Ljetne baste i njihovo sirenje

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#101 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by bez_ideje »

E hvala .....znala sam da je bilo negdje :thumbup:
pupa hava
Posts: 351
Joined: 27/07/2009 19:14
Location: havosfera

#102 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by pupa hava »

hocete vi otvarati teme o ljetnim bastama usred sezone...eto vam sad...dajete ljudima samo ideje gdje da stave jos koju..."gdje god nadjes zgodno mjesto tu bastu posadi".... :mrgreen:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#103 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Bluemore »

Privatna poruka wrote:Idemo dalje za iste Pare!

Image

Image

Slika napravljena u cetvrtak, jucer je tu vec aparat za kafu, frizideri i tako dalje. Ne znam cije je, ali ako bude od Dijaloga..bojim se da mi ne zakupe balkon da naprave bastu :D


Prinova na Skenderiji. Montazna barakica "Snack Bar". Postavljena, nicim izazvana odmah pored trafike kod Tete.
ovo je ruglo. ako imaju novaca za investiranje ili pranje nek izvole pokrenuti proizvodnju i radna mjesta.
ps. nadam se da niko od forumasa neci nikada tamo sjesti
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#104 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by SenSen »

Bluemore wrote: ovo je ruglo. ako imaju novaca za investiranje ili pranje nek izvole pokrenuti proizvodnju i radna mjesta.
ps. nadam se da niko od forumasa neci nikada tamo sjesti
Ja sigurno necu. Kao sto necu sjesti ni u ono dole nasuprot Katedrale, sto je zakrcilo citavu ulicu. Cujem i da je u vlasnistvu jednog od lokalnih glavonja. Ako neko nesto zna nek' posta, bas me zanima..
Dantee
Posts: 28
Joined: 22/09/2009 01:39

#105 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Dantee »

"Štrosa" je takva vec duze vremena , i neka je , jedina ulica koja izgleda "živo" a svaki je kafic na zavidnom nivou i sto se tice ponude pica, a sto se tih "lokalnih glavonja tice" drzao je rahmetli Ramiz Delalic Celo , sada je u vlasnistvu Vojvode kafic Cyborg, sto se strosmaerove tice neka je kakva jeste , ali ima par promasaja od "basti" koje bih sigurno eliminisao :sax: :bih:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#106 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by minjonja »

koliko nas ima sto se protive sirenju ljetnih basti, toliko njih ima koji nas ne shvataju jer se zale da nema gdje sjest u gradu. zato hajmo napraviti kompromis: neka strose (samo nek malo suze ono, fakat se ne moze proci), a nek se ukine vatra, korner i ostali promasaji.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#107 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by amrica »

minjonja wrote:koliko nas ima sto se protive sirenju ljetnih basti, toliko njih ima koji nas ne shvataju jer se zale da nema gdje sjest u gradu. zato hajmo napraviti kompromis: neka strose (samo nek malo suze ono, fakat se ne moze proci), a nek se ukine vatra, korner i ostali promasaji.

Neka se naprave prolazi "poprijeko" kroz Strosu, da se moze doci od radnje do radnje, a ne okolo naokolo... :roll:

Vatra nije pormasaj, to je vreca love svaki dan... I dok ima raje da sjedi po tim mjestima, bice i love, a dok ima love, imas i gradsku-opcinsku vlast u ruci...
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#108 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by travar »

minjonja wrote:koliko nas ima sto se protive sirenju ljetnih basti, toliko njih ima koji nas ne shvataju jer se zale da nema gdje sjest u gradu. zato hajmo napraviti kompromis: neka strose (samo nek malo suze ono, fakat se ne moze proci), a nek se ukine vatra, korner i ostali promasaji.
U gradu mjesta za sjesti koliko ti duša hoće, ali problem je što "neki" sjede da budu viđeni, a gdje možeš biti najbolje viđen nego na ovakvim mjestima.
Zato, neka hvala za kompromis.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#109 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by miki27A »

amrica wrote:
minjonja wrote:koliko nas ima sto se protive sirenju ljetnih basti, toliko njih ima koji nas ne shvataju jer se zale da nema gdje sjest u gradu. zato hajmo napraviti kompromis: neka strose (samo nek malo suze ono, fakat se ne moze proci), a nek se ukine vatra, korner i ostali promasaji.

Neka se naprave prolazi "poprijeko" kroz Strosu, da se moze doci od radnje do radnje, a ne okolo naokolo... :roll:

Vatra nije pormasaj, to je vreca love svaki dan... I dok ima raje da sjedi po tim mjestima, bice i love, a dok ima love, imas i gradsku-opcinsku vlast u ruci...
Ja prolazim poprijeko i kroz bastu, ne hodam naokolo :D
AF81
Posts: 143
Joined: 25/11/2009 15:07

#110 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by AF81 »

Bluemore wrote:
Privatna poruka wrote:Idemo dalje za iste Pare!

Image

Image

Slika napravljena u cetvrtak, jucer je tu vec aparat za kafu, frizideri i tako dalje. Ne znam cije je, ali ako bude od Dijaloga..bojim se da mi ne zakupe balkon da naprave bastu :D


Prinova na Skenderiji. Montazna barakica "Snack Bar". Postavljena, nicim izazvana odmah pored trafike kod Tete.
ovo je ruglo. ako imaju novaca za investiranje ili pranje nek izvole pokrenuti proizvodnju i radna mjesta.
ps. nadam se da niko od forumasa neci nikada tamo sjesti

Ova basta jeste od '' Dialoga '' :x :x ..Kako su krenuli, citav ce park prekriti sa bastom :x :x :x
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#111 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by high_volume »

amrica wrote:
minjonja wrote:koliko nas ima sto se protive sirenju ljetnih basti, toliko njih ima koji nas ne shvataju jer se zale da nema gdje sjest u gradu. zato hajmo napraviti kompromis: neka strose (samo nek malo suze ono, fakat se ne moze proci), a nek se ukine vatra, korner i ostali promasaji.

Neka se naprave prolazi "poprijeko" kroz Strosu, da se moze doci od radnje do radnje, a ne okolo naokolo... :roll:

Vatra nije pormasaj, to je vreca love svaki dan... I dok ima raje da sjedi po tim mjestima, bice i love, a dok ima love, imas i gradsku-opcinsku vlast u ruci...
Štrosa bi mnogo ljepše i privlačnije izgledala da nema postavljenih bašti i onakvo preružnih tendi...

Ljepše bi izgledala sa zasađenim stablima (možda mladim lipama) kroz sredinu ulice, oko kojih bi bile postavljene u krug klupe...

Štrosa je trgovačka i jedna od najljepših, najreprezentativnijih gradskih ulica i, po meni, učinjen je urbicid postavljanjem ljetnih bašti po njoj, posebno onakvih i u onom broju.

Dakle - ja sam za potpuno ukidanje bašti u Štrosi.

A mjesta za sjedenje i ispijanje kafa uprazno ima i na drugim mjestima :oops:
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#112 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Privatna poruka »

Pitao sam vec, moze li se dobiti odgovor (bilo da je to mailom, telefonom, nekim dopisom, sastanakom bilo cim) od opcina da javno u medijima kazu koje baste imaju dozvolu a koje ne, i zbog cega imaju i na osnovu cega su je dobili? Placaju li se porezi, ko profitira i kakvu korist imaju gradjani Sarajeva?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#113 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by VjecitiStudent »

Nazvase me jucer neki mladjani SDP-ovci sa anketnim pitanjem za koga cu glasati na sljedecim izborima.
Ja odgovorih, dok god je "Vatre" i kafane u Mirzinom i Davorovom parku, znam za koga necu.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#114 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by amrica »

high_volume wrote:
amrica wrote:
minjonja wrote:koliko nas ima sto se protive sirenju ljetnih basti, toliko njih ima koji nas ne shvataju jer se zale da nema gdje sjest u gradu. zato hajmo napraviti kompromis: neka strose (samo nek malo suze ono, fakat se ne moze proci), a nek se ukine vatra, korner i ostali promasaji.

Neka se naprave prolazi "poprijeko" kroz Strosu, da se moze doci od radnje do radnje, a ne okolo naokolo... :roll:

Vatra nije pormasaj, to je vreca love svaki dan... I dok ima raje da sjedi po tim mjestima, bice i love, a dok ima love, imas i gradsku-opcinsku vlast u ruci...
Štrosa bi mnogo ljepše i privlačnije izgledala da nema postavljenih bašti i onakvo preružnih tendi...

Ljepše bi izgledala sa zasađenim stablima (možda mladim lipama) kroz sredinu ulice, oko kojih bi bile postavljene u krug klupe...

Štrosa je trgovačka i jedna od najljepših, najreprezentativnijih gradskih ulica i, po meni, učinjen je urbicid postavljanjem ljetnih bašti po njoj, posebno onakvih i u onom broju.

Dakle - ja sam za potpuno ukidanje bašti u Štrosi.

A mjesta za sjedenje i ispijanje kafa uprazno ima i na drugim mjestima :oops:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#115 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by VjecitiStudent »

TM_AGENT wrote:Ove ljetne bašte Općina Stari Grad je planirala u svom budžetu, tj.planirala je povećanje površina koje će iznajmiti u 2010.g. (bar tako govore cifre u budžetu).

Naime, na ovom linku http://www.starigrad.ba/userfiles/file/ ... zet_10.pdf imate budžet O.S.G. za 2010. ako pogledate stranicu 2. šifra 720 000 (Neporezni prihodi) i podšifru 721100 "Sredstva zakupa javnih površina" vidjet ćete da je planiramo povećanje sa 350.000 KM iz 2009.g. na 450.000 KM u 2010.g.

Eh, sad, možemo samo pretpostaviti da je ovo o čemu diskutujemo zapravo budžetsko "povećanje" u praksi.
Znaci, zbog par stotina hiljada maraka su najljepsi dijelovi grada pretvoreni u ruglo?????
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#116 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Banksy »

Privatna poruka wrote:
Image

Image
:x :x :x :x :x

VjecitiStudent wrote:Stvarni dusmani ovog grada su ova cetvorica, kafandzije samo koriste priliku.

Image

g. Hadzibajric


Image

g. Becirevic


Image

g. Koldzo

Image

g. Hadzic
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#117 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by high_volume »

VjecitiStudent wrote:
TM_AGENT wrote:Ove ljetne bašte Općina Stari Grad je planirala u svom budžetu, tj.planirala je povećanje površina koje će iznajmiti u 2010.g. (bar tako govore cifre u budžetu).

Naime, na ovom linku http://www.starigrad.ba/userfiles/file/ ... zet_10.pdf imate budžet O.S.G. za 2010. ako pogledate stranicu 2. šifra 720 000 (Neporezni prihodi) i podšifru 721100 "Sredstva zakupa javnih površina" vidjet ćete da je planiramo povećanje sa 350.000 KM iz 2009.g. na 450.000 KM u 2010.g.

Eh, sad, možemo samo pretpostaviti da je ovo o čemu diskutujemo zapravo budžetsko "povećanje" u praksi.
Znaci, zbog par stotina hiljada maraka su najljepsi dijelovi grada pretvoreni u ruglo?????
Ova uzurpacija najprometnijih, najunosnijih i uopšte - najboljih trgovačkih, ugostiteljskih lokacija u najužem dijelu Starog Grada datira još iz ratnog perioda. Sjetimo se na koji način je otvoren Mishel, kako je Lav, poznati kriminalac, predratni šaner i džeparoš dobio najatraktivniju lokaciju u Miskinovoj i otvorio robnu kuču Lav :shock: :lol: ili kako je Puška dobio druge lokacije, umrli Mujo Zulić, kasnije Ćelo Ramiz i mnogi drugi sitni i krupni kriminalci, dobro kotirajući sa klero-nacionalističkom vladavinom opštinske administracije. Tadašnji načelnici su bili Hadžibajrić, pa Mustafa Mujezinović i dr.
Pouzdano znam i da su mnogi milione davali (Nihad Imamović) da bi došli u posjed oronule zgrade Feroelektra kod Katedrale.
Kad su već ušli u posjed niko ih više nije ni mogao protjerati, ni danas. Sve radnje, sve aktivnosti se vode ispod stola, ogromni novci se prebacuju u pravcu odgovornih u opštini Stari Grad, što načelnika, što pomoćnika za privredu i urbanizam. A o urbicidu i višestrukoj šteti nikom i ne pada na pamet da razmišlja.

Zato i imamo onakvu Štrosu kakva jeste, zato i imamo godinama postavljene štandove sa CD ili kineskim balonima i na naftalin smrdljivim kapama...

Sve dok se ne promijeni naš odnos prema gradu kao našem prostoru za život, sve dok kukavički savijamo leđa i podnosimo korupciju i izrabljivanje našeg grada, naših ulica i ostalog - ovako će stanjie biti i dalje.
Umjesto da imamo, u Štrosi, npr. najelitnije trgovačke radnje, umjesto da je ta ulica glavna, najreprezentativnija u kojoj vrvi od turista i nas samih, imamo situaciju da su pootvarani kafić do kafića, iz kojih trešti neukusna i preglasna muzika, u kojoj se skupljaju osobe niskog morala, osobe sklone kriminalu i degradaciji društva uopšte.

Postoji li način da se ovo zaustavi, postoji li način da se Štrosa vrati Sarajlijama, da se uži centar Starog Grada konačno i do kraja urbanizira...
Begovica
Posts: 80
Joined: 17/09/2003 00:00

#118 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Begovica »

*ebale vas Štrosa i Ferha. Čuj Štrosa, majko moja, odakle vam to, a Ferha, još gore. :x
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#119 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Banksy »

Pa, da ponovimo:
VjecitiStudent wrote:
Stvarni dusmani ovog grada su ova cetvorica, kafandzije samo koriste priliku.

Image

g. Hadzibajric


Image

g. Becirevic


Image

g. Koldzo

Image

g. Hadzic
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#120 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Banksy »

Urbanistički, od Novog Grada je i bog digao ruke ...
Tamo, ljetne bašte su muha na međedu.
meris
Posts: 56
Joined: 08/06/2005 11:24

#121 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by meris »

Za sve su krivi nacelnici Općina. Oni izdaju i potpisuju rješenja za obavljanje uslužnih djelatnosti. Najnoviji primjer ispod Ekomskog fakulteta...od drveta bijela ljetna basta...

SRAMOTA...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#122 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:
Nazvase me jucer neki mladjani SDP-ovci sa anketnim pitanjem za koga cu glasati na sljedecim izborima.
Ja odgovorih, dok god je "Vatre" i kafane u Mirzinom i Davorovom parku, znam za koga necu.
Kako možeš očekivati senzibilitet oko urbanističkih problema od likova kao što je ovaj ...

- Čovjek sam koji je rođen na selu i to moje rodno mjesto mi mnogo znači. Tamo sam doživio lijepe trenutke u djetinjstvu. Ali, i svako drugo selo mi mnogo znači.
Ima nešto u selu...

Dževad Bećirević, načelnik Općine Centar, glavnog grada BiH ...

:roll:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#123 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by atko »

Banksy wrote: Kako možeš očekivati senzibilitet oko urbanističkih problema od likova kao što je ovaj ...

- Čovjek sam koji je rođen na selu i to moje rodno mjesto mi mnogo znači. Tamo sam doživio lijepe trenutke u djetinjstvu. Ali, i svako drugo selo mi mnogo znači.
Ima nešto u selu...

Dževad Bećirević, načelnik Općine Centar, glavnog grada BiH ...

:roll:
A kako ti mozes ocekivat da neko s tobom ozbiljno diskutuje sa ovakvim klero-fasistickim stavovima ... jel to sad selo uzrok svih problema ... ne kazem da i selo nije dalo kojekakvih seljaka ... al sto grad moze dati papka to je cudo jedno :x
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#124 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by bez_ideje »

Bilo bi dobro kad bi se ove 4 njuske postavile na plakate uz slike "umjetnickih performansa" i polijepile po gradu
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#125 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by BiH-x »

moderator wrote:
moderator wrote:
Banksy wrote:Urbanistički, od Novog Grada je i bog digao ruke ...
Tamo, ljetne bašte su muha na međedu.
Te-ma je: lje-tne ba-šte i nji-ho-vo ši-re-nje

Pricamo o Gradu, tu su 4 gradske opcine.
Umjesto sto par postova trosite na pricu je li Strosa, vase strase, ferha, dajte se angazujte i slikajte, navedite sve baste koje su problem, jer jedna od basti je nakon kritike upravo na ovoj temi odmakla stolove od klupa u parku, sto je mali pomak, ali bolje ista nego nista.Dakle, budite konkretni:
Koja opcina, koje baste.
:thumbup:
Post Reply