Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
drug_profi
Posts: 50676
Joined: 16/07/2012 16:00

#78526 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Pa zapravo prosla sezona je pokazala da je zasicenje prisutno. Nakon pretrposle gdje si titulu izgubio fakticki za jedan gol koji znaci bod i podivljalog Kurtu na golu Reala.
Nakon takve sezone prosla je pokazala da su svi pregorili. Od Klopa do rezervi na klupi.
I sad smo u vrhu tabele zahvaljujuci nekoliko utakmica u kojima se doslo do bodova na cudesan nacin, inace bi bili u borbi za 4 ili 5 mjesto.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25844
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78527 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

HarunKovac wrote: 18/04/2024 22:45
AmiĐa_Idriz wrote: 18/04/2024 22:43 Sramotan pristup, sramotan. Da je isti rezultat sa više želje na terenu ne bi mi bio problem, ali ovo je dno dna.
Smatraju da im je ispod nivoa igrat evropa ligu
Ma nema to veze s tim. Protiv Crytal Palacea je identican pristup bio, dakle kurcev.
Ganjas 0:1 i ti izmedju 2 stopera i golmana izmijenis 150 pasova.

Jednostavno ova ekipa vise nema ni ideje ni nista. Pregorili su tamo nekad u februaru i to je to. Neke utakmice su na inerciju odradjivali, vise ne mogu ni to.
Previse je igraca koji su van forme ili koji jednostavno nisu dorasli Liverpoolu. Izadje Trent, tebi ulazi Gomez, strogo defanzivni bek, da te vadi iz govana.

Sramotna utakmica, ne pamtim goru zadnjih 5 godina. Grozno pripremljeno od Kloppa, tacnije apsolutno nije pogledana prva utakmica niti se pokusalo naci rjesenje za ovo sto Atalanta igra.
Nesto su u prvom pokusali igrati, kao na neko ludilo, gdje ce svi miksati pozicije. Trajalo je cijelih 15minuta i to je to.

Ovo je podsjetilo na najgore nocne more iz vremena Hodgsona, Dalglisha...

Odradi jos ovih 6 utakmica i hajd ti u penziju ziv bio.
MPayne3
Posts: 87
Joined: 06/07/2013 18:07

#78528 Re: Liverpool FC

Post by MPayne3 »

Saudi giants Al-Ittifaq had shown genuine interest Salah last summer and even tabled an offer worth £150 million. However at that time, Liverpool refused to let their star attacker leave.5. ruj 2023.

Ista situacija kao sa Coutinhom. Prodali smo Coutinha i u naredne dvije godine osvojili ligu i ligu prvaka. Nismo prodali Salaha i tu smo gdje smo. Ovo je čisto šbbkbb, ali vjerujem da bi bilo bolje po klub da smo prodali i Salaha, kad su već Mane i Firmino otišli.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4362
Joined: 02/10/2013 18:36

#78529 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Gore odigrali ovu nego prvu tekmu. Fascinantno. 3 tekme gola nismo dali, i to kojim ekipama.

Raspali se ko hurmasica.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25844
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78530 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Sjecam se ja i prije da je znalo debelo stati nekoga od udarnog trojca, dodje Mane u idiot mode, ali imas Firmina ili Salaha koji trpaju i tako u krug.
Sada si u situaciji gdje doslovno ne znas ko je veci invalid od njih sviju gore.

Ocajna forma kompletnog tima. Cak je i Mac Allister ugusen, koji je realno nosio ekipu zadnjih mjesec dana.

Svi ovi sto su se vratili ocajno izgledaju. Od Salaha, preko Jonesa, do Szoboszlaia, a kakav je invalid Gravenberch pokazuje da ne moze dobiti sansu kada ganjas rezultat, nego je klupiran. Indisponirani idiot koji nije nikad ni trebao biti doveden.

I stare mi bolje da je onoj djeco nastavio davati sansu, bar su u naletu bili. Od Clarka, Dannsa do McConnella.

Jos sebi ne mogu doci koliko je ovo rak za oci bio. Gromorozno. Era Roya Hodgsona.

Ova ekipa je na posljednje 4 utakmice dala 0, NULA golova iz igre! NU LA! O cemu mi pricamo?!
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40872
Joined: 21/05/2012 22:46

#78531 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25844
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78532 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Sta fali, odlicno pripremljena utakmica, vidi se da su se potrudili izanalizirati prvu. Svaka cast.
User avatar
Capajebo
Posts: 20761
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#78533 Re: Liverpool FC

Post by Capajebo »

Jednostavno, Klopp je dobar dio sezone izvlacio 110% iz ove ekipe, sada se to vratilo na nekih 70% i to je to sto gledamo.
Kloppov najveci "problem" je sto tesko pusta igraca, previse ih zavoli pa ih onda gura do samog kraja nebil' se vratili - a moderni fudbal to ne prasta.
U sezonu se nije smjelo uci bez rezerve Salahu (Elliot to nije, niti ce ikada biti). Morao se jos jedan DM naci, Graven je ocigledno fula, a i svakako nije DM.

A evo u zadnje vrijeme se zrtvuje najbolji igrac Mac Allister zarad Jonesa i/ili Szaboszlai-a. Od kad su se oporavili Salah i Jones, ekipa je totalno pala.
Da sam ja na mjestu Elliota, trazio bih transfer ovog ljeta (da Klopp ostaje). Odlicna forma koja je trajala pa sigurno 2 ona kriticna mjeseca, i cim su se ovi skinuli sa staka - makni se mali tamo.

Bas sam govorio uz kahvu @BHF_Manijak , dok je jos bio u vrhunskoj formi i dok je sve islo kako treba, da Salaha treba uvaliti arapima za 150-200 miliona dok su jos voljni dati te pare. I zarad Liverpoola, a i zbog njega samog.
Da li je Salah i dalje ubjedljivo najbolji ofanzivni igrac Liverpoola, apsolutno jeste. Ali, ako cemo iskreno, to vise govori o (ne)kvaliteti tima, nego o kvaliteti Salaha ove sezone.

Da me ne shvati neko pogresno, Salah apsolutno nije problem. Niti je to Jones ili Szaboszlai, nego nema planskog rjesavanja stvarnih problema u timu.

EDIT: zaboravih jos jednu stvar napisati.

Ekipa je puno bolje igrala kada je Klopp prestao da forsira IWB-ove, i igrao sa klasicnim WB-ovima. Vec tamo prije 4-5 utakmica je poceo sa uvlacenjem Gomeza sa lijeve strane na DM-a, pa kasnije pomalo i Bradley, a sad nastavio sa TAA.
Time misli kompenzirati taj nedostatak DM-a da bi oslobodio malo Mac-a, ali to nikako ne ide bez TAA u top formi.
Last edited by Capajebo on 18/04/2024 23:24, edited 1 time in total.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25844
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78534 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Sve receno... Copy paste utakmice s Palaceom. Poserem vam se u usta svima redom.

User avatar
no_sekirli
Posts: 4362
Joined: 02/10/2013 18:36

#78535 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Od tih 105, bar 60 je bilo totalno nepotrebnih.

Kad se vec onoliko nudio da sudjeluje u igri, trebao je odigravati brze lopte. A ne 3, 4 dodira i obrana Atalante se namjesti. On pukne onda dugu loptu koja nadje protivnickog igraca. I tako u krug.
Cijela ekipa u Hederson modu, Klopp i ekipa nisu ni pripremali tekmu, ostavili istu taktiku kao i prosli put. Imali nekog drugog posla.
User avatar
drug_profi
Posts: 50676
Joined: 16/07/2012 16:00

#78536 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Ne znam ljudi, ali meni je nakon tekme sa Jedinstvom u prvenstvu bilo jasno da je priči o nekim trofejima došao kraj.
Palas sam gledao opušten bez nervoze, jer sam jednostavno shvatio da oni ne mogu dalje.
Iskreno sam se nadao da će Atalantu uzeti u prvoj utakmici makar s jednim golom razlike i da će ostati živi za revanš, pa šta bude.
Ali eto oni su u još gorem qurcu nego sam ja mislio.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25844
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#78537 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

But I loved our game anyway, especially the start. I loved the commitment and the desire, the power we developed in this game, but it was clear we better score from time to time to interrupt these kind of things otherwise it could be tricky to keep that over 90 minutes.
On se stvarno ovdje zajebava sa masom...

Znam da je ultra nepopularno misljenje medju simpatizerima, ali boli me cosak - ja bih u Liverpoolu volio Mourinha vidjeti! On bi izvukao dosta toga iz ove ekipe, iako ga 99% vas ne voli!
User avatar
Capajebo
Posts: 20761
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#78538 Re: Liverpool FC

Post by Capajebo »

BHF_Manijak wrote: 19/04/2024 00:08
But I loved our game anyway, especially the start. I loved the commitment and the desire, the power we developed in this game, but it was clear we better score from time to time to interrupt these kind of things otherwise it could be tricky to keep that over 90 minutes.
On se stvarno ovdje zajebava sa masom...

Znam da je ultra nepopularno misljenje medju simpatizerima, ali boli me cosak - ja bih u Liverpoolu volio Mourinha vidjeti! On bi izvukao dosta toga iz ove ekipe, iako ga 99% vas ne voli!
Bjezi ba tamo, nemoj se ni zajebavati s tim :D
convict
Posts: 2998
Joined: 10/02/2008 01:20

#78539 Re: Liverpool FC

Post by convict »

Ja od ove sezone nisam imao nikakva ocekivanja kada je liga u pitanju. Mislio sam da ce biti borba za cetvrto mjesto sa Unitedom, Chelseajem ili Newcastleom. S druge strane, bio sam siguran da ce dogurati bar do finala Europa lige. To bi trebao i proslogodisnji Liverpool odraditi. Jebiga, nevjerovatan raspad se desio i to preko noci, ne kontam kako i zasto.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4362
Joined: 02/10/2013 18:36

#78540 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

BHF_Manijak wrote: 19/04/2024 00:08
But I loved our game anyway, especially the start. I loved the commitment and the desire, the power we developed in this game, but it was clear we better score from time to time to interrupt these kind of things otherwise it could be tricky to keep that over 90 minutes.
On se stvarno ovdje zajebava sa masom...

Znam da je ultra nepopularno misljenje medju simpatizerima, ali boli me cosak - ja bih u Liverpoolu volio Mourinha vidjeti! On bi izvukao dosta toga iz ove ekipe, iako ga 99% vas ne voli!
Kad bi došao gad, svi moji dresovi i ostala obilježja idu na lomaču.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4338
Joined: 03/01/2010 10:41

#78541 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Grozna tekma sinoć. Odgledao sam onako bezvoljno, iz navike. Već od 51. minute je bilo jasno da nemaju nikakvih izgleda stići zaostatak. Nemam ni neka velika očekivanja za 3 naredne ligaške tekme...
User avatar
Logovan
Posts: 94447
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#78542 Re: Liverpool FC

Post by Logovan »

BHF_Manijak wrote: 19/04/2024 00:08 On se stvarno ovdje zajebava sa masom...

Znam da je ultra nepopularno misljenje medju simpatizerima, ali boli me cosak - ja bih u Liverpoolu volio Mourinha vidjeti! On bi izvukao dosta toga iz ove ekipe, iako ga 99% vas ne voli!
Dođe Mourinho i onda imaš ovako nešto. :D :D
A journalist once asked José Mourinho: "City controlled the ball for 90 minutes, and the possession rate was more than 80%."
Mourinho: "They can take the ball home with them. I took 3 points."
User avatar
no_sekirli
Posts: 4362
Joined: 02/10/2013 18:36

#78543 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Radije u Champioship, samo da govnar ne sjedne na svetu klupu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40872
Joined: 21/05/2012 22:46

#78544 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40872
Joined: 21/05/2012 22:46

#78545 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Image

Prva i posljednja Europska.

Jbg, trebao je to biti lijep kraj u Dublinu. Baš mi je krivo.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40872
Joined: 21/05/2012 22:46

#78546 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

MATCHDAY

Image
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40872
Joined: 21/05/2012 22:46

#78547 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Neke rane najave govore da je današnji napad okrenut naopačke.

S obzirom kakve smećarske utakmice igraju u zadnje vrijeme nemam ništa protiv da stavi i Kellehera u navalu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40872
Joined: 21/05/2012 22:46

#78548 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Salah i Mac Allister na klupi.
User avatar
Mustang1
Posts: 28760
Joined: 29/12/2010 17:31

#78549 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Nista moj Amidja vidis da su se svi povukli :D Sad je onaj period kad ni pobjeda ne budi nadu :D
User avatar
no_sekirli
Posts: 4362
Joined: 02/10/2013 18:36

#78550 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Maca je pregorio, igra frajer sve zive utakmice.

Salah je meh od Afcona, ali sto ga vise ne ide, on sve vise tone. Mislim da je on 99% vec u mislima prema novoj destinaciji.
Post Reply