Ljekarsko uvjerenje za posao

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1 Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by kox »

Zdravo,
Zanima me koji se sve nalazi moraju izvaditi za dobijanje ljekarskog uvjerenja za posao, kakva je procedura, i koliko to traje. Jos ako ga je neko vadio u DZ Omer Maslic u Sarajevu pa zna kako to kod njih "ide", tim bolje.
Hvala
Last edited by kox on 07/10/2008 16:50, edited 1 time in total.
visnja_x
Posts: 46
Joined: 02/08/2008 18:33

#2 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by visnja_x »

Ja sam ljekarsko vadila u studentskoj poliklinici i pitaju te na početku koji posao ćeš obavljati i koja ti je stručna sprema.U skladu s time ti odrede kod kojih ljekara ideš obično je to: internista,nalazi krvi i sl. Neke šalju i kod psihijatra, očnog ljekara.Ma sve zavisi od posla koji ćeš obavljati.
A to ti sve traje oko sahatak i brzo su nalazi gotovi (oni za krv i urin).
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#3 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by potpuni stranac »

kox wrote:Zdravo,
Zanima me koji se sve nalazi moraju izvaditi za dobijanje ljekarskog uvjerenja za posao, kakva je procedura, i koliko to traje. Jos ako ga je nekio vadio u DZ Omer Maslic u Sarajevu pa zna kako to kod njih "ide", tim bolje.
Hvala
a sto bas u omer maslić, i za koji poso ti treba ljekarsko? mislim da ima i boljih opcija.
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#4 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by tataratira »

traje jedno prijepodne, ima smješnih pitanja i ne pipaju te puno
vajkrem
Posts: 259
Joined: 13/06/2008 12:11
Location: Sarajevo

#5 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by vajkrem »

koji ti nalazi trebaju to ce ti oni reci.(cini mi se pluca,urin,krv,psihic) odes u dom zdravlja platis 60 KM (bar je prije 5 mj. bilo toliko) i sve ti pojasne. nekada to zna potrajati...
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#6 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by semmy »

koliko se ja sjecam da se ti nalazi ne vade u domu zdravlja gdje pripadas nego u domu zdravlja za saobracaj i ...... ili kako se vec zovu, to ti je nekih stotinjak metara od sentade...i tada ( prije 5-6 god ) je kostao oko 25km i trajao 30-tak min...
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#7 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by potpuni stranac »

semmy wrote:koliko se ja sjecam da se ti nalazi ne vade u domu zdravlja gdje pripadas nego u domu zdravlja za saobracaj i ...... ili kako se vec zovu, to ti je nekih stotinjak metara od sentade...i tada ( prije 5-6 god ) je kostao oko 25km i trajao 30-tak min...
o cemu ti pricas?
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#8 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by kox »

Omer Maslic samo zato sto mi je najblizi, a rekose mi da moze u svakom DZ. Posao je vezan za tehniku, nije medicinski ili neki tome slican (znam da je za njih ova procedura rigoroznija).
Pitam koliko traje zato sto to moram zavrsiti do vikenda i predati uvjerenje u ponedeljak pa da znam kada da odem, u maloj sam vremenskoj stisci.
U svakom slucaju hvala na odgovorima.
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#9 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by potpuni stranac »

kox wrote:Omer Maslic samo zato sto mi je najblizi, a rekose mi da moze u svakom DZ. Posao je vezan za tehniku, nije medicinski ili neki tome slican (znam da je za njih ova procedura rigoroznija).
Pitam koliko traje zato sto to moram zavrsiti do vikenda i predati uvjerenje u ponedeljak pa da znam kada da odem, u maloj sam vremenskoj stisci.
U svakom slucaju hvala na odgovorima.
u tom slucaju otiđi u eurofarm na ilidži, privatna poliklinika i zavrsi za pola sata, kosta 40KM. ja sam tako kad sam se zaposljavao. :thumbup:
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#10 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by semmy »

potpuni stranac wrote:
semmy wrote:koliko se ja sjecam da se ti nalazi ne vade u domu zdravlja gdje pripadas nego u domu zdravlja za saobracaj i ...... ili kako se vec zovu, to ti je nekih stotinjak metara od sentade...i tada ( prije 5-6 god ) je kostao oko 25km i trajao 30-tak min...
o cemu ti pricas?

zavod za zdravstvo u javnom saobracaju tako se zove i sto bi davao 40km kad moze i 10-15 km manje a zavrsi sve za pola sata, sat
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#11 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by kox »

Sutra cu vjerovatno otici da to probam zavrsiti u Omeru Maslicu, pa ako tamo bude nekih problema probat cu ove druge opcije.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#12 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by semmy »

kox wrote:Sutra cu vjerovatno otici da to probam zavrsiti u Omeru Maslicu, pa ako tamo bude nekih problema probat cu ove druge opcije.

probaj odma druge opcije...u omer maslic se moras naruciti za internistu ili da cekas da svi naruceni zavrse pa si ti na redu...treba ti za njih zivaca vremena...u svakom slucaju sretno
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#13 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by kox »

Zavrsio sam ljekarski pa da vam prenesem moje utiske, mozda nekome budu od koristi.
Mene su uputili kod:
1) Oftamologa
2)Otorinolaringologa
3)Pulmologa (ukljucuje slikanje pluca)
4)Psihologa
5)Psihijatra
6)Interniste
i sve je ovo manje-vise proslo OK. Oni koji dolaze zbog ljekarskog uvjerenja imaju prednost, sve to ide prilicno brzo i svi su uglavnom vrlo ljubazni. Medjutim, prije svega ovoga se moraju uraditi pretrage krvi i urina, i to je ubjedljivo najlosije organizovan dio. Osoblje je neljubazno i neprofesionalno (stojim 10 minuta na salteru da uzmem nalaz, dvije radnice ispred mene na dva razlicita saltera za dizanje nalaza "popunjavaju neke papire" i ne obaziru se na ljude koji cekaju.) Veliki izuzetak je plava gospodja koja mi je i izvadila krv, a zatim sutradan (da, nalazi su mi bili gotovi tek sljedeceg dana) prolazeci i vidjevsi me kako cekam da mi daju nalaz zamolila "strasno zauzetu popunjivacicu papira" da mi odmah da nalaz, sto je ova i ucinila.
Helem, uvjerenje se obicno dobije isti dan, meni su zbog problema i kasnjenja laboratorijskih nalaza trebala dva. Uvjerenje kosta 60 KM. Obzirom da sam prije svega ovoga malo pogledao cijene na Internetu, vidio sam da je u nekim privatnim poliklinikama cijena uvjerenja 40 i 50 KM, dakle manja nego u Omeru Maslicu. Pored toga, vjerovatno se i brze zavrsi. Ako su ta uvjerenja validna onda je to mozda laksi, brzi i jeftiniji nacin da se do njih dodje.
Pozdrav i hvala na pomoci.
Bosna_ponosna
Posts: 270
Joined: 19/10/2012 15:13

#14 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by Bosna_ponosna »

Treba mi ljekarsko za posao, radi se o prosvjeti, individualna nastava. Sad ne znam imaju li tu kakvih zahtjeva, problem mi je s vidom što imam dioptriju veću, ali realno to mi ne smeta imalo pri poslu, ne nosim naočale, imam neke leće ali dok se ja naučim stavljat ih proć će vakta, a uvjerenje mi treba odmah. Hoće li mi pravit probleme ako vide da ne vidim, je li možda pametnije da odem kod privatnika ili nešto tako, vidim u poliklinici SaNaSa 50 KM taj pregled, mislim pretpostavljam i da će biti brži i uslužniji, a i pogotovo da mi oko toga neće pravit probleme, nego plati i bujrum. Ima li ko sličnih iskustava?
bumerangss
Posts: 4464
Joined: 12/01/2015 16:47

#15 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by bumerangss »

Molim ko zna da mi kaze gdje se radi ljekarsko uvjerenje za posao medicinskog tehnicara? I sta se sve radi?
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#16 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by nlt »

Bosna_ponosna wrote:Treba mi ljekarsko za posao, radi se o prosvjeti, individualna nastava. Sad ne znam imaju li tu kakvih zahtjeva, problem mi je s vidom što imam dioptriju veću, ali realno to mi ne smeta imalo pri poslu, ne nosim naočale, imam neke leće ali dok se ja naučim stavljat ih proć će vakta, a uvjerenje mi treba odmah. Hoće li mi pravit probleme ako vide da ne vidim, je li možda pametnije da odem kod privatnika ili nešto tako, vidim u poliklinici SaNaSa 50 KM taj pregled, mislim pretpostavljam i da će biti brži i uslužniji, a i pogotovo da mi oko toga neće pravit probleme, nego plati i bujrum. Ima li ko sličnih iskustava?
eurofarm, plati 45 KM I GOTOVO 100% NEMA PROBLEMA, ko kad privatnici samo gledaju da pare uzmu
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#17 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by Nepass »

bumerangss wrote:Molim ko zna da mi kaze gdje se radi ljekarsko uvjerenje za posao medicinskog tehnicara? I sta se sve radi?
Vrazova npr, mozes i mup amb. Jedino hiv i hepatitis c test radis na kcus. Ostalo je standardno (atd, ocno, psiholog, lab...)
pravabubica
Posts: 155
Joined: 16/10/2007 11:38

#18 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by pravabubica »

Mogu li cijene ljekarskog uvjerenja za posao, gdje je najpovoljnije?
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#19 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by BIONA »

pravabubica wrote:Mogu li cijene ljekarskog uvjerenja za posao, gdje je najpovoljnije?
Uglavnom se cijene krecu oko 50 KM, u Sanasi npr.bude gotovo za 5 min, doslovno samo krv i urin analiziraju a ostalo sipak :shock: plus sto ne dobijes racun :evil:
bumerangss
Posts: 4464
Joined: 12/01/2015 16:47

#20 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by bumerangss »

Nepass wrote:
bumerangss wrote:Molim ko zna da mi kaze gdje se radi ljekarsko uvjerenje za posao medicinskog tehnicara? I sta se sve radi?
Vrazova npr, mozes i mup amb. Jedino hiv i hepatitis c test radis na kcus. Ostalo je standardno (atd, ocno, psiholog, lab...)
Gdje je ta mup amb? A može li u privatnoj npr u toj sanasi? Hvala
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#21 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by Nepass »

bumerangss wrote:
Nepass wrote:
bumerangss wrote:Molim ko zna da mi kaze gdje se radi ljekarsko uvjerenje za posao medicinskog tehnicara? I sta se sve radi?
Vrazova npr, mozes i mup amb. Jedino hiv i hepatitis c test radis na kcus. Ostalo je standardno (atd, ocno, psiholog, lab...)
Gdje je ta mup amb? A može li u privatnoj npr u toj sanasi? Hvala
Gdje je woki restoran, kad ides od vjecne vatre prodjes centralnu banku pa desno
Jebu me nazivi ulica :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#22 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by Nepass »

bumerangss wrote:
Nepass wrote:
bumerangss wrote:Molim ko zna da mi kaze gdje se radi ljekarsko uvjerenje za posao medicinskog tehnicara? I sta se sve radi?
Vrazova npr, mozes i mup amb. Jedino hiv i hepatitis c test radis na kcus. Ostalo je standardno (atd, ocno, psiholog, lab...)
Gdje je ta mup amb? A može li u privatnoj npr u toj sanasi? Hvala
Nemam pojma za sanasu u mupovoj ces zavrsiti za manje od sat
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#23 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by lavorpunvode »

Zna li mi neko reci "koliko vazi" ljekarsko uvjerenje za posao?

Ako sam sad morala izvaditi ljekarsko radi zasnivanja radnog odnosa u trajanju od nekih mjesec dana, da li mogu po prestanku rada na tom radnom mjestu od poslodavca preuzeti istu tu potvrdu i predati je na novom radnom mjestu, i u kom vremenskom periodu to mogu uciniti?
Da li se svaki put mora vaditi novo uvjerenje?
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#24 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by Brus Lee »

lavorpunvode wrote:Zna li mi neko reci "koliko vazi" ljekarsko uvjerenje za posao?

Ako sam sad morala izvaditi ljekarsko radi zasnivanja radnog odnosa u trajanju od nekih mjesec dana, da li mogu po prestanku rada na tom radnom mjestu od poslodavca preuzeti istu tu potvrdu i predati je na novom radnom mjestu, i u kom vremenskom periodu to mogu uciniti?
Da li se svaki put mora vaditi novo uvjerenje?
Mislim da vazi 6 mjeseci.
Sefket_Wayne
Posts: 2
Joined: 03/05/2018 01:16

#25 Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

Post by Sefket_Wayne »

Pozz,

gdje najbrze i najpovoljnije(neobavezno) mogu izvaditi ljekarsko uvjerenje za radni odnos ?
Post Reply