Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
vaučer
Posts: 9199
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#77651 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Možemo govoriti o individualnoj kvaliteti, ali generalno mislim da Liverpoolu ne treba ništa veći remont/nadogradnja nego Realu. Obe ekipe su dobrim dijelom odradile tranziciju, ostaje nekoliko pozicija, ali ništa pretjerano kompleksno. Naravno pod uslovom da produže barem Trent i Van Dijk.
Plunkett
Posts: 1958
Joined: 01/06/2020 15:15

#77652 Re: Liverpool FC

Post by Plunkett »

Zbog cega se postavlja imperativ “osvajanja trofeja i da bude ravan Kloppu”?

Sumnjam da bilo ko ocekuje od novog trenera odmah trofeje i da osvoji ligu. Ok, konkurentan naravno :thumbup:

A sto se tice Xabija, ko ga jebe. Trener kojeg je strah naslijediti Kloppa, nije siguran da moze sa ovakvim timom napraviti rezultat - ko ga jebe, i nije za Liverpool onda :thumbup:
Ima Real, ima Bayern pa nek osvaja titule prvaka na easy modeu
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#77653 Re: Liverpool FC

Post by MarlboroGold »

Za Liverpool je bitno stvoriti mirno okruženje za novog trenera kojem trebaju dati više vremena čak i ako na početku bude bilo klimavo, jer bi se drugačije mogli dovesti u situaciju da grohnu kao United.

Očekivanja bi trebali spustiti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#77654 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Možda je zato Amorim najbolje rješenje.
Vjerujem da je u stanju biti u top 3 i u koji bod sa prvakom već prvu sezonu.
A možda donese neki vjetar osvježenja koji pogura ekipu i više.

Istovremeno, niko neće očekivati ništa više od pristojne sezone.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25831
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#77655 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ako kojim slucajem naslijedi sampionsku ekipu, a nije nemoguce ili bar ekipu s trofejima, zasto ocekivati onda pristojnu sezonu?
Mislim Liverpool je dosao na visok nivo kao nekad, ne nasljedjuje ko god dodje West Ham ili Everton, pa da prosjek moze proci.

Ekipa je dobra, dobro selektovana, ne znam zasto ne ocekivati dobru sezonu? OK, ne mora sampion biti, pored Citya to je nerealno, ali brate ne ocekujem ni da se bori za Evropa ligu.

O tom Amorimu veze nemam, ne znam u kakvim okolnostima se on tamo bori za titulu, je li favorit, pa uzima, ili slabiji tim ima od Porta, Benfice, pa moze iznenadit itd...
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#77656 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Pa pristojna sezona je top 4.
Dobra je sa nekim trofejom druge klase.
Odlična je sa titulom UCL i/ili EPL.
User avatar
vaučer
Posts: 9199
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#77657 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

MarlboroGold wrote: 29/03/2024 10:28 Za Liverpool je bitno stvoriti mirno okruženje za novog trenera kojem trebaju dati više vremena čak i ako na početku bude bilo klimavo, jer bi se drugačije mogli dovesti u situaciju da grohnu kao United.

Očekivanja bi trebali spustiti.
Mislim da nitko nema neka naročita očekivanja, ne znam otkud ti to. Ni od Kloppa ne očekujemo da se bori za naslov svake sezone. Svima je jasno šta je City napravio svojim marifetlucima od Premier Lige. A novi trener će svakako dobiti vremena i prostora. Svaki do jednog je to dobio u Liveproolu osim morona Hodgsona koji je igrao govnjiv nogomet i krivio sve osim sebe te navukao instant bijes navijača na sebe.
User avatar
ismar2215
Posts: 757
Joined: 08/09/2010 17:19

#77658 Re: Liverpool FC

Post by ismar2215 »

Steta Xabi, mogla je ovo biti lijepa prica. Naravno da je tesko nasljedniti Kloppa u ovoj situaciji, ako pricamo o nekom kultu licnosti, ali s druge strane, novi trener dolazi u skoro idealno organizovan klub, sa super omjerom iskustva i mladosti u ekipi, sa nekoliko top talenata, sa novom upravom koja dokazano zna posao. Za mladog trenera sa najvisim ambicijama i mudima je to idealna situacija. E sad, Xabi mozda ceka Real, ali objektivno, puno su mu vece sanse za uspjeh u Liverpoolu u narednoj sezoni nego u Leverkusenu koji ce vjerovatno biti raskomadan izlaznim transferima.

Samo ne De Zeerbi ili ne daj boze Tuchel :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40856
Joined: 21/05/2012 22:46

#77659 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Objektivno previše kritika na račun Xabija. Lično bi isto uradio što i on. Plus je u martu zatvorio tu priču, dakle nije zavlačio ni Leverkusen, ni Bayern a ni Liverpool. Gospodin kojem želim svu sreću osim u Dublinu :mrgreen:

-----

Konate dobio dan odmora, zato ga nije bilo na treningu jučer, sve okej. Stefan se priključuje prvo U21 pa onda kad uhvati full ritam prvom timu. Robbo ne izgleda toliko loše kako se prvobitno činilo, kaže Klopp da će ga pratiti dan za dan. Curtis bi trebao trenirati danas ali teško da će biti fit za Brighton.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25831
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#77660 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ma i treba ga kritikovati, klosar. Cuj ostati u Leverkusenu, a dan te jebo, ne vjerujem mami. I onda sebi steli Real, taman da tu godinu ostati u Bayeru i onda cekati da Carlo ode.

Smetljarski i daleko mu kuca od Liverpoola. Uzeti nesto nedokazano, jer ionako je trziste zakurac sto se trenera tice. Sta god da uzmes macak je u vreci.
User avatar
ismar2215
Posts: 757
Joined: 08/09/2010 17:19

#77661 Re: Liverpool FC

Post by ismar2215 »

Ne kritikujem ga ja kao osobu jer eto nece kod nas, nego onako kao "ambicioznog" trenera. Kao da se prepao velikog kluba. Nije stvar samo nas, nego te zovu Bayern i Liverpool, a ti biras ostati u Leverkusenu gdje ce ti pola ekipe vjerovatno otici. Jako tesko ce se naredne sezone i pribliziti ovogodisnjem uspjehu, bez tako dobrih igraca, a i u ritmu s ligom prvaka. Znamo kako se cesto manji timovi pogube kad udju u evropu. Cak i da ceka taj Real, sto mozda i nije tacno, sta ako zavrsi sedmi, Real ga nece htjeti, a odbio Liverpool i Bayern.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40856
Joined: 21/05/2012 22:46

#77662 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »



convict
Posts: 2996
Joined: 10/02/2008 01:20

#77663 Re: Liverpool FC

Post by convict »

Amorim se dokazao u portugalskoj ligi, ali nikad nije vodio klub van Portugala. Toga me jedino malo strah. Doduse, i Mourinho je iz Porta presao u Chelsea, ako je ta situacija uopste uporediva.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#77664 Re: Liverpool FC

Post by missko »

ismar2215 wrote: 29/03/2024 18:34 Ne kritikujem ga ja kao osobu jer eto nece kod nas, nego onako kao "ambicioznog" trenera. Kao da se prepao velikog kluba. Nije stvar samo nas, nego te zovu Bayern i Liverpool, a ti biras ostati u Leverkusenu gdje ce ti pola ekipe vjerovatno otici. Jako tesko ce se naredne sezone i pribliziti ovogodisnjem uspjehu, bez tako dobrih igraca, a i u ritmu s ligom prvaka. Znamo kako se cesto manji timovi pogube kad udju u evropu. Cak i da ceka taj Real, sto mozda i nije tacno, sta ako zavrsi sedmi, Real ga nece htjeti, a odbio Liverpool i Bayern.
Covjek je trenirao B ekipu Reala i poslan na kaljenje u Leverkuzen pokazao se kao dobar i uspjeli su dogovoriti s Karlom jos godinu i da njega ostave u Leverkuzenu jos godinu i svima dobro
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#77665 Re: Liverpool FC

Post by JohnnyS »

Tko se može sa Specijalnim usporediti
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1960
Joined: 13/07/2016 11:10

#77666 Re: Liverpool FC

Post by sve_ovo_ja »

Alonsu je svakako sljedeca sezona jos veci test kako ce izgurati, koji god klub vodio. Ogromna bi ocekivanja bila od njega da pravi cuda odmah od prve sezone gdje goda da ode. I njemu je liga prvaka sa Leverkusenom sljedece godine novi challenge i kako ce uspjeti ekipu motivisati i zadrzati poslije (vjerovatne) titule. Sa moje strane gledista postena odluka pogotovo prema Leverkusenu, nije kao futa poslije 1 dobre godine odmah poletio prema Bayernu/Liverpoolu itd., samo sto se ove godine tako poklopilo da nekoliko klubova treba trenera.
User avatar
drug_profi
Posts: 50618
Joined: 16/07/2012 16:00

#77667 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Ma sasvim rezonska odluka Alonsa. IMHO.
Sasvim sigurno ni on sam nema dovoljno samopouzdanja da uleti na klupu umjesto Klopa.
Ako cemo realno, sasvim sigurno nema ni dovoljno iskustva za trenutni impakt u EPL.
User avatar
ismar2215
Posts: 757
Joined: 08/09/2010 17:19

#77668 Re: Liverpool FC

Post by ismar2215 »

missko wrote: 29/03/2024 20:17
ismar2215 wrote: 29/03/2024 18:34 Ne kritikujem ga ja kao osobu jer eto nece kod nas, nego onako kao "ambicioznog" trenera. Kao da se prepao velikog kluba. Nije stvar samo nas, nego te zovu Bayern i Liverpool, a ti biras ostati u Leverkusenu gdje ce ti pola ekipe vjerovatno otici. Jako tesko ce se naredne sezone i pribliziti ovogodisnjem uspjehu, bez tako dobrih igraca, a i u ritmu s ligom prvaka. Znamo kako se cesto manji timovi pogube kad udju u evropu. Cak i da ceka taj Real, sto mozda i nije tacno, sta ako zavrsi sedmi, Real ga nece htjeti, a odbio Liverpool i Bayern.
Covjek je trenirao B ekipu Reala i poslan na kaljenje u Leverkuzen pokazao se kao dobar i uspjeli su dogovoriti s Karlom jos godinu i da njega ostave u Leverkuzenu jos godinu i svima dobro
Trenirao je B ekipu Reala, ali Real Sociedada :D
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#77669 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

Kao što sam i pretpostavio, njemu su oči već uperene ka Realu. Isto bi bilo i da ga dovedemo.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40856
Joined: 21/05/2012 22:46

#77670 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

When Liverpool initially made contact with Alonso’s camp shortly after Klopp’s announcement they were informed that the Xabi Alonso was concentrating on his job at Leverkusen and was unlikely to be available this summer.

[@TheAthleticFC]
Senior Anfield figures insist it was never a case of the job simply being Alonso’s if he wanted it. They had kept an open mind and wanted to conduct a rigorous process to assess the merits of a host of candidates.

[@TheAthleticFC]
Ruben Amorim is under serious consideration. He is highly regarded having ended Sporting’s 19-year wait for the title & fits FSG’s profile of what they value in managers. His attacking football is seen as being a similar style to that under Klopp.

[@TheAthleticFC]
Roberto De Zerbi's outspoken nature, and confrontational approach to player recruitment, could count against him.

[@TheAthleticFC]
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#77671 Re: Liverpool FC

Post by missko »

ismar2215 wrote: 30/03/2024 06:57
missko wrote: 29/03/2024 20:17
ismar2215 wrote: 29/03/2024 18:34 Ne kritikujem ga ja kao osobu jer eto nece kod nas, nego onako kao "ambicioznog" trenera. Kao da se prepao velikog kluba. Nije stvar samo nas, nego te zovu Bayern i Liverpool, a ti biras ostati u Leverkusenu gdje ce ti pola ekipe vjerovatno otici. Jako tesko ce se naredne sezone i pribliziti ovogodisnjem uspjehu, bez tako dobrih igraca, a i u ritmu s ligom prvaka. Znamo kako se cesto manji timovi pogube kad udju u evropu. Cak i da ceka taj Real, sto mozda i nije tacno, sta ako zavrsi sedmi, Real ga nece htjeti, a odbio Liverpool i Bayern.
Covjek je trenirao B ekipu Reala i poslan na kaljenje u Leverkuzen pokazao se kao dobar i uspjeli su dogovoriti s Karlom jos godinu i da njega ostave u Leverkuzenu jos godinu i svima dobro
Trenirao je B ekipu Reala, ali Real Sociedada :D
Da ali i omladince pravog Reala
User avatar
vaučer
Posts: 9199
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#77672 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Amorim je super izbor. Najbliži taktički, ima karizmu, dobar engleski, smisao za humor i fajter je.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#77673 Re: Liverpool FC

Post by Mustang1 »

Koga ce ovaj dovesti sa sobom? :oops:
Ima li iko tamo da valja Amidja?
Last edited by Mustang1 on 30/03/2024 14:12, edited 1 time in total.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25831
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#77674 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ma hajd samo ne stavljajte vise artikle od tog lika. Nebitan. Rekao svoje i treba ga odjebat.

Kako bih sad volio da popusi titulu s Leverkusenom dede mi, rodio bih se.
I to u klasicnom Bayer stilu, luzerski.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40856
Joined: 21/05/2012 22:46

#77675 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

vaučer wrote: 30/03/2024 12:02 Amorim je super izbor. Najbliži taktički, ima karizmu, dobar engleski, smisao za humor i fajter je.
Da, fudbalski je najsličniji Kloppu, a i dopada mi se van terena. Mislim da bi bila kul priča.
Post Reply