Ljepote Islama

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Nocty

#51 Re: Ljepote Islama

Post by Nocty » 01/07/2016 05:24

ljepota postoji u islamu ,to je ocigledno na raznim gradjevinama ,tashkent,isfahan... poenta je subtilna poruka esenskih spisa iz mrtvog mora,koji bacaju svijetlo na sve tajne mudrosti abrahamskih religija,koje kasnije dadose svijetu ursurpere koji zapalise sve sto je od gnostickog znacaja i otjerase pravo znanje duboko u jamu zaborava.

Kikibombona

#52 Re: Ljepote Islama

Post by Kikibombona » 01/07/2016 08:49

Irska: Muslimansko vijeće pozvalo LGBT zajednicu da s njima podijele čari ramazana

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/irska ... /160701006

Svaka cast muslimanima u Irskoj!
Pozitivno sam iznenadjen kada vidim da postoji neka normalna vjerska organizacija!

Bilo bi dobro kada bi ove nase vjerske organizacije napravile isto. Bilo bi odlicno.

nasa

#53 Re: Ljepote Islama

Post by nasa » 01/07/2016 09:50

Nocty, vec dva puta sam te banovala zbog vrijedjanja pa ti vidi kako ces nastaviti, do tebe je. Nema nikakve potrebe da vrijedjas direktno ljude koji ovdje ulaze u komunikaciju s tobom. Pitanja i teme o kojim pises su univerzalne ili kako ti rece vrte se oko 85% budala :zoka: i cemu onda sve svesti na licno obracanje nekolicini koje i ne poznajes.

mirzaaa33

#54 Re: Ljepote Islama

Post by mirzaaa33 » 01/07/2016 10:39

Kikibombona wrote:Irska: Muslimansko vijeće pozvalo LGBT zajednicu da s njima podijele čari ramazana

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/irska ... /160701006

Svaka cast muslimanima u Irskoj!
Pozitivno sam iznenadjen kada vidim da postoji neka normalna vjerska organizacija!

Bilo bi dobro kada bi ove nase vjerske organizacije napravile isto. Bilo bi odlicno.
Još bi lijepše bilo da priznaju LGBT izbor muslimanima i da ne prave ovu podjelu, kao da među LGBT populacijom nema muslimana i među muslimanima nema LGBT.

Kikibombona

#55 Re: Ljepote Islama

Post by Kikibombona » 01/07/2016 11:00

mirzaaa33 wrote:
Još bi lijepše bilo da priznaju LGBT izbor muslimanima i da ne prave ovu podjelu, kao da među LGBT populacijom nema muslimana i među muslimanima nema LGBT.
Bilo bi ljepse, ali je i ovo dobro. Homoseksualce najvise napadaju krkani inspirisani vjerom/religijom. Ovo sto su uradili irski muslimani je velika stvar za homoseksualce koji su istinski ugorozeni i muslimane kojima je prijeko potrebna liberalizacija/pacifizacija. Ovo je za mene izuzetno pozitivna vijest. Islam i muslimani trebaju krenuti u ovom smijeru, maksimalno uvazavati razlicitosti i zalagati se za slobodu svakog covjeka, neovisno o ideologiji ili nacinu zivota koji slijedi.

Zamisli kakva bi samarcina nasim ROHANIMA bila kada bi IZBiH pozvala homoseksualce na iftar? Ili recimo SPC ili Katolicka crkva na liturgiju/misu? I nama ovdje je potrebna liberalizacija, pacifizacija, tolerancija... a nazalost, religija je temelj svega negativnog... ovdje se ljudi najvise mrze radi razlicite vjere...

edindinn

#56 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 11:18

Musliman u Islamu voli, njeguje i cuva Islam,

misli, govori i radi u Islamskim okvirima i sarolikosti,

i nista ga neinteresuje sta drugi radi..... :sretan:

zagortenej

#57 Re: Ljepote Islama

Post by zagortenej » 01/07/2016 11:36

Kikibombona wrote:
mirzaaa33 wrote:
Bilo bi ljepse, ali je i ovo dobro. Homoseksualce najvise napadaju krkani inspirisani vjerom/religijom. Ovo sto su uradili irski muslimani je velika stvar za homoseksualce koji su istinski ugorozeni i muslimane kojima je prijeko potrebna liberalizacija/pacifizacija. Ovo je za mene izuzetno pozitivna vijest. Islam i muslimani trebaju krenuti u ovom smijeru, maksimalno uvazavati razlicitosti i zalagati se za slobodu svakog covjeka, neovisno o ideologiji ili nacinu zivota koji slijedi.

Zamisli kakva bi samarcina nasim ROHANIMA bila kada bi IZBiH pozvala homoseksualce na iftar? Ili recimo SPC ili Katolicka crkva na liturgiju/misu? I nama ovdje je potrebna liberalizacija, pacifizacija, tolerancija... a nazalost, religija je temelj svega negativnog... ovdje se ljudi najvise mrze radi razlicite vjere...
teško će to biti

Image

edindinn

#58 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 11:44

zagortenej wrote: Image

Musliman u Islamu voli, njeguje i cuva Islam,

misli, govori i radi u Islamskim okvirima i sarolikosti,

i nista ga neinteresuje sta drugi radi.....

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Kikibombona

#59 Re: Ljepote Islama

Post by Kikibombona » 01/07/2016 11:51

Zagor

Korak po korak. Ko bi prije 200 godina mogao pomisliti da ce Vatikan ublaziti stavove glede homoseksualaca. Niko.

Irska islamska zajednica nije posebno uticajna, ali je po ovoj gesti pokazala da je normalna, satkana od zdrave skupine ljudi.

Nase vjerske zajednice bolje da ne komentarisem. Imam krajnje lose misljenje o njima. Smatram da su odvratni gotovo kao politicari. Gade mi se, vjerovatno vise nego se njima gade homoseksualci.

I da, vjerske zajdnice svugdje u svijetu prate raspolozenje sljedbenika. Narod se vremenom udaljava od primitivizma, shvata da je iracionalan, kontraproduktivan. Tako vidimo da je Vatikan sve manje primitivan. Narod ih tjera na to. Ljudi ne zele biti dio primitivne ideologije. Jos je puno ptimitivizma u Vatikanu, a od eliminacije istog zavisi broj vjernika u buducnosti. Irski muslimani ne zele primitivnu IZ. I zato imamo ovakvo djelovanje koje je pravo osvjezenje. Da sam milioner, sad bih im uplatio milioncic koliko su me obradovali. Al' iskreno!

edindinn

#60 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 12:45

Musliman u Islamu dopusta svakom da se opredjeljiva i ide gdje god ko hoce,

a on sam zna sta trazi i zeli..... i cvrsto ide tamo :sretan:

Zaitsev

#61 Re: Ljepote Islama

Post by Zaitsev » 01/07/2016 12:50

Psihički pripremi svoju ženu da će u Džehennem, jer Poslanik im je davao malo nade i slabe izglede za Džennet.

Nikad se ne kurvati, osim ako nemaš zarobljenicu ili taoca. Kur'an tad oprašta kurvanje.

edindinn

#62 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 12:52

Zaitsev wrote:Psihički pripremi svoju ženu da će u Džehennem, jer Poslanik im je davao malo nade i slabe izglede za Džennet.

Nikad se ne kurvati, osim ako nemaš zarobljenicu ili taoca. Kur'an tad oprašta kurvanje.

Islam i Musliman u Islamu dopusta da svako sebe pronadje gdje zeli...... da bude :)

Zaitsev

#63 Re: Ljepote Islama

Post by Zaitsev » 01/07/2016 13:07

edindinn wrote:
Zaitsev wrote:Psihički pripremi svoju ženu da će u Džehennem, jer Poslanik im je davao malo nade i slabe izglede za Džennet.

:lol:
Ccc... Dragi Edine, od tebe sam najmanje očekivao da se smiješ hadisima i Kur'anu...

1. "Poslanik (blagoslov i mir Allahov nad njim) je rekao: "Vidio sam Džennet i protegnuo ruke prema obilju (njegovog voća) i uzeo sam od njega, vi biste jeli od njega do kraja svijeta. Također sam vidio i vatru Džehennema i nikad nisam vidio tako strašnog prizora. Vidio sam da su većina stanovnika žene." Ljudi su pitali: "O Allahov miljeniče! Žašto je tako?" Poslanik (blagoslov i mir Allahov nad njim) je rekao: "Zbog njihove nezahvalnosti." Bilo je pitano da li su one nezahvalne Allahu. Poslanik (blagoslov i mir Allahov nad njim) je rekao: "One su nezahvalne svojim drugovima u životu (supruzima) i nezahvalne prema dobrim djelima."

1.2. "O žene! Davajte u milostinju, jer vidio sam da su većina stanovnika Vatre Džehennema žene." Žene su pitale, "O Allahov miljeniče! Koji je tome razlog?" On je rekao: "O žene! Vi često psujete i nezahvalne ste svojim muževima. Nisam vidio nikog tako manjkavog u pameti i vjeri, kao što ste vi. O žene, neke od vas i opreznog muškarca mogu skrenuti s pravog puta."

2. "Who abstain from sex, Except with those joined To them in the marriage bond, Or (the captives) whom Their right hands possess—For (in their case) they are Free from blame" 23:6

edindinn

#64 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 13:12

Zaitsev wrote:
edindinn wrote:

Ccc... Dragi Edine, od tebe sam najmanje očekivao da se smiješ hadisima i Kur'anu...

1. "Poslanik (blagoslov i mir Allahov nad njim) je rekao: "Vidio sam Džennet i protegnuo ruke prema obilju (njegovog voća) i uzeo sam od njega, vi biste jeli od njega do kraja svijeta. Također sam vidio i vatru Džehennema i nikad nisam vidio tako strašnog prizora. Vidio sam da su većina stanovnika žene." Ljudi su pitali: "O Allahov miljeniče! Žašto je tako?" Poslanik (blagoslov i mir Allahov nad njim) je rekao: "Zbog njihove nezahvalnosti." Bilo je pitano da li su one nezahvalne Allahu. Poslanik (blagoslov i mir Allahov nad njim) je rekao: "One su nezahvalne svojim drugovima u životu (supruzima) i nezahvalne prema dobrim djelima."

1.2. "O žene! Davajte u milostinju, jer vidio sam da su većina stanovnika Vatre Džehennema žene." Žene su pitale, "O Allahov miljeniče! Koji je tome razlog?" On je rekao: "O žene! Vi često psujete i nezahvalne ste svojim muževima. Nisam vidio nikog tako manjkavog u pameti i vjeri, kao što ste vi. O žene, neke od vas i opreznog muškarca mogu skrenuti s pravog puta."

2. "Who abstain from sex, Except with those joined To them in the marriage bond, Or (the captives) whom Their right hands possess—For (in their case) they are Free from blame" 23:6

Zaitsev

#65 Re: Ljepote Islama

Post by Zaitsev » 01/07/2016 13:13

edindinn wrote:
Zaitsev wrote:

Pa ja... :lol: :lol: :lol: Ja stalno govorim da je taj Poslanik bio šega lik, svi me vjernici napadaju. Ali ti me shvataš izgleda... :lol:

edindinn

#66 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 13:16

Zaitsev wrote:
Pa ja... :lol: :lol: :lol: Ja stalno govorim da je taj Poslanik bio šega lik, svi me vjernici napadaju. Ali ti me shvataš izgleda... :lol:

Zaitsev

#67 Re: Ljepote Islama

Post by Zaitsev » 01/07/2016 13:19

edindinn wrote:
Zaitsev wrote:

Ima još: :lol:

"Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite! – Allah je, zaista, uzvišen i velik!" 4:34

Žena, tj. bokserska vreća ti ruku mora odvagati! :lol:

edindinn

#68 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 13:20

Islam i muslimani u Islamu davaju svacije pravo svakavog shvatanja bilo cega..... :sretan:

Zaitsev

#69 Re: Ljepote Islama

Post by Zaitsev » 01/07/2016 13:23

Nije ti taj Islam loš mogu ti reći. Ako posumnjaš u ženinu neposlušnost, dva-tri krošea, nabij je nogom :hitna: i lezi u drugi krevet dok se ne opameti... :D

edindinn

#70 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 13:24

Zaitsev wrote:Nije ti taj Islam loš mogu ti reći. Ako posumnjaš u ženinu neposlušnost, dva-tri krošea, nabij je nogom :hitna: i lezi u drugi krevet dok se ne opameti... :D

Zaitsev

#71 Re: Ljepote Islama

Post by Zaitsev » 01/07/2016 13:28

edindinn wrote:
Zaitsev wrote:Nije ti taj Islam loš mogu ti reći. Ako posumnjaš u ženinu neposlušnost, dva-tri krošea, nabij je nogom :hitna: i lezi u drugi krevet dok se ne opameti... :D

Ima još :lol:

"Poslanik (blagoslov i mir Allahov bili nad njim) je rekao: "Zar nije žena svjedok jednaka polovici svjedoka koji je muškarac?" Žena je rekla: "Da." On je rekao: "To je stoga što joj je um manjkav." Sahih Al-Bukhari

:lol: Na svakog muškarca svjedoka, dvije žene. Zato što im je um manjkav. :lol: Ima logike :lol:

edindinn

#72 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 13:32

Zaitsev wrote: :lol:

"Poslanik (blagoslov i mir Allahov bili nad njim) je rekao: "Zar nije žena svjedok jednaka polovici svjedoka koji je muškarac?" Žena je rekla: "Da." On je rekao: "To je stoga što joj je um manjkav." Sahih Al-Bukhari

:lol: Na svakog muškarca svjedoka, dvije žene. Zato što im je um manjkav. :lol: Ima logike :lol:

Islam i muslimani u Islamu davaju svacije pravo svakakvog shvatanja bilo cega..... tako i Islama i muslimana :sretan:

Zaitsev

#73 Re: Ljepote Islama

Post by Zaitsev » 01/07/2016 13:37

edindinn wrote:
Zaitsev wrote: :lol:

Islam i muslimani u Islamu davaju svacije pravo svakakvog shvatanja bilo cega..... tako i Islama i muslimana :sretan:
Dobro to... Ali to je Muhammed rek'o jasno i glasno. Da su žene manjkavog uma. Šta se tu ima shvatati? :lol:

edindinn

#74 Re: Ljepote Islama

Post by edindinn » 01/07/2016 13:39

Zaitsev wrote: ................................

Dobro to... Ali to je Muhammed rek'o jasno i glasno. Da su žene manjkavog uma. Šta se tu ima shvatati? :lol:

Zaitsev

#75 Re: Ljepote Islama

Post by Zaitsev » 01/07/2016 13:41

edindinn wrote:
Zaitsev wrote: ................................

:lol: :lol: :lol: Kažem ti ja, ima logike. Šega lik pa hajd... :lol:

Locked