:23

#203 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by Niiko »

Makarska, blizina centra!! Da li je neko zaintereseiran za Makarsku!! Trosoban, komforan stan, klima..za 6 do 9 osoba cijena vrlo povoljna!!
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#204 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by Angel_of... »

Basko polje, Promajna ili Brela, neka preporuka smjestaja?:)
AciDaki
Posts: 1
Joined: 23/07/2014 18:43

#205 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by AciDaki »

Ima li neko preporuku za apartman za 8 osoba ( 4 odraslih i 4 djece do 10 godina) u Makarskoj a da nije bas udaljeno od plaze ?
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#206 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by Revolucionar ★ »

Ima neko neke preporuke za Herceg Novi, apartmani " za raju " do 30 eura, sa parkingom :D
User avatar
kofi anan
Posts: 254
Joined: 31/01/2008 09:46
Location: Jedna Sanja, jedno prolece

#207 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by kofi anan »

Za 2 osobe u i oko Makarske smjestaj samo za prespavati, po normalnoj cijeni, iko? :-D
prolazna
Posts: 77
Joined: 25/02/2014 12:46

#208 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by prolazna »

joooj wrote:Planiram sredinom/krajem augusta svratiti do Sutomora, pa me interesuju novija iskustva vezana konkretno za plazu (besplatnu). Ono sto sam dosad uspjela procitati na internetu, mi govori da me Sutomore nece vidjeti, pa jel' zbilja tako crna situacija!? Hvala :)
bila i ne preporučujem nikome. besplatna plaža je retrpana, bukvalno peškiri spojeni i za ulazak u more ili izlazak sa plaže moraš ljudima preko glave/nogu prelaziti. u vodu nekako uđeš pa kad otplivaš dalje može se disati. bolja situacija nije ni u dijelu gdje plaćaš ležaljke i suncobrane, sve jedno na drugom..

i nije da sam neki ters, ne tražim nikakvu privatnost na plaži i sl., samo da imam gdje spustiti peškir i torbu te se malo sunčati nakon kupanja bez straha da ću nekoga udariti u glavu ako ispružim noge :-) :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#209 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by cyprus »

Shark2014 wrote:
cyprus wrote:Ima li ko kakvih iskustava sa Zakintosa?
:) sta te zanima, bio sam dole prije dvije godine :) samo pitaj
Ma eto, generalno onako... Valja li? :D Ima li kakvih još sadržaja osim kupanja? Najviše me brinu cijene... Jel dovoljno ponijeti nekih 400-500 eura džeparca za 10-tak dana za dvije osobe, obzirom da hranu trebamo sami sebi obezbijedit?
Shark2014
Posts: 11
Joined: 26/06/2014 15:45

#210 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by Shark2014 »

Sto se tice Zakintosa, ja sam bio u Laganasu, hotel Esperia, i imali smo dorucak u hotelu koji je klasicnii hotelski dorucak, ali ok je. Sto se samog Laganas tice, on je nekih 9 km od luke i najveceg grada na ostrvu Zantea. Laganas je turisticko klasicno mjesto sa mnostvo hotela i suvenirnica i naravno centar je nocnog zivota, ima cak i McD. Cijene su tu i tamo, sjecam se da smo se zagrijavali u jednom klubu u kojem je radio jedan makedonac Misho, preko puta Rescua Club-a i sjecam se da smo tri flasirane Stelle placali 5 Eura, sto je i vise nego povoljno, Tequila 1Euro, Shooters 1-2 Euro...Giros je uglavnom od 1,5-2,0 Eura, flasiranu vodu smo placali oko 2 Eura (paket od sest boca po litar i po). Kada su u pitanju atrakcije ono po cemu je Zakintos poznat je famozna Navagio Beach koja se nalazi na zapadnoj strani ostrva. Takodjer, tu su i Blue Caves koje se mogu posjetiti tokom puta na Navagio. U gradu Zante, obzirom da je kompozitor grčke himne Dionýsios Solomós rodjeni Zanteovac u samom gradu imate trg i bistu posvecenu njemu. Obzirom da je 1953. jak zemljotres unistio kompletnu infrastrukturu sem crkve svetog Dionisa nema se nesto previse za vidjeti kada su objekti u pitanju, ali preporucujem crkvu, isto tako trg na kojem je bista Dionýsios Solomósu, plazu Navagio kao i Blue caves. Na ostrvu preko puta Laganasa (Marathonisi Island) mozete uzivati u kupanju a mozda sretnete divovske kornjace Caretta Caretta. Moj savjet Vam je da obavezno posjetite drevnu Olympiju, mjesto na kojem su nastale prve olimpijske Igre, taj izlet sa lokalnim agencijama kosta od 45-55 Eura ali ima se sto vidjeti zaista. Olympija se nalazo na Peloponezu pa opet Vam valja trajektom od Zantea do Kylinnija ali nije to nesto duga vozna (cca 1h20min)...zanima li Vas jos nesto :-D i da obzirom na Vase pitanje oko dzeparca ja sam najskuplji obrok platio 9Eura i to neki zečiji specijalitet, a dorucak sam imao u hotelu tako da sam uglavnom vecerao po restoranima, a rucak kad stignem...mislim da bi sa 600 Eura bio siguran :-)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#211 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by agent_zero »

Jedini problem tih grčkih otoka, tipa zakintos, je što se do svake plaže moraš vozariti, a u mnogim slučajevima i plaćati brodicu da bi došao do iste.

A gradska plaža u laganasu je bezze totalno, uz sami rub plaže oni strujni stubovi tik jedan do drugog, umjesto nekog drveća ili zelenila.
sombra
Posts: 111
Joined: 04/01/2008 10:03

#212 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by sombra »

Revolucionar ★ wrote:Ima neko neke preporuke za Herceg Novi, apartmani " za raju " do 30 eura, sa parkingom :D
http://www.apartmanivujicic.me/index.htm
Kaleido
Posts: 1
Joined: 02/08/2014 23:13

#213 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by Kaleido »

Potreban apartman za dvije osobe,od 5-10 augusta ,Gradac ili okolica ,da nije predaleko od plaze,ima ono osnovno i obavezno parking ,do 30 eura po danu za apartman...
Jel ima neko neki kontakt ,da je isao i bio zadovoljan ili neko izdaje ?
Hvala :)
p.s-nismo pusaci,nemamo ljubimaca,'nako fini smo :mrgreen:
fizicarka_
Posts: 14
Joined: 12/08/2014 16:28

#214 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by fizicarka_ »

Zanima me da li je neko u posljednje vrijeme bio u Đenovićima, kakva je situacija, iskustva i slicno..
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#215 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by ema_ »

-
dobardabar
Posts: 5
Joined: 04/11/2010 10:03

#216 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by dobardabar »

fizicarka_ wrote:Zanima me da li je neko u posljednje vrijeme bio u Đenovićima, kakva je situacija, iskustva i slicno..
Skupo je kao i u Hr. Smjestaj, hrana, a treba platiti i onu cestarinu od HN, pa boravisnu taksu, pa...nabere se nekakvih sitnih eurica. Treba misliti i na to da se kanalizacija izlijeva bas stotinjak metara od obale djenovica i da u tom mjestu vec godinama hara stomacni virus koji vas smlati na dan, dva. Mi idemo svake godine pocetkom septembra i bas svake godine se clan porodice razboli, a obavezno ima bolesnih u kuci koju iznajmimo. Djeca nadrljaju pravo. No, na toj strani obale od Igala do Kamenara, to je, eto, najljepse mjestasce.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#217 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by Zatamnjena stakla »

Kad odem na more ima da svi bježe.
F&N
Posts: 3988
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#218 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by F&N »

Ljudi trebam pomoc. Zapikao sam da idem u Albaniju na more i to ni manje ni vise nego u Sarandu na sami jug Albanije. Ugl imam dobre preporuke od ljudi koji su bili a i po internetu u glavnom fale taj grad. Auto nemam. Jedina opcija je bus medjutim ovo sto sam ja kombinovao Sarajevo- Tirana, Tirana- Saranda je patnja i traje 18 sati putovanja. Interesuje me da li je neko vec dole bio ili isao igdje blizu s autobusom pa da mi moze dati kakav savjet.

Hvala puno ako se nadje koja budala slicna meni
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#219 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by Gandra_1 »

F&N wrote:Ljudi trebam pomoc. Zapikao sam da idem u Albaniju na more i to ni manje ni vise nego u Sarandu na sami jug Albanije. Ugl imam dobre preporuke od ljudi koji su bili a i po internetu u glavnom fale taj grad. Auto nemam. Jedina opcija je bus medjutim ovo sto sam ja kombinovao Sarajevo- Tirana, Tirana- Saranda je patnja i traje 18 sati putovanja. Interesuje me da li je neko vec dole bio ili isao igdje blizu s autobusom pa da mi moze dati kakav savjet.

Hvala puno ako se nadje koja budala slicna meni
Da ides autom bilo bi ti puno lakse... Ovako ti ne gine ovako kako si zamislio Sarajevo-Tirana-Sarande... Sigurno da ce ti se put oduziti... Kolko sam upratio nase agencije samo vode u Drač, niko u Sarande...

Moja preporuka, ako vec ides busem, nadji na Bookingu neki dobar smjestaj i to je to...
s3d4m
Posts: 196
Joined: 19/02/2011 21:02

#220 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by s3d4m »

Pozdrav,
Zamolio bih ako neko ima preporuku gdje otici na ljetovanje u HR :-D .
Ono sto mi je bitno :D :
Neko mirnije mjesto za odmor (ja, zena i malo djeto 1,5g.) :zzzz: ,
Plaza - pijesak ili sitni sljunak + dovoljno hladovine (da se ne mora raniti u 8h za mjesto pod borom ili palmom) 8) ,
Da nije dalje od 4:30h voznje od Sarajeva :roll: ,
Dobro bi bilo ako neko ima preporuciti i neki konretan smjestaj u tom mjestu (po mogucnosti da je uz plazu, eventualno nekih 100m udaljen) :razz: ,
Termin odmora je od 01.09.2014 :!: .

Hvala :thumbup: ,
F&N
Posts: 3988
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#221 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by F&N »

Gandra_1 wrote:
F&N wrote:Ljudi trebam pomoc. Zapikao sam da idem u Albaniju na more i to ni manje ni vise nego u Sarandu na sami jug Albanije. Ugl imam dobre preporuke od ljudi koji su bili a i po internetu u glavnom fale taj grad. Auto nemam. Jedina opcija je bus medjutim ovo sto sam ja kombinovao Sarajevo- Tirana, Tirana- Saranda je patnja i traje 18 sati putovanja. Interesuje me da li je neko vec dole bio ili isao igdje blizu s autobusom pa da mi moze dati kakav savjet.

Hvala puno ako se nadje koja budala slicna meni
Da ides autom bilo bi ti puno lakse... Ovako ti ne gine ovako kako si zamislio Sarajevo-Tirana-Sarande... Sigurno da ce ti se put oduziti... Kolko sam upratio nase agencije samo vode u Drač, niko u Sarande...

Moja preporuka, ako vec ides busem, nadji na Bookingu neki dobar smjestaj i to je to...
Nista,

nakon dugog cackanja po netu shvatio sam da redovne linije prema Albaniji nema iz BiH a nisam nasao ni iz Hrvatske.
Prema svemu sudeci put ce izgledati ovako

Sarajevo - Ulcinj (autobus)
Ulcinj - Drač (autobus)
Drač- Saranda (autobus)
Saranda- Ksamil (taxi - konačna destinacija)


bice zanimljivo, :mrgreen:

kad se vratim napisat cu izvjestaj i da li je vrijedilo :-D
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#222 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by MrsJ »

s3d4m wrote:Pozdrav,
Zamolio bih ako neko ima preporuku gdje otici na ljetovanje u HR :-D .
Ono sto mi je bitno :D :
Neko mirnije mjesto za odmor (ja, zena i malo djeto 1,5g.) :zzzz: ,
Plaza - pijesak ili sitni sljunak + dovoljno hladovine (da se ne mora raniti u 8h za mjesto pod borom ili palmom) 8) ,
Da nije dalje od 4:30h voznje od Sarajeva :roll: ,
Dobro bi bilo ako neko ima preporuciti i neki konretan smjestaj u tom mjestu (po mogucnosti da je uz plazu, eventualno nekih 100m udaljen) :razz: ,
Termin odmora je od 01.09.2014 :!: .

Hvala :thumbup: ,
Odgovara li Baska voda? To je pravo porodicno mjesto, mi smo prosle godine uzivali i idemo za par dana opet. Ovo ti je preporuka za smjestaj 20 m od plaze jako cisto samo ne znam da li ima od tog datuma slobodno, najbolje da posaljes upit. Mi smo bili kod njih i prosle godine a idemo i ove, takodjer idemo s djetetom pa nam je bitno da je blizu plaze. Ima dosta hladovine i dolazis za 4 i po sata.
http://croatia-accommodationinfo.com/in ... ents-PARTS
s3d4m
Posts: 196
Joined: 19/02/2011 21:02

#223 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by s3d4m »

MrsJ wrote:
s3d4m wrote:Pozdrav,
Zamolio bih ako neko ima preporuku gdje otici na ljetovanje u HR :-D .
Ono sto mi je bitno :D :
Neko mirnije mjesto za odmor (ja, zena i malo djeto 1,5g.) :zzzz: ,
Plaza - pijesak ili sitni sljunak + dovoljno hladovine (da se ne mora raniti u 8h za mjesto pod borom ili palmom) 8) ,
Da nije dalje od 4:30h voznje od Sarajeva :roll: ,
Dobro bi bilo ako neko ima preporuciti i neki konretan smjestaj u tom mjestu (po mogucnosti da je uz plazu, eventualno nekih 100m udaljen) :razz: ,
Termin odmora je od 01.09.2014 :!: .

Hvala :thumbup: ,
Odgovara li Baska voda? To je pravo porodicno mjesto, mi smo prosle godine uzivali i idemo za par dana opet. Ovo ti je preporuka za smjestaj 20 m od plaze jako cisto samo ne znam da li ima od tog datuma slobodno, najbolje da posaljes upit. Mi smo bili kod njih i prosle godine a idemo i ove, takodjer idemo s djetetom pa nam je bitno da je blizu plaze. Ima dosta hladovine i dolazis za 4 i po sata.
http://croatia-accommodationinfo.com/in ... ents-PARTS
Odlicno .. mislim da bi mi to odgovaralo.. ako Vas mogu zamoliti za broj telefona od vlasnika apartmana (moze i na pp) pa bih ga kontaktirao da vidim oko cijene i da li ce imati slobodnih mjesta..
Jos jednom hvala,
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#224 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by ema_ »

Ako neko želi na Kvarner, izuzetan stan dostupan, povoljno. :thumbup:
rimano
Posts: 737
Joined: 28/12/2009 00:05

#225 Re: LJETOVANJE 2014 - Gdje, šta, kako..

Post by rimano »

MrsJ wrote:
s3d4m wrote:Pozdrav,
Zamolio bih ako neko ima preporuku gdje otici na ljetovanje u HR :-D .
Ono sto mi je bitno :D :
Neko mirnije mjesto za odmor (ja, zena i malo djeto 1,5g.) :zzzz: ,
Plaza - pijesak ili sitni sljunak + dovoljno hladovine (da se ne mora raniti u 8h za mjesto pod borom ili palmom) 8) ,
Da nije dalje od 4:30h voznje od Sarajeva :roll: ,
Dobro bi bilo ako neko ima preporuciti i neki konretan smjestaj u tom mjestu (po mogucnosti da je uz plazu, eventualno nekih 100m udaljen) :razz: ,
Termin odmora je od 01.09.2014 :!: .

Hvala :thumbup: ,
Odgovara li Baska voda? To je pravo porodicno mjesto, mi smo prosle godine uzivali i idemo za par dana opet. Ovo ti je preporuka za smjestaj 20 m od plaze jako cisto samo ne znam da li ima od tog datuma slobodno, najbolje da posaljes upit. Mi smo bili kod njih i prosle godine a idemo i ove, takodjer idemo s djetetom pa nam je bitno da je blizu plaze. Ima dosta hladovine i dolazis za 4 i po sata.
http://croatia-accommodationinfo.com/in ... ents-PARTS
Koliko placas smjestaj?
Post Reply